Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 11:58, Vaxinar napisał:

Dziś, albo jutro - nigdzie nie mogę się doczytać kiedy dokładnie zakończenie Serie
A
, która już dawno mnie tak bardzo nie obchodziła. A w tym roku obchodzi mnie bardzo,
ponieważ szansę na stratę mistrza ma mój najbardziej nielubiany włoski klub i jeden z
najbardziej znienawidzonych na świecie - Inter Mediolan. Mistrza ma szansę zdobyć moja
ulubiona Roma. Szansa, że Inter się potknie w tej ostatniej tak ważnej kolejce jest bardzo
mała, ale... wierzę. :)


Jak liga włoska, to mecze przeważnie w niedzielne popołudnie ;)
Szykuje się niesamowity mecz w Parmie - gospodarze grają o życie [czyt. utrzymanie], stawka Interu niby odmienna, ale równie wysoka. Dlatego mam nadzieję, że uda im się uzyskać utrzymanie, co przy okazji korzystnego wyniku da mistrzostwo Romie :)

Dnia 17.05.2008 o 11:58, Vaxinar napisał:

Oglądałem dziś na n dyskusję na temat udzrowienia polskiej Orange Ekstraklasy.
A może nie tyle uzdrowienia, co ogólnej poprawy. Ktoś wpadł na pomysł, aby grać systemem
play off jak koszykówce czy siatkówce, bo będzie więcej meczy typu Lech - Legia, Legia
- Wisła, a mniej takich typu - z całym szacunkiem - Polonia Bytom - Zagłębie Sonsowiec.
Dla mnie pomysł kompletnie do d... duszy.


Bez sensu. Tak naprawdę nie będzie to mecz o mistrzostwo, raczej mecz o mistrzostwo rundy wiosennej - a raczej jej końcówki. Biorąc pod uwagę kondycję naszych ligowych kopaczy, więcej byłoby w tym przypadku niż faktycznego odzwierciedlenia realiów.

>Spodobał mi się inny. Skrócić ligę mocno, coś

Dnia 17.05.2008 o 11:58, Vaxinar napisał:

na kształt szkockiej, do 12 albo nawet 10 zespołów i zrobić tak, aby "każdy z każdym"
grał nie 2 razy jak to ma miejsce teraz, a 4 razy.
Ja widzę wiele plusów - będzie na co patrzeć, liga się wydłuży (bo teraz to mamy przerwę
zimową i letnią jedną z najdłuższych w Europie). Co o tym sądzicie?


Tyle tylko, że wcale nie mamy pewności, kto będzie w takiej lidze grał. Zakładając, że mamy 10 zespołów, to nie zdziwiłbym się, gdyby nadal grały tam GKS Bełchatów, Odra Wodzisław i parę innych, które nie gwarantują specjalnych emocji.
Poza tym liga wzbudza zainteresowanie nie tylko ze względu na najmocniejsze ekipy. Przecież ostatnie derby Sląska to mecz ligowych średniaków, a Lodzi - drużyn z samego dołu tabeli.

Legia chyba odpuściła Puchar Ekstraklasy, wychodzi na to, że czołowa trójka podzieli się solidarnie najważniejszymi trofeami w tym sezonie. 3-0 po trzydziestu minutach, a może być jeszcze wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 14:27, .Darnok napisał:

Jak liga włoska, to mecze przeważnie w niedzielne popołudnie ;)

Właśnie już na stronach Interu doczytałem. Forza Roma!

Dnia 17.05.2008 o 14:27, .Darnok napisał:

Bez sensu.

Wiem, mi się też nie podoba pomysł play offów. Gość drugi, któremu też się nie podobało odpowiadał pomysłodawcy, że to nawet "uderza" w tradycję piłki nożnej, z czym się zupełnie zgadzam i że jakby to było takie dobre, to graliby te play offy w takiej Hiszpanii czy Włoszech. A ten mu na to, że jest zbyt sztywny.

Dnia 17.05.2008 o 14:27, .Darnok napisał:

Tyle tylko, że wcale nie mamy pewności, kto będzie w takiej lidze grał. Zakładając, że
mamy 10 zespołów, to nie zdziwiłbym się, gdyby nadal grały tam GKS Bełchatów, Odra Wodzisław
i parę innych, które nie gwarantują specjalnych emocji.

No cóż, ale lepsze już coś takiego, niż to co mamy teraz. A takie ekipy jak Wisły, Legia, Lech napewnoby się znalazły.

Dnia 17.05.2008 o 14:27, .Darnok napisał:

Poza tym liga wzbudza zainteresowanie nie tylko ze względu na najmocniejsze ekipy. Przecież
ostatnie derby Sląska to mecz ligowych średniaków, a Lodzi - drużyn z samego dołu tabeli.

Ano tu masz prawdę. Sądzę, że taki Górnik z Ruchem by również się utrzymały w przypadku takiego "cięcia" ligi jaki zaproponowałem. A nawet jakby nie, to władze obu śląskich potęg wzięłyby się w garść i starały wrócić do I ligi. Myślę, że byłoby dobrze, jedynie z łodzkimi klubami byłby problem, w sensie II ligi, ale problem jest nawet teraz gdy liga jest większa, więc to niczego nie zmienia.
Z Widzewem to nie wiem co teraz będzie, czy podniesie się przez parę następnych lat, ale do ŁKSu miał sponsor silny przyjść, coś jak Allianz do Górnika Zabrze, ale narazie głucho.

Dnia 17.05.2008 o 14:27, .Darnok napisał:

wychodzi na to, że czołowa trójka podzieli się solidarnie najważniejszymi trofeami w tym sezonie.

Puchar Ekstraklasy... Nawet pieniędzy za to nie ma, nie wspominając o miejscu w europejskich pucharach. Trofeum bez tradycji i ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:21, Vaxinar napisał:

(...)
Puchar Ekstraklasy... Nawet pieniędzy za to nie ma, nie wspominając o miejscu w europejskich
pucharach. Trofeum bez tradycji i ducha.


Pieniądze są. Chyba 330 tys., jak to sie wyrazili gracze z Grodziska - "na dobre wakacje" ;P
Co do samego pucharu, to z ciekawości zajrzałem na Wikipedię, jak wyglądała sprawa jego rozgrywania w latach wcześniejszych. Od samego początku (w sumie to sporadyczne edycje, trudno nazwać to historią) tego typu rozgrywki miały pecha, od zawsze wystawiano tam raczej rezerwy... w tym sensie można to nazwać tradycją ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groclin! Groclin! Dyskobolia! 4:1 z Legią :D Bardzo ładny mecz i zmęczone "gwiazdeczki" z Warszawy musiały uznać wyższość, chyba najbardziej ignorowanego m.in. przez media, zespołu ekstraklasy (oczywiście całkiem niezasłużenie). Zatem puchar ekstraklasy po raz drugi z rzędu dla zespołu z Grodziska Wlkp. Ciekawe tylko, czy wstęp na mecz faktycznie był za friko, jak zapowiadał wcześniej Drzymała? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 10:27, mikal15 napisał:

Tego, w której polskiej lidze grał bym nie brał pod uwagę. Że wspomnę tylko 4-ligowego
(?) Błaszczykowskiego albo 3-ligowego Majewskiego :) Siatka wyłapywania piłkarzy z niższych
lig u nas leży i tyle.


Ale siatka wyłapywania talentów we Włoszech jest całkiem dobra i zdziwiło mnie, że mogli kogoś z talentem wypuścić do polskiej 2 ligi. Zresztą i tak już jest po sprawie, zdecydowano, że Matteo Merini jest za słaby i nie dołączy do Wisły.

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=18027

Same dobre wiadomości, Brożek podpisze 5- letni kontrakt, Paulista odchodzi (to dobrze bo zrobi się miejsce dla wracającego Małęckiego), pewnie odejdzie też Matusiak. Myślę, że na miejsce Radomatu można kupić Roberta Lewandowskiego, podobnie jak odrzucony dziś Włoch jest on wyski i młody (20 lat) i pewnie zostanie królem strzelców 2 ligi, więc jest sprawdzony. Poza tym konkurencją dla Wisły są kluby z polskiej ligi, więc drogi on nie będzie a może być rewelacją.
Aha z Wisłą żegna się też Dudu a szkoda ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:57, conradzik napisał:

Groclin! Groclin! Dyskobolia! 4:1 z Legią :D

Heh rozbroił mnie ten mecz xD Właściwie to zdziwiłam się, że rozpędzony klub z Grodziska strzelił "tylko" cztery gole. Świetnych szans było co najmniej dwa razy tyle. A co do bramki Legii to wiadomo... sama końcówka ;] Podobało mi się natomiast to, że po objęciu wysokiego prowadzenia w pierwszej połowie Groclin nie zwolnił tempa i grał szybko praktycznie przez całe spotkanie. Z kolei Legia dążyła do strzelenia honorowego gola, co im sie ostatecznie udało. Fajny mecz, nie było typowego zwolnienia tempa przy wysokim prowadzeniu. Gratuluję zespołowi z Grodziska (od przyszłego sezonu z Wrocławia), gdyż w ciągu ostatnich lat urósł nam prawdziwy kolekcjoner pucharów.
Edit: oczywiście... polskich pucharów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:42, .Darnok napisał:

w tym sensie można to nazwać tradycją ;P


Zmieńmy więc nazwę na Puchar Rezerw. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Lubartowie zaczęły się obchody 85-cio lecia klubu, z tej okazji IV ligowyi Lubartowski Lewart zagrał towarzyski mecz z ŁKS-em. Mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla ekipy gości, bramki strzelali:
1:0 Borys Kaczmarski 23''
1:1 Mieczysław Sikora 35''
2:1 Rober Mirosław 54''
2:2 Łukasz Madej 66''
2:3 Marcin Jarmuda 80''
2:4 Łukasz Madej 89''

Oczywiście tam byłem a co widziałem i słyszałem zdjęciami udokumentowałem :) :

1. Prezentacja zawodników
2. Ja z Łukaszem Madejem (zdobywcą dwóch bramek) :)
3. Tomek Kłos rozdający autografy...
4. Połączone siły Lewartu i ŁKS-u

20080517221646

20080517221720

20080517221810

20080517221840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:19, debus3 napisał:

Dzisiaj w Lubartowie zaczęły się obchody 85-cio lecia klubu,

O dziękuję Ci bardzo za wynik, bo takto jakos nie mogłem znaleźć ;) Co tu się wypowiadać, no mecz z IV ligowcem więc spodziewać się jakis emocji nie miałem. Ja czekam aż zaczną grać sparingi z jakimiś porzadnymi klubami a nie III, IV liga (chcą samoocene zwiekszyc wygrywajac z takimi? O.o) Teraz czego chciec? By Madej został i zespół sie w pół nie rozsypał jak to ma sie co sezon. Jesli można spytać byłeś z ekipą gości czy byleś gospodarzem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 14:18, Vaxinar napisał:

A później system spadkowo awansujący tak jak teraz.


Więc w czym różnica ?? Ja bym wolał iść w drugim kierunku i zwiększać ekstraklasę a nie ją zmniejszać . Pamiętaj również o warunkach jakie stawia Canal+ , tam jest określona minimalna ilość drużyn a nie zgadzają się na mniej niż 12-14 zespołów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile meczy pokaże Polsat na otwartej antenie lub w Polsacie Sport podczas Euro 2008? Bo wiem że wszystkie tylko i wyłącznie na polsacie sport extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 10:01, kolektor napisał:

> /ciach/
Jezu, to sparing zaraz po zakończeniu sezonu, być może testowali nową taktykę/ustawienie.
Zmęczenie posezonowe też napewno odegrało rolę. Nie ma się czym przejmować. Gdyby tak
remisowali tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu, to byłby kłopot :)


No masz rację z jednej strony ale z drugiej to tak raczej nie powinno być 5 ligowcy głównie amatorzy a tu remis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, w Polsacie Sport będzie można obejrzeć najważniejszy mecz w sezonie w Serie A :D
Liczę na to, że Inter się na to spotkanie maksymalnie zmobilizuje, przegranie mistrzostwa w ostatniej kolejce byłoby katastrofą ! Takie coś przydarzyło się parę lat temu i nie wyobrażam sobie powtórki.

Liga francuska dziwna i nudna jak zwykle. Lyon już 7 raz mistrzem :/, do drugiej ligi spada Lens(?!), Tuluza i PSG walczyło do ostatniej kolejki o utrzymanie. Niesamowita liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję to te mniej ważne,bo do ważniejszych (mecz otwarcia, mecze Polaków,dwa ćwierćfinały jeden półfinał i finał) prawa ma TVP czyli Polsat nie może ich emitować w kanale ogólnodostępnym. Za to w Polsacie Sport będzie emitowana podobna ilość meczy co w PSE,zresztą nie widzę problemu,bo wnioskuję,że masz PS,więc musisz mieć i PSE,bo są chyba nierozerwalną częścią pakietu. Chyba,że się mylę albo tak tylko pytałeś? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 10:00, mati285 napisał:

O ile się orientuję to te mniej ważne,bo do ważniejszych (mecz otwarcia, mecze Polaków,dwa
ćwierćfinały jeden półfinał i finał) prawa ma TVP czyli Polsat nie może ich emitować
w kanale ogólnodostępnym. Za to w Polsacie Sport będzie emitowana podobna ilość meczy
co w PSE,zresztą nie widzę problemu,bo wnioskuję,że masz PS,więc musisz mieć i PSE,bo
są chyba nierozerwalną częścią pakietu. Chyba,że się mylę albo tak tylko pytałeś? xD

Nie. mam polsat sport z kablówki a polsatu sport extra nie ma w ogóle bo jest dostępny tylko i wyłącznie w cyfrowym polsacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 22:36, wip_01 napisał:

Jesli można spytać byłeś z ekipą gości czy byleś gospodarzem?
;)


Mieszkam w Lubartowie więc łatwo się domyślić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie zrozumiałeś...

Dnia 18.05.2008 o 08:26, spider88 napisał:

Więc w czym różnica ??

Jak to w czym? Że liga jest mniejsza, co za tym idzie lepsza bo nie ma zespołów typu Polonia Bytom.

Dnia 18.05.2008 o 08:26, spider88 napisał:

Ja bym wolał iść w drugim kierunku i zwiększać ekstraklasę a nie ją zmniejszać .

Taaa... Żeby były mecze Pelikan Łowicz - Górnik Łęczna... :/ Po co? Liga 18 - zespołowa jest dobra w takich krajach jak Anglia.

Dnia 18.05.2008 o 08:26, spider88 napisał:

Pamiętaj również o warunkach jakie stawia Canal+ , tam jest określona
minimalna ilość drużyn a nie zgadzają się na mniej niż 12-14 zespołów .

Podejrzewam, że dlatego iż panowie myślą, że liga 10 - zespołowa to mniej meczy. A tak jak ja proponuję - liga 10 - zespołowa i "każdy a każdym" po 4 razy a nie 2, napewno się im spodoba. Bo będzie więcej meczy Legia - Wisła - większa oglądalność.
A jak C+ będzie fochy stroił to n i Polsat już czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 10:25, sportowiec 7 napisał:

Jak myślicie kto wygra LM ??? Ja stawiam na 2-1 dla Man U


Manchester United ma tak duże szanse jak i Chelsea Londyn.Ponieważ obie drużyny są w formie i we wszystkich meczach które dotychczas oglądałem wypadają bardzo dobrze tak więc było poniekąd widać że zależy im na zwycięstwie w finale Ligi Mistrzów.Więc jak na razie wszystko wskazuje może być ciekawie. Chelsea ma teraz bardzo dobrą formę to tak jak Manchester więc trudno określić. :) Ale ja szczerze mówiąc nie liczę na dużą ilość bramek tylko na ciekawe akcje i mam nadzieje że mecz będzie ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować