Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 22:01, marcinshinoda napisał:

pewnie na plus). PÓki Abramowicz nie odzyska straconych pieniędzy(jego majątek skurczył
sie z 12 do 3 miliardÓw euro), wielki transferÓw raczej nie będzie.


A to ciekawe, ostatnio czytałem o jego majątku, który wynosi TERAZ 2 mld euro, a ostatnio czytałem, że stracił 12 czy 20 mld, więc żadna z tych informacji nie pokrywa się z tym co piszesz. Widać angielskie szmatławce nie lepsze są od syfu typu Fakt i Super Express. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 22:06, Mistic napisał:

Widać angielskie szmatławce nie lepsze są od syfu typu Fakt i Super Express.
:-)


Myślisz od kogo się nasi uczą ? ;p

Abramowicz stracił i to dużo, więc pewnie ochota na inwestowanie mu minęła. Jednak mają zawodników których można sprzedać za naprawdę duże pieniądze, więc w tych kategoriach bym tego nie rozpatrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 22:06, Mistic napisał:

> pewnie na plus). PÓki Abramowicz nie odzyska straconych pieniędzy(jego majątek skurczył

> sie z 12 do 3 miliardÓw euro), wielki transferÓw raczej nie będzie.

A to ciekawe, ostatnio czytałem o jego majątku, który wynosi TERAZ 2 mld euro, a ostatnio
czytałem, że stracił 12 czy 20 mld, więc żadna z tych informacji nie pokrywa się z tym
co piszesz. Widać angielskie szmatławce nie lepsze są od syfu typu Fakt i Super Express.
:-)


Możliwe, że pomyliłem sie w liczbach. Niestety nie moge znaleść tego artykułu na sport.pl(tam to czytałem), ale napewno stracił ponad połowe majątku. Może przesadzone są liczby, ale Abramowicz inwestrował w branże paliwową i przemysł metalurgiczny, a ceny tych produktÓw mocno poszły do dołu. Wczoraj czytałem w Wall street Jurnal, że najbogatszy rosjanin, jest bliski "bankructwa" przez kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły się zapowiedziane przez Redknapp''a transfery w zimowym okienku. Pierwszym naszym "nowym" nabytkiem jest Jermaine Defoe... tak dokładnie ten sam Defoe,który nie dalej jak rok temu grał w naszych barwach,by potem odejść do Portsmouth i grać od wodzą Redknapp''a. A teraz wraca... Kwota transferu to około 15 milionów funtów ,od tego odejmuje się kwotę odsprzedaży*- ok.4 mln, co daje razem 11 mln funtów. To dużo, pewnie nawet za dużo za piłkarza,który wcale się przez ten rok nieobecności na WHL specjalnie nie rozwinął,ale... ja się cieszę. Defoe był obok Keane''a moim ulubionym zawodnikiem jaki kiedykolwiek grał w naszych barwach i cieszę się,że wrócił,bo tu jest wg.mnie jego miejsce. A jako,że "tonący brzytwy się chwyta" w naszej sytuacji środkowy, bramkostrzelny, szybki napastnik był nam potrzebny na gwałt,a tych cech z pewnością JD odmówić nie można.
Ponadto trenuje z nami Stephen Appiah. Poprzednio gracz Fenerbahce,a ostatnio tzw. "wolny strzelec" czyli piłkarz bez przynależności klubowej. Pamiętam,że swego czasu (gra w Juve) był jednym z najlepszych defensywnych pomocników świata. Nie wiem na co stać go teraz po długiej kontuzji (która była powodem jego rozstania z Fener),ale wiele nie ryzykujemy,a jeżeli wróci do formy możemy wiele zyskać. Jestem za.

*-sprzedając Defoe do Portsmouth zawarliśmy klauzulę w myśl,której z kolejnej jego sprzedaży część gotowki wędruje do nas. A jako,że to my jesteśmy "nowym" nabywcą Defoe to Portsmouth po prostu odpisało tą sumę od kwoty transferowej. Kuriozum? Może trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:01, mikal15 napisał:

Niektórzy zdecydowanie powinni jednak zmienić dealerów...


Pewnie tłumaczyli z goal.com i zrozumieli corner jako karny (bo w sumie podobnie brzmi)...

''The chilly Madrid night began to heat up nicely though in the 8th minute with a golden chance for Barça as Atlético keeper, Coupet stretched to save a hard shot from Keita off of a Barcelona corner.''

-.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, na onecie przeczytałem, że za 1mln funtów ma przejść Przyrowski do Tottenchamu. Przyrowski, , przebywa teraz podono już w Londynie i czeka na podpisanie umowy. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech szuka trenera bramkarzy na miejsce Młynarczyka. Podobno Dawidzuk pracuje obecnie w Szamotułach i reprezentacji. Fajnie jakby to własnie on trafił do Poznania, w końcu do Szamotuł nie jest daleko :p

Przyrowski w Tottenhamie? Hmm, jeśli wygra rywalizacje z Gomesem to miejsce w reprze sobie zaklepie na bank, ale szczerze mówiąc w to wątpię na razie, Gomesa pamiętam z PSV i grał tam świetnie, tyle że już w Londynie mu tak nie idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle siędzieje w Bełchatowie. Na miejsce Jarzy i Garguły nikt nie przyszedł, na dobre transfery się nie zapowiada. Liczę tylko, że na miejsce Pawła Janasa zatrudnią Marka Chojnackiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 16:39, capral napisał:

Źle siędzieje w Bełchatowie. Na miejsce Jarzy i Garguły nikt nie przyszedł, na dobre
transfery się nie zapowiada. Liczę tylko, że na miejsce Pawła Janasa zatrudnią Marka
Chojnackiego.


Wygląda na to że Bełchatów na dobre odpada z walki o majstra w tym roku, a było by tak pięknie jakby nadal było tych 5 nawet 6 drużyn, które miałyby szanse na mistrzostwo. Podobnie bedzie chyba z Polonią, jesli sprzedadzą Przyrowskiego i Ivanowskiego, o klasie pierwszego nie trzeba wspominać, a drugi strzelił jednak te 8 bramek, jak na to że Polonia strzela ich stosunkowo mało to taki napastnik to zawsze coś..

Jesli chodzi o Bełchatów to oni mają zawsze jakieś głupie pomysły, w tamtym sezonie robili wszystko by wywalić Lenczyka, podobnie teraz gdy idzie oni w połowie sezonu sprzedają dwóch kluczowych zawodników.. nie dziwie sie Janasowi, że odszedł.. Tak jakby oni nie chcieli odnieść sukcesu, zawsze w ważnym momencie wymiękają.. Z Matusiakiem byli liderem, kiedy odszedł już nie utrzymali się na 1 miejscu dwa sezony temu, a było tak blisko.

O ile Polonia to ciągle mocna drużyna na grę w Pucharze UEFA, to Bełchatów - jak Garguła jeszcze odejdzie tej zimy - nie ma szans na rywalizacje taką jak jesienią, brakuje jeszcze żeby Nowaka sprzedać :pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 11:51, CoD1234 napisał:

Przed chwilą, na onecie przeczytałem, że za 1mln funtów ma przejść Przyrowski do Tottenchamu.
Przyrowski, , przebywa teraz podono już w Londynie i czeka na podpisanie umowy. Co o
tym myślicie?


Jest jeszcze za młody. Niestety wielu Polskich młodych piłkarzy wyjeżdża za szybko na głęboką wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:14, zako95 napisał:

Jest jeszcze za młody. Niestety wielu Polskich młodych piłkarzy wyjeżdża za szybko na
głęboką wodę.



W tym roku stuknie mu 28 lat, ile ma jeszcze czasu czekać, żeby był gotowy do wyjazdu za granicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:14, zako95 napisał:

Jest jeszcze za młody. Niestety wielu Polskich młodych piłkarzy wyjeżdża za szybko na głęboką wodę.

27 lat (w tym roku 28) to wg ciebie wiek młodzieńczy, bądź zbyt niski by decydować się na próby gry na wyższym poziomie? Dla bramkarza to bardzo dobry moment na spróbowanie czegoś innego. Tottenham i liga angielska, to najwyższy pułap piłkarski. Za pewne nie łatwo mu będzie wbić się tam do pierwszej 11-stki, ale nikt tego nie obiecuje. Dla Przyrowskiego to chyba moment "now or never". Dziwię tylko... co oni w nim widzą!? Choć mamy wielu dobrych bramkarzy w naszym kraju, to jego do nich nie zaliczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 11:51, CoD1234 napisał:

Przed chwilą, na onecie przeczytałem, że za 1mln funtów ma przejść Przyrowski do Tottenhamu.
Przyrowski, , przebywa teraz podono już w Londynie i czeka na podpisanie umowy. Co o
tym myślicie?

Według mnie bramkarz to teraz ostatnia pozycja na jakiej potrzebujemy wzmocnień (o ile tak można Przyrowskiego nazwać), Gomes miewa gorsze dni owszem,ale potrzebuje też czasu na stabilizację, zresztą z -całym szacunkiem- Przyrowski to wg.mnie dla niego żadna konkurencja,spokojnie można znaleźć kilku lepszych bramkarzy jedynie z Polski,więc jego ewentualny transfer to dla mnie bezsens. 1 mln funtów to żadne pieniądze,ale wolałbym widziecieć za tą kwotę jakiegoś,młodego perspektywistycznego GK,który za kilka lat bedzie w stanie stanąć w naszej bramce. Mam nadzieję,że nic z tego nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 19:07, rafekx 12 napisał:

No i znowu Barca wygrała...Oj coraz bardziej przekonuje sie[choć nie chetnie] że jest
to w tej chwili najlepsza drużyna na świecie...


Nie sądze. Może na swoim podwórku są świetni, ale w LM już tak dobrze sobie nie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 14:10, zako95 napisał:

> No i znowu Barca wygrała...Oj coraz bardziej przekonuje sie[choć nie chetnie] że
jest
> to w tej chwili najlepsza drużyna na świecie...

Nie sądze. Może na swoim podwórku są świetni, ale w LM już tak dobrze sobie nie radzą.


Jak to nie. Grupe przeszli, problemu. Jedna porażka w ostatnim meczu z Szachtarem, ale wtedy grał mocno rezerwowy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:54, spider88 napisał:

Kolejny klub do rozwalenia. Czemu działacze nie uczą się na błędach innych klubów? Gdzie pojawia się nasz doktor, tam zaraz zaczynają się kłopoty z zawodnikami i klubem.


No wiesz... Jak możesz tak mówić o jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia reprezentacji?
Przecież Grzegorz Lato nie myślałby o złym trenerze w kategorii reprezentacji, więc Stefan Majewski musi być doskonałym fachowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 14:10, zako95 napisał:

> No i znowu Barca wygrała...Oj coraz bardziej przekonuje sie[choć nie chetnie] że
jest
> to w tej chwili najlepsza drużyna na świecie...

Nie sądze. Może na swoim podwórku są świetni, ale w LM już tak dobrze sobie nie radzą.


Czy ja wiem,w PK pokonali Atletico na wyjeździe bez większych problemów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować