Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2015 o 16:31, Rick napisał:

Przejrzałem recenzje i widzę, że autorzy wytykają to, czego ja się obawiałem, tzn. ataku
klonów i zgrzytów w polskim dubbingu. O bugi się za bardzo nie martwię, bo to kwestia
patcha, grafika też mnie niezbyt interesuje. Zastanawiają mnie tylko te loadingi...


Zrecenzowane zostały wersje na PS4, więc na PC problem z loadingami może być dużo mniejszy.

Radekl2
Zamawiaj już teraz. Po recenzjach wynika, że nie będzie problemów jak z niektórymi grami w dzień premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 16:08, lis_23 napisał:

Recka z PS4 - ocena, przeciętna jak na taki hit.

8,5 to przeciętna ocena? Ja rozumiem, że teraz panuje taki trend, że ocena np 7 to średniak totalny, ale 8,5 to chyba bardzo dobrze? Na rodzimym PSsite dostał 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 16:51, Damianuss1 napisał:

8,5 to przeciętna ocena? Ja rozumiem, że teraz panuje taki trend, że ocena np 7 to średniak
totalny, ale 8,5 to chyba bardzo dobrze? Na rodzimym PSsite dostał 9/10.


Chodzi o to, że światowe media dają same 9 i 10, a dwa polskie serwisy (GOL i gram) wyłamały się ze schematu i wystawiły 8,5. I to się ludziom nie podoba, co zrozumiałe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 16:48, Kraju napisał:

Radekl2
Zamawiaj już teraz. Po recenzjach wynika, że nie będzie problemów jak z niektórymi grami
w dzień premiery.


Większym problemem jest sesja i mój sprzęt :p Niby rekomendowane (grafika) spełniam, niby GTA działa na wysokich ale jest trochę niepewności.
Domyślam się, że z pre-orderem może być już ciężko, więc i tak nie mam się zbytnio nad czym zastanawiać :) Kusi jedynie Empik/Saturn w dniu premiery ale może wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to miejsce tak wygląda w rzeczywistości. Choć raczej obstawiam bug lub nie doczytanie się tekstur. Oczywiście ten screen z wersji PS4, na PC podobno wszystko ładnie wygląda.

20150512165706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak ta gra zbrzydła graficznie w ciągu dwóch lat ...

http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=5

http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=3

http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=1

http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=4

http://polygamia.pl/Polygamia/51,96455,17905381.html?i=9

niestety, szczegółowość otoczenia i tekstur poszła ostro pod nóż i teraz gra wygląda dosyć przeciętnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejscami jest brzydko, ale to jest porównanie to czego udało im się osiągnąć podczas prac nad grą z wersją na PS4. Różnica jest kolosalna, ale z wersją PC-tową aż tak źle być nie powinno. Mnie najbardziej boli fakt zmiany estetyki oprawy z mrocznej (Wiedźmin 1) na tę zbliżoną bardziej do drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:10, lis_23 napisał:

Masakra, jak ta gra zbrzydła graficznie w ciągu dwóch lat ...

Co do oceny we wcześniejszym poście to się z tobą nie zgadzałem, ale tutaj nie sposób przyznać racji. Spójrzcie na to miasto, niebo, ilość npc, jest ich mniej i to o wiele. Ojoj. Szkoda, że jednak gra nie prezentuje się tak jak na tych obrazkach wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:12, Kraju napisał:

Miejscami jest brzydko [.]


Brzydko? Jest wręcz odpychająco. Popatrz sobie na szczegółowość oraz na zasięg widzenia - teraz wszystko jest strasznie rozmyte i nieostre, i to na pierwszym planie, o dalszych obiektach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:18, lis_23 napisał:

Brzydko? Jest wręcz odpychająco. Popatrz sobie na szczegółowość oraz na zasięg widzenia
- teraz wszystko jest strasznie rozmyte i nieostre, i to na pierwszym planie, o dalszych
obiektach nie wspominając.


To są screeny z wersji na PS4? Jeśli tak, to trzeba jeszcze poczekać na pecety. Może też sobie takie porównanie zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:18, lis_23 napisał:

Brzydko? Jest wręcz odpychająco. Popatrz sobie na szczegółowość oraz na zasięg widzenia
- teraz wszystko jest strasznie rozmyte i nieostre, i to na pierwszym planie, o dalszych
obiektach nie wspominając.

dodaj dotego ten szary filtr który wszystko rozjaśnia i rozmywa bez jaj to okropnie wygląda oj sweetfx i reshade pójdą w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2015 o 17:30, pawbuk napisał:


To są screeny z wersji na PS4? Jeśli tak, to trzeba jeszcze poczekać na pecety. Może
też sobie takie porównanie zrobię...


Przecież na PC mają być te same tekstury, detale, oświetlenie, kolorystyka, itp. więc nie wiem, czy coś ulegnie poprawie ...
Najbardziej boli brak szczegółów / detali, wręcz rozmycie wszystkiego wokół, bardzo mały zasięg widoczności / rysowania obiektów, oraz ( dla mnie ), okropna kolorystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niektóre zagraniczne recenzje wersji PS4 i w paru przyrównali do wersji PC z pokazów gdzie grali te 12 godz. I zaczęła się wyliczanka co na PC jest lepiej zrobione względem konsol. I praktycznie wychodziło z tego, że prawie każdy element techniczny jest lepiej zrobiony - lepsze fps, zasięg widzenia, wczytywanie obiektów, tekstury postaci i otoczenia, detekcja kolizji i co nic dziwnego same efekty graficzne czyli to co serwisy niemieckie pisały wcześniej chcesz najlepszą wersję bierz PC.

A reszta tych bardziej krytycznych względem oprawy powiedziała wprost mody i sweetfx 2.0+reshade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tymi screenami. W recenzji CDA, zarówno na screenach jak i na filmach gra wygląda dużo lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 18:02, Numenpl napisał:

Czytałem niektóre zagraniczne recenzje wersji PS4 i w paru przyrównali do wersji PC z
pokazów gdzie grali te 12 godz. I zaczęła się wyliczanka co na PC jest lepiej zrobione
względem konsol. I praktycznie wychodziło z tego, że prawie każdy element techniczny
jest lepiej zrobiony - lepsze fps, zasięg widzenia, wczytywanie obiektów, tekstury postaci
i otoczenia, detekcja kolizji i co nic dziwnego same efekty graficzne czyli to co serwisy
niemieckie pisały wcześniej chcesz najlepszą wersję bierz PC.


Cóż, na Wiedźmińskim forum cytują niejakiego Adama Badowskiego, który twierdził, że nie będzie żadnych widocznych różnic pomiędzy wersją PC, PS4 i XONE - także jeżeli chodzi o zasięg widoczności / rysowania obiektów, który wszędzie ma być taki sam ( czyt. fatalny ).
Ech, poczekamy jeszcze tydzień i sami się przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć taki pracownik CDP? Przecież oni do końca muszą mówić takie rzeczy, żeby konsolowcy się nie obrazili. Ja nie wiem jaki sens ma teraz narzekanie z Twojej strony jak już zamówiłeś kolekcjonerkę (tak mi się wydaje). Przekonasz się za tydzień czy gra Ci się spodoba, jeśli nie i będzie taka "obleśna" to jestem pewny, że znajdą się osoby, które odkupią od Ciebie wspomnianą EK. Nawet sobie na tym zarobisz.
Tak więc nie płaczmy tylko czekajmy do 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się