Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2015 o 10:34, Numenpl napisał:

Bo w 2014 mieli grę skończoną na PC i pamiętasz musieli zoptymalizować ją na konsole.
I przez to gra zaliczyła roczny poślizg bo musieli wykastrować grę pod kątem grafiki
by ta gra w ogóle odpaliła na konsolach i jak to wygląd no najlepiej 4 strona recki Berlina.
Chociaż Berlin napisał że w redakcji piszą że gra wygląda o niebo lepiej, ale ja w to
nie wierzę już ani trochę.


I dlatego czuje się oszukany. Przez dwa lata karmili nas obrazem gry, której nie ma, to pod W3 zakupiłem obecny sprzęt, licząc na to, że gra pokaże na nim pazury, a tutaj okazuje się, że taki sprzęt jest potrzebny tylko do tego, aby cieszyć się tą sama jakością co na PS4.
Ja rozumiem, że CDP RED ma niewielu pracowników i że musieli robić grę na trzy platformy na raz, ale mogli zostawić ten PC towy bulid jako ustawienia ultra - ale, nie, trzeba wchodzić konsolowcom do tyłka bez masła ....
Jeszcze się łudzę, że część z tego, co opisano w powyższym tekście będzie w wersji PC, ale póki co, jest to dla mnie zawód roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten tytuł na PC, przy grafice ustawionej tak aby odpowiadała konsolom, na zalecanym sprzęcie, będzie działać płynnie to i tak mamy ogromny sukces CDP. Bo ani W1 ani W2 sobie nie poradził z tym jakże trudnym zadaniem [a i pierdyliard patchy rewolucji nie zdziałał].
Kwestia downgradeu inna sprawa - sam mam komputer gamingowy z tej potocznie tzw wyższej półki i tez liczyłem, na wodotryski wizualne jako miły bonus. Nie stawiam tego na pierwszym miejscu, bo zawsze mi wystarcza pewien standard jakości, tj gra ma wyglądać dobrze ale działać jak żyleta a nie rznąc się jak stary silnik od ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałeś jeszcze w grę i już piszesz o tym, że jest to zawód roku? Weź się ogarnij i poczekaj aż zagrasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Norma, dla niektórych grafika to wszystko co się liczy. Szczególnie gdy zainwestowali tysiące w sprzęt którego i tak nie mogą wykorzystać.

Wiedźmin zaliczył spadek jakości, jak duży dowiemy się po premierze. Grać natychmiast nie trzeba, można poczekać na wesołą twórczość moderów, którzy poradzili sobie świetnie z kaszaną jaką był W_D, więc tutaj biorąc pod uwagę najczarniejszy scenariusz też podołają.

Pisałem kiedyś, że jestem przekonany o tym, że gra ucierpiała przez konsole, nie tyle przez ich znane ograniczenia, co przez wymuszoną równoległą produkcję oraz premierę na trzy platformy jednocześnie. Gdyby wersja PC ukazała się jako pierwsza, zaś konsolowe odpowiedniki byłyby tworzone w późniejszym czasie, jestem pewien, że koniec końców otrzymalibyśmy lepszy technicznie i graficznie tytuł.

Tak byłoby w idealnym świecie, niestety, w takim nie żyjemy. Czas się z tym pogodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 11:30, pawbuk napisał:

Nie grałeś jeszcze w grę i już piszesz o tym, że jest to zawód roku? Weź się ogarnij
i poczekaj aż zagrasz...

Nie piszę, że GRA jest zawodem roku ( bo na pewno będzie mieć dobrą fabułę, ciekawe i skrzące dialogi oraz fajne postaci i zapewni godziny rozgrywki ), tylko jej strona techniczna, która miała wyznaczać tzw. next gen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 11:44, Shinigami napisał:

Norma, dla niektórych grafika to wszystko co się liczy. Szczególnie gdy zainwestowali
tysiące w sprzęt którego i tak nie mogą wykorzystać.

Sorry, ale czy to jest ładna oprawa graficzna?:

http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=299467

wiem, że grę robili jednocześnie na trzy platformy ale skoro tak to mogli przynajmniej nie mamić nas tymi filmikami i uczciwie powiedzieć, że gra będzie wyglądać tak i tak - gdyby od początku zapowiedzieli grę z grafiką z dwójki to nikt by się teraz nie pluł, nikt nie byłby rozczarowany, itp. Niestety, przez dwa lata z okładem sprzedawali nam coś, czego nie ma i jeszcze mówili, że gra nadal wygląda tak, jak wcześniej, a już w lutym nie wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ładna. Co widzisz tutaj złego? Oczekujesz gry z fotorealistyczną grafiką, która ruszy tylko na najmocniejszych komputerach? Oczywiste jest to, że do promowania jakiegokolwiek produktu, uprzednio się go nieco upiększa i dodaje jakieś efekty, żeby przekonać więcej ludzi.
Nie ma co narzekać, aż tak fatalnie to nie wygląda i trzeba czekać na wersję PC i wtedy zobaczymy, czy faktycznie downgrade był czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 11:56, lis_23 napisał:

wiem, że grę robili jednocześnie na trzy platformy ale skoro tak to mogli przynajmniej
nie mamić nas tymi filmikami i uczciwie powiedzieć, że gra będzie wyglądać tak i tak


No ale przecież to wersja na PS4. W kilku recenzjach, które przeczytałem recenzent zwraca uwagę, że wersja pecetowa wygląda ładniej. Poczekaj jeszcze ten tydzień, porób własne screeny i wtedy narzekaj na CDPR, że w całości nie wywiązali się z umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Tak jak już kiedyś pisałem na tym forum, ewentualne cięcia w grafice na PC są wymuszone głównie przez lobby konsolowe. Poziom grafiki na PC nie może za nadto odstawać, ponieważ nowe konsole musza się sprzedawać. Jest to szersza polityka wielkich wydawców, takich jak EA, Ubisoft ale także WB - czyli wydawcy Wiedźmina w USA...
W tej grze grafika mnie tak mocno nie razi, poziom artystyczny jest i tak o niebo lepszy niż w kiczowatym Dragon Age: Inqusition.
Niestety tytuł o strasznie rozbuchanym hajpie więc nie dziwi mnie, że ludzie będą marudzić. Miał być wielki otwarty świat - nie będzie, perfekcja techniczna godna tytułu 4xA, także nie będzie. Co do oprawy audiowizulanej to tak jak wcześniej napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się, czy urodziłeś się wczoraj, a wszelkie zagrania na rynku AAA są Ci zupełnie obce? Przecież wszyscy wydawcy kłamią, naciągają fakty, czy przedstawiają swój produkt w samych superlatywach. Norma. Dokładając do tego wywiady i zapewnienia, że platforma A, B, C jest najbliższa naszemu sercu, a gra będzie na niej najpiękniejsza. Dlatego warto do każdej z nich podejść ze sporym dystansem, w końcu to tylko gry komputerowe, jak masz się denerwować, złorzeczyć czy przeklinać wydawcę po prostu nie graj w ich grę. Oprawa się nie podoba, jak pisałeś jest tragiczna (to już kwestia dyskusyjna) olej sprawę i przeznacz pieniądze na coś innego. Bo skoro czujesz się oszukany, to dlaczego im za to płacisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:01, Rick napisał:

No ale przecież to wersja na PS4. W kilku recenzjach, które przeczytałem recenzent zwraca
uwagę, że wersja pecetowa wygląda ładniej. Poczekaj jeszcze ten tydzień, porób własne
screeny i wtedy narzekaj na CDPR, że w całości nie wywiązali się z umów.

Czytam angielskie forum CDPR, bo z polskiego nic się nie idzie dowiedzieć nawet odpowiedzi CDPR nic nie wnoszą do tematu. I z tego co wiadomo jeśli chcesz mieć najlepszą jakość na PC musisz grzebać w plikach tak jak w Wieśku 2 bo inaczej kaplica. Jedynie wiadomo że w grze w wersji PC na bank jest Apex clothing, TXAA, Water tessellation, LOD ustawiony na maks 80, ubersampling też jest już w grze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na wersje PC - owszem.
Aczkolwiek te wszystkie screeny z konsol wyglądają miejscami dosyć biednie. Rozrzut w jakości tekstur [miejscami wręcz pikseloza na teksturach], co najmniej dziwne oświetlenie, jak by je ktoś potraktował zbyt dużym ustawieniem gammy.
Chyba dalej jedynym next genem graficznym [a przynajmniej tym co chociaż pretenduje do takiego tytułu] pozostanie ostatni Infamous i AC Unity.
Dla mnie tez płynność gry jest ważniejsza niż niektóre elementy wizualne, ale tak dziwnie ciąć grafikę ? Najczęściej kwestie dobrej optymalizacji załatwia się sztuczkami z DOFem i niedoczytywaniem tego co wykracza poza ustawiony zasięg widzenia + patenty z motion blurem, odpowiedni filtr na downscale tekstur. A tu to wygląda miejscami tak, jak by ktoś na odwal się wrzucił niższej jakości tekstury i nie pofatygował się nawet, żeby je odpowiednio podpicować [bo widać tę rzeczona pikselozę, wskazująca na lenistwo lub partactwo].

Generalnie to, ze np dla mnie też W3 nie grafiką mnie przyciąga, nie zmienia faktu, że ślepy jednak nie jestem ^^


@edit

I jedna istotna kwestia do wszystkich, związana z samym wątkiem o W3 - ludzie tnijcie cytaty.
Ja rozumiem, że jak odpowiadamy na posta co ma te 3-4 akapity to nie trzeba tego rozbijać na części i nikt się o to nie czepia, ale jak widzę posta na 1/3 strony bo ktoś odpowiada na ścianę tekstu, to mnie krew zalewa. Dbajcie trochę o estetykę, bo nie chcemy tu za to rzucać ostów, ale zaraz nie zostawicie nam wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 12:06, Shinigami napisał:

Dlatego warto do każdej z nich podejść ze sporym dystansem, w końcu to tylko gry komputerowe,
jak masz się denerwować, złorzeczyć czy przeklinać wydawcę po prostu nie graj w ich grę.
Oprawa się nie podoba, jak pisałeś jest tragiczna (to już kwestia dyskusyjna) olej sprawę
i przeznacz pieniądze na coś innego. Bo skoro czujesz się oszukany, to dlaczego im za
to płacisz? ;)


Wiesz, grałem w jedynkę i w dwójkę i chcę grać w trójkę, opłaciłem już EK.
Nie lubię jednak hipokryzji i obłudy - nie tylko u twórców gier, ale i u graczy: jak w ub. roku wyszła sprawa z Watch_Dogs to wszyscy płakali, marudzili, wieszali psy na Ubi, itp. Gdy teraz sytuacja powtarza się z trzecim Wieśkiem, to gracze zaklinają rzeczywistość, piszą, że teraz gra na tych screenach z PS4 wygląda lepiej niż rok i dwa lata temu, itp. że oświetlenie jest lepsze, lepsze kolory, itp. Po prostu nie lubię aż takiej obłudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznym malkontentom, mogę powiedzieć jedynie stanowcze NIE. Ta gra, i to w wersji konsolowej, wygląda naprawdę ładnie. Jak dla mnie jeden z ładniejszych RPG-ów ever. Oczywiście nie jest to benchmark graficzny pokroju Crysisa3 czy też Unity. Jednak jak na tak duże lokacje jest naprawdę nieżlę, poziom zbliżony do GTAV...

20150513123402

20150513123421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić, bo jak zwykle obiecywano dużo a wyszło jak widać. Niemniej, czasem te kłótnie o to jak to gra wygląda tragicznie na konsolach są bez sensu.Fakt faktem gra piękna nie jest, ale bez przesady :P Co do Unity, to Ubi paradoksalnie dostało baty bo gra miała zbyt duże wymagania dla wielu graczy. Wszyscy tak bardzo chcą next-genowej grafiki a przy każdej grze wymagającej droższego i lepszego sprzętu są lamenty typu "jak tak można?!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam recenzje na PCLab wersji konsolowej PS4. Sporo jest tam zrzutów ekranu tak więc można sobie wyrobić jako takie zdanie na temat poziomu grafiki w tej grze. Według mnie, jest naprawdę nieźle, może nie rewelacyjnie, ale nieźle. Konsolowcy myślę, będą zadowoleni. Zresztą na większości serwisów recenzujących ten tytuł w wersji PS4 do zalet zaliczana jest grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, Unity było technicznie porażką, bo grafika nie poszła w parze z optymalizacją. Nie wiem jak jest teraz po patchach na PC i konsoli bo zakończyłem moją przygodę z tym tytułem bodajże na patchu nr 3. Pewnie kiedyś wrócę do wirtualnego Paryża pobiegać po dachach, ale na razie mam jej serdecznie dosyć :) [a byłem jednym z tych szczęśliwców których i tak ominęła większość problemów z frameratem, nie, żeby całkiem, ale w dużej mierze tak].
Natomiast odfiltrowując bugi [fruwający np, kiepska detekcja kolizji] i cuda z frameratem, wizualnie tytuł naprawdę był imponujący.
Osobiście czekam na grę która połączy dwa w jedno, czyli wizualnie stanie na wysokości zadania i zobaczymy ten faktyczny nowy standard next-gen oraz technicznie - czyli w kwestii optymalizacji podoła i faktycznie na gamingowym piecu, wyposażonym np w titana nie będzie się ciąć jak emo-satanista po kwasie :)

Co do PRu CDP - od pierwszego wiedźmina już nas przyzwyczaili jakie to bajki nam opowiadają :)
Osobiście podchodziłem do ich zapowiedzi olewczo, tzn jednym uchem wpuszczałem, drugim wypuszczałem, czekając na efekt końcowy do oceny własnej. Ta branża już tak ma, że +/- 70% sukcesu to dobra ściema [z resztą nie tylko ta, ale mniejsza z tym]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PCLaba staram się omijać :P Tak czy siak, zobaczyć grę na screenach a zobaczyć na żywo to co innego, screeny nie oddają w całości tego, co dzieje się na ekranie w czasie rzeczywistym.

@Zekzt
O Unity się nie wypowiem, bo jedynie miałem okazję tylko przez chwilę zobaczyć ją w ruchu i wyglądało to pięknie.
Podobnie jak ty, zbytnio nie zachwycałem się tymi zwiastunami bo przyzwyczajony już przez branżę, wiedziałem że to marketingowy chwyt. Więc może właśnie dla tego jakość grafiki w konsolowym Wiedźminie aż tak mnie nie szokuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się