Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kingdoms of Amalur: Reckoning i Syndicate wyłącznie w angielskiej wersji językowej

107 postów w tym temacie

Każdy powinien mieć prawo wyboru.Chcecie grać po angielsku ok, ja chciałbym mieć napisy w jęz. polskim więc też powinno być to uszanowane.I bardzo mi się nie podoba takie pisanie żebym uczył się angielskiego.Mieszkam w polsce nie w angli.Czy jak chce kupić meble do pokoju to mam uczyć się stolarki i samemu zrobic? Nawet Rockstar zaczyna już nas traktować poważnie i beda prawdopodobnie spolszczac gry a taki stary wyjadacz jak EA zaczyna nas mieć w du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie polski dystrybutor ma graczy gdzieś, którą to refleksję pozostawiam do przemyślenia panom z EA. Boro666 --> jestem Polakiem, nie jakimś Anglikiem czy Amerykaninem i jako polski gracz lubię pograć sobie w spolszczoną produkcję, nawet, jeśli to będzie "kinówka". Co więcej, obowiązek spolszczenia (dodania w grze opcji z polskimi napisami) powinno być obowiązkiem (i to nie podlegającym żadnej dyskusji) polskiego dystrybutora, bo świadczy to o jego szacunku i podejściu do rodzimych graczy. I co ma do tego wszystkiego wiek? Mieszkam w Polsce i wymagam gry po polsku. Od dawna jestem też dorosły. I taka smutna refleksja na koniec: gra zapowiadała się niesamowicie, ale teraz na pewno jej nie kupię. Wiadomo, dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina, zdrada, bolszewik bije.... zastanowcie sie ile osob te gry w Polsce kupi??? I teraz sie dowiedzcie ile bedzie wydawce ta polonizacja kosztowala z testami i pozniejsze dostosowywanie patchy i DLC. Czy dla tych kilku tysiecy egzemplarzy jest to uzasadniony wydatek???
Ilu z narzekajacych, gre i tak by "zakupilo", niezaleznie od wersji jezykowej, na torrentach, chomiku lub innym rapidshare???
A tak nie bedzie sie trzeba po raz kolejny wstydzic zenujacej polonizacji, bo nie ma sie co oszukiwac, prawie kazda polonizacja jest na zenujaco niskim poziomie wzgledem wersji oryginalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 09:46, EmperorKaligula napisał:

na ŻAŁOSNY (kilka klas za oryginalnym) dubbing to kasa jest (BF3, Crysis2), ale na napisy
to juz nie ma... pogratulowac polityki wydawniczej :)

Bo na dubbing w strzelankach trzeba wydać mniej kasy niż na dubbing w cRPG a gry na siebie zarobią, bo FPSy się sprzedają najlepiej. Nie wspomnę też o tym, że Crysis i Battlefield to serie znane a Syndicate jest lekko zapomniany a Reckoning to nowa marka. To jest biznes - dubbinguje się najbardziej opłacalne produkcje a nie coś, czego nikt nie kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pieprze, Syndicate jeszcze jak Cię mogę ale Kingdoms of Amalur? RPG w całości po angielsku? Zastanawiałem się nad kupnem ale w takiej sytuacji gdy 3/4 nie zrozumiem to chyba mija się z celem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 11:49, Henrar napisał:

Bo na dubbing w strzelankach trzeba wydać mniej kasy niż na dubbing w cRPG a gry na siebie
zarobią, bo FPSy się sprzedają najlepiej. Nie wspomnę też o tym, że Crysis i Battlefield
to serie znane a Syndicate jest lekko zapomniany a Reckoning to nowa marka. To jest biznes
- dubbinguje się najbardziej opłacalne produkcje a nie coś, czego nikt nie kojarzy.


Po pierwsze: kazdy dubbing to wieksze koszty niz same napisy.
Po drugie: bron boze, ja nie chce zadnego dubingu w Kingdoms, bo wiem ze by zostal spartolony. Po kilkudziesieciu minutach w demku jestem zachwycony audio - i muzyka i udzwiekowieniem npcow. Ale brak napisow ? To po cholere nam tworek jak EA Polska ? Koszt przetlumaczenia napisow w skali kosztow calej gry ? Smieszne pieniadze... Ale widocznie EA woli sie poobijac niz zrobic cos zeby zapunktowac u konsumetow, co widac po komentarzach pod newsem ;) Pewno i tak zagram bo mi demko przypadlo do gustu, ale polski wydawca ma minusa za nic nie robienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ale jęki, kiedyś gry nie miały wcale języka polskiego i ludzie grali, ba nawet byli zadowoleni. A teraz w postach pisze: "jestem Polakiem i wymagam".
Nie nie jesteś Polakiem jesteś cyferką w excelu u jakiegoś księgowego, który stwierdził, że się po prostu nie opłaca co do kosztów.
Zresztą sami jesteśmy winni, bo rpg jako takie słabo u nas idą, nie to co fps''y nie wymagające myślenia.

Zresztą mi to jeden pies czy będzie po angielsku czy nie, grać i tak się będzie dało.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie tu się mylisz jeżeli chodzi o cyferkę w exelu. Każda korporacja firma wie że to dzięki klientom istnieje. EA nie produkuje dodatkowo broni aby się utrzymać itp. Dla nich gracz to jedyna forma zarobku więc musi go szanować co wiele sprzeciwów pokazało że EA jak i każda firma się złamie pod naciskiem graczy.

Każdy oddział musi mieć wyniki sprzedażowe na jakimś poziomie inaczej będzie zbędny. Jak będzie głos sprzeciwu to zrobią te napisy bo choćby kilka set osób napisało że nie kupi gry to w rzeczywistości z tego powodu nie kupi jej większa liczba graczy :)

Niestety EA ma słabość.. jedno źródło dochodu.. i jednych klientów.. NAS ;)

PS. Mi osobiście brak napisów itp. nie przeszkadza.. i tak nie potrzebuje tych gier a zresztą wychowywałem się w czasach anglojęzycznych gier więc się wyuczyłem za wczasu angielskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jej, o matko! Straszne! Miedzy innymi przez takie podejście pojawiały się na gramie artykuły o Polactwie w grach MMO. Uczyć się języków, a nie narzekać. Może dzięki temu się Wam na coś granie przyda. :V

Na pewno chodzi o DLC i być może EA nie widziało jakiejkolwiek szansy na zwrot kosztów polonizacji. Gorzej, że ME3 będzie przymusowo z polskimi napisami... no i Originimem, przez co, jak już pisałem jej nie kupię i sobie poczekam aż może trafi na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tu nie chodzi o kwestię zrozumienia języka ale na to, że polskie wersje są odrobinę tansze. Kiedyś tak było i chyba z przyzwyczajenia się zrzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja gier to już wypracowany standard i tyle. Kupując mieszkanie wymaga się by miało ono łazienkę z ubikacją bo to jest już standard i tyle. Nie wracajmy do średniowiecza.

Pamiętaj, że sporo ludzi zna język angielski a woli grać w wersji PL.

Co do narzekania karcisz innych a zaraz sam to robisz wspominając Origin i ME 3 w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym dać EA PL do zrozumienia, że gracze chcą i KUPIĄ KoA z kinową polonizacją. Ta gra ma duży potencjał i może stać się hitem. Drogie EA, chciałbym zagrać w KoA, ale nie dajecie mi szansy. Nie kupię waszej gry w wersji eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 12:51, Pecyn napisał:

EA powinno być konsekwentne. Jeśli robi polskie wersje to do wszystkich gier, albo nie
robi ich wcale.


Patrząc na ich ostatnie wybryki, dochodzę do wniosku, że te polskie wersje w ich wykonaniu to był wyjątek od reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak a grę i tak kupią mimo narzekania i EA zarobi. Weszli z polskim językiem mało ludzi kupiło, to wracają do angielskiego.
Tylko fpsy spolszczają bo tam jest 10 zdań na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA chyba przeprowadza eksperyment mający na celu sprawdzenie jak dużo wytrzymają klienci. Obawiam się, że coś nie długo pęknie jak EA będzie się dalej wypinać dupskiem do nas.
Dziwne, że Niemcy mają gry po niemiecku, Hiszpanie po hiszpańsku, Anglicy po angielsku a Polacy muszą się babrać z innymi językami i nie chodzi mi tylko o EA I KoA: R i Syndicate. Byłem przygotowany, że na konsolach nie będzie tłumaczeń, ale żeby nawet napisów na PC nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować