Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

"Niezbyt solidnie wykonane" - ładny eufemizm, nie ma co. To jest szajs, miałem takie coś (sygnowane logiem Mint), zawiesiło się raz przy włączaniu i już więcej się nie włączyło (do tego przycisk Hold mi się parę razy zablokował - nic dziwnego, lata to, jak psu pewna część ciała na wiosnę :)). Siostrze, która też coś takiego miała, zawieszało się non stop, do tego padło po paru miesiącach. Na akumulatorkach działać nie chciało ("Battery low", w końcu akumulatorek NiMH czy NiCd to tylko 1,2V), menu po polsku było w wersji "pół na pół" a w wersji angielskiej - nie czytało polskich znaków (np z tagów).

Ja Ci radzę - zainwestuj raczej w coś porządnego, np. jakąś Sansę czy irivera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blackhand dobrze prawi. Lepiej kup coś porządnego.
Do listy podanej przez przedmówcę dodam jeszcze mp3 Sony. Świetne odtwarzacze, uwielbiam je, przede wszystkim za dobrą jakość dźwięku. Zwróć szczególną uwagę na serię S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż takich wielkich problemów nie miałem nigdy z tym odtwarzaczem, ale może jednak faktycznie lepiej będzie szarpnąć się na coś lepszego.
Moglibyście mi zaproponować jakieś konkretne pozycje? Wymogi mam następujące:
- obsługa zmiennej transmisji bitów w plikach mp3 (VBR)
- min. 4 GB pamięci
- zasilanie bateriami AAA (mam akumulatory i ładowarkę do nich w domu - chciałbym z tego skorzystać)
- wyświetlacz
- do ok. 200 zł wydatku

Tymczasem ja poszperam jeszcze na aukcjach allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, Vedia zbiera różne opinie, sam swego czasu zastanawiałem się nad którąś (nie pamiętam modelu), jednak mi ją odradzono (ponoć jej zalety kończyły się na tym, że miała wejście line-in i dobre słuchawki w komplecie). Za to polecono mi Fuze''a, z którego jestem bardzo zadowolony (ciekawostka, wciąż pojawiają się nowe wersje firmware''u dla tego odtwarzacza, co prawda po dodaniu obsługi formatów bezstratnych i możliwości przeglądania plików "po folderach" rewolucji już nie było, ale poprawki drobnych błędów czy dodatki w stylu ReplayGain to miła rzecz :)). Jeśli nie potrzebujesz odtwarzania wideo (które w Fuze jest trochę "na siłę"), to powinien Ci wystarczyć Clip (albo Clip+ wyposażony dodatkowo w slot na karty uSD), podejrzewam, że z VBR sobie radzi (ale w tej kwestii niech lepiej się wypowie jakiś jego posiadacz :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sansa Fuze odtwarza VBR bez problemu, sam mam, to wiem. Zainteresuj się Clipem+, ma wszystko co potrzebuje porządny odtwarzacz mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:03, ISAMU napisał:

Sansa Fuze odtwarza VBR bez problemu, sam mam, to wiem. Zainteresuj się Clipem+, ma wszystko
co potrzebuje porządny odtwarzacz mp3.

Tu jest Clip:
http://allegro.pl/item1041094129_odtwarzacz_mp3_4_gb_sansa_clip_z_radiem_czarny.html

Wygląda przyzwoicie, ale jednak akumulator wbudowany - to już raczej go wyklucza. A nawet gdyby nie on, to nie wiem jak wygląda sytuacja z równie diabelnie ważną kwestią katalogowania plików. Możliwość tworzenia i nazywania mieszanych playlist jest mi niezbędna.

Jutro jadę do Media Marktu, spróbuję się za jakimś sprzęcikiem rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:30, Kardithron napisał:

Wygląda przyzwoicie, ale jednak akumulator wbudowany - to już raczej go wyklucza. A nawet
gdyby nie on, to nie wiem jak wygląda sytuacja z równie diabelnie ważną kwestią katalogowania
plików. Możliwość tworzenia i nazywania mieszanych playlist jest mi niezbędna.

Jutro jadę do Media Marktu, spróbuję się za jakimś sprzęcikiem rozejrzeć.

Ciężko teraz znaleźć jakiś porządniejszy odtwarzacz na akumulatorek AAA. W Clipie+ możesz poruszać się po tagach, folderach, playlistach, do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:35, ISAMU napisał:

Ciężko teraz znaleźć jakiś porządniejszy odtwarzacz na akumulatorek AAA.

Ciekawy jestem z czego to wynika. :P Przecież akumulatory AAA biją na głowę wbudowane baterie. Przede wszystkim w przypadku uszkodzenia zamiast dawać do naprawy/wymiany cały odtwarzacz, kupujemy jeden marny paluszek. Jeżeli na dłuższy czas pozostajemy pozbawieni możliwości korzystania z ładowarki możemy uzbroić się w trzy-cztery pełne AAA, podczas gdy wbudowany akumulator ewidentnie nas ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:47, Kardithron napisał:

> Ciężko teraz znaleźć jakiś porządniejszy odtwarzacz na akumulatorek AAA.
Ciekawy jestem z czego to wynika. :P Przecież akumulatory AAA biją na głowę wbudowane
baterie. Przede wszystkim w przypadku uszkodzenia zamiast dawać do naprawy/wymiany cały
odtwarzacz, kupujemy jeden marny paluszek. Jeżeli na dłuższy czas pozostajemy pozbawieni
możliwości korzystania z ładowarki możemy uzbroić się w trzy-cztery pełne AAA, podczas
gdy wbudowany akumulator ewidentnie nas ogranicza.

Perfidia producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:49, ISAMU napisał:

Perfidia producentów.

Jest jeszcze kolejny odtwarzacz z serii "niby-kiczów":
http://allegro.pl/item1023440244_4gb_mp3_fm_chip_samsung_fm_philips_ladowarka_aaa.html
Producent Samsung, tak? No, z tego co mi wiadomo, to jest to dobra firma.

A poza tym diabelsko drogi Iriver:
http://allegro.pl/item1026595240_iriver_t60_4_gb_mp3_na_baterie_aaa_warszawa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 23:55, Kardithron napisał:

> Perfidia producentów.
Jest jeszcze kolejny odtwarzacz z serii "niby-kiczów":
http://allegro.pl/item1023440244_4gb_mp3_fm_chip_samsung_fm_philips_ladowarka_aaa.html
Producent Samsung, tak? No, z tego co mi wiadomo, to jest to dobra firma.

Samsung jest producentem tylko jednego elementu użytego w tym odtwarzaczu, konkretnie - flashu.

Dnia 14.05.2010 o 23:55, Kardithron napisał:

Gdy sam wybierałem jakiegoś playera, ten t60 mimo baterii AAA, przegrał z Fuze 8GB ze względu na brak obsługi kart microSD ( wtedy nie było jeszcze Clipa+). A do tego wbudowanego akumulatora się przyzwyczaiłem, 15 - 18h ( z karty -krócej) pracy jest aż nadto wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 00:28, ISAMU napisał:

Samsung jest producentem tylko jednego elementu użytego w tym odtwarzaczu, konkretnie
- flashu.

A odtwarzacz sam w sobie niezbyt ciekawy, rozumiem?

Dnia 15.05.2010 o 00:28, ISAMU napisał:

Gdy sam wybierałem jakiegoś playera, ten t60 mimo baterii AAA, przegrał z Fuze 8GB ze
względu na brak obsługi kart microSD ( wtedy nie było jeszcze Clipa+).

Mi 4 GB wystarczy na bardzo długo w zupełności. Moje ulubione utwory i tak raczej nie zajmą więcej niż połowa tego miejsca, przynajmniej obecnie. Za dużo plików też raczej nie będę wrzucał - muszę jakoś sprawnie manewrować między nimi.

Dnia 15.05.2010 o 00:28, ISAMU napisał:

A do tego wbudowanego
akumulatora się przyzwyczaiłem, 15 - 18h ( z karty -krócej) pracy jest aż nadto wystarczająco.

Nie żebym popadał w jakąś koszmarną awersję do wbudowanych akumulatorów (których produkcja w mp3 dzisiaj jest standardem), po prostu dysponuję czterema akumulatorkami AAA 900 mAh Ni-MH 1,2 V wraz z ładowarką do nich i chcę to jakoś spożytkować.

Myślę, że ostatecznie zdecyduję się na to urządzenie:
http://www.iriver.pl/37,features,produkty.php
Jasno się nie wyrazili w specyfikacji, ale skoro mój szajsowaty Als obsługiwał bez żadnych problemów VBR, to i ten powinien. :P
Jakie jest Wasze końcowe stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 14:22, Kardithron napisał:

Jasno się nie wyrazili w specyfikacji, ale skoro mój szajsowaty Als obsługiwał bez żadnych
problemów VBR, to i ten powinien. :P
Jakie jest Wasze końcowe stanowisko?

Tej klasy player na pewno odtwarza VBR. Więcej dowiesz się z tej strony http://forum.mp3store.pl/forum/258-produkty-juz-nie-produkowane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 15:13, Sareth14 napisał:

szukam dobrego ale taniego odtwarzacza mp3. jakies sugestie?:)


sansa clip+ / fuze. te nazwy pojawiają się na każdej stronie tego wątku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 14:38, ISAMU napisał:

Rany boskie, ale mają ludzie problemy z tym odtwarzaczem. Ostro zniechęcają mnie posty.
Człowiek zastanawia się tutaj, czy jednak coś z serii "szitów" nie byłoby lepsze. Sam mam taki odtwarzacz, w ogóle nie narzekam (chyba, że na pojemność), jakość dźwięku jest bardzo dobra, z VBR sobie radzi doskonale, opcję katalogowania ma, zasilany jest AAA, a kosztował przynajmniej trzy razy taniej.
Już sam nie wiem w co zainwestować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... A nawet

Dnia 14.05.2010 o 23:30, Kardithron napisał:

gdyby nie on, to nie wiem jak wygląda sytuacja z równie diabelnie ważną kwestią katalogowania
plików. Możliwość tworzenia i nazywania mieszanych playlist jest mi niezbędna.


Nie powiem Ci, jak to w Clipie wygląda, ale w Fuze jest jedna "globalna" playlista, na którą możesz swobodnie dodawać pliki z poziomu menu odtwarzacza. Niby mało, ale ten player ma jeszcze asa w rękawie - czyta pliki pls (ciekawe, że producent nigdzie się tym nie pochwalił), dzięki temu można spreparować na PC kilka playlist, zapisać je jako pls i wgrać razem z muzyką do odtwarzacza.

Co do akumulatorów - cóż, to raczej standard, poza tym, co napisał ISAMU warto jeszcze dodać, że to również wygoda dla projektantów - nie muszą dostosowywać kształtu urządzenia do kształtu baterii :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 16:49, Blackhand napisał:

Nie powiem Ci, jak to /ciach/ razem z muzyką do odtwarzacza.

Zawsze trochę przerażały mnie takie kombinacje. W Alsie sytuacja jest tak prosta, że chyba być prostsza nie może - tworzysz i nazywasz foldery na dysku. :) Nie wiem dlaczego producenci innych, niby doskonałych empetrójek nie korzystają z takich rozwiązań.

Dnia 15.05.2010 o 16:49, Blackhand napisał:

Co do akumulatorów - cóż, /ciach/ kształtu urządzenia
do kształtu baterii :).

Nie jestem technikiem, ale czy to aż taki straszny kłopot? :P Żeby dla wygody zrezygnować z bateryjek AAA i przejść do wbudowanych akumulatorów, z którymi, jak się okazuje, są jedynie same problemy... Bynajmniej zabawne.

Dobrze, że się odezwałeś, bo mam do Ciebie jeszcze sprawę. Czy to nie jest przypadkiem ten Twój miętusek?
http://www.ceneo.pl/1541162
Tutaj masz link do urządzenia, z którego korzystam ok. półtora roku:
http://cokupic.pl/produkt/TRAK-ALS-MP-112-1GB
Co mogę na razie powiedzieć... Posiada, jak wyżej wspomniałem, świetny system katalogowania, więc mamy jeden plusik. Kolejny, to korzystanie ze zmiennej transmisji bitów w mp3. Jak tutaj sytuacja wygląda z odtwarzaniem WMA, WAV, OGG, FLAC itp. nie wiem - za najpraktyczniejszy format uważam VBR mp3 i do niego konwertuję wszystkie pliki dźwiękowe (a co za tym idzie - tylko takie mam w pamięci urządzenia). Jakość audio w porównaniu choćby z Optimusem, którego miałem jeszcze wcześniej, jest naprawdę bardzo dobra. IMO przy ustawieniu Jazz/Rock uzyskuje się najlepsze efekty. Żadnych trzasków, szumów. Dalej, zasilanie AAA - doskonale radzi sobie z akumulatorkami 1,2 V Ni-MH. Na jednym spokojnie popracuje nieprzerwanie kilka godzin. Dyktafon jest, choć często nie korzystam (w praktyce w ogóle). Z tagami czasami są problemy, które objawiają się tym, że nazwa utworu nie jest prawidłowo wyświetlana. To akurat nie stanowi dla mnie kłopotu - mam w zwyczaju zapamiętywanie lokacji plików po numerach np. 15/19, 19/31 itd. Głośność do 31. Jaka jest optymalna zależy od ustawienia korektora, pliku, gatunku odtwarzanej muzyki i oczywiście słuchawek. Przy tych, które mam teraz (nauszne) głośność utworów oscyluje w granicach 25-29.
Wady? Hmm, na pewno z przyciskami są problemy, szczególnie tą blokadą. Najlepiej w ogóle z niej nie korzystać - ja akurat trafiłem tak, że zepsuła się, gdy urządzenie było odblokowane, ale ktoś inny może mieć mniej szczęścia. ;> Czasem mogą być też kłopoty z pozostały guziczkami - trzeba być delikatnym. Poza tym w niektórych egzemplarzach gniazdo baterii jest wyjątkowo niechlujnie wykonane i trzeba specjalnie się silić, by dobrze ulokować akumulator.
W sumie tyle mam tutaj do powiedzenia. Jak się ustosunkujesz do mojej wylewnej opinii na temat tego, jak to nazwałeś, "szajsu"? ;>
Chętnie też się dowiem jak było z jakością audio na tym Twoim Mint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować