Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Porada. Jaki odtwarzacz mp3 i czy warto :]

1629 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2010 o 19:26, Kardithron napisał:

Mam jeszcze pytanie do osób, które znają proces kompresji od strony czysto teoretycznej:
czy jeżeli w czasie konwertowania (priorytet maksymalny) będę korzystał z innych aplikacji
np. surfował po internecie, to istnieją szanse na uszkodzenia pliku wynikowego? Czy może
nic nie ma prawa się stać, a jedynie proces zajmie więcej czasu?

Szansa zawsze jest, raczej nie ma większych obaw (najważniejsze, żeby RAMu było dość), ale skądś sie czasem te glitche biorą nie bez powodów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 19:33, hans_olo napisał:

Szansa zawsze jest, raczej nie ma większych obaw (najważniejsze, żeby RAMu było dość),
ale skądś sie czasem te glitche biorą nie bez powodów :P.

Powiem Ci, że kiedyś robiłem test. Konwertowałem ten sam plik na VBR dwukrotnie. Za drugim razem w czasie procesu kompresji pootwierałem wszystko co było w zasięgu kursora. Między plikami wynikowymi nie było różnic - ani w rozmiarze, ani w długości trwania, ani też w jakości.
A czy pamięć wirtualna i plik stronicowania odgrywają tutaj jakąś rolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 21:41, Kardithron napisał:

A czy pamięć wirtualna i plik stronicowania odgrywają tutaj jakąś rolę?

Tak na prawdę to w zasadzie trudno tu mówić o jakimś deterministycznym związku. Zazwyczaj błędy wynikają ze zjawisk kwantowych i innych kompletnie niekontrolowanych - dlatego powstają np. pamięci ECC. W ogóle sobie odpuść takie dywagacje, wpływ masz na to znikomy ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z Creative Zen Style 300? Bardzo mi się podoba ten odtwarzacz. Producent sugeruje też czas pracy ok 30 godzin, co byłoby dla mnie olbrzymim plusem. Macie jakieś opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 06:16, HumanGhost napisał:

Czy ktoś miał styczność z Creative Zen Style 300? Bardzo mi się podoba ten odtwarzacz.

Potrzebne Ci jest odtwarzanie wideo i obrazów? Sam jestem dosyć sceptycznie nastawiony do odtwarzaczy z tej półki cenowej, które posiadają takie opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 08:57, Kardithron napisał:

Mógłbyś mi polecić jakieś konkretne karty MicroSD 4 GB? Oczywiście do Sansa Clip+.

Z kart microSD, to każda jest dobra, jeśli chodzi o microSDHC, to karty znanych firm, typu Sandisk, Verbatim, GoodRam i podobnych będą ok. Tylko żeby miały klasę od 4 wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych rzeczach więc się pytam:
Chciałbym sobie kupić odtwarzacz mp4 (możliwość odtwarzania filmów, muzyki), z dobrymi, wchodzącymi w ucho, że tak powiem, słuchawkami (nie jak te z Nokii6300...) i długo wystarczalną baterią czy jakoś tak. Dobrze ułożyłem pytanie? Jeżeli tak to czekam na odpowiedź i porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 09:05, Kardithron napisał:

Potrzebne Ci jest odtwarzanie wideo i obrazów?


Nie jest to potrzebne. Byle dobrze grał i radio działało bez większych zgrzytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi doradzić jaki odtwarzacz mp3/mp4 kupić? Chciałbym wybrać coś za 300 maks 400 zł. Zależy mi głównie na jakości dźwięku i długości pracy. Może być nawet bez ekranu, filmy to zbędny gadżet moim zdaniem. Pojemność tak z 8GB i byłoby fajnie gdyby miał slot na karty pamięci.Słucham głownie rocka i metalu. Zastanawiałem się dotychczas nad Iriver E30, Cowon E2 i Vedia A10. Faworytem jest póki co Iriver, ale byłoby miło gdyby ktoś trochę się znający się wypowiedział. Dobrze by było gdyby odtwarzacz zgrywał się ze słuchawkami AKG 518DJ. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 09:23, ISAMU napisał:

Z kart microSD, to każda jest dobra, jeśli chodzi o microSDHC, to karty znanych firm,
typu Sandisk, Verbatim, GoodRam i podobnych będą ok.

Kingston również?
http://allegro.pl/item1076758306_karta_pamieci_kingston_microsd_4gb_micro_sd_24h.html

Z tego co wiem, to Ty używasz karty. Jak odtwarzacz się z nią sprawuje? Duży ubytek energii z baterii, jakieś zacięcia, inne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 20:03, HumanGhost napisał:

Nie jest to potrzebne. Byle dobrze grał i radio działało bez większych zgrzytów.

Radio, powiadasz... Jestem posiadaczem Sansa Clip+, który z odtwarzaniem plików muzycznych radzi sobie świetnie. Ma bardzo intuicyjne menu i przejrzysty system katalogowania. Pojemności 4-8 GB, malutki. Niestety, radio, jeżeli tak można nazwać serię szumów, to w tym egzemplarzu tragedia.

EDIT:
Hmm, a teraz Trójkę mi odtwarza. Dziwne.
No nic, w takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak polecić Ci ten sprzęcior - Sansa Clip+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 22:11, Kardithron napisał:

> Z kart microSD, to każda jest dobra, jeśli chodzi o microSDHC, to karty znanych
firm,
> typu Sandisk, Verbatim, GoodRam i podobnych będą ok.
Kingston również?
http://allegro.pl/item1076758306_karta_pamieci_kingston_microsd_4gb_micro_sd_24h.html

Jest OK.

Dnia 23.06.2010 o 22:11, Kardithron napisał:

Z tego co wiem, to Ty używasz karty. Jak odtwarzacz się z nią sprawuje? Duży ubytek energii
z baterii, jakieś zacięcia, inne problemy?

Jakieś do 2h krócej, jeśli odtwarzam muzykę tylko z karty. Fuze nie ma żadnych problemów z kartami, więc Clip+ również nie powinien mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 00:55, ISAMU napisał:

Jakieś do 2h krócej, jeśli odtwarzam muzykę tylko z karty. Fuze nie ma żadnych problemów
z kartami, więc Clip+ również nie powinien mieć.

I rozumiem, że karty microSD od microSDHC różnią się tylko (w praktyce) tym, że szybkość transferu, która w odtwarzaczu i tak większego znaczenia nie ma, w drugim przypadku jest większa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w pojemności - uSD ma maksymalnie 2GB, uSDHC - 32GB (SDHC = Secure Digital High Capacity). Szybkość określa klasa karty (taki numerek w kółeczku :)), nie jest ona ściśle związana z typem karty (uSD/uSDHC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam odtwarzacza, który miały jakieś mocowania takie, żeby był dość mobilny i oczywiście zapewnią jak najlepszą jakość dźwięku, raczej w dowolnym przedziale cenowym. Mam Vedia A7, która jest świetna, ale na smyczy przy bieganiu/chodzeniu wiadomo, lata, co po pewnym czasie prowadzi do uszkodzenia słuchawek/odtwarazacza (tak miałem z vedią a3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Mocowanie'' najlepsze jakie może byc jest chyba w Sansie Clip. Mała, mobilna, rewelacyjna jakośc dzwięku i przede wszystkim tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 15:13, ko-nik napisał:

''Mocowanie'' najlepsze jakie może byc jest chyba w Sansie Clip. Mała, mobilna, rewelacyjna
jakośc dzwięku i przede wszystkim tania.


To jest to, wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn planuje kupić sobie odtwarzacz mp3 albo mp4. I tu kilka pytań:
1. Co lepiej kupić, jeśli to ma być głównie do odtwarzania muzyki? Duże są różnice jakości?
2. Jaki odtwarzacz z tych ogólno-dostępnych (mieszkamy na zakuprzu) jest najbardziej godny polecenia? Cena do 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować