Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lepiej zacznijcie lubić kolejki w SW:ToR, bo BĘDZIECIE w nich czekać

70 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2011 o 11:02, Maksymus007 napisał:

Porównanie do składania PITów jest wielce niestosowne. PITy to komunistyczna forma represji
nic dziwnego, że kto może to tego nie robi i odsuwa ile się da. Poza tym urzędy utrzymuje
się z podatków, a tych lepiej wydawać jak najminej.


Ale co ma piernik do wiatraka? Jemu chodziło o to, że ludzie czekają na ostatni moment, zamiast załatwić sprawy wcześniej, bez stresu, kolejek itd.

Dnia 23.12.2011 o 11:02, Maksymus007 napisał:

To jest chory wyzysk, gdy za gre trzeba płacić całość z góry a potem liczyć na łaske
i niełaske firmy. Powinny być pozwy i wysokie kary, porównywalne z tym co chcą zrobić
graczą jak ci "ukradną" gre - BioWare tak samo kradnie pieniądze graczy. Szczęśliwy jestem,
bo anulowałem zamówienie zaraz po tym jak zobaczyłem bete, teraz widzę, że znowu dałbym
się jakiejś firmie wy..korzystać. Smutne, że prawo na to pozwala.


Takie, są uroki mmo, nie było w historii startu takiej gry bez przygód, więc i tutaj jest podobnie. Trochę błędów popełniło BW oraz EA, drugie tyle sami gracze. Nie ma co biadolić, w ciągu miesiąca powinno się unormować bo BW doskonali widzi ile ludzi jest chętnych do gry a co za tym idzie ile można zarobić. I szczęśliwy jestem, że anulowałeś zamówienie, bo będzie jednego niedoinformowanego frustrata mniej w grze. Powodzenia w innych grach i Wesołych Świąt życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, dziękuję;) Już wszystko rozumiem.
Czyli SW:TORa jednak kupię po świątkach jak będzie przypływ gotóweczki.
Wesołych Świąt życzę i Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:23, Leos8 napisał:

Okay, dziękuję;) Już wszystko rozumiem.
Czyli SW:TORa jednak kupię po świątkach jak będzie przypływ gotóweczki.
Wesołych Świąt życzę i Szczęśliwego Nowego Roku.


Nie ma za co. Dziękuję i wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:

Takie, są uroki mmo, nie było w historii startu takiej gry bez przygód, więc i tutaj
jest podobnie.


Urok chyba nowych na dodatek wysokobudżetowych gier. A nie ogólnie gier mmo jak coś.

Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:

Trochę błędów popełniło BW oraz EA, drugie tyle sami gracze.


Gracze nie popełnili błędów. Mają prawo kiedy chcą się zarejestrować i na jakim serwerze chcą grać a producent
ma zapewnić komfortową i bez problemową rozgrywkę (działanie produktu). Co mnie interesuje że inni w tym samym czasie co ja chcą się rejestrować? To może mam chodzić na forum i dowiadywać się kiedy kto chce grać?:) więc głupoty piszesz.

Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:

Nie ma co biadolić, w ciągu miesiąca powinno się unormować bo BW doskonali widzi ile ludzi jest
chętnych do gry a co za tym idzie ile można zarobić.


Prawda, mam nadzieje że już widzą ile stracili ;)

Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:

I szczęśliwy jestem, że anulowałeś
zamówienie, bo będzie jednego niedoinformowanego frustrata mniej w grze.


Dorośnij dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:00, Kafar napisał:

Pomóżcie rodzinie przygotować dania na świąteczny okres w tym czasie ;)


Wiesz, nie wszyscy tu obecni obchodzą te święta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:56, Cygi napisał:

> Pomóżcie rodzinie przygotować dania na świąteczny okres w tym czasie ;)

Wiesz, nie wszyscy tu obecni obchodzą te święta...


No ale zawsze coś się znajdzie do roboty :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:

Takie, są uroki mmo, nie było w historii startu takiej gry bez przygód, więc i tutaj
jest podobnie. Trochę błędów popełniło BW oraz EA, drugie tyle sami gracze. Nie ma co
biadolić, w ciągu miesiąca powinno się unormować bo BW doskonali widzi ile ludzi jest
chętnych do gry a co za tym idzie ile można zarobić. I szczęśliwy jestem, że anulowałeś
zamówienie, bo będzie jednego niedoinformowanego frustrata mniej w grze.


Ah, jak ja uwielbiam takich zatwardziałych fanbojów. Przypominają mi się jazdy z Battlefieldem 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 08:32, ww3pl napisał:

@Deathscythe i reszta - ogromne dzięki za wytknięcie błędów, poszły już w cholerę. Sprawy
rzetelności wyszły chyba właśnie na prostą.


Cieszę się, że mogłem pomóc ;) Po prostu pisanie newsów (i tekstów) około 4 nad ranem nie jest dobrym pomysłem - wiem to z autopsji ;)


Z tymi beta testami i przydziałem gildii do serwerów, to Bioware dało ciała totalnie. Mieli informacje o pre-orderach, mieli listę gildii z pre-orderami i ich życzeniami, a i tak większość upchali na kilka serwerów (Tomb, Frostclaw, Red Eclipse). Przyznam, że z Tomba zrezygnowałem i przeniosłem się na Trayus Academy, bo czekanie w kolejce te kilka godzin, aby później dostać DC i znowu czekać jest jakąś pomyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 11:39, Kafar napisał:

Urok chyba nowych na dodatek wysokobudżetowych gier. A nie ogólnie gier mmo jak coś.


Wow, Rift, Everquest. Każdy miał na starcie problemy. Nie identyczne, ale miał. Pokaż mi mmo, które wystartowało bez problemów.

Dnia 23.12.2011 o 11:39, Kafar napisał:

Gracze nie popełnili błędów. Mają prawo kiedy chcą się zarejestrować i na jakim serwerze
chcą grać a producent
ma zapewnić komfortową i bez problemową rozgrywkę (działanie produktu). Co mnie interesuje
że inni w tym samym czasie co ja chcą się rejestrować? To może mam chodzić na forum i
dowiadywać się kiedy kto chce grać?:) więc głupoty piszesz.


Niestety wielu popełniło, tych z Early Acces. Pisałem wyżej o niewypełnieniu danych i takie tam, przez to większość próbowała dodać subskrypcję już po oficjalnym starcie.

Dnia 23.12.2011 o 11:39, Kafar napisał:

Dorośnij dzieciaku.


haha, to akurat było "z przekąsem" w odpowiedzi na to co kolega napisał. O złodziejstwie i tak dalej, trochę to przesadzone było, stąd moja odpowiedź w podobnym tonie.

@Henrar
Daleko mi do fanboja, po prostu trochę wiem z doświadczenia, trochę poczytałem wczoraj na forach i wiem, że większość z tych wszystkich zarzutów to gruba przesada, żeby nie powiedzieć zwykłe hejterstwo. Co do formy w jaką to ująłem-patrz wyżej.
Edit: nie twierdzę, że BW nie dało ciała z serwerami chociażby, ale wczorajsze cyrki to niezupełnie ich wina. Śledziłem sprawę m.i. na fejsie i twitterze i 90% to zwykłe naciąganie japy było bez żadnych sensownych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 12:44, kosaqz napisał:

Czy codziennie będziemy otrzymywali raport jak serwery z SW się trzymają?


Prawdopodobnie, w końcu nikt wcześniej nie wiedział, że na niektórych serwerach są kolejki, że tłumy rzucą się do rejestrowania gry i weryfikacji płatności. Same nowości. Nawet Blizzard który trochę na rynku siedzi miał z tym problemy, łącznie z całkowitym wysypaniem strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Skoro serwer jest pełny, to i ja założę tam postać, a potem będę się dziwił, że kolejki są coraz większe". Od dawna tak wygląda mentalność ludzi i nie wiem czemu w przypadku TORa to taka wielka nowina. Jest pare zapchanych po brzegi serwerów i tam pakuje się jeszcze więcej ludzi. O ile jestem w stanie to zrozumieć, gdy gra jest już dojrzała, i chce się dołączyć do znajomych, którzy spędzili na serwerze pare miesięcy i dla których przejście na inny to nie hop-siup - to ToR ma raptem pare dni? "Strata" niewielka, na pewno mniejsza niż spędzanie długich godzin w kolejce. No chyba, że ktoś się w ogóle nie wylogowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z WoW''em na starcie bylo duzo gorzej. Jesli sa takie problemy, to swiadczy tylko o ilosci chetnych, bo Bioware (przynajmniej takie robilo wrazenie) sie mocno staralo aby nie bylo problemow. Mamy konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2011 o 11:10, Waaazuuup napisał:


Takie, są uroki mmo, nie było w historii startu takiej gry bez przygód, więc i tutaj
jest podobnie. Trochę błędów popełniło BW oraz EA, drugie tyle sami gracze. Nie ma co
biadolić, w ciągu miesiąca powinno się unormować bo BW doskonali widzi ile ludzi jest
chętnych do gry a co za tym idzie ile można zarobić. I szczęśliwy jestem, że anulowałeś
zamówienie, bo będzie jednego niedoinformowanego frustrata mniej w grze. Powodzenia w
innych grach i Wesołych Świąt życzę.


Pożałowania godne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbiła redakcja i popoprawiała "błędy". No bo jak ktoś śmie krytykować TORa w oficjalnym newsie, to nie do pomyślenia! EA zapłaciło redakcji tyle, że słowa krytyki mogą odbić się czkawką na podpisanej umowie. Ciekawe czy zdejmą z strony też nowy odcinek pr0gramu, gdzie Mysza wypowiada haniebna linijkę "TOR nie jest żadną rewolucją". :D
Ciekawe ile minie zanim ktoś w polskiej branży zacznie rzetelnie pisać o MMo BioWaru. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 14:03, anakin1000 napisał:

Wbiła redakcja i popoprawiała "błędy". No bo jak ktoś śmie krytykować TORa w oficjalnym
newsie, to nie do pomyślenia! EA zapłaciło redakcji tyle, że słowa krytyki mogą odbić
się czkawką na podpisanej umowie. Ciekawe czy zdejmą z strony też nowy odcinek pr0gramu,
gdzie Mysza wypowiada haniebna linijkę "TOR nie jest żadną rewolucją". :D
Ciekawe ile minie zanim ktoś w polskiej branży zacznie rzetelnie pisać o MMo BioWaru.
:|

Nie licząc aktualizacji newsa, jego treść się nie zmieniła. Kamaaaan.
Chyba że o czymś nie wiem, ale po szybkim przejrzeniu tekstu nic na to nie wskazuje. Sam zmian również już nie wprowadzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2011 o 11:39, Kafar napisał:

Gracze nie popełnili błędów. Mają prawo kiedy chcą się zarejestrować i na jakim serwerze
chcą grać a producent
ma zapewnić komfortową i bez problemową rozgrywkę (działanie produktu). Co mnie interesuje
że inni w tym samym czasie co ja chcą się rejestrować? To może mam chodzić na forum i
dowiadywać się kiedy kto chce grać?:) więc głupoty piszesz.



Start gry - zapowiadany na dobre 2-3 miliony graczy z marszu, to chyba można było się domyśleć, że będą kolejki od pyty, żadna strona nie przetrzyma szturmu kilku milionów ludzi na raz.
A wypełnienie danych - kto myślał logicznie zamiast bić piane i zamierzał grę kopić, to wszystko co mógł, wypełnić na długo przed premierą.
Sam wypełniałem dane osobowe [nota bene bez których nie da się poprawnie wybrać subskrypcji, o co wszyscy się na forum piłują a nie rozumieją, że nie podali danych] dużo wcześniej, przed samym EA.
Podobnie rejestracja produktu.
Gram od 15stego grudnia, problemów z logowaniem, zwieszaniem czy wysypywaniem gry nie mam.

Jedyne co mnie dotyka to gówniana optymalizacja [aczkolwiek taki WoW na starcie tez tym nie grzeszył, w sumie chyba najlepiej pod tym względem wypadał RIFT pod warunkiem że spełniało się jego wymagania zalecane, wtedy nie było większych problemów z wydajnością]

Czynnik ludzki to jest w TORze słabiutki, bo masa ludzi mogła by uniknąć problemów na własną rękę, wystarczyło przeczytać FAQ.


Aczkolwiek kolejkowanie userów na stronie wczoraj było nieco upierdliwe, sam czekałem na dostęp do forum dobre 12 min.
Kolejek na swoim serwerze nie mam prawie wcale, jak już jakąś trafię to w granicach normy czyli +/- do 10 minut, z czym mogę się pogodzić [gdyby to było 30-50min i wzwyż to co innego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A ja to poszłem w wigiliem na zakupy i kolejkie takie byli, panie, te supermarkiety to nie wiedzo jak klijenta obsłużyć".

Było rejestrować wcześniej. Nie tylko po stronie BioWare wymagane jest myślenie. Zamiast wklepywać kod 22 trzeba było to zrobić dzień czy dwa wcześniej i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz musisz wziąć małą poprawkę na fakt, ze niektórzy mogli sobie dopiero tego 22 grę nabyć.
Aczkolwiek wszystko jest mocno imho rozdmuchane, świat się nie zawali jak ktoś pogra dzień czy dwa później jak by nie patrzeć.

P.S.
Btw ty grasz na Trask Ulgo po stronie imperium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować