Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Po ostatnim gwizdku kamień spadł mi z serca. Bardzo fajnie, że udało się Szkotów odprawić, ale nie było łatwo. Chociaż z drugiej strony prawda jest taka, że gdyby Śląsk był w lepszej formie, a w szczególności gdyby nie popełniał takich koszmarnych błędów w obronie to pewnie by to Dundee ograł bez żadnych problemów. Nie wiem, dlaczego niektórzy się tak strasznie bali tej ligi szkockiej. Teraz Lokomotiv Sofia, który też awansował po bardzo nerwowym meczu. Nie wiem za bardzo, czego się po nich spodziewać - mogą prezentować poziom wyższy od Dundee, mogą być też trochę słabsi. Ciężko tutaj wskazać faworyta, ale szanse Śląska są spore, tylko przede wszystkim należy wyeliminować te błędy w obronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 08:27, Dark_elves napisał:

Już nie pamiętam, kiedy w 3 rundzie eliminacji ( LM i LE) mieliśmy jeszcze 3 drużyny.

Najciekawsze jest to, że największe szanse ma Śląsk Wrocław choć przed rozpoczęciem bojów chyba nie uchodzili za pewniaka wśród polskich drużyn. Ograli niby-przyzwoite Dundee Utd. i czeka na nich Lokomotiv Sofia, zdaje się rywal wymarzony. Przyznam, że wczorajsza gra WKS-u przypadła mi do gustu. Sporo dokładnych, szybkich podań na połowie rywala, błyskawiczne przejście z ofensywą pod bramkę Szkotów. W tym meczu brakowało solidnego snajpera. Orest Lenczyk natchnął tę drużynę, ale na chwilę obecną Śląsk ma podobny problem co Wisła - niepewna obrona. Pod tym względem ekipa z Dolnego Śląska jak i Wisełka muszą ostro popracować, bo kolejna runda tuż-tuż. No i Marian Kelemen - ze 2-3 razy wybiegł kilkanaście metrów przed bramkę gdzie był rój rywali, a on do tego jeszcze nie trafiał w piłkę. Głupie wyjścia, szczęście że przez nie nie odpadł polski klub.
P.S. za ten faul zmieniony w karny Kelemen powinien zostać wywalony z boiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 08:27, Dark_elves napisał:

Już nie pamiętam, kiedy w 3 rundzie eliminacji ( LM i LE) mieliśmy jeszcze 3 drużyny.
Ale pewnie czar pryśnie już w tej rundzie.


Dziwne, przecież w tamtym roku mieliśmy w 3 rundzie eliminacji 4 Polskie kluby. Niestety na tym etapie wszystkie 4 drużyny pożegnały się z pucharami - Lech odpadł ze Spartą Praga (odpadł z LM), Wisła z Karabachem, Jaga z Arisem, a Ruch z Austrią. Przecież 3 rudna to dopiero połowa drogi do fazy grupowej, więc do tego etapu to nasi powinni spokojnie dochodzić, problemy mogą być później jak pojawiają się drużyny z lepszych lig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, co ta Legia chce pokazać. Pieniędzy na wzmocnienia nie mają, czekają aż Udine da 2 mln na Ariela Borysiuka (będzie to chyba szósty sprzedany gracz stołecznych), a sprowadza dwóch weteranów którzy chcą dorobić do piłkarskiej emerytury. Żewłakow miał być zaporą dla snajperów, a sam się wziął za strzelanie bramek - tyle że trafiał do własnej. Ljuboja z kolei ma strzelać, ale okazało się że jest to zawodnik dość "nieświeży" i leczy sobie kontuzje. Nominalnie mają jednego zdrowego napastnika, dziewiętnastoletniego Żyro.
Z kolei na chwilę obecną jest aż 5 bramkarzy (napastników 4). Czasu mało, a nawet jak kogoś w tym tygodniu pozyskają to nie będzie ten ktoś miał czasu wkomponować się w zespół. Kiepsko wygląda Legia na chwilę obecną, więc dziwią mnie na forach opinie legionistów jaka to Wisła jest cienka i jakich to słabych zakupiła graczy. Życzę klubowi z Łazienkowskiej, by zakupili choć o połowę gorszych niż ci, którzy przybyli na Reymonta.
Tak, nie cierpię Legii ale tradycyjnie w Pucharach kibicuję wszystkim polskim ekipom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 10:20, Wszystkozajete napisał:

to dopiero połowa drogi do fazy grupowej, więc do tego etapu to nasi powinni spokojnie
dochodzić, problemy mogą być później jak pojawiają się drużyny z lepszych lig.

Spokojnie to powinni grać regularnie w fazach grupowych, wtedy moglibyśmy mówić, że
blamażu nie ma:). Rzeczywiście "zeszłoroczna rzeź" też miała miejsce w 3 rundzie, oby w tym było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany w 100 procentach, że Legia odpada w tej rundzie.

Bo z czym do ludzi? Skład mają beznadziejny, a forma jeszcze gorsza.

Śląsk mi się podobał, ładnie walczyli, nie odpuszczali Szkotom. Podnieśli się po 0:2. Brawa też dla kibiców WKSu, bo dopingowali cały mecz i to głośniej niż gospodarze. Tak w ogóle podwójnie się cieszę, bo na nerwy działali mi piłkarze/kibice Dundee.

PS. Pisałem przed dwoma tygodniami, że liga szkocka jest słaba i znalazło to swoje potwierdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 10:32, Magok napisał:

Dobra wiadomość mecz Liteks - Wisła będzie w otwartym Polsacie.

Na razie jeszcze lepiej poczekać, bo mogą zmienić decyzję. Mecz Dundee - Śląsk też ostro miał być w otwartym, a dzień przed meczem jednak telewizja zmieniła zdanie.

Ps. Dziś ruszamy z tematem Typujemy wyniki meczów Ligi Polskiej, wszystkich chętnych zapraszam do typowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mecz świetny, ale po 5 minutach miałem zamiar wyłączyć obraz, bo myślałem, że będzie kompromitacja. Dobrze, że jednak się zdecydowałem na dalsze oglądanie, bo mecz świetny, najpierw ta bramka Elsnera, a gdy już się pomału cieszyłem, to Kelemen do spółki z Celebanem zrobili karnego i gol, Śląsk poza pucharami. 2 połowa świetna w naszym wykonaniu, cały czas atakowaliśmy, ale nic to nie dawało. Nagle z dystansu huknął Dudek i bramka stadiony świata! Później nerwówka przez 20 minut, ale na szczęście się udało, chociaż w 92 minucie Dundee miało taką sytuację, że aż zamarłem, na szczęście nie strzelili.
Za tydzień mecz z Lokomotiwem Sofia, moim zdaniem zespół zdecydowanie słabszy niż Dundee i Śląsk spokojnie powinien awansować. Trzeba tylko poprawić grę obronną i grę Kelemena, bo to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2011 o 13:06, laki13 napisał:

Za tydzień mecz z Lokomotiwem Sofia, moim zdaniem zespół zdecydowanie słabszy niż Dundee
i Śląsk spokojnie powinien awansować.

W polskiej piłce nic nie jest spokojne i pewne...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 10:56, Transylvanian_Hunger napisał:

Zastanawia mnie, co ta Legia chce pokazać. Pieniędzy na wzmocnienia nie mają, czekają
aż Udine da 2 mln na Ariela Borysiuka (będzie to chyba szósty sprzedany gracz stołecznych),

Jeśli teraz nie sprzedadzą Borysiuka to już na nim nie zarobią. Jego zaletą jest młody wiek i spore doświadczenie w lidze, ale prawda jest taka, że jest cienki, tylko na siłę promowany przed te 4 lata po to by go właśnie sprzedać. Wiadomo, zachodnie kluby mają słabość to kupowania "młodych talentów".

Dnia 22.07.2011 o 10:56, Transylvanian_Hunger napisał:

a sprowadza dwóch weteranów którzy chcą dorobić do piłkarskiej emerytury. Żewłakow miał
być zaporą dla snajperów, a sam się wziął za strzelanie bramek - tyle że trafiał do własnej.
Ljuboja z kolei ma strzelać, ale okazało się że jest to zawodnik dość "nieświeży" i leczy
sobie kontuzje. Nominalnie mają jednego zdrowego napastnika, dziewiętnastoletniego Żyro.

Dlatego Skorża taki wkurzony, ale nie ma się czego dziwić, zero wpływu na transfery.. kibice Legii mówią, że słaby z niego trener, ale i tak z tego beznadziejnego składu wyciągnął 3 miejsce i PP.. Co do transferów tego lata to wydawało się, że Beret w końcu sięgnął po klasowych zawodników, no ale niestety dla Legii nic z tego i tym razem ;) myślę, że gdzieś od października będą wygrywać i na miejsce w czołowej 4 wskoczą na koniec sezonu, szkoda że w między czasie odpadną z hukiem z LE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 15:07, Paoro napisał:

Jeśli teraz nie sprzedadzą Borysiuka to już na nim nie zarobią.

Nie krytykuję samej chęci sprzedaży tego piłkarza, bo wiem jaka jest sytuacja. Chodziło mi o sam fakt, że Legia czeka na kasę za Borysiuka bo nie ma pieniędzy na transfery. To dziwne, przecież Legia słynęła z wyrzucania pokaźnych ilości pieniędzy w błoto za kiepskich Latynosów. Chyba źródełko im wyschło. Może liczą na pozyskanie "wolnych" zawodników.

Dnia 22.07.2011 o 15:07, Paoro napisał:

gdzieś od października będą wygrywać i na miejsce w czołowej 4 wskoczą na koniec sezonu,

Skorża ma graczy jakich ma, trudno. To że z tak słabą grą od paru sezonów są w czołówce ligi mnie poraża. Nie piszę o występach w Europie, ale w rodzimej lidze. Jak patrzyłem na występy, to pożal się Boże. Bramki z przypadku albo prezenty od rywali. W tym sezonie potrafili mieć prawie najwięcej porażek w lidze i załapać się do pucharów... To tylko świadczy o naszej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 16:16, Bithda napisał:

Kiedy na jedynce lub dwójce będą mecze Copa America? jestem zupełnie niezorientowany,
niech ktoś poratuje.


Na jedynce lub dwójce to chyba już nie w tym roku ;] Z tego co słyszałem to mecz o 3 miejsce jak i finał można będzie obejrzeć jedynie na TVP Sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pary potencjalnych rywali Wisły Kraków w IV rundzie.
Ekranas Poniewież (Litwa) - BATE Borysów (Białoruś)
Glasgow Rangers (Szkocja) - Malmoe FF (Szwecja)
Maccabi Hajfa (Izrael) - NK Maribor (Słowenia)
FC Kopenhaga (Dania) - Shamrock Rovers (Irlandia)
HJK Helsinki (Finlandia) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Wiem, wiem jeszcze nie czas na to, ale luknąć warto.
Wg mnie najtrudniejsi z faworytów (pogrubieni) to FC Kopenhaga oraz Glasgow Rangers. Nie wiem jak tam Maccabi Hajfa, ale jeśli reprezentują poziom Beitaru, który Wisła rozgromiła to chce ich, albo BATE - ostatnio mam wrażenie że nie tak mocni jak do niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 17:02, Paoro napisał:

Pary potencjalnych rywali Wisły Kraków w IV rundzie.

Jedyna drużyna z tej grupy grająca regularnie w europejskich pucharach na w miarę równym poziomie, to Glasgow Rangers. Reszta jakimiś osiągnięciami się poszczycić nie może. Jasne, nie są to jakieś słabiaki - ale w przeszłości Wisła trafiała na takich potentatów jak FC Barcelona czy Inter Mediolan.
Na razie trzeba wyeliminować Litex, potem mogę porozważać nad ewentualnie lepszym wariantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 17:11, Transylvanian_Hunger napisał:

> Pary potencjalnych rywali Wisły Kraków w IV rundzie.
Jedyna drużyna z tej grupy grająca regularnie w europejskich pucharach na w miarę równym
poziomie, to Glasgow Rangers. Reszta jakimiś osiągnięciami się poszczycić nie może. Jasne,
nie są to jakieś słabiaki - ale w przeszłości Wisła trafiała na takich potentatów jak
FC Barcelona czy Inter Mediolan.

W zeszłym roku to chyba Szkoci daleko nie zaszli, zresztą podobnie jak Celtic.. w przeciwieństwie do FC Kopenhagi. Trzy mistrzostwa z rzędu, 2 razy w fazie grupowej LM na przełomie ostatnich 3-4 lat, a w zeszły roku niespodziewanie wyszli z grupy i grali w 1/8. Dla mnie drużyna mocniejsza niż Glasgow Rangers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować