Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Czyli ze wszystkich ćwierćfinałów tylko Niemcy nie grali dogrywki. Cała reszta 3 pozostałych zwycięzców grało te 120 minut. Zacięte te ćwierćfinały można by wnioskować, że nie ma faworyta tych mistrzostw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i karne, do których nie powinno dojść. W ogóle nie powinno być dogrywki - już w pierwszej połowie jeden karny dla Hiszpanów nie gwizdnięty. Ogólnie Włosi pokazują, za co ich nie cierpię. Aż się przypomina półfinał p. UEFA, Fiorentina - Glasgow, tyle że tam bramkę murowali Szkoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:14, Bambusek napisał:

No i karne, do których nie powinno dojść. W ogóle nie powinno być dogrywki - już w pierwszej
połowie jeden karny dla Hiszpanów nie gwizdnięty.

Jeżeli nawet to nie było by karnego tylko rzut wolny ;p

Włosi dali ciała i tyle ;p
Wiedziałem ,że jeśli zagra perotta , toni i natale to dostaną w tyłku ;p

Ale Hiszpania z kolei tez nie grała takiej wspaniałej piłki ;p
Ogólnie bardzo nudny mecz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stało się, Hiszpania w półfinale. Troszkę szkoda mi Włochów, na których bardziej liczyłem, bo chciałem ujrzeć minę kolegów, kiedy to moje przepowiednie o finale Niemcy-Włochy się spełniają. ;-)

Tak czy inaczej - Hiszpanie wygrali zasłużenie, Casillas pokazał klasę. Buffon sprawiał wrażenie nieco niepewnego nie tylko podczas rzutów karnych, ale i w ciągu całego meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał z udziałem Hiszpanów coraz bliżej! Znakomity mecz i nareszcie pewne wykonywanie jedenastek przez podopiecznych Aragonesa. Nic nie grał Guiza i 3/4 Włochów. Villa super, pod koniec robił co mógł dla drużyny, podobnie Silva i Senna.

Gratulację Hiszpanio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:26, MisticGohan_MODED napisał:

> No i karne, do których nie powinno dojść. W ogóle nie powinno być dogrywki - już
w pierwszej
> połowie jeden karny dla Hiszpanów nie gwizdnięty.
Jeżeli nawet to nie było by karnego tylko rzut wolny ;p


Ten rzut wolny to inna sprawa. Ja mówię o tym, jak Villa przy narożniku pola karnego zebrał kopniaka od Makaroniarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... szkoda :(
Szczerze powiedziawszy Włosi mnie rozczarowali, natomiast Hiszpanie - wręcz przeciwnie. Patrząc na to, jak do tej pory w ćwierćfinale radziły sobie zespoły wygrywające grupę to widać dużą poprawę :P
Jeśli chodzi o zespół włoski to na wyróżnienie zasługuje wg mnie Fabio Grosso (mój ulubieniec :P), który wielokrotnie włączał się w akcje ofensywne Włochów (właściwie to każde wyjście do przodu szło przez tego zawodnika). Wiele dośrodkowań, niektóre lepsze, niektóre gorsze... natomiast w obronie miał kilka niepewnych interwencji na pograniczu faulu. Mimo wszystko podobała mi się odważna gra tego zawodnika, patrząc na to, jak zaprezentowała się Squadra Azzurra. Podobnie grał Zambrotta, jednak ten grał lepiej w obronie, ale gorzej w ofensywie. Ogólnie obaj zaprezentowali się nieźle.
Hiszpanie. Męczyli troszkę ten mecz, ale wiadomo jak to się z Włochami zwykle gra. Para Torres - Villa nie grała już tak błyskotliwie jak podczas rozgrywek grupowych. Dobrze Casillas. Zarówno podczas konkursu jedenastek jak i w ciągu całego spotkania. Ogólnie Hiszpania nieźle, nieco lepiej od Włochów. Uważam, że awansowali zasłużenie.
PS. Teraz mam dwa pytania:
Czy nazwisko Xavi naprawdę wymawia się "Ksawi"? XD
i... czy prawdą jest, że Turcja ma 14 zdolnych do gry/niezawieszonych zawodników na mecz z Niemcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:33, Bambusek napisał:

Ten rzut wolny to inna sprawa. Ja mówię o tym, jak Villa przy narożniku pola karnego
zebrał kopniaka od Makaroniarza.


No to widzę, że nie tylko ja tam widziałem faul. Przekonany o swojej stronniczości nawet nie naskakiwałem ostro na sędziego, a jednak miałem rację. ;) Powtórki, zróbcie na wielkich imprezach powtórki!

Mała16

Wymawia się "Czawi" i komentatorom Polsatu już wiele razy to wypominano. Tylko w jednym meczu mówili poprawnie, chyba ze Szwecją (bo powiedzieli, że dostali dużo mejli w tej sprawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:35, mała16 napisał:

Czy nazwisko Xavi naprawdę wymawia się "Ksawi"? XD

Patrzac na to Xavi to po polsku raczej Ksawi powinno się wymawiac ;)

Dnia 22.06.2008 o 23:35, mała16 napisał:

i... czy prawdą jest, że Turcja ma 14 zdolnych do gry/niezawieszonych zawodników na mecz
z Niemcami?

Tak, ponura prawda. W linku masz wypis http://tnij.org/14_turkow . Troche cięzko im będzie, tzn bardzo cieżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:35, mała16 napisał:

Czy nazwisko Xavi naprawdę wymawia się "Ksawi"? XD


Zależy, gdzie. W jego rodzimej Katalonii zwyczaj każe nazywać go "Czawim" i tyle wiem, a moja wiedza jest zaiste przepotężna. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie drużyna której kibicuję przechodzi dalej, bo wcześniej Portugalczycy którym kibicowałem od początku Euro i Holendrzy mnie zwiedli. Brawa dla Ikera bo obronił 2 ważne rzuty karne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:37, wip_01 napisał:

Patrzac na to Xavi to po polsku raczej Ksawi powinno się wymawiac ;)

Zainteresowała mnie ta sprawa, gdyż podczas transmisji ze spotkań LM słyszałam ciągle "Czawi" :P

Dnia 22.06.2008 o 23:37, wip_01 napisał:

Tak, ponura prawda. W linku masz wypis http://tnij.org/14_turkow . Troche cięzko im będzie,
tzn bardzo cieżko.

Oł... co prawda ja i tak wole Niemców w finale, ale szkoda Turków, gdyż szanse mają marne w tym momencie...

Odnośnie jeszcze dzisiejszego meczu - widoczny był brak Pirlo w drużynie włoskiej. No i Luca Toni - ja go typuje na króla strzelców a on bramki nie strzela ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:33, Bambusek napisał:

> > No i karne, do których nie powinno dojść. W ogóle nie powinno być dogrywki
- już
> w pierwszej
> > połowie jeden karny dla Hiszpanów nie gwizdnięty.
> Jeżeli nawet to nie było by karnego tylko rzut wolny ;p

Ten rzut wolny to inna sprawa. Ja mówię o tym, jak Villa przy narożniku pola karnego
zebrał kopniaka od Makaroniarza.

Eee... ale wtedy Villa się poślizgnął ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że nie musiałem oglądać tego meczu na trzeźwo. Najważniejsze, że jednak ostatecznie Hiszpania awansowała, chociaż mimo wszystko, paradoksalnie uważam Rosję za faworytów. Nie zdziwię się, jak zobaczymy finał Ribbentrop - Mołotow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 23:35, mała16 napisał:

Czy nazwisko Xavi naprawdę wymawia się "Ksawi"? XD

Nie. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Jadę niedługo na miesiąc, w Madrycie też będę - Borek twierdzi, że właśnie tam mówi się Ksawi, sprawdzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 00:23, mikal15 napisał:

Nie. /.../

W ogóle komentatorzy polsatowscy w wymawianiu nazwisk przodują (ironia). Snejdera też przekręcają, przynajmniej w porównaniu z tym, do czego przywykłam oglądając TVP. O Xavim już pisałam. Nigdy jak oglądałam mecz Barcy w LM na TVP nie słyszałam "Ksawi" :P
I jeszcze jedna sytuacja mnie rozbawiła... Boniek po jakieś akcji: "Oj nie było spalonego, pomylił się pan panie sędzio" (zobaczył powtórkę) "A może jednak był?". W sumie komentatorzy podczas tego turnieju rzadko potrafią naprawdę pozytywnie błysnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 00:43, kakinho1992 napisał:

Boniek dużo nazwisk przekręca, ja pamiętam jak podczas któregoś meczu Francji mowił na
Maloude - Mauluda, a na Henry''ego - Anri:P


A na Ramosa : SERDZIO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że gdyby doszło do finału Niemcy-Rosja to nastąpił by ciekawy zbieg okoliczności ponieważ byliby w to zamieszania wszyscy trzej nasi byli zaborcy:P, bo wiadomo gdzie mecz się będzie odbywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować