Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Starcraft II od CD Projektu będzie kosztował aż 199,99 zł?! Znamy odpowiedź

82 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2011 o 20:40, L33T napisał:

> Coraz bardziej gry drożeją. Chcą walczyć z piractwem ceny sie nie podnosi tylko
obniża,
> zachęcać ludzi do kupowania legalnych gier.

Czytanie ftw. Tu nie chodzi o walkę z piractwem tylko podpisywanie trefnej umowy i finansowanie
po części projektów CDP.


Ale ogólnie temat to narusza, inne firmy jak CDP tez podnoszą ceny gier, tu jest tylko taka wymówka zeby na kogoś zrzucić winę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 17:17, dark_master napisał:

z tego co pamiętam tu o co innego chodzi - CDP miał długoterminową umowę z Blizzem na
dystrybucję ich gier, zaś Lem z Activision. Problem więc pojawił się, gdy doszło do połączenia
firm i nie było jasne czy Lem ma prawo wydawać wszystko, czy wszystko oprócz gier blizza.

No miał.

Dnia 01.09.2011 o 17:17, dark_master napisał:

Kto więc wie, czy nie było jakiś zakulisowych gierek i po prostu CDP odzyskał możliwość
sprzedaży gier blizza (tak jak gwarantowały mu to wcześniejsze umowy), ale warunek był
taki, że w przypadku takiego SC2 musi to robić już na warunkach jakie wynegocjował wcześniej
LEM (czyli zmieniła się tylko etykietka dystrybutora, co potwiedza treść newsa).

W obecnej sytuacji CDP się po prostu napatoczył i zgodził na warunki (bo kasa, bo to, bo tamto). Acti-Blizz postanowiło (? - nie wiem jak to rodzaj. Nijaki?) w niektórych krajach podzielić dystrybucję. Jeden dystrybutor miał wziąć Acti, a drugi Blizza. Acti zostało u Lema, a z tego powodu (wg mnie), że Blizz miał już umowę z CDP to nawiązał z nim współpracę na nowo. Wiem, że podzielono też tak w Rosji, reszty krajów nie pamiętam.

Cytat z gry-online:
UAKTUALNIENIE #1: Stanowisko Activision Blizzard w tej sprawie przedstawił Arnaud Doudard, dyrektor sprzedaży amerykańskiego koncernu. Firma postanowiła podzielić w kilku krajach (w tym w Polsce) wydawanie gier Activision i Blizzarda na dwóch różnych dystrybutorów. W naszym kraju produkcje autorstwa Blizzard Entertainment będą się więc ukazywać dzięki firmie CD Projekt, a tytuły od Activision nadal pozostają w rękach Licomp Empik Multimedia.

„Podzielenie dystrybucji w Polsce jest jedną z tych korporacyjnych decyzji, podjętą ze względu na specyficzną ofertę Blizzarda i duży katalog gier od Activision. Firma Activision Blizzard postanowiła podzielić dystrybucję w wielu krajach, takich jak Polska, Rosja i wiele innych” – powiedział Arnaud Doudard.


Jak widać to Acti-Blizz zaczął mieszać, nie CDP.

Edit: Nie rozumiem narzekań na cenę. Cena sugerowana od LEM i ABC Data nadal wynosi te 2 stówki. To niczego nie zmieni. Sklepy nadal będą sprzedawały grę po ok 130 zł (nie wiem ile teraz chodzi, bo mnie to nie interere)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2011 o 21:07, Growin napisał:

Jak widać to Acti-Blizz zaczął mieszać, nie CDP.

cóż, chyba że. Względnie jest jeszcze możliwość, że nie tylko u nas był ten problem (w końcu na szeroko pojętym zachodzie wystawiają się sami) i po prostu załatwili to wszystko za jednym zamachem, ale to już się pewno nigdy nie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:O Skoro to CD-Projekt przejął licencje na wydawanie gier w Polsce to dlaczego nie może zmienić ceny wersji premierowej ? Macie podpisaną umowę z Lemem, że jej nie zmienicie ? No tego nie kumam. Kto teraz kupi SCII za 200 zł ? Puk puk noobki. Jako dystrybutor wycofajcie wersje premierową i wprowadźcie nową z tańszą ceną...Tak czy siak, StarCraft II nigdy nie był wart takiej ceny i jeśli nie zejdzie do 99 zł to możecie zapomnieć o dobrej sprzedaży. A gry blizzarda już dawno przestały być rewolucją i bardziej im do typowych średniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 22:45, Growin napisał:

Cen i wejść do reedycji nie ustala dystrybutor.
Edit: On może jedynie coś zasugerować.


Nom tak, jak Blizzard powie 500 zł to CDP powie: "oczywiście mistrzu, dla was wszystko" tak jak to zrobił LEM i 200 zł na start. Albo cena jest normalna albo jest zawyżona jak było teraz. Nigdy więcej nie kupie gry za 200 zł bo po prostu jest tyle nie warta. Więc jak dystrybutor ma nas zachęcić do kupna ich gry, skoro cena jest zaporowa ? Nie sprzeda i odnotuje straty. Musi dać taką cenę na, którą ludzi stać w Polsce. Ale na boga 200 zł buhaha. Cena gry konsolowej. Rozumiem, że StarCrafta 2 jak wyjdzie na konsole to będzie kosztować 400 zł ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 22:56, Growin napisał:

Przecież sklepy i tak sprzedają po 130-150 zł, czyli po normalnej cenie.

Nie wiem co w cenie 130 zeta jest normalnego. To jest 10% miesiecznej pensji przecietnego Polaka. Osobiscie nigdy tyle za gre nie dalem i nigdy nie dam. Dla mnie to CDP moze sobie liczyc i 1000 za gre. Na pewno znajda kilku ludzi, ktorzy sie na to zgodza. A reszta zainteresuje sie innymi pozycjami, ktorych sa dziesiatki, jesli nie setki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SC2 Carrefour Bydgoszcz 219 zł dzisiaj widziałem i co wy na to ? nie mniej jednak gra jest warta każdych pieniędzy nawet za 500 zł bym kupił poważnie ta gra to istne arcydzieło mówię o multi oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena jest z kosmosu i zwykłym oszustwem, bo...przejęli grę po kimś. No ekstra :D Właśnie sprawdziłem i Starcraft 2 w UK kosztuje po przeliczeniu 120zł :) Robią nas jak chcą. Sam nie piracę ale ilekroć widzę jak mnie uczciwego pukają w białych rękawiczkach, cieszę się na raporty o tym "zjawisku" :D

ps. Wszystkie Wrocławskie sklepy jakie widziałem wciąż sprzedają po 199zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal się dziwicie, że ludzie wolą sobie ściągnąć grę z sieci zamiast płacić jakieś astronomiczne kwoty? Bo ja coraz mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 03:54, Siberian_Husky napisał:

http://www.game.co.uk/en/diablo-iii-31564

tyle będzie kosztować D3 w Polsce i ani zlotówki taniej, dlaczego? Battle net i tyle
;p

Chyba, że jakimś cudem będzie różnica w cenie chociażby jak z CoDami ale raczej w to
wątpię.


Chciałbyś u nas będzie drożej 40€ to ok. 160 zł a w sklepie gram.pl 180 :D
http://www.gram.pl/sklep/pc/diablo-iii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2011 o 09:06, Michl napisał:

Tylko że cena podana na game.co.uk to cena w funciakach a nie w euro więc na nasze to
będzie jakieś 183 zeta :P


Sorry mój błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LEM odsprzedał prawa czy po prostu CDP zaproponował lepsze warunki Blizzardowi?
Mam nadzieję, że bez względu na powód, Diablo II wróci do Platynowej Kolekcji :)
A co z grami Activision? LEM nadal będzie dystrybuował ich gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2011 o 07:19, Fang napisał:

Chciałbyś u nas będzie drożej 40€ to ok. 160 zł a w sklepie gram.pl 180 :D
http://www.gram.pl/sklep/pc/diablo-iii


Naprawdę lecą w kulki ... i co najgorsze fanboje Blizza bez wahania wyłożą kasę "bo to Blizzard" i CDP zarobi.
Ale moich pieniędzy nie zobaczą. Trzeba być poważnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 18:59, Steelshadow napisał:

Żeby w Polsce ceny Diablo III znacząco odbiegała od zachodniej to musielibyśmy otrzymać
niepełny produkt (...)

Moje zamówienie w Amazonie jest wycenione na niecałe 25 funtów (z wysyłką). To mniej niż 120zł. Można? Można.

<edit>
Obecna cena to 29.99 czyli mniej niż 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś wielka promocja, bo w Stanach w których zazwyczaj jest przecież taniej kosztuje 50$ na Amazonie. Przy premierze SC2 kosztowało o ile pamiętam 35 funtów, przy znacznie droższym funcie, więc cena była praktycznie taka sama. Poza tym należy też pamiętać o tym że cena sugerowana w Anglii pewnie też jest znacznie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować