Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2011 o 16:43, Quire napisał:

> W Lidze Europejskiej zagra Stoke czy szósty zespół Premier League? Kto się orientuje

> w dokładnych zasadach kwalifikacji do pucharów?

Jeżeli mnie pamięć nie myli to UEFA nie precyzuje tego, daje wolną rękę krajowym federacjom.
W Anglii jest to kolejna drużyna w tabeli ligi.
Zresztą coraz więcej federacji tak czyni. Co według mnie jest słusznym rozwiązaniem.
Bo niby dlaczego finalista pucharu ma grać w Europie skoro nie zdobył trofeum? Nagradzać
kogoś za coś czego nie osiągnął.

Może jest tak jak w Polsce, że jeśli zdobywca PP jest także mistrzem to finalista gra w pucharach europejskich. A jeśli zdobywcą PP jest ktoś inny niż mistrz to wtedy kolejna drużyna z ligi. Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie, bo są sezony, w których na mistrza kraju nie ma mocnych i wtenczas warto dać szanse wykazania się finaliście pucharu.
A propos Wisła ma majstra 2011.. hm no to mamy takiego mistrza na jakiego zasługiwaliśmy w tym sezonie. Zobaczymy jak wiślaki wygrają 3 kolejne mecze to nie będzie tak źle bo te 60 pkt. uzbierają, jeśli choć raz przegrają to będziemy mieli najsłabszego majstra od lat.. no oby im się w pucharach wiodło i wstydu nam nie przynieśli ;P gratki w każdym bądź razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:01, Paoro napisał:

A propos Wisła ma majstra 2011.. hm no to mamy takiego mistrza na jakiego zasługiwaliśmy
w tym sezonie. Zobaczymy jak wiślaki wygrają 3 kolejne mecze to nie będzie tak źle bo
te 60 pkt. uzbierają, jeśli choć raz przegrają to będziemy mieli najsłabszego majstra
od lat.. no oby im się w pucharach wiodło i wstydu nam nie przynieśli ;P gratki w każdym
bądź razie.


Polską ligą prawie się nie interesuję, jednak patrząc na personalia, to Wisła wydaje się mieć dość solidny skład. Myślę, że do fazy grupowej LE powinni awansować, do LM musieliby mieć sporo szczęścia. O ile nie wyprzedadzą połowy składu w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 23:27, raven91 napisał:

Piłkarze Lille zdobyli Puchar Francji po ładnym golu strzelonym przez Obraniaka z rzutu
wolnego w 89 minucie meczu. Cieszy , że kolejny reprezentant polski zdobywa trofeum w
silnej lidze europejskiej.

kolejny grając ogony.. bramę huknął ale wszedł na ostatnie minuty, tak jak zazwyczaj w lidze. Mimo wszytko brawa, od następnego sezonu pewnie się gdzieś przeniesie i będzie grał w podstawowym składzie, bo w Lille to żelazny rezerwowy, tak jak Kuba w Borussii.
Celtic z Załuską 2 miejsce.
Szanse na majstra mają jeszcze Brożkowie i Głowacki, mają tyle samo pkt. lecz gorszy bilans od Fenerbahce, trochę lipa jakby tego majstra nie zdobyli :/
@MithrandirII
Połowę składu kupili w zimie, więc trudno mi sobie wyobrazić by po pół roku ich od razu sprzedali, zresztą chętnych nie będzie, z polskiej ligi i tak transferują tylko ludzi którzy od lat się tu wyróżniają (Brożek) a do tego sprawdzają się w rywalizacji w europejskich pucharach (prawdopodobnie Stilić i Rudnevs mimo mało wybitnego sezonu w polskiej lidze i tak będą mieli wzięcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 15:42, j4c3k_z02 napisał:

No i Manchester United mistrzem Anglii. Teraz czekamy na Barcelonę:)


I bardzo dobrze, Barca na pewno zdobędzie swoje trofeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:57, Kadaj napisał:

W Lidze Europejskiej zagra Stoke czy szósty zespół Premier League? Kto się orientuje
w dokładnych zasadach kwalifikacji do pucharów?


W Lidze Europejskiej zagra finalista pucharu czyli Stoke ;]
Potwierdzenie:
http://www.goalwire.com/en/statistics_and_tables/

Z tego wynika, że Liverpool przegrywając dziś z Tottenhamem pożegnał się z pucharami w przyszłym sezonie. Zastanawia mnie trochę czy czasem nie odpuścili tego meczu, nie chcąc w następnym sezonie grać w mało prestiżowej LE, tylko skupić się w pełni na lidze. Jednak liczę, że nie było tutaj żadnych układów i The Reds przegrali, bo po prostu byli słabsi w tym meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:23, Wszystkozajete napisał:

W Lidze Europejskiej zagra finalista pucharu czyli Stoke ;]


Również potwierdzam, jak i informację o tym, że żadnej ze stron być może się nie śpieszyło do zwycięstwa:
There has been an argument put forward that both sides would prefer to miss out on Europe''s second-tier competition to concentrate on their league form next season. (źródło: premierleague.com)

Czyli Stoke załapuje się na trzecią rundę eliminacji LE. Wesoło tym bardziej, że przecież jest tam już inna potęga, tj. B''gham...a ci mogą nawet w ostatniej kolejne pożegnać się z PL (wszak mają tyle samo punktów, co Wigan i Blackpool).

Było tak ostatnio, by w pucharach europejskich (i to w nie w eliminacjach!) grała ekipa z niższych klas rozgrywkowych? ^^'

EDIT: A Arsenal kończy sezon w iście wspaniałym stylu. Szczerze? Chyba nawet Mahatma straciłby już cierpliwość do Arsena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:51, Dexter_McAaron napisał:

Było tak ostatnio, by w pucharach europejskich (i to w nie w eliminacjach!) grała ekipa
z niższych klas rozgrywkowych? ^^''

Alemania Aachen parę sezonów temu. Zwycięzca albo finalista Pucharu Niemiec. I to był taki permanentny drugoligowiec, nie że sezon wcześniej spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:55, Erton napisał:

Alemania Aachen parę sezonów temu. Zwycięzca albo finalista Pucharu Niemiec. I to był
taki permanentny drugoligowiec, nie że sezon wcześniej spadł.


No proszę, trzy minuty i odpowiedź; a niby taki ciągle zajęty studiami że nawet nie ma czasu paru słów napisać, a tu jak nic podgląda forum cały czas... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Wiśle, zasłużyli na majstra. Szkoda zresztą, że poziom naszej ligi coraz bardziej spada. Ale w kraju ślepych jednooki królem;/ W Meliksonie nadzieja. Może będzie LM, chociaż nie nastrajam sie specjalnie pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła mistrzem. Runda jesienna słaba. Potem zrobiono zimowe zakupy i nie spodziewałem się, że tyle one wniosą do zespołu. Nie mówię o jakichś cudach, ale Melikson i Genkow się sprawdzili. Punków na koniec sezonu nie będzie wiele, ale ważne, że jest tytuł. Ogólnie cała liga grała nierówno i czasami dochodziło do różnych zaskoczeń. Myślę, że skład Białej Gwiazdy na LE nie jest taki zły, bo nie sądzę, żeby LM zawitała w następnym sezonie w Polsce.

Ajax także zdobył tytuł i zrehabilitował się za przegraną w finale pucharu Holandii. Więc klub zagra od razu w fazie grupowej LM. Mecz mi się nawet podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:51, Dexter_McAaron napisał:

Czyli Stoke załapuje się na trzecią rundę eliminacji LE. Wesoło tym bardziej, że przecież
jest tam już inna potęga, tj. B''gham...a ci mogą nawet w ostatniej kolejne pożegnać
się z PL (wszak mają tyle samo punktów, co Wigan i Blackpool).

Było tak ostatnio, by w pucharach europejskich (i to w nie w eliminacjach!) grała ekipa
z niższych klas rozgrywkowych? ^^''

EDIT: A Arsenal kończy sezon w iście wspaniałym stylu. Szczerze? Chyba nawet Mahatma
straciłby już cierpliwość do Arsena...


Stoke nie jest aż takie słabe, w końcu są w górnej połówce tabeli.

Arsenal dzisiaj przegrał, czyli jeśli City wygrają ponownie ze Stoke (teraz w lidze) i nie potkną się w ostatniej kolejce, to Kanonierzy nie skończą nawet na podium i będą grali w eliminacjach do LM. Żal patrzeć. No i zapewnili wicemistrzostwo dla Chelsea.

Ajax wygrał w lidze z Twente i zajęli 1. miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:15, MithrandirII napisał:

Stoke nie jest aż takie słabe, w końcu są w górnej połówce tabeli.


Nooo tak, mam raczej na myśli "markę". Co prawda Pottersi to klub z ogromnymi tradycjami ...powiedziałbym wręcz, czcigodny... ale ostatni raz to grali w Europie kajś w latach 70-tych. Nigdzie nie pisałem, że są słabiutcy (nawet BCFC nie są tak obiektywnie słabi - klub z dołów PL zapewne wpupiłby niejednemu mistrzowi różnych pomniejszych lig europejskich) - raczej, że człek spodziewałby się tam zobaczyć bardziej znane nazwy, jak Sroki, Aston Villa, Everton...o The Reds nie wspominając. A tutaj proszę... Stoke City.

Dnia 15.05.2011 o 20:15, MithrandirII napisał:

Ajax wygrał w lidze z Twente i zajęli 1. miejsce.


Jak ktoś chciał ligi z emocjami do samiutkiego końca, Eredivisie w tym roku suspensem przebiło Hitchcocka.


Smooqu --> ach, nie wpadłem że to tak działa... tylko czemu nie wysyła jakiegoś Karanki w takim razie? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:01, Paoro napisał:

..., bo są sezony, w których na mistrza
kraju nie ma mocnych i wtenczas warto dać szanse wykazania się finaliście pucharu.


Finalista to nie zdobywca. Nie można premiować przegranych.

Dnia 15.05.2011 o 17:01, Paoro napisał:

.... ma majstra 2011..


W Polsce zdobywa się Mistrza. Majster to jest na budowie albo w stolarni.
Nie wiem, ale chyba tak absurdalne pojęcie jak majster, pierwsi zaczęli używać Poznaniacy, a przodował im niejaki Piotr R.

Dnia 15.05.2011 o 17:01, Paoro napisał:

hm no to mamy takiego mistrza na jakiego zasługiwaliśmy


Słabszym mistrzem w ostatnich latach to było chyba Zagłębie Lubin.
Po tym co dzisiaj zobaczyłem w wykonaniu Wisły, jestem kompletnie obdarty ze złudzeń że Mistrz Polski 2010/2011 zagra w LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie w Premiership:

Ostatnie w tabeli WHU z przedostatnim Wigan i tym samym spadli. Aktualnie bezpieczne są Blackburn, Wolverhampton (po 40 pkt) i Birmingham (39 pkt), a w strefie spadkowej także z 39. punktami są Blackpool i Wigan. W ostatniej kolejce zagrają ze sobą Blackburn i Wolves, zwycięzca będzie bezpieczny, a przegrany może spaść z ligi, a w przypadku remisu teoretycznie spaść mogą oba te zespoły. Birmingham gra z walczącym o LE Tottenhamem, a Wigan z bezpiecznym Stoke. Teoretycznie najtrudniejszego rywala ma Blackpool, ponieważ jadą na Old Trafford. Jednak sir Alex może dać odpocząć kilku zawodnikom przed finałem Champions League. Najciekawsze będą więc pojedynki Blackburn z Wilkami i B''gham z Kogutami.
Wydaje mi się, że spadną Blackpool i Birmingham. Blackpool nie gra źle na wyjazdach, ale United nie przegrali w tym sezonie u siebie i nawet gdyby grali rezerwowym składem powinni okazać się lepsi. A Tottenham pewnie postara się o miejsce w LE i odeślą Birmingham do domu bez punktów (mimo tego co tu wyżej było sugerowane). A Wigan może ugrać co najmniej punkt ze Stoke.

Zauważyłem, że na stronie http://www.angielskapilka.com/info/tabela/ są zakładki, które mogą ustawiać drużyny w zależności od punktów zdobytych w domu, na wyjeździe, a także w 1. i 2. połowie. Szczególnie ciekawie wygląda postawa zespołów w drugich połowach, ponieważ gdyby tylko to się liczyło, to pierwsze byłoby... Fulham. O ile nie ma żadnych bugów w algorytmie zliczającym te punkty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:39, Quire napisał:

> ..., bo są sezony, w których na mistrza
> kraju nie ma mocnych i wtenczas warto dać szanse wykazania się finaliście pucharu.


Finalista to nie zdobywca. Nie można premiować przegranych.


Idąc takim tokiem myślenia, to w europejskich pucharach powinien grać tylko mistrz kraju i zdobywca pucharu, przecież "2. na mecie jest pierwszym przegranym". Oczywiście wiadomo, że liga to co innego niż puchar, i w lidze słaba drużyna raczej nie zajmie miejsca na podium, bo musiałaby prezentować w miarę dobrą formę przez cały sezon i to byłby na pewno pewniejszy typ na europejskie puchary, ale nie można odbierać chociażby takiej nagrody zespołowi, który osiągnął ten finał nie będąc potentatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:51, Dexter_McAaron napisał:

Również potwierdzam, jak i informację o tym, że żadnej ze stron być może się nie śpieszyło
do zwycięstwa:
There has been an argument put forward that both sides would prefer to miss out on
Europe''s second-tier competition to concentrate on their league form next season.

(źródło: premierleague.com)


Czyli całkiem możliwe, że miałem dobre przeczucie ;] Cóż, szkoda że wiele dobrych klubów nie traktuje Ligi Europejskiej na poważnie, bo rozgrywki te zyskały by o wiele większy prestiż.

Dnia 15.05.2011 o 19:51, Dexter_McAaron napisał:

Było tak ostatnio, by w pucharach europejskich (i to w nie w eliminacjach!) grała ekipa
z niższych klas rozgrywkowych? ^^''


Było i nie trzeba długo szukać. W obecnym sezonie w rozgrywkach LE występowało Lausanne - drużyna z 2 ligi Szwajcarskiej, która do europejskich pucharów awansowała przez wygranie pucharu (albo przegrała w finale).
O dziwo drużyna z Lozanny przebrnęła eliminacje, eliminując m.in. Lokomotiw Moskwa (!), jednak w grupie już za wiele nie ugrała, zajmując ostatnie miejsce z 1 pkt na koncie. Niemniej i tak należy pochwalić ich ambicje, bo doszli daleko jak na drugoligowca ze średniej europejskiej ligi ;]

Poza tym nie wiele brakowało, by w tym sezonie w LE nasz kraj reprezentowała Pogoń Szczecin. Przegrała minimalnie w finale pucharu z Jagiellonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 22:52, Ecko09 napisał:

No i jest 39 goli Ronaldo, a do rozegrania jeszcze jeden mecz. Ciekawe ile bramek nawali ;]


Liczmy że ma 38 goli, bo tylko wg Marci ma 39.

W każdym razie tyle czasu nie strzelił z wolnego a dzisiaj prosze ;P 2 piękne bramki i już wyrównał rekord.

Niesamowity piłkarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować