Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Jak jak kocham te statystyki, którymi rzucają ludzie na serwisach i forach. Według pewnej tabelki ze sport.pl, i zachowując proporcje z niej, jeśli Chelsea ma 800 mln długu (było jak byk 400-450mln w tabeli), to ManU ma ich 1.2 mld (największy dług w Premiere League - 667 mln).

Ploty, plotki i ploteczki. Przy każdym newsie o sprzedaży wielkiej gwiazdy pisze zawsze "Interesuje się nim również ... Chelsea ...", na stronie o Barcelonie dowiedziałem się, że Chelsea ma zamiar dać 70 mln (że co?!) a Xaviego czy tam Iniestę.

A mała liczna strzałów celnych na bramke ManU to m.in. zasługa Drogby, jakie on kiksy walił w polu karnym, aż żal dupe ściskał, rozumiem, że z ostrego kąta ciężko strzelać, ale to co on odwalał woła o pomstę do nieba. O powrót Essiena również się modlę bo jeżeli nie on to nie wiem kto może zastąpić duet Ballack - Deco na środku. O młodych nie wspominam, bo stosunek Scollariego do nich jest powszechnie znany :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistic<---- To Ty uważasz, że Ballack spełnia powierzone w nim nadzieje w Chelsea ? Uzasadnij swoje zdanie :)
Mogę jeszcze edytować :) Napisałeś ''O powrót Essiena również się modlę bo jeżeli nie on to nie wiem kto może zastąpić duet Ballack - Deco na środku'' co zrozumiałem jako to, iż w tym akurat przypadku Ballacka nie da się zastąpić kimś innym, chyba, że chodziło Ci o co innego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 22:19, heaton 1992 bdg napisał:

Mistic<---- To Ty uważasz, że Ballack spełnia powierzone w nim nadzieje w Chelsea
? Uzasadnij swoje zdanie :)


A gdzie stwierdziłem, że uważam, że Ballack spełnia powierzone w nim nadzieje w Chelsea (wth?) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:08, marcinshinoda napisał:

Webb znowu zrobił z siebie idiote^^ Gracze ManU tak sprytnie wykonali rzut rożny, że
Webb sie nie połapał o co chodzi, i myślał, że piłka nie wykopana została z rogu. Ale
oglądajcie uważnie co zrobił Rooney.


Tutaj była ewidentna wina liniowego, nie głównego. Główny odgwizdał znak bocznego który się pogubił i chyba na koniec się kapnął że popełnił błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:15, spider88 napisał:

> Webb znowu zrobił z siebie idiote^^ Gracze ManU tak sprytnie wykonali rzut rożny,
że
> Webb sie nie połapał o co chodzi, i myślał, że piłka nie wykopana została z rogu.
Ale
> oglądajcie uważnie co zrobił Rooney.

Tutaj była ewidentna wina liniowego, nie głównego. Główny odgwizdał znak bocznego który
się pogubił i chyba na koniec się kapnął że popełnił błąd.


Tak, ale liniowy jest od sugerowania sędziemu głÓwnemu. Webb powinnien być bardziej uważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:17, marcinshinoda napisał:

Tak, ale liniowy jest od sugerowania sędziemu głÓwnemu. Webb powinnien być bardziej uważny.


Przy rzucie rożnym sędzia główny ma za zadanie wyłapywać błędy w polu karnym, sędzia liniowy odpowiada za sposób wykonania go i za spalone podczas tego rzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:08, marcinshinoda napisał:

Webb znowu zrobił z siebie idiote^^ Gracze ManU tak sprytnie wykonali rzut rożny, że
Webb sie nie połapał o co chodzi, i myślał, że piłka nie wykopana została z rogu. Ale
oglądajcie uważnie co zrobił Rooney.

http://www.youtube.com/watch?v=4tgtvDSwReI

Bramka powinna być uznana.

Wg mnie źle wykonany różny i liniowy oraz główny czyli Webb jak najbardziej słusznie w tej sytuacji postąpili więc nie wiem czemu portale bzdety piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:42, Coxsik napisał:

Wg mnie źle wykonany różny i liniowy oraz główny czyli Webb jak najbardziej słusznie
w tej sytuacji postąpili więc nie wiem czemu portale bzdety piszą.


A co było źle zrobione? Piłka została ustawiona w narożniku, po czym podana na wolne pole. Drugi zawodnik podbiegł i dośrodkował. Wszystko zgodnie z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:42, Coxsik napisał:

> Webb znowu zrobił z siebie idiote^^ Gracze ManU tak sprytnie wykonali rzut rożny,
że
> Webb sie nie połapał o co chodzi, i myślał, że piłka nie wykopana została z rogu.
Ale
> oglądajcie uważnie co zrobił Rooney.
>
> http://www.youtube.com/watch?v=4tgtvDSwReI
>
> Bramka powinna być uznana.
Wg mnie źle wykonany różny i liniowy oraz główny czyli Webb jak najbardziej słusznie
w tej sytuacji postąpili więc nie wiem czemu portale bzdety piszą.


Dlaczego źle?. Ronney postawił piłke w ćwiertce, pchnął ją lekko , zrobiła pełny obrÓt i można grać. Tak mi sie wydaje, że jeden zawodnik Chelsea połapał sie o co chodzi, bo przez chwile szedł za Giggs''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:47, spider88 napisał:

> Wg mnie źle wykonany różny i liniowy oraz główny czyli Webb jak najbardziej słusznie

> w tej sytuacji postąpili więc nie wiem czemu portale bzdety piszą.

A co było źle zrobione? Piłka została ustawiona w narożniku, po czym podana na wolne
pole. Drugi zawodnik podbiegł i dośrodkował. Wszystko zgodnie z przepisami.

Piłka była tylko na moment ustawiona w okręgu i troszkę cwaniactwa wykazał Ronney który ją ustawił w okręgu a następnie musnął ją na wolne pole a potem podbiegł Giggs i wrzucił ale piłka była za okręgiem już więc tutaj chyba ani sędziowie ani kibice ani piłkarze Chelsea nie wiedzieli o co chodzi. Ja myślę że postąpiłbym tak samo jak liniowy bo w pierwszej chwili pomyślałbym iż Rooney mimo że początkowo piłkę ustawił w okręgu to następnie chciał aby to jednak Giggs wykonał ten rzut rożny.

PS: Dla tego sędziów nie winie zwłaszcza liniowego który chyba potem już się połapał i chyba było mi głupio. Wiesz ja sam dopiero po obejrzeniu 3 filmiku szczaiłem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przed mówcami .Piłka została jakby podana ,ale nikt z drużyny przeciwnej nie zorientował się że już zawodnik ManU już podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kopii kruszyć, bo przecież zaraz rożny ponowiono i padła bramka, wiec gdzie problem?

Ja się sędziom w żaden sposób nie dziwię - Rooney "zagrał" tak, jakby piłkę zostawiał komu innemu, a Giggs wyraźnie trupta w stronę piłki tak, jakby to on miał wykonać rzut rożny. Przecież właśnie dlatego piłkarz Chelsea odpuścił krycie. Rooney z Gigsem chcieli być tak sprytni że aż przechytrzyli samych siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:51, Bambusek napisał:

Nie ma o co kopii kruszyć, bo przecież zaraz rożny ponowiono i padła bramka, wiec gdzie
problem?


Mogła nie paść.

Dnia 13.01.2009 o 16:51, Bambusek napisał:

Ja się sędziom w żaden sposób nie dziwię - Rooney "zagrał" tak, jakby piłkę zostawiał
komu innemu, a Giggs wyraźnie trupta w stronę piłki tak, jakby to on miał wykonać rzut
rożny. Przecież właśnie dlatego piłkarz Chelsea odpuścił krycie. Rooney z Gigsem chcieli
być tak sprytni że aż przechytrzyli samych siebie.


Przechytrzyli zawodników Chelsea i o to im chodziło. To, że sędziowie dali się oszukać to tylko ich wina i ich błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litości. Ja rozumiem, że teraz kibice ManU będą twierdzić, że bramka powinna być uznana i w ogóle jacy to Giggs z Rooneyem nie są cwaniaki, ale trochę obiektywizmu. To, co zrobił Rooney trudno nazwać zagraniem. On po prostu sobie turlnął piłkę i odszedł, jakby miał wszystko gdzieś. Tą piłkę trudno było nazwać stojącą, przecież nawet z niej stopy nie zdjął. Bramka nieuznana całkowicie słusznie. Przesadne cwaniactwo i tyle - ba, mam wręcz nieodparte wrażenie, że gdyby obrońca klubu z Londynu krył do końca to Giggs by sobie spokojnie piłkę w okręgu ustawił i przygotował do wykonania stałego fragmentu gry. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić do dyskusji co do gola Giggsa. Jest to absolutnie słusznie zdobyta bramka. Zadaniem wykonującego rzut rożny jest doprowadzić do "wyjścia piłki" z narożnika oznaczonego linią. Jeśli wyszła, to jest to normalnie wykonany rzut rożny. To już problem zawodników Chelsea, że nie podbiegli po tą piłkę. Kto każe Rooneyowi dośrodkowywać ją w pole karne. Może ją wybić na aut, na rzut od bramki, byleby piłka wyszła z narożnika. A w tym przypadku wyszła, więc jest to ewidentny błąd sędziów, jeśli bramka nie została uznana (chyba że były jakieś dodatkowe okoliczności typu spalony). Wiem o tym sporo, bo przy okazji meczu Real-Almeria w poprzednim sezonie gracze Almerii zrobili to samo, tzn. jeden zawodnik kopnął leciuteńko piłkę i pobiegł w pole karne, po kilkunastu sekundach przybiegł drugi i zaczął normalną akcję z dryblingiem. To jest tak samo jak z rzutami karnymi i tym co chcieli zrobić Pires i Henry parę sezonów temu. Nikt nie każe strzelać z wapna. Piłka ma polecieć do przodu i opuścić wapno. Piresowi nie wyszło, bo musnął tak delikatnie, że piłka nie wyszła poza wapno i nie wiedział co robić. A podpatrzyli to od Cruyffa za czasów jego gry w Ajaxie. Tylko że Johannowi to wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kibicem MU i szczerze przyznam, że nie obchodzi mnie fakt nie uznania tej bramki, bo po chwili gol padł, a Manchester zwyciężył 3:0. Lecz fakty są takie, że zrobili wszystko zgodnie z przepisami, a to, że sędziowie się nie połapali to ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:20, Bambusek napisał:

Litości. Ja rozumiem, że teraz kibice ManU będą twierdzić, że bramka powinna być uznana
i w ogóle jacy to Giggs z Rooneyem nie są cwaniaki, ale trochę obiektywizmu. To, co zrobił
Rooney trudno nazwać zagraniem. On po prostu sobie turlnął piłkę i odszedł, jakby miał
wszystko gdzieś. Tą piłkę trudno było nazwać stojącą, przecież nawet z niej stopy nie
zdjął. Bramka nieuznana całkowicie słusznie. Przesadne cwaniactwo i tyle - ba, mam wręcz
nieodparte wrażenie, że gdyby obrońca klubu z Londynu krył do końca to Giggs by sobie
spokojnie piłkę w okręgu ustawił i przygotował do wykonania stałego fragmentu gry. .


Ja nie jestem za Chelsea, ani Manchesterem, i uważam, że rożny jak najbardziej prawidłowy. No bo powiedz co było źle w tym zagraniu? Co sprzecznie z przepisami? Wszystko ok. Piłka postawiona w ćwiartce, wyturlała sie poza pole i można grać. A że zawodnicy Chelsea(i master Webb) nigdy sie z czymś takim nie spotkali, i tylko jeden obrońca chyba sie połapał i to ich sprawa. Następnym razem już sie nie nabiorą.

Swoją drogą, musieli ten triczek obgadać na treningu i sobie zaplanować, że tak zrobią xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:17, marcinshinoda napisał:

Ja nie jestem za Chelsea, ani Manchesterem, i uważam, że rożny jak najbardziej prawidłowy.
No bo powiedz co było źle w tym zagraniu? Co sprzecznie z przepisami? Wszystko ok. Piłka
postawiona w ćwiartce, wyturlała sie poza pole i można grać. A że zawodnicy Chelsea(i
master Webb) nigdy sie z czymś takim nie spotkali, i tylko jeden obrońca chyba sie połapał
i to ich sprawa. Następnym razem już sie nie nabiorą.


Żaden obrońca się nie połapał. Jeden chwilę szedł za Giggsem, ale w końcu odpuścił bo uznał że Walijczyk idzie wykonywać cornera. Zresztą jak już mówiłem - jestem przekonany, że gdyby obrońca krył do końca to Giggs by sobie ustawił piłkę do wykonania rożnego i tyle. Cwaniactwo mocno przesadzone.

Erton - co innego nawet lekko trącić piłkę, a co innego nawet na chwilę nie spuścić z niej nogi. Rooney wturlał ją w okrąg i od razy "zagrał" po za. To trochę jak z wykonywaniem wolnych kiedy bramkarz ciągle ustawia mur - czasami to przechodzi, czasami nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować