Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy wymagania sprzętowe The Elder Scrolls V: Skyrim

39 postów w tym temacie

No wreszcie :) Czekałem na to od jakiegoś czasu. Wygląda na to, że piękno Skyrim będę podziwiał w pełnej jego okazałości. Cieszy mnie to, gdyż w takich grach zawsze lubię wejść na szczyt jakiejś góry, spojrzeć na zachodzące słońce i pomyśleć "jak tu pięknie". Oczywiście nie chodzi mi o jakieś super-ultra tekstury, mega oświetlenie czy inne wodotryski, ale o wrażenia estetyczne( w takim Morrowindzie również miewałem takie momenty).

Poza tym - grunt to gameplay i fabuła Mrocznego Bractwa, bo na wątek główny nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zabawne, że ilekroć ktoś podaje zalety Obliviona, zawsze pojawia się Mroczne Bractwo. Zabawne, acz zarazem smutne, bo to rzeczywiście był jedyny klimatyczny moment gry. Tak czy owak, wymagania są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 17:53, Headbangerr napisał:

Tragedii nie ma. Chociaż i tak zastanawiam się, co jest w tej grze takiego, co wymagałoby
quad core, 4 GB Ram i GTX260.


Silnik Bethesdy ;) Większość ich gier pozostawia sporo do życzenia w kwestii optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 19:28, Headbangerr napisał:

Nieco tylko podrasowany w stosunku do ich wcześniejszych gier.


Co nie znaczy, że lepiej zoptymalizowany. Stąd wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się ile silników oferuje otwarty świat z możliwością podniesienia praktycznie wszystkiego (łyżka, kubek, talerzyk etc)
Wymień sobie w ogóle gry z otwartym światem i zobacz na ich optymalizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 19:34, Fimbulvinter napisał:

Taak. Morrowind miał bardzo ładnie niebo. Zwłaszcza w nocy jak dwa księżyce były.


Jak dla mnie - był ładny. Jak na tamte czasy + miałem wtedy 10 lat, kiedy pierwszy raz grałem. Więc "taaak" był dla mnie ładny.

Co do zaleceń na ultra? Nie sądzę, żeby były dużo wyższe. Skoro te są do wysokich, to na ultra będzie... GTX 460? 4 GB Ram? I procek AMD II X4 albo odpowiednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo ty zrozumiałeś mnie źle, ale ja źle zrozumiałem ciebie. Dla mnie Morrowind miał naprawdę bardzo ładne niebo w nocy. Czasami z pięć minut się w nie patrzyłem. Zwłaszcza jak dwa księżyce były, jak pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,jakby wymagania były za wysokie to też byście marudzili ;)
ja mam nadzieję,że gra będzie wyglądać mimo wszystko ładnie i że będzie się dało pogrzebać w ini - jak przy Oblivionie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, wziąłem to za sarkazm przez "taak". Trzeba być ostrożnym w tych czasach, bo nie wiadomo czy po drugiej stronie dzieciak czy ktoś poważny. Więc przepraszam i zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 19:35, FellesaN napisał:

Tylko 6GB na dysku? Nie spodziewałem się tak małej ilości oO


Też mnie to trochę zaskoczyło, ale jakby się tak zastanowić to Oblivion zajmował chyba o 1/4 mniej miejsca, więc to całkiem możliwe. Po prostu będzie bardziej szczegółowa grafika i tyle, rozmiar świata nie ma nic do rzeczy, gdyż jak wiadomo wykorzystuje się do pewnego stopnia te same tekstury :P

Apropo tematu, co do wymagań to ja nauczony doświadczeniami z Oblivion niedługo po premierze i tamtejszym setupem komputera jaki wówczas posiadałem, raczej wstrzymam się z zakupem na jakiś czas, na pewno do pełnego upgrade''u kompa :P Oblivion nie dość, że był nieco zbugowany, to jeszcze co 15-30 minut mi się wywieszał na pulpit (mimo, że gra chodziła całkiem płynnie), problem zniknął dopiero po gruntownej przebudowie kompa. Podobne przygody miałem z Fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować