Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2008 o 19:20, Mistic napisał:

A ja "słyszałem", że Drogba i Terry są zdrowi i w meczu wystąpią. I co? Kibice i piłkarze
ManU narobią pod siebie ze strachu?


IMO jeśli są zdrowi to tym lepiej dla MU znają sie z ligi jak łyse konie, teraz MU jest na fali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:26, deuser napisał:

> A ja "słyszałem", że Drogba i Terry są zdrowi i w meczu wystąpią. I co? Kibice i
piłkarze
> ManU narobią pod siebie ze strachu?

IMO jeśli są zdrowi to tym lepiej dla MU znają sie z ligi jak łyse konie, teraz MU jest
na fali


Twierdzisz że jak Drogba i Terry wrócą to Manchester będzie miał większą szansę na wygranie ?? Jeśli tak to jak ????
No chyba że ja źle zrozumiałem :P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:59, Dekerinho6 napisał:

Twierdzisz że jak Drogba i Terry wrócą to Manchester będzie miał większą szansę na wygranie
?? Jeśli tak to jak ????
No chyba że ja źle zrozumiałem :P ??


w lidze toczyli wyrównane pojedynki w podstawowych składach..życzyłem wszystkim pasjonującego pojedynku, więc uwarzam że mecz będzie widowiskowy ;) ale to Manchester jest w tym sezonie na fali.. :) po za tym zmiennicy w Chelsea jak i każdym innym zespole chcieli by sie pokazać z jak najlepszej strony i mogliby być o wiele groźniejsi.. przeciież to mecz życia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 20:16, deuser napisał:

w lidze toczyli wyrównane pojedynki w podstawowych składach..życzyłem wszystkim pasjonującego
pojedynku, więc uwarzam że mecz będzie widowiskowy ;) ale to Manchester jest w tym sezonie
na fali.. :) po za tym zmiennicy w Chelsea jak i każdym innym zespole chcieli by sie
pokazać z jak najlepszej strony i mogliby być o wiele groźniejsi.. przeciież to mecz
życia!!


Owszem toczyli. Ale wiesz my tak sobie zachwalamy Manchester a tu Chelsea zdobędzie parę bramek i Manchester nie da rady wygrać więc nie ma co osądzać do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 20:20, Dekerinho6 napisał:

Owszem toczyli. Ale wiesz my tak sobie zachwalamy Manchester a tu Chelsea zdobędzie parę
bramek i Manchester nie da rady wygrać więc nie ma co osądzać do końca...


myśle że oba zespoły wklepią sobie po pare bramek.. już sie nie moge doczekać tego widowiska!! no ale moja sympatia jest bardziej za MU.. z Premier jednak moim debeściakiem jest Newcastle i chętniej zobaczyłbym ich w meczu z Chelsea o mistrzostwo, ale oni teraz mają słabe lata i nie mam co liczyć na takie zdarzenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 20:29, deuser napisał:

myśle że oba zespoły wklepią sobie po pare bramek.. już sie nie moge doczekać tego widowiska!!
no ale moja sympatia jest bardziej za MU.. z Premier jednak moim debeściakiem jest Newcastle
i chętniej zobaczyłbym ich w meczu z Chelsea o mistrzostwo, ale oni teraz mają słabe
lata i nie mam co liczyć na takie zdarzenie :/


No z tymi bramkami to ja bym nie był taki pewny :) Wróćmy do Pierwszego meczu Manchester Barcelona nic w zasadzie żadna drużyna nie pokazała więc tym bardziej nie liczę teraz na brami...
Bardziej liczę na porządne akcje itp. Ale jak będzie to już za niedługo sie przekonamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:26, deuser napisał:

> A ja "słyszałem", że Drogba i Terry są zdrowi i w meczu wystąpią. I co? Kibice i
piłkarze
> ManU narobią pod siebie ze strachu?

IMO jeśli są zdrowi to tym lepiej dla MU znają sie z ligi jak łyse konie, teraz MU jest
na fali


Długo tak nie pociągnął , na bank nie obronią tytułu.Z ligi angielskiej może ale LM to wątpię ,żadko się zdarza żeby ktoś tytuł obronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na tę waszą dyskusję i śmiać mi się chce. Nie dość, że poziom intelektualny zerowy (właściwie to interpunkcyjny oraz ortograficzny ;) ), to jeszcze na domiar złego obserwujemy napinki w stylu "Myślę, że ManU rozniesie Chelsea". Ale cóż - wyłapałem tyle absurdów i śmiesznych stwierdzeń, że aż żal nie odpowiedzieć :)

IMO jeśli są zdrowi to tym lepiej dla MU znają sie z ligi jak łyse konie, teraz MU jest na fali
Na fali? A ja głupi myślałem, że to Chelsea odrabiała przez ostatnie miesiące sporawą stratę do ManU spowodowaną nieporadnością (?) Mourinho... Ale co ja tam wiem ;)

Do tego Londyńczycy pokonali niedawno Czerwone Diabły (co prawda na własnym stadionie, jednak przewaga psychologiczna jest faktem) w meczu ligowym. A w LM? ManU męczył się ze słabującą Barcą, podczas gdy Chelsea podejmowała (ze świetnym skutkiem) L''pool, który mimo swojej niskiej ligowej pozycji, mimo wszystko był faworytem dwumeczu (system rotacyjny sprawił, że piłkarze The Reds byli maksymalnie wypoczęci). Ale znów - co ja tam wiem... :)

Co do "głodu gry" potencjalnych zmienników Drogby i Terrego. Złość sportowa u stopera? Wolne żarty... Co do napastnika to nie wiem, czy dobrze byłoby gdyby Didiera zastąpił nieskuteczny i chimeryczny Anelka. Pomyśl ;P

myśle że oba zespoły wklepią sobie po pare bramek..
Mlehehehe... Owszem, może się zdarzyć cud na miarę Stambułu 2005 i może obejrzymy w finale 6 bramek... ale jest to wręcz nieprawdopodobne. Krajowe finały europejskich rozgrywek mają to do siebie, że nie są najpiękniejsze. Przykłady? Juve-Milan Anno Domini 2003. Komu się podobał ten mecz, ten łosiem jest :D

PS Widzę, że pan Dekerinho6 robi za eksperta, bo wybija się ponad bezkrytyczną i bezmyślną kibolkę ManU-fanów sukcesu. BTW - panie Dekerinho - nie miał pan przypadkiem w awatarze R10, nim ManU zniszczył Barkę w półfinale ChL? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1264200,1753166,wiadomosc.html

Zdrowo bym się uśmiał, gdyby TVP przegrała w sądzie i musiała wybulić kilka milionów kary za niedotrzymanie umowy. Co nie zmienia faktu, że jestem zadowolony z faktu, iż Polsat nie zarobił na tym interesie xD
Trzeba będzie przeboleć zadufanego Borka i nudziarza Kołtonia.
Ja bym wolał Szpaka, bo zawsze potrafi mnie zarazić atmosferą ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bodajże wczoraj czytałem, że mecze Euro mają być pokazane jednak w otwartym Polsacie dla wszystkich. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 06:48, pretorianie napisał:

Ja bodajże wczoraj czytałem, że mecze Euro mają być pokazane jednak w otwartym Polsacie
dla wszystkich. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, byłoby super.


Pewnie, że niektóre spotkania będą, ale na pewno nie wszystkie, podejżewam, że w "otwartym" puszczą te, które mają szansę na większą oglądalność, mam nadzieję, że jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 06:48, pretorianie napisał:

Ja bodajże wczoraj czytałem, że mecze Euro mają być pokazane jednak w otwartym Polsacie
dla wszystkich. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, byłoby super.


Dla niektórych by to było bardzo fajne ponieważ nie każdy ma dostęp do tych kanałów co będą te mecze. A ci co nie mają i jak im puszczą je to oglądalność zrośnie w szybkim tempie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 06:48, pretorianie napisał:

Ja bodajże wczoraj czytałem, że mecze Euro mają być pokazane jednak w otwartym Polsacie
dla wszystkich. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, byłoby super.

Gdzie to przeczytałeś? szczerze to nie wydaje mi się aby była to prawda. Nie po to polsat wydał kupę kasy i jeszcze potem ponad 3 miliony złotych na obsługę samych mistrzostw żeby pokazywać w otwartym wszystkie mecze. Ale gdybyś mógł to poszukaj to źródło, jest to dla mnie ważne bo wtedy nie będę sie pakował w cyfrowy polsat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 06:48, pretorianie napisał:

Ja bodajże wczoraj czytałem, że mecze Euro mają być pokazane jednak w otwartym Polsacie
dla wszystkich. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, byłoby super.

sorry za double post ale znalazłem potwierdzenie Twojej informacji
http://euro2008.wp.pl/kat,1002421,title,Wszystkie-mecze-Euro-w-otwartym- kanale,wid,9975062,wiadomosc.html?ticaid=15ed0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:37, Vaxinar napisał:

Niektórzy mają sentyment do piłkarzy.


Lubię go ale nie żeby jakoś mocno kibicować jakby odszedł gdzie indziej:)
Inaczej sytuacja miała by się np. z Tevezem czy Rooneyem. Tak kiedyś miałem z Roberto Baggio - ech to była postać piłkarska. Jeden z ostatnich Włochów grających piękną piłkę.

Dnia 20.05.2008 o 17:37, Vaxinar napisał:

A tak swoją drogą, mam dziwne wrażenie że na tym forum coraz więcej kibiców Realu i Man
United się zrobiło... Kiedyś to Barca... :P


Standard. Nie chcę nikogo urazić ale ....(wiesz o co mi chodzi:)) Zmieni się to jak tylko jakaś inna ekipa wyskoczy w górę:)

Dnia 20.05.2008 o 17:37, Vaxinar napisał:

Ja zawsze lubiłem pewne siebie wypowiedzi piłkarzy, trenerów. Jak się Mourinho wychwalał,
Effenberg swego czasu. A jego (Ronaldo) jakoś nie...


Bardzo krucha i cienka jest granica między pewnością siebie a bufonadą:) Obawiam się że CR7 zaczyna powoli ją przekraczać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja ciągle kibicuje Barcy ,nawet jełśi połowa skłądu odejdzie to nadal będę z nimi :D nawet jeśli R10 odejdzie (moj ulubiony) to i tak będę za tą drużyną ,jest jeszcze messi ,giovanii.A CR7 coś nie lubię ,ciszę się że nie wykrzystał karnego na Camp Nou (czułem że tak będzie kiedy sędzia podyktował karnego).Ale prawdą jest że to wielki piłkarz ,oby takich więcej -wkońcu football ciągle się rozwija i staje na coraz wyższym poziomie.

A tak z innej beczki to co myślicie o tym że połowa składu ma odejśc z barcelony ? słyszałem że henry i eto chcą odejśc , o roniem czy zambrotcie nie wspomnę.Miło by było jakby Fabregas czy Adebajor przeszli do barcy.Jeszcze paru dobrych obrońców by sie przydało i bramkarz bo Valdes też ponoc szykuje walizki.Ba nie wiem czy 120 min. wystarczy na nowych piłkarzy , tyle ma dostać nowy trener jak czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > to jest odpowiedź na posta dodanego przez demrenfaris

> Patrzę sobie na tę waszą dyskusję i śmiać mi się chce. Nie dość, że poziom intelektualny
> zerowy (właściwie to interpunkcyjny oraz ortograficzny ;) ), to jeszcze na domiar złego
> obserwujemy napinki w stylu "Myślę, że ManU rozniesie Chelsea". Ale cóż - wyłapałem tyle
> absurdów i śmiesznych stwierdzeń, że aż żal nie odpowiedzieć :)

co do jednego przecinka to żeś popełnił absurdalną ilość słów Panie intelektualisto ;)

> IMO jeśli są zdrowi to tym lepiej dla MU znają sie z ligi jak łyse konie, teraz
> MU jest na fali

> Na fali? A ja głupi myślałem, że to Chelsea odrabiała przez ostatnie miesiące sporawą
> stratę do ManU spowodowaną nieporadnością (?) Mourinho... Ale co ja tam wiem ;)

stawiasz sprawe na ostrzu noża, po co? ja sie podzieliłem swoją opinią na temat meczu :)

> Do tego Londyńczycy pokonali niedawno Czerwone Diabły (co prawda na własnym stadionie,
> jednak przewaga psychologiczna jest faktem) w meczu ligowym. A w LM? ManU męczył się
> ze słabującą Barcą, podczas gdy Chelsea podejmowała (ze świetnym skutkiem) L''pool, który
> mimo swojej niskiej ligowej pozycji, mimo wszystko był faworytem dwumeczu (system rotacyjny
> sprawił, że piłkarze The Reds byli maksymalnie wypoczęci). Ale znów - co ja tam wiem...
> :)

twoje zdanie, uszanuje to, a nie tak jak ty potraktowałeś moje :/

> Co do "głodu gry" potencjalnych zmienników Drogby i Terrego. Złość sportowa u stopera?
> Wolne żarty... Co do napastnika to nie wiem, czy dobrze byłoby gdyby Didiera zastąpił
> nieskuteczny i chimeryczny Anelka. Pomyśl ;P

czemu spisujesz na straty Anelke.. musisz być do niego bardzo zrażony.. zrobił ci coś? ;)

> myśle że oba zespoły wklepią sobie po pare bramek..
> Mlehehehe... Owszem, może się zdarzyć cud na miarę Stambułu 2005 i może obejrzymy w finale
> 6 bramek... ale jest to wręcz nieprawdopodobne. Krajowe finały europejskich rozgrywek
> mają to do siebie, że nie są najpiękniejsze. Przykłady? Juve-Milan Anno Domini 2003.
> Komu się podobał ten mecz, ten łosiem jest :D

może!! Juve -Milan to była typowa obronna włoska piłka, czepiasz sie!! do tego podajesz po jednym przykładzie, mało!! ale tak sie foszą, ci którzy na siłe chcą byśmy wierzyli w to co mówią ;)

> PS Widzę, że pan Dekerinho6 robi za eksperta, bo wybija się ponad bezkrytyczną i bezmyślną
> kibolkę ManU-fanów sukcesu. BTW - panie Dekerinho - nie miał pan przypadkiem w awatarze
> R10, nim ManU zniszczył Barkę w półfinale ChL? :)))

nikt za eksperta tutaj nie robi, piszemy o swoich racjach, a te są po obu stronach jak widać :)
ja tam w każdym bądź razie jestem za MU, ponieważ prowadzą od wielu wielu lat swoją dość skuteczną polityke, przyniosło to w efekcie pare mistrzostw i pucharów.. i ja to rozumiem :) a nie takie Chelsea które dostało niesamowity zastrzyk finansowy w postaci zdefrałdowanych, łatwo wykradzionych rosjanom pieniędzy.. skupili sie na tym że kupią najlepszych dostępnych na rynku piłkarzy i trenera.. który jak wiadomo niewiele poczynił. Abramowicz to ciemna strona dość przeze mnie kiedyś lubianego klubu..owa persona doprowadziła że z niesmakiem patrze na osiągnięcia niczemu winnemu klubowi..szkoda mi Chelsea, szkoda mi tych wszystkich oszukanych którzy w postaci Abramowicza sponsorują londyński klub kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 08:00, Mroczny Elf99 napisał:

Gdzie to przeczytałeś? szczerze to nie wydaje mi się aby była to prawda. Nie po to polsat wydał kupę kasy i jeszcze potem ponad 3 miliony złotych na obsługę samych mistrzostw żeby pokazywać w otwartym wszystkie mecze. Ale gdybyś mógł to poszukaj to źródło, jest to dla mnie ważne bo wtedy nie będę sie pakował w cyfrowy polsat


Właśnie to ma sens :)
Pokazując w zamkniętych kanałach (Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD, które nie są w pakiecie podstawowym platformy) mogą liczyć tylko na to, że ludzie specjalnie będa zakupować ich platformę i brać pakiet z rozszerzonym sportem. Liczyli na 10 baniek od TVP, pozostałe 5 zwróciułoby się z nawiązką z reklam i umów.
Tymczasem TVP nie kupiło sublicencji i teraz trzeba szukać kasy - ponieważ w TVP będzie tylko otwarcie, mecze Polaków, półfinały i finał (gwarantowane ustawą), na reszcie meczów mogą zarabiać z reklam. Większy zarobek w otwartych kanałach.
To tylko moje spekulacje, ale wydają mi się logiczne.
Prawdę mówiąc posiadacze kablówek/anten satelitarnych raczej nie będą pokrzywdzeni - wiele otwartych stacji zagranicznych pokazywać będzie mecze, kwestia tylko namierzyć. A komentarz to i tak sprawa drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

co do jednego przecinka to żeś popełnił absurdalną ilość słów Panie intelektualisto ;)

Nie chciałbym się wdawać w przepychanki, ale ów błąd interpunkcyjny ;)

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

stawiasz sprawe na ostrzu noża, po co? ja sie podzieliłem swoją opinią na temat meczu
:)

"Podzielimy się opinią po zakończeniu meczu". Ja nie piszę o wyniku, tylko o tym, że bzdurą jest gadanie "ManU jest na fali". Bo nie jest - nawet tak wspaniałe i wiekopomne zwycięstwo jak to z Wigan tego nie zmieni (sarkazm niezamierzony ;P).

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

twoje zdanie, uszanuje to, a nie tak jak ty potraktowałeś moje :/

Masz prawo do wyrażania opinii, ale w moim mniemaniu nie masz prawa do - za przeproszeniem - chrzanienia głupot. Po za tym jak potraktowałem Twoje zdanie? Typowo, rozpocząłem agresywną dyskusję.

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

czemu spisujesz na straty Anelke.. musisz być do niego bardzo zrażony.. zrobił ci coś?
;)

Tak, w przeszłości, gdy jeszcze grał w PSG przyjechał i spalił mój dom rodzinny. A tak pisząc całkiem serio - nie mam żadnej urazy do Francuza. Jednak z nim jest jak z Matusiakiem - fajnie, pracuje dla drużyny (to u Nikolasa nie była norma w poprzednich sezonach) zastawia się... ale meczów nie wygrywa się stojąc tyłem do bramki. Taki piłkarz to skarb... na końcówki meczów, w których prowadzi się jedną bramką. Tak było w meczu z Arsenalem (2-1), kiedy to przez ostatnie 4 minuty osamotnieni (!!) napastnicy Chelsea (Niko i Drogba) klepali piłkę między sobą i raz po raz ogrywali defensorów The Gunners.

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

może!! Juve -Milan to była typowa obronna włoska piłka, czepiasz sie!! do tego podajesz
po jednym przykładzie, mało!! ale tak sie foszą, ci którzy na siłe chcą byśmy wierzyli
w to co mówią ;)

Najs najs najs, jak to mawiał pewien ircowy filozof (:P). Już mamy do czynienia z "typowym włoskim futbolem". Powiedz mi - oglądasz Serie A? Nie? Bo grają tam "typowo po włosku"? Skoro nie oglądasz, to nie możesz tego wiedzieć... Futbol uległ całkowitej globalizacji - nawet w Italii, gdzie kadry klubowe to nadal w większości Włosi, zaczęto grać tak samo jak wszędzie indziej na świecie. Popatrz na Milan, Fiore, Juventus, Romę, Inter - powiesz, że daję przykłady potentatów. Ale nawet w grze Livorno, Catanii, czy Empoli nie widać już catennaccio rodem z lat 80.. Finały "krajowe" mają to do siebie, że są nudne - drużyny znają się jak łyse konie, a stawka jest przeogromna, w końcu nie ma rewanżu. Czemu w półfinałowym meczu Chelsea z Liverpoolem padło 5 goli? Bo ktoś trafił w dogrywce i otworzył się wór z golami. Świadomość, że karnych nie będzie wstrząsnęła piłkarzami obu zespołów - poziom spotkania podwyższył się i to znacznie. Chelsea bała się straty gola, The Reds musieli straty odrabiać. Gdyby nie to, mielibyśmy znów nudne mecze jak ten rok, czy 3 lata temu... Zresztą - popatrz na finał Valencia-Real, nie pomnę z którego roku :)

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

ja tam w każdym bądź razie jestem za MU, ponieważ prowadzą od wielu wielu lat swoją dość
skuteczną polityke, przyniosło to w efekcie pare mistrzostw i pucharów..

Racja, kapitalna polityka świetnego trenera. W 20 lat 2 finały LM. Wybacz, ale ja sir Alexa nie uznam za trenera wybitnego (choć świetnego, i owszem), gdyż zwyczajnie nie stoją za nim wyniki... Spójrz na takiego Ancelottiego - to naprawdę trener fenomenalny, zjawiskowy. I popatrz w ilu finałach ChL wystąpił jego Milan. I w jakich odstępach czasowych ;)

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

i ja to rozumiem
:) a nie takie Chelsea które dostało niesamowity zastrzyk finansowy w postaci zdefrałdowanych,
łatwo wykradzionych rosjanom pieniędzy..

To lubię, pomówienia biednego ManU, które musi płacić Ronaldo najwyższy kontrakt w lidze i przez to nie ma pieniędzy i zadłuża się na miliony funtów! WHU, Sporting, Porto, Bayern - kto jeszcze dołączy do listy klubów, którym ManU wisi pieniądze? ;]

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

skupili sie na tym że kupią najlepszych dostępnych na rynku piłkarzy i trenera..

ManU skupił się na tym, że kupią najsłabszych dostępnych na rynku piłkarzy i trenera-nieudacznika? Proszę Cię... Popatrz ile kasy (pożyczonej!!) wydał na transfery ManU i potem się wypowiedz...

Dnia 21.05.2008 o 14:38, deuser napisał:

który jak wiadomo niewiele poczynił. Abramowicz to ciemna strona dość przeze mnie kiedyś lubianego klubu..owa persona doprowadziła że z niesmakiem
patrze na osiągnięcia niczemu winnemu klubowi..szkoda mi Chelsea, szkoda mi tych wszystkich
oszukanych którzy w postaci Abramowicza sponsorują londyński klub kropka

Kogo oszukał Abramowicz? Proszę Cię, nie pisz takich bzdur... Po za tym - przestałeś kibicować Chelsea, bo przegrała dwa tytuły Mistrza Anglii?

Kibicowanie w Polsce [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować