Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Normalnie jak dla mnie najlepszy mecz turnieju. Ja wyczuwałam pismo nosem i powtarzałam w szkole podniecającym się formą Holendrów kolegów, że jeden słabszy mecz i Holandia daleko nie zajedzie. I cóż... stało się. Nie wiem co się stało z ekipą Pomarańczowych, ale dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że faza grupowa to jest wstęp do prawdziwej gry. Na razie najciekawszy wydaje mi się fakt iż awans do półfinału wywalczają drużyny, które musiały do końca walczyć o wyjście z grupy grając podstawowymi składami (i zajmując tym samym drugie miejsce w grupie). Gdzie są ci kapitalni Chorwaci? Gdzie Portugalia? Gdzie Holandia? Powody do niepokoju mogła mieć tylko Portugalia, która poległa z ambitnymi Szwajcarami w ostatnim spotkaniu w grupie...
No ale wracając do meczu: Rosjanie zagrali coś niezwykłego. Po pół godzinie to zaczęłam wietrzyć sensację. Wątpiłam, że Holandia doprowadzi do dogrywki, ale Rosja zagrała tak jakby rywale tylko przedłużyli mecz. Nic więcej. Ciekawiło mnie ustawienie Pomarańczowych - lewonożny piłkarz na prawej stronie, ofensywny Van der Vaart jako defensywny pomocnik. Uff... alem sie rozpisała. Zaimponował mi ten Arshavin (dobrze to piszę?), a przy drugiej bramce to już zupełnie... i jeszcze ten Kołodin dobrze. No i ogólnie... wszyscy dobrze :P Jeśli chodzi o Holendrów to wyróżnię Van der Saara i Snejdera, który próbował. Jeśli by iść dalej systemem "Kto odpuszcza ostatni mecz grupowy - gra słabo ćwierćfinał" to jutro z turniejem pożegnają się Hiszpanie. Ale jaja będą jak tak się stanie :P

PS. Sory za nieskładność, ale dopiero sie mecz skończył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:37, Stwór napisał:

I Rosja w półfinale! Która zagra z włochami którzy ograją jutro Hiszpanię:)

Nie wydaje mi się, żeby jutro Włosi dali sobie radę z Hiszpanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:30, mała16 napisał:



Tyle, że Hiszpanie nie odpuścili ostatniego meczu, wystawili rezerwowy skład, ale i tak wygrali z Grecją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:37, pretorianie napisał:

Nie wydaje mi się, żeby jutro Włosi dali sobie radę z Hiszpanami.


Odpadła Chorwacja która grała przecież świetnie w grupie, odpadli Holendrzy to i jutro odpadnie Hiszpania:) Komu się wydawało że Rosjanie zajdą tak daleko? Panowie i panie to piłka, bramki są dwie i wszystko może się zdarzyć:) A włosi nie są słabi i nie wolno ich lekceważyć tylko dlatego że w grupie zagrali słabiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rusy grają dalej, Niemcy grają dalej...
Co za okropne mistrzostwa, zespoły, którym życzę dobrze odpadają.

Z drugiej strony współczuje Hiddingowi ,jak sam powiedział zostanie teraz I zdrajcą w swoim kraju ;)
--

A Cracovia przegrywa w pucharze Intertoto z jakimiś Białorusinami. Nie lubie ich ale mogliby "nabić" dla Polski troche punktów, bo są one nam bardzo potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, bimbało się na lekcji historii. ;-) ZSRR już nie ma, Rosja jest! :P

No cóż, od zawsze jestem wiernym fanem Holandii. Ze łzami w oczach muszę przyznać, że Rosjanie grali pięknie, należało im się dzisiejsze zwycięstwo. Szkoda, że Holandia nie powalczy chociaż o brąz... Niestety.

Co tu się rozpisywać- cudowny mecz. Brawo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:38, Ecko09 napisał:

Tyle, że Hiszpanie nie odpuścili ostatniego meczu, wystawili rezerwowy skład, ale i tak
wygrali z Grecją.

Chyba sie źle wyraziłam... :P Pisząc "odpuścili" chodziło mi właśnie o wystawienie rezerwowego składu, na czym w sumie przejechała się tylko Portugalia przegrywając ze Szwajcarią. Choć będąc złośliwą napiszę, że... z Grecją to trudno było nie wygrać :P Wciąż aktualni Mistrzowie Europy zaprezentowali się fatalnie na tym turnieju...

Aaa... jeszcze odnośnie dzisiejszego meczu - wydaje mi się, że wyszło jak naprawdę silna jest liga rosyjska. Poza bodaj jednym zawodnikiem reszta to zawodnicy ligi rosyjskiej (która jak wiadomo gra systemem wiosna - jesień). No i ogólnie... Rosja super :P Ale jeśli dojdzie do półfinału Rosja - Włochy to i tak będę za Włochami

@@@mefiperes
Wiem, że z kibicami Holandii nie ma co dziś dowcipkować, ale napiszę tyle, że Holandia jakby weszła to by nie miała co walczyć bo ów brąz miałaby zapewniony (nie rozgrywa się meczu o trzecie miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:21, mlynar911 napisał:

/.../
Dokładnie. Rosja pokazała piękny football ;]normalnie pod wrażeniem jestem. Nigdy bym
się nie spodziewał ,że ZSRR dojdzie tak daleko

Jakie ZSRR chlopie ZSRR nie istnieje juz od 91, moze czas na pobudke

Szkoda mi Holendrow ale Rosja zasluzyla na polfinal, i mysle ze spokojnie bedzie mogla podjac walke z makaroniarzami ktorzy jutro pokonaja Hiszpanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2008 o 23:41, Stwór napisał:

Odpadła Chorwacja która grała przecież świetnie w grupie, odpadli Holendrzy to i jutro
odpadnie Hiszpania:) Komu się wydawało że Rosjanie zajdą tak daleko? Panowie i panie
to piłka, bramki są dwie i wszystko może się zdarzyć:) A włosi nie są słabi i nie wolno
ich lekceważyć tylko dlatego że w grupie zagrali słabiej:)

Może i racja, ale jak napisałeś piłka to piłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wygranej reprezentacji Rosji, ale wiedziałem, że Holendrzy mają dużo większe szanse na wygraną. Na szczęście statystyki to nie wszystko :)
Reprezentacja Rosji grała pięknie (zwłaszcza w pierwszej połowie meczu i drugiej połowie dogrywki) i zasłużenie wygrała. Wydawało mi się, że sędzia był trochę stronniczy. Nie uznał karnego dla reprezentacji Rosji, ale zauważał prawie każde przewinienie piłkarzy rosyjskich. Po tym nieuznanym karnym bałem się, że nastąpi jakiś zastój w grze reprezentacji Rosji i Holendrzy ruszą ze swoją bardzo skuteczną (do dzisiaj) kontrą. Pięknej kontry nei było, ale były dwa bardzo ładne gole dla Rosjan.
Po dzisiejszym meczu już wiem, jaki finał chciałbym oglądać: Rosja - Niemcy (chociaż nie zdziwiłbym się gdyby do finału awansowała reprezentacja Turcji).

W jutrzejszym meczu chciałbym aby wygrali Włosi, chociaż nic nie jest pewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie sobie zasłużyli.
Nie kibicowałem im, ale naprawdę ładnie i ambitnie grają. Holandia... Dziś to już jak zwykle nie była ta Holandia co w grupie i jeśli jutro awansują Włosi to można rzec, że w Holandii i Hiszpanii wszystko po staremu.
Ale jak dziś chciałem awansu Holendrów, tak jutro kibicuję Włochom.
Mecz może się różnie ułożyć, w sumie mnóstwo zależy od Włochów, bo Hiszpanie spróbują zagrać swoje.
Chciałem finału Niemcy - Holandia, nie udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie są z mojej strony pewniakiem na zwycięsce w jutrzejszy tfu.. dzisejszy już wieczorny mecz. Valencie w ataku, nie sądze aby miał pokonać defensywny skład Włoskich obrońców. Bedzie 3:2 dla Hiszpanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ładnie Rosja grała, a już chciałem ogłosić powrót futbolu totalnego Holendrów i co? Nie wyszło... Czyżby jednak Rosja? Zresztą nie rozumiem Holendrów, mają doskonałych trenerów ( nawet Dick, choć na ostatnim Euro się nie sprawdził) a wybrali byłego zawodnika co prawde, ale z zerowym doświadczeniem. Choć to nie jest klub, jak Hiddink był wolny to nie mogliby od tak pożegnac Van Bastena. Mam nadzieję że Hiszpania, wieczny przegrany(no, może oprócz lat 60 ubiegłego wieku) , odpadnie i dojdzie do prywatnego wyrównania rachunków Hiddink vs. Włochy z MŚ 06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy w ostatnim meczu grupowym wystawili rezerwowy skład przegrali... Mam nadzieję że taki los już nie spotka Hiszpanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:42, mefiperes napisał:

Oj, bimbało się na lekcji historii. ;-) ZSRR już nie ma, Rosja jest! :P

Dla mnie to zawsze będzie ZSRR. Teraz miałem właśnie 2 wojne światową na historii i tak mi zostało. Ale nawet komentatorzy tak powiedzieli ;p
Wiem ,że już nie ma ZSRR tylko jest Rosja ... Ludzie ... Łapiecie za słówka a nie szukacie sensu wypowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie gra Rosja! Co z tego,że to Holendrzy w pierwszych trzech meczach prezentowali najlepszy futbol skoro wczoraj -dosłownie- zostali zmiażdżeni przez Rosjan. Choć statystyki i sam wynik mówi co innego. Hiddink nadał tej drużynie nowego stylu,teraz naprawdę przyjemnie jest patrzeć na grę tych piłkarzy, wczoraj znów zabrakło jedynie skuteczności,bo gdyby wykorzystali większość swoich szans to nie byłoby potrzeby rozgrywania dogrywki,a tak zawsze dodatkowe 30 minut w nogach pozostaje. Odpadła wczoraj ostatnia drużyna,której kibicowałem jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Pozostaje,więc trzymać kciuki za Turków i niesamowitych Rosjan, jak dla mnie mogą nawet zagrać w finale, lubię niespodzianki :) Jak na razie wszystkie zespoły,które awansowały po dwóch kolejkach i w trzeciej grali rezerwami odpadły. Pora więc chyba powiedzieć Adios Hiszpanom? Gdyby futbol był tak łatwy i przewidywalny to nie byłby piękny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:18, mati285 napisał:

Niesamowicie gra Rosja! Co z tego,że to Holendrzy w pierwszych trzech meczach prezentowali
najlepszy futbol skoro wczoraj -dosłownie- zostali zmiażdżeni przez Rosjan. Choć statystyki
i sam wynik mówi co innego. Hiddink nadał tej drużynie nowego stylu,teraz naprawdę przyjemnie
jest patrzeć na grę tych piłkarzy, wczoraj znów zabrakło jedynie skuteczności,bo gdyby
wykorzystali większość swoich szans to nie byłoby potrzeby rozgrywania dogrywki,a tak
zawsze dodatkowe 30 minut w nogach pozostaje. Odpadła wczoraj ostatnia drużyna,której
kibicowałem jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Pozostaje,więc trzymać kciuki za Turków
i niesamowitych Rosjan, jak dla mnie mogą nawet zagrać w finale, lubię niespodzianki
:) Jak na razie wszystkie zespoły,które awansowały po dwóch kolejkach i w trzeciej grali
rezerwami odpadły. Pora więc chyba powiedzieć Adios Hiszpanom? Gdyby futbol był tak łatwy
i przewidywalny to nie byłby piękny :)

Zgadzam się z tobą w 100%. A że Rosja tak pięknie grała to zasługa Hidinka, który zasłużył na zdrajcę roku w Holandii o której marzył przed meczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2008 o 22:49, pretorianie napisał:

A co z bramkarzem tureckim? ten, który dostał czerwoną kartkę? wróci już na mecz z Niemcami
czy nie?

Nie. Volkan dostał 2 mecze kary za faul na Kollerze, no co tureccy działacze bardzo się oburzyli ponieważ Schweinsteiger za bardzo podobny faul w meczu z Chorwacją dostał tylko jeden mecz. Widać, że silniejsza federacja i silniejsze wpływy niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować