Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Starcraft II od CD Projektu będzie kosztował aż 199,99 zł?! Znamy odpowiedź

82 postów w tym temacie

Nie widzę tutaj nic stronniczego. Przytoczone zostały tylko tłumaczenia przedstawicieli CDP, bez komentowania i opowiadania się po którejś ze stron.

Co nie zmienia faktu, że Activision-Blizzard sobie z cenami w kulki poleciało rok temu i CDP redystrybuując tą edycję naraża się gniew graczy. Pozostaje liczyć na to, że szybko zdecydują się wypuścić nowe, tańsze wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 16:30, Witka1995 napisał:

> Jak bedzie kosztowała max 50zł to kupię. Inaczej nie mowy....
Hahahah to poczekasz sobie z 5 lat przynajmniej.


Ceny gier Blizzarda spadają chyba najwolniej. Po dobrych kilku latach od premiery cena Diablo II nadal wynosiła ok 60 zł. Rozumiem, że wydają dość rzadko kolejne gierki, ale 200 zł za nowość na PC to zdecydowanie za dużo. Nie tylko oni tworzą znakomite gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mimo to, nadal nie rozumiem czemu sobie tyle liczą...jestem w stanie kupić sc2 na bardzo popularnej stronie (chyba każdy kupuje tam prepaid) za 132zł ... tak więc, CDP - go to hell :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wydawanie i zlecenie tłumaczenia odpowiada Blizzard. CDP jedynie te gry rozprowadza. Tak też zapewne będzie przy kolejnych tytułach Blizzarda, więc w kwestii cen z tego powodu ci z CDP być może nawet teraz niewiele mają do gadania. Gry wydawane w ten sposób są identycznie traktowane jak te sprowadzane. Dlatego są droższe od gier, które są u nas tłumaczone i mające swoje lokalne wydanie (często nieco inne pudełko niż przy zagranicznych, z logiem dystrybutora itd.). Przykładem niech będzie WoW, który tak naprawdę nigdy u nas nie został wydany tylko był sprowadzany (nawet napisy na pudełkach były po angielsku). Starcraft 2 został potraktowany w ten sam sposób, ponieważ za wydanie go u nas odpowiadał już osobiście Blizzard a LEM czy ABC Data byli jedynie pośrednikami, którzy dostarczyli pudełka na półki.

Jeszcze jedna sprawa to zachowanie równej ceny wszędzie. Czasy trochę się zmieniły odkąd płyta nie jest głównym nośnikiem gry i sama kopia musi zostać powiązana z określonym kontem online, które umożliwia pobranie dowolnej wersji językowej. Dawniej, gdy gra była instalowana wyłącznie z płyty, bez możliwości wyboru wersji językowej taki produkt był nieatrakcyjny dla graczy z innego kraju (Warcraft 3 czy Diablo 2 nie były zintegrowane z siecią, grało się w takim języku w jakim się kupiło pudełko). Teraz gdyby cena była o wiele niższa u nas niż w innych regionach, wiele osób mogło by kupować bez problemu u nas skoro i tak właściwą wersję językową sobie pobiorą. Oczywiste jest, że nie chcą mieć strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, lol :D Nie wiem co jest bardziej kompromitujące - ta cena czy nieudolne tłumaczenia pracowników CDP.

A "perełka" jaką swego czasu walnął Kiciński jest po prostu bezcenna:

Na przykład oferta przedpremierowa w empik.com na StarCrafta II za 180zł. CD Projekt nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC nawet przy tak świetnej pozycji.

To jest dopiero beczka śmiechu :D No, ale bądźmy na chwilę poważni - w końcu pan Michał powiedział, że nie podpisałby się pod ceną 180 zł. a nie 199,99 zł. Czyż nie tak :) ?

Haha - a te dzisiejsze tłumaczenia pracowników CDP... dosłownie jakbym słyszał posła Brudzińskiego albo Hofmana, którzy przekładają słowa prezesa Jaroslawa z wolskiego na polski, a muszą to robić dość często, bo prezes jak nieraz coś powie, to tylko siąść i płakać ;-)

Panie Michale - niech to będzie nauczka na przyszłość :) Czasem warto jednak trzymać język za zębami, zamiast rozpowiadac na prawo i lewo, "co to by pan nie zrobił" ;-) To się poźniej pracownicy nie będą musieli głupio tłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie w końcu coś z tą ceną! Ja na przykład nie kupiłem do teraz tej gry w geście protestu. Nie podoba brak dostosowania cen do rynku zbytu, bo jest zły i dla wydawcy i dla graczy. Dla wydawcy dlatego, że gra nie spadając do tzw. "tanich serii" narażona jest na rynek wtórny, na którym dzięki właśnie reedycjom i promocjom niektóre tytuły są często droższe niż w sklepie. Dla graczy bo albo nie zagrają w tytuł, albo będą musieli kupić jedną grę w cenie dwóch - na co nie wiem ile osób się naprawdę skusiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest.... Blizzard. Grę można dostać znacznie taniej, cenna dystrybutora niejednokrotnie wywołuje uśmiech ;)

Skoro do kogoś jeszcze ten prosty fakt nie dotarł pozostaje płacz, bojkot, marsz wolności, cięcie się żyletką - powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2011 o 16:23, Growin napisał:

Nie CDP tylko Acti-Blizz. Acti-Blizz w wielu krajach (min. w Rosji) podzielił dystrybucję
swoich produktów na dwóch dystrybutorów.

z tego co pamiętam tu o co innego chodzi - CDP miał długoterminową umowę z Blizzem na dystrybucję ich gier, zaś Lem z Activision. Problem więc pojawił się, gdy doszło do połączenia firm i nie było jasne czy Lem ma prawo wydawać wszystko, czy wszystko oprócz gier blizza. Kto więc wie, czy nie było jakiś zakulisowych gierek i po prostu CDP odzyskał możliwość sprzedaży gier blizza (tak jak gwarantowały mu to wcześniejsze umowy), ale warunek był taki, że w przypadku takiego SC2 musi to robić już na warunkach jakie wynegocjował wcześniej LEM (czyli zmieniła się tylko etykietka dystrybutora, co potwiedza treść newsa).

I trochę podobnie jest teraz z tym CDP, Namco i THQ. CDP i namco miały jakąś umowę, ale w międzyczasie pojawił się romans z THQ. Jeśli więc spór się przeciągnie, ale pójdzie po myśli japończyków, to wywiną ten sam numer co zrobił CDP Lemowi - na pudełkach zamiast loga THQ pojawi się w pewnym momencie logo namco, ale cała reszta zostanie bez zmian (czy raczej tak by to wyglądało, gdyby sąd nie zabronił THQ robić czegokolwiek z W2 - stąd mówię, że sytuacja podobna, a nie identyczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 16:45, TobiAlex napisał:

dark_master jestem za wycinaniem takich numerów! szczenega i lem to najgorsi dystrybutorzy.
Dla mnie to CD Projekt może zabrać im wszystkie gry.

a to już zupełnie inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 16:36, Deathscythe napisał:

Ale zaraz, zaraz! Jaki LEM? Przecież Activision-Blizzard poszukiwał RESELLERÓW w Polsce,
czyli zarejestrowanych firm, które podlegałyby pod filię niemiecką. Przykładem niech
będzie firma ABC Data, która to była DRUGIM (równoległym z LEM) dystrybutorem StarCraft
II w Polsce. ABC Data zajmowała się było drugim dystrybutorem, a za akcję marketingową
odpowiadał sam Acti-Blizz. I to właśnie Blizz ustalił cenę dla resellerów.

I prawdopodobnie CDP w zamian za prawa do sprzedaży gier w ramach różnych odmian kolekcji
klasyki zgodził się zostać kanałem dystrybucyjnym Acti-Blizz. Zaowocuje to co prawda
różnymi reedycjami, jednak nie ma co liczyć na zmianę cen wydań premierowych.

News w najlepszym wypadku stronniczy i tłumaczący CDP. A podobno gram.pl już stronnicze
nie jest ;)

Dystrybutorem Activision pozostaje LEM. CDP został dystrybutorem tylko Blizzarda.
Z resztą posta się zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 17:06, Chapka napisał:

Zróbcie w końcu coś z tą ceną! Ja na przykład nie kupiłem do teraz tej gry w geście protestu.
Nie podoba brak dostosowania cen do rynku zbytu, bo jest zły i dla wydawcy i dla graczy.

To kup za 129 lub 149 zł, nie szukaj tej gry po drogich sklepach... Gra nie spadnie szybko do niższych cen czy jakichś reedycji z powodów, które wymieniłem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym bardziej się cieszył gdyby to właśnie Cenega miała licencje na Diablo 3. Oni przynajmniej dają ludziom wybór wersji językowych. CDP znowu spartoli klimat swoją denna lokalizacją, a jeszcze cenę dadzą taką , że każdy będzie tylko patrzył i kombinował gdzie kupić taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 17:00, Lordpilot napisał:

To jest dopiero beczka śmiechu :D No, ale bądźmy na chwilę poważni - w końcu pan Michał
powiedział, że nie podpisałby się pod ceną 180 zł. a nie 199,99 zł. Czyż nie tak :) ?

TO NIE CDP ustaliło teraz cenę. Cena została ustalona juz wcześniej podczas negocjacji Blizzard - LEM. Po prostu od teraz CDP, a nie LEM odpowiada za dostarczenie gry na półki. I TYLE. Pluć na CDP będziesz mógł jak się okaże że w tej cenie wydawane w Polsce będzie Diablo III.

Dnia 01.09.2011 o 17:00, Lordpilot napisał:

Haha - a te dzisiejsze tłumaczenia pracowników CDP... dosłownie jakbym słyszał posła
Brudzińskiego albo Hofmana, którzy przekładają słowa prezesa Jaroslawa z wolskiego na
polski, a muszą to robić dość często, bo prezes jak nieraz coś powie, to tylko siąść
i płakać ;-)

Cóż, jeśli PO jeszcze przez 20 lat porządzi to w ogóle nie będzie polskiego tylko europejski i nie będziesz się miał czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 17:31, Maelius napisał:

No ja bym bardziej się cieszył gdyby to właśnie Cenega miała licencje na Diablo 3. Oni
przynajmniej dają ludziom wybór wersji językowych. CDP znowu spartoli klimat swoją denna
lokalizacją, a jeszcze cenę dadzą taką , że każdy będzie tylko patrzył i kombinował gdzie
kupić taniej.


O lokalizację bądź spokojny. Kupujesz grę, rejestrujesz na battlenecie (i tak musisz to zrobić), po czym ściągasz sobie ze strony Blizza taką wersję, jaką chcesz mieć. Dokładnie tak zrobiłem z SC 2 (rekieterzy Raynora?! Proszę...). Działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pluć na CDP będziesz mógł jak się okaże że w tej cenie wydawane w Polsce będzie

Dnia 01.09.2011 o 17:43, Steelshadow napisał:

Diablo III.



A Ty co - pracownik tej firmy, czy tylko bezkrytyczny wyznawca ;-) ? I gddzie ja na nich pluję ? Toż to, tylko nabijam się (troszkę) z wyjątkowo niezręcznej wypowiedzi Kicińskiego i dość nieudolnych prób odkręcenia tej całej sytuacji przez jego pracowników ;-) Szczerze mnie to bawi :)

A tak prz okazji - "pluć" na dowolnego wydawcę na tym forum będę sobie mógł jeśli tylko mnie najdzie na to ochota, a nie za Twoim przyzwoleniem, ale to tak na marginesie :)

ps. O ile pamiętam to dystrybutorem Diablo 2 też był CDP. Teraz odzyskali prawa do dystrybucji i.... gra mająca 11 lat na karku kosztuje (u nich) 59 zł. To też niezły dowcip :D Także nie byłbym pewien czy Diablo 3 nie będzie oscylowało w granicach dwóch stówek, dlatego już teraz panu Michałowi Kicińskiemu dedykuję to cenne przysłowie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". To tak, żeby najpierw pomyślał, a później ewentualnie mówił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować