Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Battlefielda 3!

229 postów w tym temacie

odpalić odpalisz ale z framerate i detalami na multi i singlu to może być różnie jak z BF:BC2 w sumie wszystko zależy której wersji DX będzie można używać jak dx10.1 to spoko ale jaj wykryje i jedynie będzie można DX11 to raczej konsola będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są ostateczne, co oznacza, że o poprawie optymalizacji można zapomnieć.
http://twitter.com/#!/repi
Tutaj można się dowiedzieć:

XFallendreamsX Jon
@repi so if dx11 is in bf3 & if it was done right. I don''t see why quad core CPU & gtx 560ti sli cant run this game smoothly on ultra @1080p

Johan Andersson
@XFallendreamsX you don''t even know what ultra contains, how could you estimate the cost of it?


DICE miało rację. Rzeczywiście wykorzystują ukrytą moc PCtów. 0,01% wszyskich, ale jednak.
BTW. Skąd to info, że BF3 wymaga minimalnie DX10.1? GF8800 to karta zgodna tylko z DX10 (i niższymi ofc). nVidia do desktopów nigdy nie zrobiła karty zgodnej z tą wersją DX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak po gamescomie napisałem na forum, że ichnie pecety miały po dwie 560 na pokazach to całe grono pukało się w czoło czytając to co piszę. Zgadzam się z Henrarem. BF3 będzie FPSem z najpiękniejszą grafiką, ale tylko niewielu ją zobaczy w innym miejscu niż youtube.com. Boję się o reakcję zawiedzionej braci PC, którzy po ściągnięciu kilku suwaczków na medium zobaczą coś zgoła innego niż na gameplayach. Będzie lepiej niż na konsoli ale nie będzie "awesome". Oby gameplay uratował wtedy DICE przed masowym atakiem sfrustrowanych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę się przygotować na

Dnia 20.09.2011 o 22:18, Janek_Izdebski napisał:

ustawienia "minimalne", czy jednak może gra pójdzie na "średnich"?


>

To wie tylko DICE. Najlepiej będzie jak sprawdzisz betę pecetową - jak chodzi, jaki framerate, etc.

Chciałbym nadmienić,

Dnia 20.09.2011 o 22:18, Janek_Izdebski napisał:

że dysponuję także konsolą PS3, więc może z góry powinienem skazać PC-ta na straty i
od razu wybrać wersję konsolową?


Jeśli przeżyjesz 24 graczy w conqueście zamiast 64 to ta opcja warta jest rozważenia jak najbardziej. Do tego wersje konsolowe nie będą miały takich cudów jak program szpiegujacy dodany gratis ;-)

No i na PS3 będa efekty z.... DX11. A to oznacza ładniejszą wersję niż na PC z kartami z "tylko" DX10. To już potwierdzone info:
http://www.slideshare.net/DICEStudio/bending-the-graphics-pipeline?from=ss_embed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:41, KamyK_84 napisał:

No, mnie ciekawi co to w B3 wymaga aż tyle.


Biorąc pod uwagę ogólną tendencję do nieoptymalizowania gier w dzisiejszych czasach, to i tak nie jest aż tak źle...A i naprawdę nie wiesz, co w BF 3 może tak obciążać kompa??? ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się okaże co ta gierka naprawdę potrafi możliwe, że jak wcześniej wspominałem DICE zaimplementowało coś w stylu wiedźmińskiego uberpróbkowania, które po włączeniu będzie potrzebowało 2 GTX580 a i tak w całej zadymie jaka będzie panować nie dostrzeżesz tej różnicy w grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:50, Kajmal napisał:

Czytaj ze zrozumieniem.Ja napisałem o składaniu a nie kupowaniu kompa z monitorem.


Kolego to ironia była. Jeżeli ktoś po roku ma kompa za słabego na nowe gry (rozumiem, że nawet mu ta gra nie ruszy) no to musiał wydać na niego jakąś śmieszną kwote. Prawdopodobnie mój telefon jest droższy od tego kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno krótkie pytanie:

Jakie tak naprawdę możliwości ma mobilna karta ATI HD 5650 1 GB RAM i czym tak naprawdę się różni od wersji stacjonarnej oraz jak się mają jej parametry do wymagań Battlefield''a 3? Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, będzie beta to się zobaczy jak wszystko śmiga.

Jeszcze z testów alfa kumpel mi donosił, że dawało radę na gf250 gts, który do demonów prędkości nie należy (Szczerze mówiąc nie wiem co oznaczało w tym wypadku że: "daje radę", bardziej chodzi mi o to że nie ma się co z góry stresować.).

Oczywiście wiadomo, że będą różnice w wydajności między trybami gry dla np. 24 graczy, a conquestem na którym będzie się wyrzynało 64 chłopa, ale cóż - nie ma nic za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak wymagania jak zawsze wyjebane z kosmosu jak w dircie 3 a poszlo na full na kompie dual core e2160, GF 9600 GT I 2GB RAMU DDR 2 zalezy jak zoptymalizuja jak na odpie...dol sie jak w GTA 4 albo w gothic 3 to nawet na kompach przyszlosci bedzie sie cielo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:03, 90388315 napisał:

Kolego to ironia była. Jeżeli ktoś po roku ma kompa za słabego na nowe gry (rozumiem,
że nawet mu ta gra nie ruszy) no to musiał wydać na niego jakąś śmieszną kwote. Prawdopodobnie
mój telefon jest droższy od tego kompa...


Za słaby tzn. nie wszystkie chodzą na full detalach + 16xAA +16xAF. Karta graficzna jaką posiadam to gtx460. Nie ubolewam z tego powodu że bf3 pójdzie mi teoretycznie na minimalnych, ale dlatego że nagle gtx 460 stał się kartą tylko "minimalną".

Musisz mieć bardzo drogi telefon, gz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś myślał ze owa gra poleci na 2 rdzeniówce i karcie GF8800 w ultra to chyba z choinki się urwał, według mnie B3 będzie jak parę latek temu Crysis czystym benchmarks-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:23, Sebo1020 napisał:

No jeśli ktoś myślał ze owa gra poleci na 2 rdzeniówce i karcie GF8800 w ultra to chyba
z choinki się urwał, według mnie B3 będzie jak parę latek temu Crysis czystym benchmarks-em


Daj mi takiego PC-ta, to będę autentycznie szczęśliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:19, Kafar napisał:

No to już znasz ;)


W sumie mam kumpla w domu ktory tez woli grac na ps3, jak tak teraz pomysle, ale to tylko i wylacznie z leniwstwa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest wypuszczenie (co prawda kosztownego) dema. Nie było by wtedy żadnych problemów ani domysłów. No ale coż... Ja zakładam że mi pójdzie na maxa. I tak biore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować