Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2011 o 23:49, Czarek188 napisał:

Arsene Wenger OUT! To co wyprawia ten "trener" to w pale się nie mieści! Najpierw Clichy,
potem Fabregas a na końcu Nasri.


Trener nie jest w 100% odpowiedzialny za politykę transferową klubu. Jak piłkarz chce odejść (Fabregas i Nasri chcieli) to nie ma co go trzymać na siłę, z niewolnika nie będzie (dobrego) pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 23:49, Czarek188 napisał:

Arsene Wenger OUT!....


Wy to chyba wszyscy na głowę poupadaliście.
Skoro Nasri i Fabregas nie byli zainteresowani grą dla Kanonierów to po jakiego grzyba ich trzymać, tym bardziej że Nasri za 5 miesięcy mógłby podpisać kontrakt z kim by chciał. A tak znalazł się ktoś kto wyłożył za niego 25mln funtów/euro (nie pamiętam). Za taką kasę to bym go jeszcze sam zawiózł do nowego miejsca pracy.
Fabregas to już drugi rok mentalnie był w Barcelonie, także nie ma co go żałować.
Pamiętajcie że Wenger ma teraz do dyspozycji jakieś 60 mln euro. Może do końca okienka jakoś spektakularnie nie rzuci się na zakupy. Kupienie teraz jakiejś gwiazdy mija się z celem. Każdy wie, że Arsenal ma kasę i potrzebuje zawodników to będzie chciał wyżyłować od nich jak najwięcej na swoich graczy.
Podejrzewam że do końca okna kupi może jednego zawodnika jeszcze bez nazwiska, młodego ale z uznaną marką.
Może w zimie się bardziej postara(zależy od wyników na jesieni zapewne).

Całe szczęście że to nie kibice decydują o zwolnieniu trenera. Pamiętam jak to 5 lat temu wszyscy zwalniali Fergusona, efekt po 5 latach jest taki że MU ma 4 mistrzostwa Anglii więcej i dodatkowo jeden Puchar Mistrzów na dokładkę.

Tak celem wyjaśnienia. Ja jestem fanem MU i dobro Arsenalu leży mi tak na sercu jak i dobro MC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że losowanie zwłaszcza dla Wisły odbyło się w miarę pomyślnie. Zarówno Odense, Twente
jak i Fulham to kluby z którymi biała gwiazda może toczyć wyrównany bój. Legioniści będą mieli
okazję wziąć rewanż na Rapidzie Bukareszt, który w eliminacjach pokonał Śląsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków w grupie K z Twente Enschede, Fulham Londyn i Odense BK
Legia Warszawa w grupie C z PSV Eindhoven, Hapoelem Tel-Aviv i Rapidem Bukareszt

Ja tam jestem zadowolony z losowania, bo mogło być o wiele gorzej, jakby któraś z drużyn trafiła do grupy A z Tottenhamem, Rubinem Kazań i PAOKiem Saloniki. Zarówno i Legia, i Wisła mogą powalczyć o wyjście z grupy, zapowiadają się fajne mecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Legia spokojnie może powalczyć o awans z grupy. Nie wiem, w jakiej formie jest Hapoel, ale z pewnością to rywal, który jest w ich zasięgu. Rapid bardzo dobrze zaprezentował się w starciu ze Śląskiem, ale też jest to zespół, z którym można walczyć o zwycięstwa. Z PSV będzie już trochę gorzej, ale też nie ma co się przed nimi kłaść, bo w grupie każdy punkt może się okazać ważny.

Wisła chyba ma trochę gorzej, bo tu tylko Odense wydaje się być równym przeciwnikiem, ale Fulham i Twente nie są zespołami, które rządzą i dzielą w Europie, także w meczach z nimi też sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze zespoły raczej na losowanie narzekać nie powinny. Wiele lepiej być i tak nie mogło, za to były potencjalne miny jak grupa A, E czy I. Oczywiście niby potem to było jakoś komputerowo liczone jakie są możliwe grupy, ale jak się widziało przed losowaniem 4 koszyka kto czeka w grupie I to robiło się słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc:
Legia ma szanse. PSV wydaje się faworytem grupy, ale nie są tak mocni jak byli kilka lat temu. Na pewno u siebie mogą się warszawiacy pokusić o wygraną, a na wyjeździe powalczyć o remis (albo odwrotnie, bo w eliminacjach wygrywali mecze wyjazdowe :D). Z Hapoelem muszą wygrywać jeśli chcą liczyć na awans, tak samo z Rapidem. Z drugiej strony Rapid zmiażdżył Śląsk we Wrocławiu, a Legia przegrała ostatni mecz u siebie ze Śląskiem... Jednak rywal w zasięgu.

Wisła musi wygrać z Odense jeśli chcą awansować i powalczyć z Fulham i Twente. Holendrzy to nie jest słaby zespół, wicemistrzowie Holandii i mistrzowie z poprzedniego sezonu. Rok temu w Lidze Europy doszli chyba do ćwierćfinału. Można jednak z nimi powalczyć. Fulham to nie jest potęga, ale do finału Ligi Europy doszli dwa sezony temu. Mimo wszystko też Wiślacy muszą z nimi powalczyć jeśli liczą na awans. Ta grupa chyba jednak trudniejsza niż grupa Legii.

Tak procentowo (i optymistycznie), to Legia ma jakieś 30% szans na awans, a Wisła 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 08:46, Hoplita napisał:

ciach

Chciałem żeby zabrzmiało to optymistycznie ;) że coraz bliżej do LM, ale tak jak sam przyznałeś wcale tak nie jest. Widzę, że u was się pamięta dokładnie wszystkie porażki :D do tych cupiałowskich 6-7 nieudanych podejść do LM możecie sobie dołożyć kolejną ;) Zawsze można powiedzieć, że zabrakło wam niewiele ;) Co do losowań, rok temu gdy Lech wylosował Juve i MC od razu pojawiły się głosy, że nie mają szans, że grupa śmierci, albo że niemal równie mocna jak niektóre w LM, a się okazało, że była to fajna przygoda.

Teraz Wisła i Legia zagrają w typowych grupach LE. Jedna mocna drużyna, reszta solidne ekipy, ale nie tak uznane. Do czego zmierzam: wcale nie musi być tak łatwo jak się można by spodziewać, przykład Śląska, ekipa Rapidu niby najsłabsza z możliwych, a spokojnie wypunktowała WKS. Dodam jeszcze tak, jak spadać to z wysokiego konia, potem wstydu nie ma. W Wawie trochę przesadna radocha z tego awansu do LE.. w sumie spory sukces, bo ciężko się gra w tychniwych el. do LE, ale żeby aż tak się cieszyć? To chyba dlatego, że Legia od dawna tak daleko nie zaszła ;)

Co do atrakcyjności przeciwników to są ciężcy, ale nie markowi. Moim zdaniem mecz z PSV będzie fajny ze względu na Tytonia, który może tam zagra i Marcelo, który grał w Wiśle. A Wisła ma takich rywali niewdzięcznych jak wtedy co grali w PUEFA z Blackburn. Grał tam jeszcze Kuba z Brożkiem, Dudka, ale nie awansowali dalej.. tu może być bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 10:42, Quire napisał:

Pamiętajcie że Wenger ma teraz do dyspozycji jakieś 60 mln euro.


I co z tego? Skla AFC to znowu same nastolatki. Frimpong, Jenkinson, Ramsey, Gibbs, Wilshere itd. Kto ma ich doprowadzic do sukcesow? Walcott? Van Persie? Miquel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi mecz.. Górnika trzeba pochwalić, bo grali niemal bezbłędnie, z taką determinacją, a zwycięstwo odnieśli zasłużone. Lech zaczął grać od bramki na 2:0. Niby ładnie grał Stilić, ale przy bramce do szatni i potem karnym na początku drugiej połowy ciężko się gra. Słabo ułożył się ten mecz dla Kolejorza, no ale nic nie zawsze można wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na drugą połowę meczu Zagłębie- Cracovia, właściwie trochę z nudów i
miło się zaskoczyłem:) Sporo akcji z jednej i drugiej strony, dodatkowo Cracovia kończyła
w dziewiątkę i przez ostatniej 7-8 minut murowała bramkę:) Od dziś zacznę chyba częściej oglądać
T-mobile ekstraklasę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, rzeczywiście bardzo słaby mecz, aż przysypiałem... Bardzo ładna bramka na 1:0, potem karny i również świetny strzał wracającego do składu Krivetsa, co powiem szczerze - trochę mnie pobudziło, ale potem było znowu po staremu... Szkoda, mam nadzieję, że po dwutygodniowej przerwie z Wisłą, już na Bułgarskiej Lech pokaże się ze znacznie lepszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, i znowu błędne koło? Młody gracz "no name" wyrasta na gwiazdę w klubie który ma świetnych graczy a nie może nic ugrać a potem odchodzi i klub przeżywa kolejny kryzys. Dziękuję postoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Fabregas zaczyna rozumieć filozofię Barcelony:) Niby nie zagrali super meczu
jak nas do tego przyzwyczaili, ale na zdobycie kolejnego pucharu spokojnie starczyło.
Dwunasty za kadencji Guardioli. I co również ważne zagrali na zero z tyłu bez dwóch filarów
obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować