Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rage - poradnik przetrwania na pustkowiach

68 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2011 o 13:42, Pioruns napisał:

Haha. Konsolowy port, wersja PCtowa to gniot. Dla wszystkich zainteresowanych kupnem:
jeden filmik wyjaśni wszystko: http://www.youtube.com/watch?v=mLuOtGwLnzQ
Zdecydowanie odradzam zakup wersji na PC!


A,Widzisz,mi się takie rzeczy nie dzieją - czasami dogra się jakaś tekstura,najczęściej desek przybitych do drzwi,ale jest to jak na razie / początek gry / marginalne zjawisko
gorzej,że gra wygląda ładnie tylko z daleka,jak podejdziesz do ściany to jest kwadrat na kwadracie ;)
ale gra się fajnie,jest bardzo fajna animacja postaci przeciwników podczas walki,fajnie skaczą,reagują na strzały,rany,itp.,gra ma też bardzo fajną wizję plastyczną świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pioruns

Jest dokładnie tak jak na podesłanym przez ciebie filmiku ( http://www.youtube.com/watch?v=mLuOtGwLnzQ )
u mnie dodatkowo gra dziwnie migocze i przypomina jakieś wariactwo tekstur w różnych rozdziałkach
Niestety - rzygać się chce. Poradnik jak przetrwać ? Nie kupować i olać redaktorów-sklepikarzy z Gram.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 12:45, Peter_Pl napisał:

Gra chamsko doczytuje tekstury, co bardzo przeszkadza, posiada nierówny poziom graficzny zakrawający na
jakąś wersje alpha a nie finalny produkt ID SOFTWARE, na który gracze czekali od wielu lat.
Carmack pokazał, że potrafi nadal zarabiać na kultowej niegdyś marce, której nieposzlakowana
reputacja została właśnie bardzo nadszarpnięta.


Jeżeli jedziesz po redaktorze, że nie ma wiedzy... to ja sie pytam gdzie ona jest w twoim poscie.
Rozumiem, że mogą być problemy z działaniem Rage, tymbardziej, że jest to jedyna gra ktora
wykorzystuje na taką skalę megatexture. Do tego jako jeden... pff nawet jedyny deweloper tworzy grę
w oparciu o niezalezny OpenGL. To nie jest DX i nie ma wparcia takiego giganta jak MS. Pisanie o Alphie, becie
czy innym syfie pokazuje tylko jak bardzo zabetonowany jest PC Gaming. Chodzi normalnie u całej armii graczy,
u czesci sie sypia tekstury. I tylko taki jest problem Rage''a. Carmack nie jest osobą ktora może grzebać sterach
do karty graficznej. Takimi pracownikami są tylko i wyłącznie pracownicy AMD/NV. Dlatego nie wszystkie
problemy są
z winy dewelopera... tymbardziej jak pakują stare pliki z OpenGL do sterownikow...
http://twitter.com/#!/CatalystCreator

"All - don''t use the current Rage performance driver - package includes very old OGL files, that''s why you''re seeing corruption etc"

W tym momencie rzucałbym się do producentow kart graficznych i ich zespołów od driverów, jak Carmacka.
To, że siedzicie na platformie ktora ma całe tony proców, róznie taktowany ram i karty graficzne.
Do tego potem piejecie, że na PC coś nie gra... zdarza sie i swiat sie nie konczy.

Wracajac do forum bethesdy:
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1236250-rage-support/page__p__18743528#entry18743528

"By default the texture streaming in RAGE is limited by the performance and number of cores of the main processor (CPU).

The higher the resolution at which the game renders and the higher the anti-aliasing setting,
the more texture data is needed to texture the environment.
If you do not have a high end CPU you may momentarily see blurrier textures and texture popping
when the view changes quickly."


Problem tez, moze lezec w innym miejscu. Polecam sie pobawic plikiem .cfg

Carmack potrafi zarabiać na kultowej marce? Od kiedy Rage jest w ogole kultowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 14:07, Zgreed66 napisał:

Do tego potem piejecie, że na PC coś nie gra... zdarza sie i swiat sie nie konczy.

Bo na konsoli jest jeden konfig i nie ma takich problemow...

// Czas edycji sie skonczyl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Carmack a tak ci ufałem .4 lata oczekiwań i zapomniałeś za czyje pieniądze kupowałeś Ferrari, o pecetowcach zapomniałeś.Schrzaniłeś robotę. ty fachowiec.hhańńńba ,hańńba
Mimo to poczekam jeszcze na patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66

Jesteś naprawdę śmieszny i godny politowania w swojej apologii redaktora Gram. No właśnie - redaktora czy sklepikarza ? Jeśli ktoś bierze udział w akcji promocyjnej i jednym z jego obowiązków jest przyczyniać się do powiększania się słupka sprzedaży, to czy można od takiej osoby/osób oczekiwać rzetelnego i bezstronnego referowania wrażeń i odczuć z gry ? To godziłoby przecież w interesy firmy, w której pracuje, tak więc i końcowa recenzja musi ostatecznie zachęcać do kupna a nie odstraszać ludzi. Takie są realia pracy w podobnych portalach, które czerpią zyski z reklam, promocji i własnej sprzedaży ze sklepów internetowych.

Obawiam się, że myślisz niestety kategoriami nierozumiejącego swoich praw i zakompleksionego użytkownika PC.
Mnie jako konsumenta w świetle obowiązującego prawa nie muszą obchodzić żadne megatextury, OpenGL i inne niuanse sprzętowo-programowe, z którymi zmagają się twórcy gry. Zapłaciłem za grę, której wymagania sprzętowe zostały przez twórców jasno określone, a mój sprzęt nie tylko jest z nimi zgodny, ale je nawet przewyższa. Oczekuję zatem produktu pozbawionego wad, w pełni sprawnego i zgodnego z umową. Co mnie też jako klienta ma obchodzić grupa ludzi, którym gra akurat nie sprawia problemu lub go lekceważą ? Wady i usterki, które opisuję, nie są odosobnionym przypadkiem, co potwierdzają fora i komentarze na portalach polskich i zagranicznych (nawet na tym portalu).
Doradzasz mi, aby bawił się plikiem cfg ? Jako klient mam grzebać w dostarczonym mi oprogramowaniu i na własną rękę je poprawiać ? Sorry, ale za to oprogramowanie zapłaciłem i nie podejmuję się łatania go czy usuwania jakiś niedoróbek, nawet gdybym potrafił. Jakbyś kiedykolwiek przeczytał jakąś umowę licencyjną, wiedziałbyś, że taka ingerencja jest zresztą prze twórców zabroniona. To jest licencja wyłącznie na używanie produktu w określonych warunkach a nie zakup z wszelkimi prawami czyjejś własności intelektualnej. Nie bardzo też rozumiem, dlaczego miałbym występować z jakimiś roszczeniami do producentów kart graficznych czy sterowników do nich ? ID SOFTWARE stworzyło grę, który powinna poprawnie działać na dostępnym w dniu wydania na rynku i określonym w wymaganiach na pudełku sprzęcie, a tak nie jest. Sam pracuję w firmie, które dostarcza produkty w innej branży, i byłoby kuriozalnym, gdybym tłumaczył klientom wady tych produktów problemami, z jakimi zmagała się firma przy ich tworzeniu. Kogo to obchodzi ? W profesjonalnym biznesie nie ma miejsca na takie dziecinne tłumaczenia. Proszę cię - przebudź się i wydoroślej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

recenzja musi ostatecznie zachęcać do kupna a nie odstraszać ludzi. Takie są realia pracy
w podobnych portalach, które czerpią zyski z reklam, promocji i własnej sprzedaży ze
sklepów internetowych.

Kija wiesz. Recenzja może i zjechać produkt. Nie wiem co insynuujesz... ze recka będzie sprzedana?
Nie będzie, troll harder.

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Mnie jako konsumenta w świetle obowiązującego prawa nie muszą obchodzić żadne megatextury,
OpenGL i inne niuanse sprzętowo-programowe, z którymi zmagają się twórcy gry.

A mnie kija to obchodzi w momencie jak zgrywasz wielkie guru i wypisujesz bzdety o redaktorze...

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Zapłaciłem
za grę, której wymagania sprzętowe zostały przez twórców jasno określone, a mój sprzęt
nie tylko jest z nimi zgodny, ale je nawet przewyższa. Oczekuję zatem produktu pozbawionego
wad, w pełni sprawnego i zgodnego z umową.

To źle czytasz licencje? Moze pora zacząć.

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Co mnie też jako klienta ma obchodzić grupa
ludzi, którym gra akurat nie sprawia problemu lub go lekceważą ?

Bo zaprzecza twoim wywodom o becie, srecie, alfie?

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Wady i usterki, które
opisuję, nie są odosobnionym przypadkiem, co potwierdzają fora i komentarze na portalach
polskich i zagranicznych (nawet na tym portalu).

Nie twierdze, ze ich nie ma. Twierdze, że jako uzytkownik PCta powineneś się z tym liczyć.
Dwa, skorygowałem gdzie lezy wina.

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Doradzasz mi, aby bawił się plikiem cfg ? Jako klient mam grzebać w dostarczonym mi oprogramowaniu
i na własną rękę je poprawiać ?

Nie poprawiać, a zmienić jego ustawienia. Wpisać 4 linijki na krzyż.
Jezeli niechcesz sie w takie rzeczy babrać kup konsole... od tego jest.
Tam nie ma wymagań, jeden konfig.

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Sorry, ale za to oprogramowanie zapłaciłem i nie podejmuję
się łatania go czy usuwania jakiś niedoróbek, nawet gdybym potrafił.

To poczekaj na stery/patcha/fixa,

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Jakbyś kiedykolwiek
przeczytał jakąś umowę licencyjną, wiedziałbyś, że taka ingerencja jest zresztą prze
twórców zabroniona.

Śmieszny jesteś. Sami o tym piszą w rozwiązaniach problemu. Zapraszam na forum bethesdy.
Nie ingerujesz w zaden plik wykonywalny gry...

>ID SOFTWARE stworzyło grę, który powinna poprawnie działać na dostępnym

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

w dniu wydania na rynku i określonym w wymaganiach na pudełku sprzęcie, a tak nie jest.

Gry nie robi ID dla siebie, ani pod sprzet. A pod API. Jezeli na tej linni coś nawala.
To przykro mi lamenty nie pomoga. Trzeba czekać na stery/patcha.
W momencie gdy siedzisz na PC i masz multum konfiguracji sprzetowych powinieneś być tego świadom.
To własnie robie, usiadamiam cie, ze nie zawsze, wszystko da sie wychwycić przed premierą.

Dnia 08.10.2011 o 14:54, Peter_Pl napisał:

Sam pracuję w firmie, które dostarcza produkty w innej branży, i byłoby kuriozalnym,
gdybym tłumaczył klientom wady tych produktów problemami, z jakimi zmagała się firma
przy ich tworzeniu. Kogo to obchodzi ? W profesjonalnym biznesie nie ma miejsca na takie
dziecinne tłumaczenia. Proszę cię - przebudź się i wydoroślej.

Zalezy w jakiej branzy. Jezeli ktos nawali, a nie ty. Ty powiesz przykro mi, ale będziesz pracować,
aby to naprawić. To robi w tej chwili ID. Pracuje nad patchem i wraz z AMD i NV wydaje drivery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66

twoje wypowiedzi są dosyć żenujące...
nie bardzo wiadomo czego bronisz
gracz pecetowy jest takim samym klientem jak gracz konsolowy i nie musi czekać aż wielka korporacja wypuści łaskawie jakieś poprawki i patche
w dniu premiery gra powinna działać dobrze i basta
dużo ludzi się skarży na jakość tej gry i to że ktoś nie zgłasza problemów niczemu nie zaprzecza
przyzwyczaiłeś się do sytuacji gdy klient traktowany jest jak półmózg nastolatek, który ma cale popopłudnie na szukanie rozwiązania problemów z grą
Korporacja trzepie grubą kasę na takich produkcjach, zatrudnia setki ludzi
powinna wiec zrobić dobrą gre, aby nikt nie musiał siedzieć i czytac jakiś forow i cos poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 15:28, Razor_NFO napisał:

nie bardzo wiadomo czego bronisz

Tego, ze kazdemu moze sie powinąc noga.

Dnia 08.10.2011 o 15:28, Razor_NFO napisał:

gracz pecetowy jest takim samym klientem jak gracz konsolowy i nie musi czekać aż wielka
korporacja wypuści łaskawie jakieś poprawki i patche

Jest takim samym, ale jego sprzet już, nie. A to jest wazna roznica.

Dnia 08.10.2011 o 15:28, Razor_NFO napisał:

w dniu premiery gra powinna działać dobrze i basta

Powinna, ale w ilu przypadkach tak jest?
Im coś jest bardziej skomplikowane, tym więcej problemów może wystąpić.
Nie inaczej jest z Ragem i innymi grami. To już nie jest garażówka gdzie siedzi sobie paru gosi i robi sobie gierke.
Rage był robiony 7lat bodaj. Naprawde myślisz, że Carmack srajac sie z tym badziewiem przez tyle czasu,
chce wydac crap? Jadąc przy okazji na ostatnim gamescomie PCty za kontrolery pamieci, ps3 za powolne ps3 itp.
Czyli kazdej platformie cos wytykajac?

Dnia 08.10.2011 o 15:28, Razor_NFO napisał:

dużo ludzi się skarży na jakość tej gry i to że ktoś nie zgłasza problemów niczemu nie
zaprzecza

Nie zaprzeczam, że są problemy. Są problemy jest i solucja. Zainstalować stery -> cfg-> czekać na patch.

Dnia 08.10.2011 o 15:28, Razor_NFO napisał:

przyzwyczaiłeś się do sytuacji gdy klient traktowany jest jak półmózg nastolatek, który
ma cale popopłudnie na szukanie rozwiązania problemów z grą

Jak tylko sięgam pamięcia są wieksze i mniejsze problemy z grami, programami itd.
W momencie jezeli Carmack jako praktycznie jedyny deweloper jedzie na niszowym API,
do tego uzywa autorskiej technologii, ktorej działanie jest wbrew pozorom skomplikowane.
Potrafie powiedzieć, że poprostu niewyszło, ale tez nie jest w tym biznesie świezakiem.
Wie, ze crapu sie nie wypuszcza i gry się poprawia. Wiec nie rozumiem tego kompletnego flame''u
o alfie, becie, oblewaniu pctowcow ciepłym moczem. Tylko twierdze, ze jak juz się ma gre.
To postawić gosciowi minusa i czekać na patcha. To przeciez koles co w koncu zbudował wlasna rakiete :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2011 o 09:41, Numenpl napisał:

r_swapinterval 1 w rageconfig.cfg należy wpisać lub wymusić v-sync w CCC lub panelu nvidia


A ja mam taki problem:
wpisałem tę linijkę w rageconfig.cfg i w menu gry zaczął mi migać poziomy pasek u góry ekranu
wyszedłem z gry,usunąłem tę linijkę,znowu uruchomiłem grę i było już ok ale gdy wychodziłem z gry do menu to znów przywitał mnie ów mrygający pasek - co to może być?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku po instalacji gry (i uprzednim zainstalowaniu najnowszych sterowników NV) żadne wyżej wymienione problemy nie występują, nawet nie uświadczyłem kłopotów w zakresie doczytywania tekstur przy np. obracaniu się. To, co mi się w grafice nie podoba, to (jak już ktoś wspomniał) mała szczegółowość większości obiektów przy dużych zbliżeniach, i mam nadzieję, że to się zmieni za niedługi czas, bo oprawa wizualna zrobiła na mnie całościowo niemałe wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 00:12, Dziki_Los napisał:

Leszeq, Ty tak zawsze masz, że się wypowiadasz o czymś o czym nie masz pojęcia?


Nie, zazwyczaj tylko wtedy gdy bule gruby hajs a ktos mnie robi w balona. Gdy place 100 zl, domagam sie produktu gruntownie przetestowanego a nie bubla. Tymbardziej gdy wydawca uparcie twierdzi, ze problem nie istnieje. A gdy slysze, ze wystarczy spedzic X godzin na przeszukiwaniu rozniastych forum, na ktorych kazdy podaje inne rozwiaznie to szlag mnie trafia. Do tej pory zadne nie bylo skuteczne w moim przypadku - nie jestem w stanie wyjsc z arki bez migajacych tekstur i artefaktow. Przerobilem 4 rozne wersje sterownikow i rozne configi. Postawa "profejsonalnych" serwisow o grach tez jest nieciekawa. Nikomu nie zalezy na naglosnieniu problemu bo kazdy serwis chce, zeby jego sklep zarabial. Podsumowujac - idz sie puknij w leb -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 15:44, Zgreed66 napisał:

Nie zaprzeczam, że są problemy. Są problemy jest i solucja. Zainstalować stery ->
cfg-> czekać na patch.

Znam lepsze rozwiązanie: nie kupować badziewia, jest tyle innych gier. Jak połatają i dojdą z tym do ładu to można się zastanowić.

Dnia 08.10.2011 o 15:44, Zgreed66 napisał:

Wie, ze crapu sie nie wypuszcza i gry się poprawia. Wiec nie rozumiem tego kompletnego
flame''u
o alfie, becie, oblewaniu pctowcow ciepłym moczem. Tylko twierdze, ze jak juz się ma
gre.
To postawić gosciowi minusa i czekać na patcha. To przeciez koles co w koncu zbudował
wlasna rakiete :P

"We do not see the PC as the leading platform for games. That statement will enrage some people, but it is hard to characterize it otherwise; both console versions will have larger audiences than the PC version." - John Carmack

Raczej "ban" się należy. Gość zlewa PC z premedytacją bo mu się to opłaca, potraktować go podobnie. :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na mgitanie tekstur to komenda vt_maxPPF i tutaj schody się zaczynają dla kiepskich 2 rdzeni 8, dla nieco mocniejszych 2 rdzeni 16, wartości 32 oraz 64 to dla 3-4 rdzeni oraz 128 dla więcej niż 4 rdzeni to ustawienie odpowiada również za wczytywanie tekstur !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nazywasz grę badziewiem tylko z powodu optymalizacji to po prostu no comment bo tym tokiem myślenia to GTA IV, seria Crysis, Wiedźmin 2 oraz każda inna gra wymagająca więcej niż 8800GT i 2 rdzeni do działania to nic nie warty badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 16:30, michal_w napisał:

Znam lepsze rozwiązanie: nie kupować badziewia, jest tyle innych gier. Jak połatają i
dojdą z tym do ładu to można się zastanowić.

Nie zaprzeczam :)

Dnia 08.10.2011 o 16:30, michal_w napisał:

"We do not see the PC as the leading platform for games. That statement will enrage
some people, but it is hard to characterize it otherwise; both console versions will
havence larger audies than the PC version
." - John Carmack

Dnia 08.10.2011 o 16:30, michal_w napisał:

Raczej "ban" się należy. Gość zlewa PC z premedytacją bo mu się to opłaca, potraktować
go podobnie. :->


I don''t think so...
http://kotaku.com/5847761/why-was-the-pc-launch-of-rage-such-a-cluster

Dla mnie tekst wyrwany z kontekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 16:41, Zgreed66 napisał:

I don''t think so...
http://kotaku.com/5847761/why-was-the-pc-launch-of-rage-such-a-cluster

Dla mnie tekst wyrwany z kontekstu...


Nie do końca. Dalej pisze, że owszem, PC jest jakieś 10 razy mocniejszy od obecnych konsol, i że mogliby zrobić najpierw grę na PC, a potem wycinać co się da pod konsole. Ale zamiast tego woleli zrobić grę taką samą na wszystkie platformy, a potem ewentualnie dodawać coś dla PC-towców. Jak widać po filmikach - nie dodali. Gra wygląda tak jak na konsolach (z rozmazanymi z bliska teksturami choćby), tyle, że do tego dochodzą babole graficzne.

A, a propos grafiki - podobno mają w łatce dopiero dodać... więcej opcji konfiguracyjnych. Wniosek - kolejny raz PC-towcy dostali betowego bubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 16:57, Tenebrael napisał:

Nie do końca. Dalej pisze, że owszem, PC jest jakieś 10 razy mocniejszy od obecnych konsol,
i że mogliby zrobić najpierw grę na PC, a potem wycinać co się da pod konsole. Ale zamiast
tego woleli zrobić grę taką samą na wszystkie platformy, a potem ewentualnie dodawać
coś dla PC-towców. Jak widać po filmikach - nie dodali.

Pisali to już miesiace przed premierą Rage''a. Carmack mówił o tym na QuakeConie, Gamescomie.
Mówiło się o tym sporo. Carmack nawet stwierdził, że był to bład, że tak zrobił.

Dnia 08.10.2011 o 16:57, Tenebrael napisał:

Gra wygląda tak jak na konsolach
(z rozmazanymi z bliska teksturami choćby), tyle, że do tego dochodzą babole graficzne.

8kx8k http://www.youtube.com/watch?v=H02NQbRgpbU
Nie no faktycznie, gra wygląda tragicznie.
Przy 16kx16k zaczyna mu już gra wycinać...
i to na Radeonie na ktorych gra się radosnie sypała...

Weź sobie jakiś plakat, gazete, albo cokolwiek. Z daleka wygląda to, ok.
Jak dasz sobie ten obrazek pod oczy, obraz będzie jakby rozciągniety i wyjdą jego wszelkie wady.
Tylko, że... 8kx8k to i tak spora tekstura. W rage tekstury się niepowatarzają...
Nie ma kopiowania kolejnej tekstury obok.

Dnia 08.10.2011 o 16:57, Tenebrael napisał:

A, a propos grafiki - podobno mają w łatce dopiero dodać... więcej opcji konfiguracyjnych.
Wniosek - kolejny raz PC-towcy dostali betowego bubla.

Nie dobijaj mnie.
A to, ze dodają to już w ogóle źle, tragedia crap. Ludzie chcieli to dodali.
W momencie gdy... kopiujac z mojego posta wyzej:

"By default the texture streaming in RAGE is limited by the performance and number of cores of the main processor (CPU).

The higher the resolution at which the game renders and the higher the anti-aliasing setting,
the more texture data is needed to texture the environment.
If you do not have a high end CPU you may momentarily see blurrier textures and texture popping
when the view changes quickly."


Działnie tekstur jeszcze jest zalezne od procka i ramu...
Gra miała sama się ustawić. Jak widać nie wyszło tak jak chcieli to dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować