Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2014 o 23:12, sylwasss napisał:

Na PS4 EK została właśnie wyprzedana ;)

WoA! No to dobrze, że wczoraj się zebrałem na złożenie pre-ordera :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tej chwili na pytania, na które odpowiedzi znajdują się w przypiętym poście nie będziemy odpowiadali w zamian będziemy przyznawać odpowiednie nagrody. Więc zanim zadasz pytanie w tym wątku proszę PRZECZYTAJ TEGO POSTA!

Myślę, żę przyda się mały FAQ, bo jak znam życie to im bliżej premiery gry tym częściej będą zadawane pytania, na które odpowiedź padła już wielokrotnie. Uprasza się o przeczytanie przypiętego posta, albo trzeba liczyć się z gniewem Moderatorów.

UWAGA!!! Wszystkie kwestie związane z fabułą, postaciami, wydarzeniami, questami etc. proszę zaznaczać jako spoiler. W ten sposób:

Spoiler

Geralt może jeść nożem i widelcem, a nie jak świnka z pierwszej części. :)

- WYDARZENIA Z KSIĄŻEK RÓWNIEŻ PROSZĘ OZNACZAĆ JAKO SPOILER.

Wszystkie materiały (streamy i grafiki), które zostały nagrane na egzemplarzach dostarczonych przed premierą gry są wyciekami, więc jeśli ktoś będzie chciał je tu opublikować proszę je oznaczać jako spoiler! W przypadku niedostosowania się, czekają nagrody od moderatorów.

- Jeśli przez przypadek zapomnimy dać spoilera do tekstu proszę niezwłocznie skontaktować się z Moderatorami za pomocą formularza kontaktowego http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=99

- Proszę ciąc cytaty i nie tworzyć piramidek. Po prostu zaznaczamy fragment na który odpowiadamy, a nie cały post (albo i kilka postów użytkowników).


5. Wymagania sprzętowe (07.01.15):
Minimalne wymagania sprzętowe:


System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
Pamięć: 6 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11

Zalecane wymaganie sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
Pamięć: 8 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11

Poradnik/solucja do gry Wiedźmin: Dziki gon http://www.eurogamer.pl/articles/2015-05-18-wiedzmin-3-poradnik-solucja

Edit: 10.05.2015 [G.]
Edit: 21.05.2015 [I.]
Edit: 26.05.2015 [R.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2014 o 23:36, Thalanthas napisał:

Licznik tyczy się sumy wszystkich wersji a te warunki pojedyńczych. Jak mówi sylwasss
na PS4 już zostały wyprzedane egemplarze.


Takie buty... Na PC dali więcej kopii :P Ale aż się dziwię, że PS4 bardziej popularne, niż klocek haha. Bardzo ładnie. Niedługo pewnie dla PC zostanie wyprzedane ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 00:12, vegost napisał:

Takie buty... Na PC dali więcej kopii :P Ale aż się dziwię, że PS4 bardziej popularne,
niż klocek haha. Bardzo ładnie. Niedługo pewnie dla PC zostanie wyprzedane ;p


W momencie kiedy pisałeś już wersji na PC nie było dostępnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 00:22, Isildur napisał:

W momencie kiedy pisałeś już wersji na PC nie było dostępnej :P


Lol2 :p Teraz można podzielić liczbę całkowitą na poszczególne platformy ;p Można dojść do puli na każdą platformę. Dobrze było a teraz spać i jutro egzaminy haha. Hm... =_="

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi zdąży jeszcze zrezygnować, masa zamówiła parenaście by wywalić na alledrogo.

Byle 50 mega nie zabrakło tym razem... Liczę na premierę z jak najmniejszą ingerencją internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 01:55, Sipso napisał:

Byle 50 mega nie zabrakło tym razem... Liczę na premierę z jak najmniejszą ingerencją
internetu.

Limit zamówień to 2 sztuki chciałem zamówić trzy jedną dla znajomego ale nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta na mamę, tatę, babcię, chrzestnego, wspólokatora i niechciane dziecko.

Oby soundtrack ze zwykłej edycji był pełny. Tj. miał wszystkie utwory z gry, nie to co dwójkowy, w którym z tego co pamiętam brakowało paru kawałków. Sporo ludzi słucha ambientów. Ja. I ktoś z małopolski pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wersja na PC jest wyprzedana to z ciekawości chciałem zobaczyć, czy jeśli w zakładce "Moje zakupy" zmienię liczbę sztuk na 2 to czy wyskoczy jakiś komunikat, że nie ma już egzemplarzy, ale nic takiego nie wyskakuje. Ciekawe jak to potem rozwiążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęły dwa dni od możliwości dokonywania zamówień na grę a na znanym portalu aukcyjnym już pojawiły się świeżynki z Wiedźminem 3 w cenie "troszkę" wyższej niż to co oferował cdp.pl

Patrząc na to z jakim rozmachem sprzedawane są te kopie kolega musiał mieć co najmniej 4 konta by zamówić taką ilość EK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat będzie naprawdę otwarty dla gracza tak jak w np. Gothicu 3? Czy będzie tak samo jak w Wiedźminie 2 gdzie ten świat i możliwość poruszania się była raczej liniowa i wręcz korytarzowa (wchodzimy do lasu i możemy poruszać się jedynie po wybranych ścieżkach, a chcąc pójść w inną stronę napotykamy niewidzialne ściany)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na steelbook, to zastanawiam się, czy nie warto zamówić podstawowej edycji. EK mam już zaklepaną, ale steelbook jest unikatowy dla edycji....

No i mam nadzieję, że w końcu na E3 (albo po wakacjach) ujawnią wymagania sprzętowe. Chciałbym wiedzieć, czy kupowany niedługo PC, odpali za jakiś czas Wieśka 3 (i jego konkurenta Batmana) w detalach przynajmniej średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 12:10, Heartbreaker napisał:

Chciałbym wiedzieć, czy kupowany niedługo PC, odpali za jakiś czas Wieśka 3 (i jego konkurenta
Batmana) w detalach przynajmniej średnich.


Ha, dzisiaj zaczęłam oszczędzać na nowy komputer, bo patrząc na trailer można domyślić się że Redzi nas nie oszczędzą. Ale o Batmana byłabym spokojna. Mam 3 letniego laptopa (Samsung RF511 z geforce 540 M i 8 GB ram) i najnowszy Origins działa cacy. Działał nawet na średnich ale przy cutscence ze Świetlikiem coś mi się wieszało więc zmniejszyłam ustawienia. Zabawne, że z AC IV też nie miałam większych problemów :) Na zachodzie nie szaleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 12:10, Heartbreaker napisał:

(i jego konkurenta Batmana)


Że co? Jak gra akcji może być konkurentem dla gry RPG? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 12:47, Isildur napisał:

Że co? Jak gra akcji może być konkurentem dla gry RPG? oO


Obydwie gry wychodzą w 2015. Gdyby Batman wyszedł teraz, zagrałbym sobie i w lutym już tylko Wiedźmin 3. A tak, to nie wiem, kiedy zamierzają wypuścić Batmana (pewnie luty lub marzec) i mam rozterki, w co tu grać.

Jeśli Batman wyjdzie w lutym, to będzie z Wiedźminem 3 konkurował o prawo pierwszeństwa do odpalenia. W takim sensie chyba może konkurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Obejrzałem zwiastun już kilka razy i niepokoi mnie kilka rzeczy. Przede wszystkim Ciri, przecież była ona w książce bardzo dokładnie opisana ( duże oczy, drobny nos i usta, pociągła twarz - ogólnie duża domieszka krwi elfickiej, bardzo oryginalna uroda ), tymczasem tutaj mamy do czynienia z Triss ze zmienionym kolorem włosów. Ogólnie nic szczególnego wizualnie w tej postaci nie zauważyłem.
Twórcy gry szerokimi garściami czerpią z pięcioksięgu Sapkowskiego, obawiam się jednak, że wedrze się tutaj nadmierna komercha jak to było w przypadku drugiej części gry. Przez co postać Ciri zostanie potraktowana podobnie źle jak inne postaci z książek, które pojawiły się w "Zabójcy Królów". Źle czyli płasko i plastikowo, bez głębi charakterologicznej.
Ciri była postacią centralną, a pod koniec sagi w sumie już najważniejszą, zapychając wiedźmina na drugi plan. Powinna być zatem potraktowana w grze w sposób szczególny i z dużą uwagą co do zgodności z prozą Sapkowskiego.
Nie ukrywam, że na drugiej części się zawiodłem, była po prostu wyzuta z klimatu. Grafika która świeciła jak psu wiadomo co dopełniała, cytując klasyka, "pały goryczy". Nijak jej było do rewelacyjnej pierwszej części, która choć bardzo niedoskonała technicznie, nadrabiała to gęstym klimatem.
Na koniec, czy tylko ja zauważyłem, że grafika w grze choć bardzo ładna, daleka jest od nadmiernych wodotrysków, a niektóre tekstury są dosyć średniej jakości? Piszę to nie dla tego, że chciałbym w tym miejscu narzekać, ale po prostu z tej grafiki nie powinny wynikać wysokie wymagania sprzętowe. Jeśli takie będą będzie to świadczyć o kiepskiej optymalizacji PC. Szczególnie, że konsole do mocnych nie należą, a jakość grafiki ma być zbliżona na wszystkich sprzętach.
Całkiem na koniec nieoficjalny kawałek twórcy muzyki z Wiedźmina poświęcony Ciri, wielki szacun dla Niego: https://www.youtube.com/watch?v=om24KTcR9xI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się