Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2007 o 18:33, Cesarro napisał:

Oglądałem gole w meczu M.U z Sportingiem i naprawdę...Kuszczak puścił szmatę. Po prostu nie
złapał piłki. Co do goli M.U. Pierwszy gol to po prostu poprzez wielki błąd obrońców. Obrońcy
to się normalnie pogubili. No, ale utkwił mi ta bramka, którą puścił T. Kuszczak.Abel biegnie
bokiem, strzela, i gol :|.


Przesadzasz nieco - o "puszczeniu szmaty" nie może być mowy ! Wątpię czy ktokolwiek spodziewał się takiego uderzenia po Abelu(zważ, że strzał był po pierwsze bardzo silny, po drugie idealnie podkręcony/fart/ i oddany z pozycji, z której się zazwyczaj dośrodkowuje, tak więc był bardzo zaskakujący). Tu i Buffon z Cechem nic by pewnie nie poradzili, do tego Kuszczak wielokrotnie udowodnił jak znakomicie gra na linii(refleks!).
Uogólniając - bramka Abela - FART...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no - gorzej, bo Dudek przecież też się zgłosił do kadry. Jeśli nie wybiorą Boruca, to ja nie wróżę dobrego zakończenia. Boruc MUSI bronić. No, ale Lewandowski także dobrze grał w tym meczu. Na to też trzeba zwrócić uwagę, włączał się do gry i walczył dosyć agresywnie. Pokazywał się w tym meczu dosyć często. Dudek dawno temu skończył ten swój "złoty wiek", teraz czas na Boruca. Ale wracając do meczu. Dlaczego angielska prasa krytykuje trenera C.Glasgow ? Każdy trener popełnia błędy, a on ponoć jest ostro krytykowany, można rzec, że wręcz jadą po nim. Za to, kibice C.Glasgow chwalą go sobie, a to też jest ważne...ot takie małe pytanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwróciłem uwagę. Z zaskoczenia, ja na początku myślałem, że jeśli biegnie bokiem to będzie dośrodkowywał, a tu proszę...choć Kuszczak już ją prawie miał, ale puścił...ale powiedzmy szczerze, puścił "fartową piłkę"...nie przesadzajmy - Buffon, Cech poradziliby sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celtic Glascow - 2-1 Szachtar Donieck
Przed meczem marudziłam, że nie puścili w tv jakiegoś meczu gdzie znałabym więcej nazwisk ;] No ale oczywiście ''polski'' mecz w LM to sprawa pierwszorzędna i jak się okazało nie zawiodłam sie. Już w 5 minucie fatalny błąd obrońcy (Kennedyego? Nie pamiętam), który odbił piłkę głową wprost pod nogi napastnika Szachtara. Artur Boruc nie dał rady obronić. 0-1. Tuż przez przerwą fatalny błąd obrony Szachtara - 1-1. I zrobiło się ciekawie. Ostatnie 5 minut to dosłownie oblężenie bramki Szachtara. Spodziewałam się tego, że Celtic w końcu strzeli. Za dużo było tych ataków w ostatnich minutach. I stało się. Ostatnia akcja meczu, gol dla Celticu - takie mecze trzeba oglądać. Takimi meczami się żyje. Takie mecze to jest piłka :D cudne!
Jeszcze jedno... Celtic Park. Takie miejsce jest tylko jedno ^^ Atmosfera kapitalna.

PS. Wiem, że już skończyła sie polemika o LM ale musiałam sie dopisać a wcześniej nie mogłam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią piłka nożna to gra błędów a w tym meczu troszkę ich było, poza tym mecz był extra od początku wierzyłem w Celtic i jak widać opłaciło się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:53, Cesarro napisał:

No, no - gorzej, bo Dudek przecież też się zgłosił do kadry. Jeśli nie wybiorą Boruca, to ja
nie wróżę dobrego zakończenia. Boruc MUSI bronić. No, ale Lewandowski także dobrze grał w tym
meczu. Na to też trzeba zwrócić uwagę, włączał się do gry i walczył dosyć agresywnie. Pokazywał
się w tym meczu dosyć często. Dudek dawno temu skończył ten swój "złoty wiek", teraz czas na
Boruca. Ale wracając do meczu. Dlaczego angielska prasa krytykuje trenera C.Glasgow ? Każdy
trener popełnia błędy, a on ponoć jest ostro krytykowany, można rzec, że wręcz jadą po nim.
Za to, kibice C.Glasgow chwalą go sobie, a to też jest ważne...ot takie małe pytanie :P.


Jak dla mnie to numerem jeden jest, i powinien nim pozostać, Boruc. Na drugą pozycję na pewno widziałbym Kuszczaka, aczkolwiek Fabiański ma też szansę i jeżeli zacznie robić postępy w Arsenalu, to kto wie?? Nie należy zapominać także o Kowalewskim, równie dobry bramkarz... Natomiast jeżeli chodzi o bramkę puszczoną przez Kuszczaka, to każdemu dobremu bramkarzowi może się zdarzyć. Bynajmniej nie powinno się go oceniać na przykładzie tej jednej nieobronionej bramki. W końcu MU wygrał mecz ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 20:40, Lucky Lukas napisał:

Jaki sportowiec według was powinien dostać nagrode najlepszego piłkarza 2007?

Ricardo Kaka bo był on najlepszym strzelcem i ligi mistrzów w tym sezonie i był nie do zatrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie czepiam się go już ;]. Ogólnie to nasi bramkarze pną się w górę :P. M.United wygrał ostatecznie i zapewne Kuszczak do końca meczu dobrze bronił. Dla mnie też Boruc jest nr. 1 w kadrze. A zamiast Dudka wziąłbym Kuszczaka, albo Fabiańskiego - w końcu to też dobry Polski bramkarz. Ino do 4 grudnia czekać - C.Glasgow - AC. Milan - zapowiada się zacięta walka, ciekawe kto wygra...być może C.Glasgow zrobi niespodziankę i wygra z Milanem i na to właśnie liczę :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:00, Cesarro napisał:

No dobra, nie czepiam się go już ;]. Ogólnie to nasi bramkarze pną się w górę :P. M.United
wygrał ostatecznie i zapewne Kuszczak do końca meczu dobrze bronił. Dla mnie też Boruc jest
nr. 1 w kadrze. A zamiast Dudka wziąłbym Kuszczaka, albo Fabiańskiego - w końcu to też dobry
Polski bramkarz. Ino do 4 grudnia czekać - C.Glasgow - AC. Milan - zapowiada się zacięta walka,
ciekawe kto wygra...być może C.Glasgow zrobi niespodziankę i wygra z Milanem i na to właśnie
liczę :].


Jeżeli się nie mylę, to będzie ten mecz rozgrywany na boisku Milanu, więc będzie ciężko Celticowi... Milan jest faworytem mimo wszystko no i do tego będzie grał na własnym terenie. Jeżeli Celtic zagra z takim wielkim zaangażowaniem, jak w poprzednim meczu z włoskim zespołem, to mają szansę... No, ale jeszcze trochę czasu zostało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeszcze trochę zostało, ale nie wiele...to będą emocje. Zazwyczaj Celtic na wyjazdach słabo wypadał, o czym wspomniał ktoś wcześniej, ale tym razem niech zrobią miłą niespodziankę. Niech nie grają cały czas bokami, za dużo tego było w meczu z Shakhtarem, niech atakują fala za falą i nie z maszczą tylu akcji co w ów meczu. I mam nadzieję, że McDonald nie będzie się wywracał, że Kennedy nie popełni drugi raz tego samego błędu, a Borucowi życzę refleksu :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie jest oczywiste, że będzie remis. Remis daje pewny awans obu drużynom, po co więc kombinować? Powiecie, że na pewno tak nie będzie, że każdy będzie walczył ile może o zwycięstwo. Przypomnijcie sobie zeszły rok i mecz Porto-Arsenal. Albo Szkocja-Dania na EURO2004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie kombinuję ;]. Od kombinowania to nie ja jestem ;]. Mówię tylko, że miłą niespodzianką byłoby zwycięstwo C.Glasgow z Milanem. Ale remis może być, czemu nie...znaczy dobrze, gdyby był remis, ale dobrze by było też, gdyby właśnie w ostatnich minutach strzelili 2 bramkę Milanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2007 o 21:26, mikal15 napisał:

Przypomnijcie sobie zeszły rok i mecz Porto-Arsenal. Albo Szkocja-Dania na EURO2004.

O ile pamiętam to na EURO 2004 Dania grała ze Szwecją i remis 2-2 urządzał obie drużyny i gdy padł taki wynik obie drużyny nawet nie starały wyjść za swoją połowę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętasz, o tym właśnie pisałem. Podobnie było rok temu w meczu Porto-Arsenal. Zresztą wystarczy podać fakt, że kursy u buków na zwycięstwo którejś z drużyn sięgały 3 z hakiem, a kursy na remis były ledwo 1,7-1,8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:26, mikal15 napisał:

A jak dla mnie jest oczywiste, że będzie remis.


Czyżbyś sugerował pójście do buka? :>

Dnia 29.11.2007 o 21:26, mikal15 napisał:

Albo Szkocja-Dania na EURO2004.


To był mecz :D Widać, że ustawiony był :P

Dnia 29.11.2007 o 21:26, mikal15 napisał:

Zresztą wystarczy podać fakt, że kursy u buków na zwycięstwo którejś z drużyn sięgały 3 z hakiem, a kursy na remis były ledwo 1,7-1,8...


...;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że obie drużyny, mam na myśli Celtic i Milan oczywiście, zagrają asekuracyjnie, skoro nawet remis jest korzystny dla obu drużyn. Zgadzam się z tym, że pewnie nikt nie będzie chciał ryzykować straty punktów i wszystko wskazuje na to, że zagrają bardzo ostrożnie, aczkolwiek Milan na pewno będzie się chciał zrewanżować. Moim zdaniem będą próbowali grać z kontry, co im przecież świetnie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tu nie chodzi o ustawienie meczu, po prostu skoro wystarcza obu drużynom awans to po co się narażać na jakieś kontuzje, czy bardzo męczyć przed spotkaniem ligowym? Owszem, premia za zwycięstwo, a nie za remis jest większa, ale to i tak kilka razy mniej niż to co można stracić- premię za awans i mecze choćby tylko w 1/8 :) Chociaż niewykluczone, że przy takim systemie rozstawiania drużyny będą walczyć o pierwsze miejsce w grupie- w takim wypadku jednak Celtic musiałby zaatakować na San Siro co mogło by się skończyć nieciekawie. A Milanowi do wyjścia z pierwszego miejsca wystarczy remis...i stawiam właśnie na taki rezultat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować