KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2012 o 10:26, Ecko09 napisał:

> Myślicie, że jest w ogóle opcja, że GTA V nie pojawi się na PC?

Pojawi się jakieś półkroku po konsolach. Jak zwykle.


Albo pojawi się od razu, bo żadne GTA nie było jeszcze robione tak długo.

W każdym razie na pewno wyjdzie na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza.

R* jednak potrafi zachować tajemnicę. Nawet żadnych plot nie ma...
Medialne boom przy trailerze, a zaraz od jego ukazania się minie pół roku.

I żadnych wiadomości. Chciałbym GTA tej jesieni, no, ale wygląda na to, że piątka zwita dopiero w 2013.

Chyba, że niedługo otrzymamy wreszcie jakieś wieści o kolejnej części od R*.

Oby, oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:49, Ecko09 napisał:

Na E3 nie bedzie prezentacji? Może szykują się na to.

Nie będzie. R* nigdy nie ma na E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:49, Ecko09 napisał:

Na E3 nie bedzie prezentacji? Może szykują się na to.

Rockstar nigdy nie bawi się w prezentacje swoich gier na E3. Jak coś pokazują, to zawsze przed targami i zawsze je "niszczą", bo ludzie gadają tylko o ich produkcjach a nie całej reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 22:31, Henrar napisał:

> Na E3 nie bedzie prezentacji? Może szykują się na to.
Rockstar nigdy nie bawi się w prezentacje swoich gier na E3. Jak coś pokazują, to zawsze
przed targami i zawsze je "niszczą", bo ludzie gadają tylko o ich produkcjach a nie całej
reszcie.

A czy nie o to im chodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że gdzieś mi przemknął jakiś tekst niedawno o wymaganiach Max Payne 3, że niby takie kosmiczne itp.
Postanowiłem sprawdzić.
Minimalne wyglądają ok:

System operacyjny: Windows 7 32/64 SP1 / Windows Vista 32/64 SP 2, Windows XP 32/64 SP 3
Procesor: Intel Dual Core 2.4 GHz / AMD Dual Core 2.6 GHz
Pamięć RAM: 2 GB
Karta graficzna: NVIDIA 8600 GT 512 MB / Radeon HD 3400 512 MB
35 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0

Ale zalecane zwalają z nóg:

Procesor: Intel i7 3930K 6 Core x 3.06 GHz / AMD FX8150 8 Core x 3.6 GHz
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 680 2 GB / Radeon HD 7970 3 GB
35 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0 oraz Dolby Digital Live


I teraz zadaję sobie jedno pytanie. Czy rzeczywiście R* ma takie problemy z optymalizacją, czy może jednak gra będzie tak fenomenalna pod względem graficznym, jak i każdym innym (co wskazywałoby chyba na najlepiej zrobioną do tej pory grę), że naprawdę wymaga takiego komputera?

Ale przecież konsole są chyba generalnie słabsze od pc? Są po prostu zoptymalizowane do grania?
Nie wiem jakie konsole mają mniej więcej parametry, no ale kurcze. Albo tu coś jest nie tak, albo okaże się, że wersja pc jest o wiele, wiele lepsza, a konsolowcy dostaną okrojoną grę np. właśnie z gorszą grafiką.

Dlaczego piszę o tym tutaj, co potencjalnie może wyglądać na offtop?

Bo tak mnie to zastanawia. Skoro takie wymagania ma Max, to jakie będzie mieć nowe GTA?
Wychodzi na to, że bardzo podobne o ile nie trochę wyższe.

A najciekawsza w tym wszystkim jest wielkość gry Max Payne 3: 35 GB. Jedno wielkie Wow.
A więc GTA będzie chyba miało coś koło 50 GB ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że konsole będą miały gorszą oprawę to jest na dzień dzisiejszy oczywiste. Mają już swoje lata. Z drugiej strony widać, że Max nie ma jakiejś uber super mega tej oprawy. Nie wiem co Ci powiedzieć, ale jeśli chodzi o nowe GTA to nastawiałbym się na podobne wymagania jak nie wyższe. Dlatego gram w Maxa na konsoli, to samo nadchodzące GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak Max Payne 3 śmierdzi zwalonym portem konsolowym i stąd takie wymagania. Obym się mylił ale najpewniej będzie tak jak w przypadku GTA IV na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wcześniejsza wpadka czegoś ich już nauczyła i nie powtórzą tego samego błędu.

I może tak samo wolą podać zalecane o wiele wyższe, będąc pewnymi, że na takich maszynach gra będzie działać na pewno dobrze i gracze z komputerami o takich parametrach się nie rozczarują kupując Maxa :)

Było by to dość logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 13:59, WRQBEL napisał:

Ciekawe czy za 4 dni dostaniemy jakieś info?

Dlaczego akurat za 4 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 14:21, Hartus napisał:

> Ciekawe czy za 4 dni dostaniemy jakieś info?
Dlaczego akurat za 4 dni?



Bo 24 maja był datą uznawaną za najbardziej prawdopodobną do ukazania nowych informacji o GTA wedle trailera.

Ale niestety cisza. Moim zdaniem jeszcze trochę. Jeszcze trochę czasu musi minąć od Maxa, a R* pokaże drugi trailer.

I wiecie co. Myślałem, że jednak tych trzech miast nie będzie, bo nawet Rockstar powiedział, że akcja będzie się toczyć tylko w jednym.

Ale pierwszy trailer San Andreas pokazał również tylko Los Santos. Po za tym spójrzcie ile czasu minęło od czwórki, gdy nie ma jeszcze kolejnego GTA, a ile czas dzieliło SA od VC.

Po za tym sama nazwa: "Grand Theft Auto PIĘĆ"...
To musi być coś wielkiego. Choć gra i tak już się zapowiada na ogromną, to jednak tli się we mnie nadzieja na coś jeszcze większego niż mogło by się wydawać.

Skoro Max Payne 3 zajmuje ponad 30GB (czyli prawie 2x więcej niż GTA IV), to czemu GTA 5 nie miało by mieć... 100GB? :D

Ach... Marzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 16:01, Call_me_Kay napisał:

Skoro Max Payne 3 zajmuje ponad 30GB (czyli prawie 2x więcej niż GTA IV), to czemu GTA
5 nie miało by mieć... 100GB? :D

I powróciłaby żonglerka płytami. Tyle, że nie CD, a DVD. Nie wspominając już o wersjach cyfrowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 16:01, Call_me_Kay napisał:

Skoro Max Payne 3 zajmuje ponad 30GB (czyli prawie 2x więcej niż GTA IV), to czemu GTA
5 nie miało by mieć... 100GB? :D

Nie bardzo. W sandboksach grafika jest tworzona na nieco innej zasadzie niż w korytarzowych grach. W takich grach jak GTA można używać kilku obiektów na krzyż i je kopiować setki razy. Gracze i tak w większości się nie zorientują, że co chwila natrafiają na ten sam garnek, ten sam stół czy te same postacie. W grach tego typu na takie szczegóły się nie zwraca to i nikt z twórców się nie przejmuje.

I dlatego Skyim, mimo rozmiaru świata, waży tak mało. Kopiuj-wklej i tak przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu mamy jakieś info od Rockstar''a.
Piszą, że są bardzo zajęci samą grą, że wszystko idzie bardzo dobrze ale to jest ogromny projekt i musimy być wyrozumiali.
Na deser rzucili dwa pierwsze oficjalne screeny!
Poniżej link:
http://www.rockstargames.com/newswire/article/36881/asked-answered-max-payne-3-and-grand-theft-auto-v.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 17:19, Damianuss1 napisał:

Dwie pocztówki łał, szaleństwo... szaleństwo :D!


A jak się podniecają ludzie pod tym wywiadem... przecież to tylko 2 screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się