Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2009 o 11:16, Slappy napisał:

W końcu. Nie mogę się doczekać. Na pewni odniesie sukces.

No ja też się cieszę bo kompa mam niezbyt dobrego a konsola się raczej nie zestarzeje,
choć kto wie może do tego czasu pojawi się nowa generacja konsol:). Choć z drugiej strony
czy dobrze będzie się "pocinać" na padzie w grę tego typu?? Nie jestem o tym przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wiadomo po strzelankach precyzja gałki a myszki to jest różnica, nie twierdzę jednak że granie w D3 na padzie jest niewykonalne. Moim zdaniem będzie potrzebne jakieś autocelowanie bo w chaosie walki ciężko by było gałką celować w szybkich przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo strzelanka nie jest z widokiem z góry tylko pierwszoosobowa i/lub trzecioosobowa. Jakoś nie widzę problemów z nakierowywaniem przeciwników. To samo można powiedzieć o ludziach grających w wyścigówki na klawiaturze, bez porządnego wspomagania kierowania granie jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem system sterowania rodem z X-Men Legends czy MUA spokojnie by wystarczył... wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować przyciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawlo09--->Coraz większe.Dużo redaktorów z różnych serwisów pytali się o Diablice 3 na konsole,odpowiedz była jedna nie potwierdzam i niezaprzeczam.W jakim celu odpowiadali by tak,skoro by nie robili wersje na konsole?Wiem że dużo osób będzie wkurzone jeżeli będzie przesunięta premiera na PC z powodu konsol;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 13:32, Pawlo09 napisał:

No ale szanse na Diablo 3 na konsole są bardzo nikłe.

Są bardzo wielkie, moim zdaniem jest to prawie pewno - nawet diablo 1 było na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 14:49, Kaucz napisał:

nawet diablo 1 było na konsolach


Akurat ten argument, to żaden argument, bo dwójka na konsole nie wyszła. Przeniesienie sterowania Diablo na konsole nie jest wcale takie trudne, a i Blizzard jak każda normalna firma lubi pieniążki. To już są dwa argumenty w które skłonny byłbym uwierzyć. I wierzę.

Tak konsolowcy, podczas Blizzconu ''10, usłyszycie jak Mike z jeszcze większym zarostem, powie o innym tajnym projekcie Blizza: D3 na Xbox 360 i PS3... W sumie nie jestem przeciwko, bo czemu miałbym być? Bo exclusive? Exclusive''y powinny być zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to plotka z D3 na konsolach, i niby jak będzie się sterowało, bo identycznej gry jak na PC to nie widzę. A multi jak? Chyba konsolowcy nie będą grali z pctowcami na BN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostosowanie sterowania do pada wymagałoby pewnej przebudowy interfejsu i zmiany sposobu, w jaki używa się zdolności i czarów postaci. Oznaczałoby to duże zmiany w sposobie sterowanie, pytanie tylko czy by im się to udało i czy byłoby to grywalne. Póki co zresztą ta informacja pozostaje plotką, więc dalsze rozmyślanie nad tym tematem nie ma większego sensu. Takie D3 mogłoby się słabo sprzedać na konsolach. Większość i tak by kupiła wersję PC - z przyzwyczajenia, no i bez wątpliwości, że sterowanie może być niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:09, Pawlo09 napisał:

moim zdaniem nie ma szans aby ta gra była na konsolach.


A to niby dlaczego? Podaj jakiś racjonalny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:09, Pawlo09 napisał:

He to twoje zdanie moim zdaniem nie ma szans aby ta gra była na konsolach.

A twoje zdanie nic nie wnosi do tematu: Piszesz ze nie będzie i tak ma być? Powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:16, Qbasmok napisał:

A to niby dlaczego? Podaj jakiś racjonalny powód.


Ja dam swój racjonalny powód - dynamizm Diablo nie pozwoli na tak dobrą zabawę na konsoli w przeciwieństwie do PC - ile przycisków mają pady? A zauważmy że walka w D3 będzie jeszcze bardziej zaawansowana niż w D2, będzie bardzo dużo klikania cyferek 1,2,3 itd, nie mówiąc o jednoczesnym poruszaniu się. Hasła, których trzymał się Blizz przy tworzeniu gry

- "Jeśli potrafisz kliknąć myszką, potrafisz grać w Diablo"
- chcą by gracz więcej używał umiejętności
- łatwiejszy system przełączania umiejętności (pasek ala WoW, by szybciej zmieniać umiejętności)
- nowy system zdrowia dostosowany do szybkiej akcji

Nie wyobrażam sobie tak dynamicznej rozgrywki na padzie. A nawet jeżeli to musieliby przebudować część - sterowania, szybkości w walkach itd. A granie konsolowców na wspólnym BN (o tym chyba nikt nie wspominał) z PeCetowcami i MACowcami nie będzie dla tych pierwszych ani sprawiedliwe ani przyjemne, bo nie nadążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Blizzard nie powie: "Robimy Diablo 3 na konsole", dla mnie są to tylko plotki i czytanie między wierszami.
Nie wiem na ile są prawdziwe i nie wiele mnie to obchodzi. Napalanie się na D3 na konsole w tej chwili dla mnie jest trochę dziwne. Mówimy tu w końcu o Blizzardzie. Dopóki czegoś nie ogłoszą, jest to równoznaczne z niepotwierdzonymi plotkami.

I na pewno, jeżeli robili by konwersję musieliby zmienić UI i sposób sterowania, bo na chwilę obecną jest on w pełni zoptymalizowany do myszki + klawiatury. Blizzard nie zrobi jak co poniektóre firmy, że po prostu skonwertuje grę i powie: "a o sterowanie martwcie się sami, nam to wisi". Więc nawet jakby ogłosili, to nie spodziewałbym się Diablo 3 na konsole wcześniej jak 3 lata po premierze na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się