Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Asysta Ozila przy golu na 2:0 (Adebayora) była arcyprzewszystko. Myślałem, że lepiej niż to podanie z zewnętrznej na główkę Ronaldo kolejkę czy dwie temu już nie będzie, ale dzisiaj zmasakrował mnie jeszcze bardziej. Szkoda, że nie przegonił Messiego (ma o jedną asystę mniej), ale kij z tym- za sezon przy takim ogarnięciu 20 asyst złamie koło marca :P

Natomiast 2 gol Benzemy - na 5:1 chyba- to idealny komentarz do faktu, czemu Real nigdy nie będzie miał takiego posiadania piłki jak Barcelona. Na ch*j, ja się pytam? Jak można 6 kontaktami z piłką przejść od swojej linii końcowej do gola? Jasne, przeciwnik padaczny i takie gole padają bardzo rzadko, ale to tak symbolicznie, w opozycji do Ohhhhłowskiego, który liczy siódmą dziesiątkę podań niepokalanie czystych, zanim strzelą gola.


Fajnie, że Joselu wszedł i strzelił, ale rajcowanie się jaki to będzie w przyszłości koksiarz, jest trochę nie bardzo. Chociaż oczywiście życzę mu jak najlepiej.

Reasumując: Ronaldo 40 golami ustawił sprawę pichichi na ciężkim do ogarnięcia poziomie, Real strzelił 102 gole, co jest arcysuper, szkoda, że Ozil nie będzie miał asistiencias, jak na moje to straciliśmy przez cały sezon za dużo goli, transfery Sahina i Altintopa wyglądają całkiem konkret, ten Callejon to nie wiem, z której strony, ale skoro mądrzejsi ode mnie coś w nim widzą (chociaż z drugiej strony ja go ani razu nie widziałem) to okej.

A Adebayora oddać- nie ogarnia klimatu, w jakim Real gra. To zupełnie nie ten styl. A dodatkowo raz dziś miał akcję, w której każdy, kto się choć ciut rozgląda, dostrzegłby mega szansę otwierającą się przed dwójką kolegów, a on się zaczął kiwać. Sorry, ale to był kryminał.


A komentatorzy strasznie dziś spalili żart z tym, kto w czyjej głowie siedzi. Łoooo ludzie no fatalne to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miazga 8:1, rekord CR.. no i pożegnanie Dudka :/ on już kończy karierę, czy jeszcze gdzieś pogra? Może w Polsce?:)

We Francji Lille zostało mistrzem, nawet fajnie, bo było z 5 sezonów jak nie więcej jak Lyon wygrywał, a teraz od 3 lat już co roku kto inny :) no i bramka Obraniaka, który pojawił się w podstawowym składzie, może jednak zostanie i zobaczymy kolejnego reprezentanta Polski w LM.

Do tego Arka z Polonią wygrała. Cieszę się z dwóch powodów, po 1 Polonia póki co spada z ligi, a to teraz mój kandydat do spadku, taki jakim przez długi czas była Odra Wodzisław, a dwa Arka wygrała ważny mecz i jest bliżej utrzymania, no jak ktoś ma spaść no wolałbym by Craxa (za utrzymanie przy zielonym stoliku jakiś czas temu im się ten spadek należy) i Polonia Bytom, klub bez perspektyw - bieda, brak stadionu, a nawet pomysłu na niego :P

Legia wygrywa z Wisłą i powiem tak, widać że w Wisełce grają zwykli najemnicy, kasa za mistrza jest, to teraz już nie trzeba grać, zresztą bywało że wygrywali 1:0 a potem tylko by utrzymać wynik :/ Zagranicą w takim Arsenalu też grają obcokrajowcy, mało jest Angoli, ale tacy zawodnicy mają szacun do swojego klubu. Do nas przyjeżdżają odpadki grający tylko dla pieniędzy. No ale zobaczymy z Polakami w składzie Wisła nigdy do LM nie awansowała, może teraz z zagranicznym zaciągiem awansuje oby :)

PS Jutro ważny meczyk Lecha, zresztą jak te wszystkie 3 które pozostały.. nie tak miało być ale cóż, najgorsze że ostatnio czytałem, że nawet gdy Lech nie awansuje do pucharów to Bakero zostaje 8o mam nadzieje, że to tylko ploty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cristiano "człowiek samo zło" Ronaldo po meczu:


- To jest właśnie gra zespołowa. Po co miałbym grać indywidualnie, skoro mam w zespole tak świetnych kolegów? Chciałbym im podziękować za te 40 bramek. To był nasz wspólny cel. Ten rekord jest dla kibiców, a także dla całego zespołu. Dzisiaj rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Mój nowy rekord? Wszystkie rekordy da się pobić. Zobaczymy, kto tego dokona - zakończył Portugalczyk.



Ale ludzie typu Mirek Trzeciak i tak wiedzą lepiej... Ehhh...


Aha, mega defensywny i brzydki Real strzela 102 gole w sezonie :(

Ciekawe co o tym sądzi Orłowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Realu, wczorajszego meczu nie oglądałem ale postaram się go nadrobić gratulacje dla C.Ronaldo za te 40 goli należało się mu to za cały sezon. Real już walczy na rynku transferowym Nuri Sahin ? Ciekawy transfer, ale Altintop ? Średniawy piłkarz i sądze że raczej się nie sprawdzi tak jak Adebayor. Podobno Barca ma kupić Rossiego, ale nie wiem w sumie po co ? Gracz taki jak on nie będzie chciał zapewne grzać ławki rezerwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:07, Ecko09 napisał:

Boska Barcelona strzeliła w lidze 95 bramek, natomiast Real, który nie chce grać w piłkę
ma ich 102...


Ironia mode on.
Tak, a Barcelona gra nadal w Lidze Mistrzów, a Real nie. :<
Ironia mode off.

Tak naprawde teraz okazuje się że Real nie gra brzydkiego futbolu, a sam sobie nie przypominam żebym mówił że Real gra brzydki futbol gra ciekawy, taktyczny i dostosowuje swoją grę do przeciwnika, gdy może grać ofensywnie gra, gdy musi bronić broni.

Tutaj mały apel do fanów Barcelony (Którym sam jestem.):
Nie bądźmy ignorantami i nie wmawiajmy wszystkim że Barca gra Najpięknieszy Futbol na świecie i taki Real nie ma prawa grać tak jak gra. To jest po prostu śmieszne wszyscy jesteście zaślepieni wizją Gran Derbi w których Real bronił i grał ostro bo po prostu inaczej nie mógł zagrać bo mogło by się skończyć na powtórce z 1 Gran Derbi w tym sezonie. Real pokazał w wielu meczach że gra ciekawą, taktyczną oraz OFENSYWNĄ piłkę tak jak w meczu w Valencii czy wczoraj w Almerii (Przyznam meczu z Almerią nie widziałem, ale 8 goli z samego bronienia się nie strzeli...) oraz w LM np. z Tottenhamem czy Lyonem... Naprawdę proszę was o pomyślenie nad tym co wypisujecie pisząc że Real gra antyfutbol i potrafi tylko bronić.

Mam nadzieje że w przyszłym sezonie zobaczymy kolejne ciekawe Gran Derbi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ocenię sezon mojej ukochanej Chelsea Londyn.Początek w lidze świetny,gra się układała,ale potem ten kryzys i nie wykorzystanie karnego w ostatnich minutach,straty bramek w głupich momentach zaowocowały nawet 5 miejscem w lidze.Jakoś udało się pozbierać i odrobić ogromnie dużo punktów do MU i strata była już tylko 3 pkt.Niestety na OT porażka 2:1 i na tym się skończyły marzenia o wielkim "come backu".Cały sezon można podsumować jednym meczem z Newcastle.Początek genialny (tu akurat bramka Ivanovicia),potem mamy wielki dołek formy (strata bramki na 1:1),powrót marzeń o mistrzostwie passą zwycięstw (gol na 2:1) i końcówka jak zwykle słaba końcówka(bramka w ostatniej minucie na 2:2).W Lidze Mistrzów było fajnie,trafienie na MU w 1/4 i odpadnięcie z rozgrywek i tak się to głupio zakończyło.Troszkę o transferach.Zakup Ramiresa +.Zakup Yossiego jednak -.Torres -,David Louiz +.Moim zdaniem Torres musi się zaaklimatyzować w Chelsea i następny sezon będzie dla niego dobry.David także będzie w pierwszej 11 i pieniądze się zwrócą z nawiązką.Ramires także ładnie gra i myślę,że także będzie udanym zakupem.Trzeba kupić van der Wiella z Ajaxu na obronę i będzie miodzio.Do tego dwóch naprawdę porządnych skrzydłowych np.Hulk i jeszcze ktoś,jeśli dwóch dobrych skrzydłowych i boczny obrońcą dojdzie do Chelsea to sezon następny może być wspaniały,bo obecna gra jest zbyt statyczna i potrzeba kogoś takiego jak Hulk z Porto i Mata z Valencii,a to wszystko zacznie się układać,bo jeszcze Torres potrzebuje dobrych piłek,a obecnie chyba tylko z pomocników to Essien i Ramires jakoś grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia kolejka La Liga minęła. Ronaldo sobie rekord pobił i Real wygrał 8:1. Gratulacje dla niego. Teraz tylko czekam na przyszły sezon i jestem ciekaw gry Nuriego Sahina.
Lille mistrzem i to kolejny klub w którym gra Polak. Niby ostatnio żelazny rezerwowy, ale pokazał w finale pucharu Francji, że nie jest przeciętniakiem i zdobył ładnego gola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:07, Ecko09 napisał:

Boska Barcelona strzeliła w lidze 95 bramek, natomiast Real, który nie chce grać w piłkę
ma ich 102...


ładny wynik obu druzyn. Ostatni mecz takze Dudka był, puscił bramke i udowonił jakim jest piłkarzem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:25, NdysH napisał:

Tutaj mały apel do fanów Barcelony (Którym sam jestem.):
Nie bądźmy ignorantami i nie wmawiajmy wszystkim że Barca gra Najpięknieszy Futbol na
świecie i taki Real nie ma prawa grać tak jak gra. To jest po prostu śmieszne


Wiesz, tylko przypomnę, jak przed pierwszymi GD Wielki Jose twierdził, że Barcelonie to się cała liga podkłada, każdy gra rezerwami, a na Real to się wszyscy spinają itp. itd. Ciekawe czy teraz też uważa, że mu się Almeria czy Valencia podkładały. Więc obie strony mają trochę na sumieniu i nikt krystaliczny nie jest. Nie twierdzę, że styl Barcy to jedyny słuszny i inaczej nie można, ale też niech inni trochę się zastanowią zanim zaczną jak papugi powtarzać wszystko, co mówi Mou, bo akurat ten pan jest znany z prowokowania.

Ah, gdzie te czasy kiedy mecze Legii z Wisłą elektryzowały i po nich były długie dyskusje. Zniknęły. I nawet kontrowersyjna (chociaż chyba tylko według Onetu i Weszlo, bo jeżeli można było wyrzucić Vrdoljaka w Białymstoku to nie widzę żadnego powodu, dla którego nie mógł wylecieć teraz Pereiko) sytuacja nic nie zmienia. Karny ewidentny, Radovic był w czystej sytuacji, a dyskusje o tym czy by dogonił piłkę, a jeśli tak to w którym miejscu mogą być tylko akademickie - bramkarz Wisły swoją interwencją nie pozwolił Serbowi spróbować łaciatej gonić. Pereiko popełnił błąd i za niego zapłacił, proste.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I stało się. Grający w przyszłym roku w czwartej rundzie Ligi Europy B''gham mówi Premiership papa. Cudowny Arsenal z cudownymi dzieciakami kolejny raz nie staje na wysokości zadania i koniec końców musi się zadowolić eliminacjami LM. C''est la vie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech Poznań po dzisiejszej porażce w Gdańsku prawie na pewno pożegnał się z europejskimi pucharami w przyszłym sezonie. Szkoda, bo jeśli Lech wywalczył by miejsce premiujące grą w LE, to dzięki wysokiemu współczynnikowi punktów byłby chyba rozstawiony we wszystkich rundach eliminacyjnych, co dawało by duże szanse na fazę grupową. Choć jeśli trenerem pozostał by Bakero, to wcale nie byłbym tego taki pewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że spadną Blackpool i Birmingham. Blackpool nie gra źle na wyjazdach, ale United nie przegrali w tym sezonie u siebie i nawet gdyby grali rezerwowym składem powinni okazać się lepsi. A Tottenham pewnie postara się o miejsce w LE i odeślą Birmingham do domu bez punktów (mimo tego co tu wyżej było sugerowane). A Wigan może ugrać co najmniej punkt ze Stoke.

czyli sprawdziły się moje słowa

Arsenal pogrążony, sezon, w którym mieli największe od lat szanse na tytuł zakończyli poza podium i będą musieli się martwić, czy w ogóle zagrają w LM
punkt z Fulham uratował Theo Walcott w 89'' - można się skupić w końcówce? można.

Chelsea na pożegnanie przegrało z Evertonem 1:0, co jest beznadziejnym wynikiem bo The Toffees grali w 10... i w osłabieniu strzelili gola. Nie oglądałem meczu w całości, ale był podobno strasznie nudny. Liczę na jakieś zmiany w składzie The Blues. Koniecznie skrzydłowi.

Tottenham wygrał, czyli Liverpool nie gra w Europie w przyszłym sezonie? Czy dostaną miejsce bonusowe za fair play, bo coś takiego słyszałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem uraczyć Was moim podsumowaniem sezonu PL :).

Zacznę od końca czyli od spadkowiczów.Mimo,że ciężko mi sobie wyobrazić Premier League bez Whest Hamu,to ta drużyna niestety najbardziej zasłużyła na spadek z ligi,praktycznie przez cały sezon albo zamykali tabelę,albo byli tego bliscy.Drugi spadkowicz-Blackpool,z nimi jeszcze ciężej mi się rozstać,bo polubiłem tą drużynę przez ten sezon(dość powiedzieć,żę dziś pierwszy raz niezbyt chciałem wygranej United :P),ich mecze były naprawdę ciekawe i emocjonujące,wypromowali również kilku ciekawych zawodników...no cóż,szkoda ich.Ostatni spadkowicz Birmingham City,jako drugoligowiec będą grali w europejskich pucharach,więc ciekawe,czy najlepsi zawodnicy z obecnego składu skuszą się na granie w 2 lidze i w lidze europejskiej,czy będą woleli przejść do któregoś z klubów ekstraklasy angielskiej.Jeśli zostaną w Birmingham to mamy murowanego kandydata do wygrania Championship.
Z drużyn które się utrzymały cieszy mnie Wigan,ponieważ oni regularnie przegrywają z Manchesterem United po jakieś 5-0,a np.Arsenalowi potrafią urwać punkty :).Chciałem natomiast spadku Wolverhampton(nie,nie dlatego,że potrafili ograć United :P).Ta drużyna jest nudna i taka jakaś bezpłciowa ;).

Jeśli chodzi o środek tabeli to na + na pewno jest postawa WBA,którzy zajęli 11 miejsce.Po różnych problemach zaskoczyły w końcu drużyny Liverpoolu,Evertonu i Fulham które to miały całkiem udane drugie części sezonu.Na minus natomiast Bolton który przez długi czas wydawał się walczyć o 5-6 miejsce w tabeli.

Teraz Top5.Tottenham zajął miejsce na które chyba w przeciągu sezonu najbardziej zasłużył-piąte.Grali nieźle,ale na Ligę Mistrzów za słabo.
Arsenal zrobił to co robi zazwyczaj w końcówkach sezonu,oddawał seryjnie punkty zdecydowanie słabszym drużyną,ale wydaje mi się,że bardziej zasłużył na miejsce na podium niż Manchester City.Chociaż City też po cichu,niezbyt efektownie,ale robili swoje.Chelsea zajęła odpowiednie miejsce jeśli spojrzeć na to co prezentowali w tym sezonie,początek świetny później fatalny okres tego zespołu.Z takim ogromnym rozrzutem(bo wahaniem,togo nie nazwę.To było padanie ze skrajności w skrajność :P) formy,nie można zostać mistrzem.Mistrz-Manchester United,piszę to z pełna satysfakcją,zasłużył na tytuł w 100%,grali najrówniej i najefektywniej,strzelili najwięcej bramek,a na Old Trraford rozjeżdżali kolejnych rywali :).

Król strzelców-Tevez 21 goli.Szkoda,że zabrano Berbatovowi bramkę(komentator,mówił,że to gol z meczu z Sunderlandem,ale w meczu z nimi Berba strzelił zdecydowanie czystą bramkę i ja osobiści nie wiem o którą bramkę może tak naprawdę chodzić)bo na króla strzelców zasłużył bardziej niż Tevez(Bułgar grał mniej,do tego nie strzelał z karnych,ani wolnych).

Najlepszy asystent Nani-18 asyst.Nani zapewnił sobie ten tytuł już dawno temu :).

Najlepszy piłkarz lig (według mnie)-Nani.Przez większość sezonu kierował grą Czerwonych Diabłów.większość ataków opierała się na nim.Uważam,żę był zdecydowanie lepszy od np. wybranego piłkarzem roku Bale,który błysnął w Lidze Mistrzów a w Premier League tak naprawdę się nie wyróżniał za bardzo.

Najlepszy młody piłkarz ligi-Chicharito.Pierwszy sezon Meksykanina w lidze angielskiej i od razu 13 bramek,w dodatku zazwyczaj dających United bezcenne punkty.

Najładniejszy gol sezonu-bramka Rooneya przeciw Man City :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 20:35, Iverson7 napisał:

Król strzelców-Tevez 21 goli.Szkoda,że zabrano Berbatovowi bramkę(komentator,mówił,że
to gol z meczu z Sunderlandem,ale w meczu z nimi Berba strzelił zdecydowanie czystą bramkę
i ja osobiści nie wiem o którą bramkę może tak naprawdę chodzić)bo na króla strzelców
zasłużył bardziej niż Tevez(Bułgar grał mniej,do tego nie strzelał z karnych,ani wolnych).


Masz dużo racji, ale nie zgadzam się z tym co zacytowałeś.
Berbatov nie zasłużył na króla strzelców, bo swój dorobek zawdzięcza głównie pojedynczym wyskokom (głównie 5 bramek strzelonych w meczu z Blackburn, poza tym hat-trick z Birmingham), a nie regularnemu strzelaniu przez cały sezon.
A w ogóle ten tytuł jest słabo obsadzony w tym roku, 21 bramek to kiepski wynik.
Edit: sprawdziłem, w zeszłym sezonie byłby dopiero 6., ale w poprzednich znowuż nie było świetnie w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 21:10, Ziggy napisał:

Carlo Ancelotti nie jest ju trenerem Chelsea! ...sykoda gadac


Dla mnie jest to naprawdę dziwne. Ancelotti naprawdę zasłużył na to, żeby w przyszłym sezonie znów poprowadzić The Blues.W końcu nie zajęli 10 miejsca w lidze, tylko 2 :D a po świetnym ubiegłym sezonie przecież mógł przyjść kryzys. Szczególnie, że w okienku wzmocniłby odpowiednio skład i nie miałaby miejsca sytuacja z tego sezonu,. że nie ma kto grać na środku obrony. Niezbyt lubię częste zmiany trenerów ( co nie może dziwić, skoro jestem fanem Manchesteru United ;D ) i zbyt często wydaje mi się, że trenerzy są zmieniani, choć na obniżkę formy nie mają wpływu (choćby kontuzje). A już szczególnie jeśli trener zdobył rok wcześniej dublet. Widać tu rękę rosyjskiego oszoło...miliardera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować