Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2015 o 23:08, Dandzialf napisał:

Zapytaj ponownie, jak gra już wyjdzie. :)


Nie liczę, że ten akurat laptop da radę, ale na stacjonarce nie chce się przejechać. Wiesz, jeśli będę czekał na premierę to również będę czekał na przyjazd kompa do domu - równy tydzień :) Szkoda mi czasu :P Niby są wymagania systemowe, ale cóż.. nie wiem jak optymalizacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 23:05, vegost napisał:

Jak myślicie dam radę pograć w 60 fpsów na maksymalnych detalach na tym sprzęcie ? Więcej
już chyba kasy nie dam rady zaoszczędzić.
http://www.morele.net/inventory/info/4Ai0/ - komp stacjonarny
http://www.x-kom.pl/p/225817-notebook-laptop-17-3-acer-vn7-791g-i7-4720hq-16gb-1000-gtx860m-fhd.html
- laptop opcja dla lepszej wygody :)


Laptopa pomińmy milczeniem, bo spełnia może minimalne wymagania :D Cóż, zestaw nieco podobny do mojego (wydajniejszy procesor, choć mój po podkręceniu powinien wypadać podobnie, szybsza pamięć operacyjna, karta graficzna praktycznie o tej samej wydajności), a ja szczerze mówiać nie spodziewam się nawet 30 fps w maksymalnych detalach. MSAA x4 już zarżnie kartę graficzną, a wyżej mamy jeszcze x8 oraz różne dodatkowe bajery od Nvidii. Na nowym Titanie może udałoby się Twoje marzenia spełnić (możę), wątpię jednak, żeby GTX970 dał radę :D
Oczywiście, jeśli pominiesz te wszystkie dodatkowe opcje graficzne od Nvidii, a MSAA ustawisz na x2 lub x4, to może i te 60 kl/s uzyskasz :)

Szczerze mowiąc, to wątpię, żeby W3 miał niższe wymagania niż GTA5, a zobacz jak to wygląda w przypadku tej gry:
http://pclab.pl/art57777-16.html

Zwłaszcza w teście nr 4 (z roślinnością) widać jak na dłoni, że nawet mocne karty graficzne ledwo sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 23:16, pawbuk napisał:

Laptopa pomińmy milczeniem, bo spełnia może minimalne wymagania :D Cóż, zestaw nieco
podobny do mojego (wydajniejszy procesor, choć mój po podkręceniu powinien wypadać podobnie,
szybsza pamięć operacyjna, karta graficzna praktycznie o tej samej wydajności), a ja
szczerze mówiać nie spodziewam się nawet 30 fps w maksymalnych detalach. MSAA x4 już
zarżnie kartę graficzną, a wyżej mamy jeszcze x8 oraz różne dodatkowe bajery od Nvidii.
Na nowym Titanie może udałoby się Twoje marzenia spełnić (możę), wątpię jednak, żeby
GTX970 dał radę :D
Oczywiście, jeśli pominiesz te wszystkie dodatkowe opcje graficzne od Nvidii, a MSAA
ustawisz na x2 lub x4, to może i te 60 kl/s uzyskasz :)

Szczerze mowiąc, to wątpię, żeby W3 miał niższe wymagania niż GTA5, a zobacz jak to wygląda
w przypadku tej gry:
http://pclab.pl/art57777-16.html

Zwłaszcza w teście nr 4 (z roślinnością) widać jak na dłoni, że nawet mocne karty graficzne
ledwo sobie radzą.


Taa.. laptopa nie wliczałem i nie wliczam :) Chodź zauważyłem, że o dziwo GTX 880m zjada nawet GTX 970m co mnie zastanawia bardzo :D Tam na testach z pclabach wyraźnie widać, że nawet Titan X nie daje sobie rady z GTAV na 60 fps :O Dobrze sobie o dziwo radzi GTX 970 :D Ale to i tak morze w kropi potrzeb. Bez jaj nie ma szans na wieśka w 60 fps.. To co mam grać w pikselozie ? :/ Chciałem zmienić tą i5 na i7 4790k, ale pewnie nie wiele to zmieni ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, mimo wszystko liczę, że na moim sprzęcie pójdzie wszystko na ultra, bez kłaków, ale i innymi efektami Invidii, 60 kl/s nie oczekuję, 30 mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 23:28, vegost napisał:

Taa.. laptopa nie wliczałem i nie wliczam :) Chodź zauważyłem, że o dziwo GTX 880m zjada
nawet GTX 970m co mnie zastanawia bardzo :D Tam na testach z pclabach wyraźnie widać,
że nawet Titan X nie daje sobie rady z GTAV na 60 fps :O Dobrze sobie o dziwo radzi GTX
970 :D Ale to i tak morze w kropi potrzeb. Bez jaj nie ma szans na wieśka w 60 fps..
To co mam grać w pikselozie ? :/ Chciałem zmienić tą i5 na i7 4790k, ale pewnie nie wiele
to zmieni ? :D


Jutro mija embargo na recenzje, być może ukażą się też jakieś testy sprzętowe. Wątpię, żeby przesiadka na i7 tu wiele zmieniła, karta graficzna będzie wąskim gardłem.
W jakiej grze GTX880M zjada niby GTX970M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 23:47, pawbuk napisał:

Jutro mija embargo na recenzje, być może ukażą się też jakieś testy sprzętowe. Wątpię,
żeby przesiadka na i7 tu wiele zmieniła, karta graficzna będzie wąskim gardłem.
W jakiej grze GTX880M zjada niby GTX970M?


A to nie przegrzanie powoduje wąskie gardło ? Nie mówi mi, że GTX 970 nie poradzi sobie z i7 ? :P Nie mówiłem, że zjada w grze. Chodziło mi o to, że posiadają ciekawe wyniki wydajności względem siebie. O GTX 960 czy GTX965m nie wspomnę, że to Rebrandy z GTX860m. Tutaj Nvidia ładniej pojechała po badzie zwiększając tylko ciut więcej taktowanie, które nie wiele zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 00:12, vegost napisał:

A to nie przegrzanie powoduje wąskie gardło ? Nie mówi mi, że GTX 970 nie poradzi sobie
z i7 ? :P Nie mówiłem, że zjada w grze. Chodziło mi o to, że posiadają ciekawe wyniki
wydajności względem siebie. O GTX 960 czy GTX965m nie wspomnę, że to Rebrandy z GTX860m.
Tutaj Nvidia ładniej pojechała po badzie zwiększając tylko ciut więcej taktowanie, które
nie wiele zmienia.


Niestety, to na kartę graficzną spada zdecydowanie większy ciężar obliczeń i to ona przede wszystkim ogranicza liczbę kl/s, a nie procesor. Już podkręcona i5 daje sobie radę, przesiadka na i7 przy GTX970 niewiele da.
W laptopach rzeczywiście system chłodzenia nie daje rady i zbija taktowanie karty graficznej, ale w blaszakach tego problemu nie ma.
Wg testów GTX880M wypada słabiej niż GTX970M, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... chciałem zamówić W3 na PS4 przez gram.pl ale produkt jest nie dostępny. Rozumiem, że już pre-ordera na gramie nie zamówię ? Zostało mi już tylko Allegro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 09:17, Chlorofil napisał:

Mam pytanie... chciałem zamówić W3 na PS4 przez gram.pl ale produkt jest nie dostępny.
Rozumiem, że już pre-ordera na gramie nie zamówię ? Zostało mi już tylko Allegro ?

Dzwoń do BOKu. Podobno to tylko błąd systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 09:21, Rick napisał:

Dzwoń do BOKu. Podobno to tylko błąd systemu.


Rozumiem. Szkoda, żebym miał czekać na naprawę tej usterki skoro lada dzień premieram, a ja chcę być pewny tego, że grę dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 00:54, pawbuk napisał:

Wg testów GTX880M wypada słabiej niż GTX970M, dziwne.

bo zazwyczaj w takich wypadkach niby to mamy sytuację gdzie np GTX970M jest podrasowaną wersją GTX880M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 880M = GTX 680 z 8 GB vRAMU. Wiem bo mam dwa.

W laptopach rzeczywiście system chłodzenia nie daje rady i zbija taktowanie karty graficznej, ale

Niie wiem kto nagadał Ci takich głupot ale GTXa 880M nie montuje się w asusach za 2k co throttluja na 70% użycia GPU. GTX 880M nie throttluje nigdy tak jak każda karta high-end dla lapków w Clevo lub Alienware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Informujemy Cię, że Twoje zamówienie na produkt typu PREORDER zostało przekazane do kompletacji w naszym magazynie.". Już się coś ruszać zaczyna :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 11:01, Damianuss1 napisał:

"Informujemy Cię, że Twoje zamówienie na produkt typu PREORDER zostało przekazane do
kompletacji w naszym magazynie.". Już się coś ruszać zaczyna :D.


GOGową wersję już można pobierać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 11:22, Damianuss1 napisał:

Ale grać nie da rady jeszcze tak?


Niestety, można będzie zacząc grać dopiero 19 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 11:22, Damianuss1 napisał:

Ale grać nie da rady jeszcze tak?


Nie, będą musieli ten pliczek ściągnąć 19 maja ;) Potwierdzenie z CDP już wczoraj dostałem, więc serio mam nadzieję, że tego 19, zanim słońce wstanie będą mógł grzać do paczkomatu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 11:27, Rick napisał:

Nie, będą musieli ten pliczek ściągnąć 19 maja ;)

Mam nadzieję, że paczki wyślą w poniedziałek aby na wtorek gra była już. Wolnego sobie nie wezmę, ale dzban kawy na nocne posiedzenie trzeba będzie zrobić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się