Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nawet PSP jest popularniejsze od PS Vita

43 postów w tym temacie

Jak na mój gust to cena Vity, akcesoriów i gier do niej musi spaść dokładnie o 50%
Nieporozumieniem jest konsolka za 1200 zł TYLKO do grania (zamknięta architektura bez dostępu do aplikacji Androida) i gry na nią w cenie gier standardowych.

Nawet jakbym był zamożny to bym czegoś takiego nie kupił, bo podobnie jak z produktami Apple są tańsze i lepsze odpowiedniki.

Sony wciąż idzie w zaparte oferujące ceny "dla elit". Ja pierdziele takie podejście i z tych korporacji wolę Samsunga, który stara się pozyskać także klasę mniej zamożną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:24, 1t4chi napisał:

jest wstecznie kompatybilna z ps2 i psp :).. część gier z psp będzie miało lepszą grafikę
a poza tym można używać 2 analogów


Nie jest . Sprzedaz kilku konwersji na ps store emulacja bym nie nazwal .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko Vicie, ale jeżeli ktoś wystawia gry na przenośną konsolkę w cenie gier na PS3, które są kosmicznie drogie i oferują wielokrotnie więcej zabawy to coś tu jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 23:25, Krzycho napisał:

Jutro powinny być wyniki sprzedaży w Japonii z 26.12.11-1.01.12. Zobaczymy czy Vita nadal
tak cienko się sprzedaje.

No i są
3DS 197,952
PSP 62,746
Vita 42,648

Sprzedaż pięć razy gorsza niż u konkurencji nie oznacza nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 12:29, Hartus napisał:

Nie mam nic przeciwko Vicie, ale jeżeli ktoś wystawia gry na przenośną konsolkę w cenie
gier na PS3, które są kosmicznie drogie i oferują wielokrotnie więcej zabawy to coś tu
jest nie tak.

Jak identyczny port z PS3 może oferować mniej zabawy na Vicie skoro to takie same gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo jak dla mnie robi gry i konsole najbardziej grywalne. Dające najwięcej zabawy i rozrywki.
Ale nie powala grafiką. Która dla mnie nie jest najważniejsza.
Sprzedasz mówi sama za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uda mi się wyrwać za mniej niż tysiaka to pewnie sobie nawet kupię bo z pierwszym PSP mam sporo miłych wspomnień, okazało się po prostu udanym urządzeniem. Ale dobrze wiem że tak tanio to Vity nie uświadczę ^^
Sama niska sprzedaż też mnie w sumie nie dziwi, gry startowe nigdy nie przyciągają nadmiernie uwagi użytkowników, podobnie niedoróbki techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z tygodnia 26.12-1.01:
1. 3DS: 197,952 (482,200)
2. PS3: 67,199 (75,943)
3. PSP: 62,746 (101,121)
4. PSV: 42,648 (72,479)
5. Wii: 33,208 (91,176)
6. DSi LL: 3,356 (8,470)
7. X360: 2,453 (4,245)
8. DSi: 2,418 (5,894)
9. PS2: 1,659 (1,582)
10. DS Lite: 28 (32)
http://andriasang.com/comzki/media_create_hardware/

Łał. Jest bardzo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony chyba za mocno chciało (nadal chce?) zarobić na nowej konsolce. W cenie Vity można mieć PS3, fakt nie wezmę trójki do pociągu no ale sorry...dodatkowe kombinowanie z kartami pamięci, jakieś płatne kopie gier już kupionych z PSP na PSV...za duży polot na kasę, a nie wierzę, że coś trzaskane w Chinach, Tajwanie czy innej tam Korei na masową skalę musi u nas tyle kosztować, technologii NASA tam nie ma przecież, wszystko już gdzieś po części widzieliśmy więc o co kaman? Kasa, kasa, kasa...
Nawet PSP dziś jest dość drogie na tak starą konsolę, a ceny już od dłuższego czasu nie drgnęły...400-500zł za nówkę to jednak sporo, licząc, że dalej bawić się musimy w kolejne wydatki, bo dostajemy łysolca z ładowarką...

Vita to sprzęt fajny i myślę, ze jak cena zejdzie do ludzkich poziomów to i sprzedaż wzrośnie...dlatego swój egzemplarz nabędę pewnie w okolicach przyszłej gwiadki, na pewno nie będą to dni tuż po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po mega problemach z prawie dwuletnim PS3, raczej sobie produkty SONY odpuszczę bo niestety ta firma robi coraz gorsze sprzęty. Wracam do PC (i starusieńkiej grubej PS2 ;), tu nikt mi nie zabroni skopiować savów, nikt nie będzie mi kontrolował ile razy grę sobie mogę na dysk ściągnąć. I oczywiście jakiekolwiek uszkodzenia sprzętu nie oznacza - zaczynaj wszystko od nowa.

Swoją drogą czekam teraz na artykuł na gramie o tytule "Quo vadis PS Vita", czyli dlaczego PS Vita sprzedaje się fatalnie, a 3DS odniósł sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 22:24, 1t4chi napisał:

> gdyby chociaż była wstecz kombatybilna, ale nie - częściowo, tylko z niektórymi
grami
> kupionymi z PS Store, a ponieważ PSPGo popularnością było na samym końcu to nie
ma co
> się dziwić

jest wstecznie kompatybilna z ps2 i psp :).. część gier z psp będzie miało lepszą grafikę
a poza tym można używać 2 analogów


ta ''wteczna kompatybilność'' o której mówisz, to po pierwsze nie dotyczy 100% kompatybilności, a po drugie co do gier z UMD to to jest ''kup grę jeszcze raz'' ...

na uj mi ta ich wsteczna kompatybilność, mając PSP1000 i kolekcję 30 gier i 30 filmów na UMD może uda mi się wykupić ponownie (WYKUPIĆ!) 10 z tych gier, a resztę to chyba na śmietnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 14:38, SHADOW-XIII napisał:

ta ''wteczna kompatybilność'' o której mówisz, to po pierwsze nie dotyczy 100% kompatybilności,

Bo tego nigdy nie osiągniesz software''owo. Już nie mówiąc o tym że taka kompatybilność nie będzie idealna (pozdro@Xboks)

Dnia 08.01.2012 o 14:38, SHADOW-XIII napisał:

a po drugie co do gier z UMD to to jest ''kup grę jeszcze raz'' ...

A sprzedajesz PSP? To tak, jakby narzekać, że filmy na VHS nie są odtwarzane na moim DVD albo nie mogę odpalić swoich starych dyskietek na moim komputerze. To się nazywa postęp.
Poza tym, w momencie, gdy wydawcom przeszkadza rynek wtórny naprawdę myślałeś, że dadzą Ci wymianę gier za darmo? Wiesz co by się wtedy działo? Ludzie by się wymieniali UMD i pobierali gierki za darmo narażając poszczególne firmy na straty.
I przy okazji - kupując grę na PSP kupiłeś licencję do grania w tę pozycję na PSP. Nikt Ci nie obiecywał, że pójdzie na nowym sprzęcie.

Dnia 08.01.2012 o 14:38, SHADOW-XIII napisał:

na uj mi ta ich wsteczna kompatybilność, mając PSP1000 i kolekcję 30 gier i 30 filmów
na UMD może uda mi się wykupić ponownie (WYKUPIĆ!) 10 z tych gier, a resztę to chyba
na śmietnik

I ponownie - każe Ci ktoś wyrzucać PSP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 14:49, Henrar napisał:

> a po drugie co do gier z UMD to to jest ''kup grę jeszcze raz'' ...
A sprzedajesz PSP? To tak, jakby narzekać, że filmy na VHS nie są odtwarzane na moim
DVD albo nie mogę odpalić swoich starych dyskietek na moim komputerze. To się nazywa
postęp.
Poza tym, w momencie, gdy wydawcom przeszkadza rynek wtórny naprawdę myślałeś, że dadzą
Ci wymianę gier za darmo? Wiesz co by się wtedy działo? Ludzie by się wymieniali UMD
i pobierali gierki za darmo narażając poszczególne firmy na straty.
I przy okazji - kupując grę na PSP kupiłeś licencję do grania w tę pozycję na PSP. Nikt
Ci nie obiecywał, że pójdzie na nowym sprzęcie.
> na uj mi ta ich wsteczna kompatybilność, mając PSP1000 i kolekcję 30 gier i 30 filmów

> na UMD może uda mi się wykupić ponownie (WYKUPIĆ!) 10 z tych gier, a resztę to chyba

> na śmietnik
I ponownie - każe Ci ktoś wyrzucać PSP?

no właśnie, polityka Sony coraz bardziej oddala się od ''ludzkiej'', a coraz bliżej do chamskiego zbijania kasy. Ja nie mam nic przeciwko kupieniu gry jeszcze raz (Fallout 2 mam 4-5 sztuk), ale nie tak.

Tutaj mogli to zrobić na dziesiątki innych sposobów, moje 3 pierwsze lepsze pomysły:
- dać możliwość zakupienia gry taniej, po rejestracji gry do profilu PSN (nie będzie rynku wtórnego), teraz jest za drogo
- stworzyć przystawkę do PSV do czytania gier UMD: tu także mogli by na tym zarobić, ba nawet sprzedając ją po koszcie produkcji lub poniżej zarobiliby zwiększając natychmiastowo bazę gier i tym samym zwiększoną sprzedaż PSV, a nie PSP
- dać możliwość połączenia PSP i PSV by umożliwić kopię z czytnika PSP do karty pamięci PSV, zabezpieczone cyfrowo używając klucza PSP+PSV by nie można było kopiować (zresztą gry PSP i tak są spiracone więc dużo by tu nie stracili)

System jaki zrobili woła o pomstę, nie dość, że gry drogie, to jeszcze nie mogę ich wymienić(zakupić) na cyfrową dystrybucję, bo gry na liście to prawie tylko 1st party, nie ma jeszcze regionów, ale mniemam, że i tak będę miał problem z wymianą bo 30% moich tytułów pochodzi spoza EU i nigdy nie została wydana na naszym rynku

Co za tym idzie, raczej kupię PSP niż PSV, przynajmniej na następne 3-5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy PSP pojawiało się na rynku, rzeczy takie jak tablety i smartfony były nieznane. Teraz wiele osób woli sobie kupić droższą komórkę i mieć od razu internet oraz gry. Jeszcze inni wybiorą nieco droższy wariant i wystawią trochę grosza na tablet - urządzenie porównywalne do laptopa, a wygodniejsze(oczywiście moim zdaniem). Jak tak dalej pójdzie to konsole przenośne mogą w ogóle zniknąć z rynku, na rzecz innych, ciekawszych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 16:57, SHADOW-XIII napisał:

Tutaj mogli to zrobić na dziesiątki innych sposobów, moje 3 pierwsze lepsze pomysły:
- dać możliwość zakupienia gry taniej, po rejestracji gry do profilu PSN (nie będzie
rynku wtórnego), teraz jest za drogo

Nie przejdzie - nie da się zablokować UMD, by było czytane przez tylko jedną konsolę. Każdy egzemplarz mozna by bylo rejestrować nieskończoną ilość razy i firmy by na tym traciły.

Dnia 08.01.2012 o 16:57, SHADOW-XIII napisał:

- stworzyć przystawkę do PSV do czytania gier UMD:

Z tego co wiem, to są plany stworzenia czegoś takiego.
tu także mogli by na tym zarobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony samo jest sobie winne, że wpakowało się w tak bezsensowny nośnik, jak UMD. Jako konsument nie będę im współczuł, a głośno narzekał( i bronił swojego interesu, a nie interesu japońskiej korporacji), że z powodu swoich dawniejszych błędnych decyzji, mnie gracza, chcą oskubać po raz drugi. Chcąc odzyskać zaufanie do siebie i swoich marek pozwoliliby właśnie na bezpłatną możliwość pobierania gier wcześniej już zakupionych na PSP( swoje już na tym zarobili), bo te odchodzi powoli do lamusa, a ważniejsza powinna być dla nich Vita. Swoim zachowaniem niestety psują swój wizerunek i zbierając ziarnko do ziarnka złe decyzje powstaje niska sprzedaż PSV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować