Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Battlefielda 3!

229 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2011 o 23:03, 90388315 napisał:

> > > > > Czemu sprzedałem xboxa? Czemu?!
> > > > > Dla mnie to jest chore. Kupiłem kompa niecały rok temu i już
łapię
> się
> > ledwo
> > > na
> > > > minimalne.
> > > > > Sorry memory, ale takie akcje to nie dla mnie...
> > > >
> > > > Mój komp ma ponad 3 lata i tylko karte wymieniałem żeby se w niego
pograć,a
>
> > gdyby
> > > ta
> > > > produkcja mnie nie interesowała to dalej mogłbym jechać na starej
karcie
> graficznej.Już
> >
> > >
> > > > za 1500 można złożyć dobrego kompa!
> > >
> > > Niby tak, ale dobra karta kosztuje od 800 zł wzwyż. Za tą kwotę mam już
konsolę.
>
> > Oczywiście
> > > nie mam zamiaru wychwalać konsol. Jest to po prostu dla chore. Kupuje
kompa
> za grubą
> >
> > > gotówkę, a po niecałym roku jest on już za słaby na nowe gry. Czy to jest
wina
> tego
> > nagłego
> > > postępu technologicznego, którego ja jakoś nie czuję, czy może beznadziejnej

> optymalizacji?
> >
> > Jak sie całego kompa kupuje za 1500 zł (z monitorem) no to sorry gregory...

>
> Czytaj ze zrozumieniem.Ja napisałem o składaniu a nie kupowaniu kompa z monitorem.

Kolego to ironia była. Jeżeli ktoś po roku ma kompa za słabego na nowe gry (rozumiem,
że nawet mu ta gra nie ruszy) no to musiał wydać na niego jakąś śmieszną kwote. Prawdopodobnie
mój telefon jest droższy od tego kompa...


Proszę ciąć cytaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:54, Kajmal napisał:

No co ty.Nawet na minimalnych nie zagrasz.Za słabego masz kompa!


Jeśli dalej będziesz trollował to bardzo szybo się pożegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście bez problemu mi na Full detalach w Full HD uciągnie ^^

MOBO: ASUS P8P67 Deluxe Rev.3.0
CPU: i5-2500K
RAM: Corsair XMS3 8GB 1600Mhz
GPU:MSI GF GTX560Ti 1024MB Twin Frozr II OC x2 SLI
SC: ASUS Xonar DX/XD
Minitor: LG 27 M2780D-PZ LCD
OS: Windows 7 64bit SP1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:50, Vojtas napisał:


> I to jest jeden z idiotyzmów, z którym trzeba skończyć. Trzeba ustalić jeden szablon

Dnia 20.09.2011 o 21:50, Vojtas napisał:

podawania wymagań rekomendowanych i minimalnych wraz z oznaczeniem rozdzielczości.


Raz w życiu coś takiego widziałem ;-) Na pudełku odświeżonego Chronicles of Riddick (w Polsce zdaje się wydawał to CDP). Przy konfiguracji minimalnej było podane nawet, że na takim a takim sprzęcie gra będzie trzymać 30 klatek na sekundę.

To był wyjątek, choć taki "szablon" powinien być od dawien dawna standardem. Rozumiem - mnogość konfiguracji, ze względu na otwartą architekturę komp kompowi nierówny, no ale chyba można do cholery podac jakieś wartości przyblizone ? A wydawcy unikają tego jak ognia :/

Poza tym "recommended" powinny dotyczyć high

Dnia 20.09.2011 o 21:50, Vojtas napisał:

- co najmniej. Inaczej jest to bardzo często wprowadzanie ludzi w błąd.


Owszem. Nie wiem jak inni czy ta mityczna "większość", ale ja "recommended" zawsze pojmuje jako "prawie na max" (najbardziej zasobożerne pierdoły to ustawienia "Ultra"), tutaj więc bylem zdziwiony, że pan z DICE naprostował sytuację - bardzo zresztą po cichutku, gdzieżby EA podała to do publicznej wiadomości, jeszcze by ktoś karmiony trailerami zrezygnował z zakupu ;-). Najwyżej zawiedzeni gracze zjadą z ustawieniami,, a "przykrą niespodziankę" będą mieli PO wydaniu gotówki, a nie PRZED. Dla mnie to zwyczajnie niesmaczne jest, takie robienie klientów w konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilu onanistów. Teraz pół gram.pl będzie wymieniać swoje konfiguracje, tak jakby właśnie teraz było wasze pięć minut... Tak jakby nagle ktoś miał odpisać: "Ale sprzęcior! Matko jedyna, masz najsilniejszy sprzęt jaki widziałem, będę wychwalał Ciebie pod niebiosa na polu bitwy!" Ach, och zachwytów nie będzie końca. A ja na swoim ATI 4890 na medium i tak zmasakruje Was wszystkich. :D

Seriously, temat ten miał Wam uzmysłowić jaki sprzęt wymagany będzie do komfortowego grania, a nie ma być poletkiem w którym będziecie pyszałkować się Waszymi kombajnami, które zakupiliście dla BF3.

Nie odbierzcie tego źle, ale dlaczego temat o wymaganiach zrodził 8 stron komentarzy na poziomie: uciągnie, nie uciągnie, mam to i tamto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania naprawdę wysokie. W sumie to cieszę się, że już od dłuższego czasu nie muszę się tym przejmować. Jak gra stanieje to spokojnie odpalę sobie komfortowo na x360. I od razu zaznaczam, że absolutnie nie interesuje mnie multi. Generalnie czytając niektóre komentarze to trochę chce mi się śmiać. Z jednej strony narzekania od dawna jak to konsole hamują rozwój graficzny i że każda nowa gra jest portem, który wymaga góra jakiegoś GF 8800. Z drugiej strony kiedy w końcu wyszła gra, która w pełni może wykorzystać moc ultra mocnych PC to też narzekania w stylu - co ich po...z tymi wymaganiami ;) Co niektórzy zdecydujcie się w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam minimum, ale czytałem komentarze, że w tej konfiguracji już teraz można grać nawet na średnich. Dlatego kompa będę kompletował dopiero po zakupie gry, jak już wszystko będzie jasne z bulldozerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 10:36, hans_olo napisał:

Teoretycznie mam minimum, ale czytałem komentarze, że w tej konfiguracji już teraz można
grać nawet na średnich.

W alphie, która leciała na wykastrowanym engine''ie.

Dnia 21.09.2011 o 10:36, hans_olo napisał:

jak już wszystko będzie jasne z bulldozerami.

Wiadomo, kiedy w końcu mają wyjść 4-modułowce, czy AMD wciąż enigmatycznie mówi o pierwsyzm kwartale 2012? :)
@Elven:
Jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 10:51, Elven napisał:

Czyli rozumiem jest wsparcie dla Win7 32-bit ?


Tak. Było to zresztą wiadome od dawna. Tylko jakieś głupki zaczęły poddawać to w wątpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ejj chłopaki wuja kupił mi na komunie super komputer powiedział że się wykosztował ale co się nie robi dla siostrzeńca :)

Procesor: Athlon 64 2000+
Karta GFraficzna RivaTnT 16mb podkręcona do 32mb
Twardy dysk: 5,5GB
Ram: SDRAM 1GB
karta dźwiękowa: brak

Pójdzie mi na średnich ?
Chciałbym chociaż odpalić na tym instalacje ale nie wiem czy się uda !
Proszę tylko o poważne odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wersje OEM mają mieć premierę w tym roku dokładniej chyba w listopadzie(od sierpnia amd zaczęła je produkować) pozostałe dopiero w 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 08:11, Lordpilot napisał:

Owszem. Nie wiem jak inni czy ta mityczna "większość", ale ja "recommended" zawsze pojmuje
jako "prawie na max" (najbardziej zasobożerne pierdoły to ustawienia "Ultra")


Ja od zawsze wychodzę w takich tabelkach z prostego założenia - nigdy się na nim nie zawiodłem:
- minimum - czyli aby w ogóle grę uruchomić (a nie w nią grać)
- zalecane - aby w grę pograć, ale o żadnych wysokich ustawieniach nie ma mowy (zakładam tutaj, że max to medium albo i niżej),
- grywalne - takie przy których da się płynnie w tego typu grę pograć na wyższych detalach - 2 x zalecane przez producenta.

BTW - pamiętasz Crysis? Zalecane przez producenta, oficjalne wymagania - Core 2 Duo, 2 GB RAM i GeForce 8800GTS ;D Zabawne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 2 GB RAM i GeForce 8800GTS ;D Zabawne ;D

Teraz faktycznie zabawne ;-) Wtedy pewnie nikomu do śmiechu nie było kiedy wymagania wpisane na pudełku okazały się jednym wielkim kłamstwem, a optymalizacja CE2 programistycznym bublem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chciałbym poznać waszą opinię co do mojego sprzętu. :)

Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 955 3.21 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260
RAM: 4GB
Windows 7 32 bit

Odpali na wysokich detalach ? Jak nie to moze chociaż na średnich ?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 12:48, absmak napisał:

Ja od zawsze wychodzę w takich tabelkach z prostego założenia - nigdy się na nim nie zawiodłem:
- minimum - czyli aby w ogóle grę uruchomić (a nie w nią grać)
- zalecane - aby w grę pograć, ale o żadnych wysokich ustawieniach nie ma mowy (zakładam tutaj, że max to medium albo i niżej),
- grywalne - takie przy których da się płynnie w tego typu grę pograć na wyższych detalach
- 2 x zalecane przez producenta.

BTW - pamiętasz Crysis? Zalecane przez producenta, oficjalne wymagania - Core 2 Duo, 2 GB RAM i GeForce 8800GTS ;D Zabawne ;D


Absmak,

Z powyższej dyskusji nasuwają się trzy poniższe wnioski:

1. Albo dać sobie spokój i kupić takiego np. "Rage''a", który ma przyzwoite wymagania (a i te Carmackowskie "megatekstury" mogą wpłynąć na dobrą optymalizację tej gierki).

2. Albo załatwić sobie świetny komputer za kilkanaście tysięcy zł (Przykładowe konfiguracje podałem w jednym z poprzednich postów. Co o nich sądzicie? ;) ) albo zakupić BF3 w wersji na konsole.

3. Albo pogodzić się z niskimi detalami i wydajnością na typowych i powszechnie dostępnych konfiguracjach PC-tów. Tylko kto będzie chciał grać na takim sprzęcie na minimalnych ustawieniach...

Innego rozwiązania na tą chwilę nie widzę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ludzie nie wiedzą co mają, chociaż na codzień wszyscy są specjalistami ;) Tak jak ja bym -dajmy na to- nie wiedział czy moja Toyota w dieslu nadaje się do startów w Le-Mans. Czasami można nie być pewnym, na ile podane wymagania to fikcja literacka, ale przecież niebawem beta, a niedługo po niej pełna wersja- lada moment wszystko się wyjaśni, nie wiem po co te retoryczne pytania "czy pójdzie mi na niskich/średnich/wysokich", liczą może na jakiegoś speca, który wróży z kryształowej kuli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować