Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2014 o 22:50, Vaksinar napisał:

Czy nowe poziomy mają jakiś swój odpowiednik dla starych? W sensie np na jakimś jest
podobnie trudno jak było na inferno czy piekle?


Dunno lol. Teraz moby skalują się z twoim lvl. Eksperymentuj na którym poziomie trudności ci się lepiej gra.

Dnia 01.03.2014 o 22:50, Vaksinar napisał:

I w nawet w trybie kampani da się latać od zadania do zadania, bez możliwości przechodzenia
"po staremu", troszkę szkoda. Rozumiem, że niektórym się już znudziło i dla nich nowy
tryb, ale po co zmieniać pierwszy stary?


Ja uważam wywalenie Nightmare, Hella i Inferno za dobry pomysł. Teraz przejdzie się raz grę i można robić co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 22:50, Vaksinar napisał:

Czy nowe poziomy mają jakiś swój odpowiednik dla starych? W sensie np na jakimś jest
podobnie trudno jak było na inferno czy piekle?

Ciężko powiedzieć. Teraz jakby poziom trudności dopasowuje się do rozwoju twojej postaci(podobnie jak w Oblivionie), ale jednocześnie wybranie Mistrza czy Udręki sprawia że pojawiają się nowe typy potworów, wystepują częściej no i loot, exp leci częściej/szybciej :)

Dnia 01.03.2014 o 22:50, Vaksinar napisał:

I w nawet w trybie kampani da się latać od zadania do zadania, bez możliwości przechodzenia
"po staremu", troszkę szkoda. Rozumiem, że niektórym się już znudziło i dla nich nowy
tryb, ale po co zmieniać pierwszy stary?

Jak to? Wszystko jest tak samo, zakładasz postać, albo resetujesz questy i lecisz od nowa albo wybierasz sobie zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tr6 z tego patcha nijak się ma do Tr6 z RoSa to raz [tam nie będzie już tak łatwo bo realia na poziomie 70 się zmienią - o ile nie zmienili nic względem bety]
Dwa nie nie latał byś na 6tce tak jak się biegało na MP10, bo Tr6 obecny jest dużo wyższy niż stare inferno mp10.
O ile utrzymać się przy życiu nie jest wcale trudno nawet ze starym gearem i biorąc pod uwagę spory spadek wita przez nowy system pargonów, to granie Tr6 jest obecnie mało opłacalne bo idzie zbyt wolno [za dużo HP na mobach do efektywnej farmy].
Czy się da - owszem da się, ale nie ma to wielkiego sensu [aczkolwiek w dobrze przemyślanym 4 osobowym teamie można tak farmić całkiem szybko, tylko trzeba mieć odpowiednio dobraną ekipę, żeby sobie wzajemnie boostować DPS do optymalnego poziomu i nie bić elity po 2-3 minuty tylko ~30s max]

Miałem przed patchem jednego z lepiej ubranych szamanów w EU [nie żaden tam top10, ale pasywny unbuff dps 210k na 1h+mojo i 800k EHP, zamykałem Azmodana na mp10 w ~35s] ale w nowym patchu nie ma szans, zebym farmil TR6 tak szybko jak wcześniej MP10 [za to 3-4 owszem, mogę cisnąc lekką ręką]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2014 o 23:20, Kirabaxior napisał:

Ciężko powiedzieć. Teraz jakby poziom trudności dopasowuje się do rozwoju twojej postaci(podobnie
jak w Oblivionie), ale jednocześnie wybranie Mistrza czy Udręki sprawia że pojawiają
się nowe typy potworów, wystepują częściej no i loot, exp leci częściej/szybciej :)



Poziom mobów nie skaluje się tak jak w Oblivionie, nie pisał bym takich bzdetów na pałę bez sprawdzenia, bo to wprowadza w spory błąd tych którzy wiedzą jak skalowanie Obliviona/Skyrima wyglądało.

Moby skalują się tylko z poziomem postaci, dlatego postać poziomu 25 tez może sobie ustawić tryb Torment i dać mu np suwak na poziom 6ty [nie tak jak kiedyś gdzie inferno było tylko dla lv 60].

W momencie gdy masz wbity poziom 60 a w RoSie 70 to moby tez mają taki swój poziom i tyle w skalowaniu. Ich HP czy DPS nie będą się skalować w miarę wzrostu twojego HP i DPSu. Moby będą miały sztywno ustawiony próg zadawanych obrażeń i życia na poszczególnych poziomach trudności - wspólny dla wszystkich postaci np poziomu 70 w RoSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 23:34, Pietro87 napisał:


Poziom mobów nie skaluje się tak jak w Oblivionie, nie pisał bym takich bzdetów na pałę
bez sprawdzenia, bo to wprowadza w spory błąd tych którzy wiedzą jak skalowanie Obliviona/Skyrima
wyglądało.

Wyluzuj stary, to było luźne porównanie, a nie ''TAK jAK W OBLIVIONIE''...

Dnia 01.03.2014 o 23:34, Pietro87 napisał:

Moby skalują się tylko z poziomem postaci, dlatego postać poziomu 25 tez może sobie ustawić
tryb Torment i dać mu np suwak na poziom 6ty [nie tak jak kiedyś gdzie inferno było tylko
dla lv 60].

Mniej więcej o to mi chodziło, rozwiałeś delikatnie moją wątpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale możesz sobie sam obadać robiąc screeny HP jakiegoś bossa [np Ghoma]
Zrób sobie screen z tormenta 1 i potem tormenta 6 postacią która ma poziom 60 [na tormencie 3 bossy i elity + zwykłe moby mają nieco mniej HP niż na starym inferno mp10 - tak na oko tyle ile na mp8-9, na tormencie 4 mają już całkiem solidną ilość ponad to co było na starym mp10]


@Kirabaxior

Ja tylko dorzuciłem, że nie warto pisać czegoś, czego się nie sprawdziło, żeby nie wprowadzać w błąd, bez żadnych złych czy "agresywnych" intencji. Luz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 01:19, Sipso napisał:

Masz linki do procentów wzrostu hp itp. przy tych całych tormentach?


Normal: 100% Health, 100% Damage, 0% extra gold bonus, 0% extra XP bonus
Hard: 200% Health, 130% Damage, +75% extra gold bonus, 75% extra XP bonus
Expert: 320% Health, 189% Damage, 100% extra gold bonus, 100% extra XP bonus
Master: 512% Health, 273% Damage, 200% extra gold bonus, 200% extra XP bonus
Torment I: 819% Health, 396% Damage, 300% extra gold bonus, 300% extra XP bonus
Torment II: 1311% Health, 575% Damage, 400% extra gold bonus, 400% extra XP bonus
Torment III: 2097% Health, 833% Damage, 550% extra gold bonus, 550% extra XP bonus
Torment IV: 3355% Health, 1208% Damage, 800% extra gold bonus, 800% extra XP bonus
Torment V: 5369% Health, 1752% Damage, 1150% extra gold bonus, 1150% extra XP bonus
Torment VI: 8590% Health, 2540% Damage, 1600% extra gold bonus, 1600% extra XP bonus


źródło:

http://us.battle.net/d3/en/game/guide/gameplay/game-difficulty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. AH rozumiem, wraz z RoS wyłączają?
EK zamówione, choć ten patch kusi, to jednak poczekam do 25tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 11:29, Sipso napisał:

Dzięki. AH rozumiem, wraz z RoS wyłączają?
EK zamówione, choć ten patch kusi, to jednak poczekam do 25tego.


AH wyłączają 18 z tego co pamiętam. Ja sam czekam też na 25.03 i zaczynam od nowa swoją przygodę z DIII na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 11:41, haderQ napisał:

AH wyłączają 18 z tego co pamiętam. Ja sam czekam też na 25.03 i zaczynam od nowa swoją
przygodę z DIII na PC.


Ja już rozpocząłem od samego początku rozgrywkę, skasowałem swoje stare postacie wraz z ekwipunkiem, pozostawiłem jedną ale ona też wkrótce zostanie skasowana, tylko jak wbije swoją nową postacią 60 lvl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad takim chwytem. Z dotychczasowych klas jedynie barb do mnie przemawia. Reszta nie ma tej mocy i pierdyknięcia. Jednak jeżeli Crusader do mnie nie trafi ciut szkoda byłoby mojego barbka wywalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 12:17, Isildur napisał:

Ja już rozpocząłem od samego początku rozgrywkę, skasowałem swoje stare postacie wraz
z ekwipunkiem, pozostawiłem jedną ale ona też wkrótce zostanie skasowana, tylko jak wbije
swoją nową postacią 60 lvl :)


Ja czekam na 25 marca a póki co ogrywam zaległe tytuły z PSPlus, a w wolnych chwilach i Diabła na konsoli odpalam. Poza tym czekam na South Park żeby wypełnił się cały ten czas oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz wygląda zbieranie kluczy od Kluczników? Wciąż jednego mi brakuje, a dotychczas potrzebny był najwyższy poziom męstwa nefelemów. Jak to jest teraz, kiedy męstwo zostało usunięte z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 12:25, Sipso napisał:

Też myślę nad takim chwytem. /.../


Ja się zdecydowałem z dwóch względów, chcę postać stworzyć od samego początku i nie chce używać przedmiotów z AH, przechodzę grę z tym co znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 12:17, Isildur napisał:

>/.../ > Ja już rozpocząłem od samego początku rozgrywkę, skasowałem swoje stare postacie wraz
z ekwipunkiem, pozostawiłem jedną ale ona też wkrótce zostanie skasowana, tylko jak wbije
swoją nową postacią 60 lvl :)

No to twardy z Ciebie zawodnik. Ja dopiero dzisiaj dobiłem 60 i, co więcej, w koncu trafiłem na tą Tajemniczą Jaskinię. Byłem w tym miejscu w sumie z 10 razy, ale pierwszy raz trafił mi się ten alchemik, który mi wejście otworzył. Mnie po trosze Diablo zaczyna przynudzać, bo jak trafiam na "złote" przedmioty, które lepsze są od "legendarnych" to co mam zrobić? Tylko wymienić na te "złote". A legendy szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 12:32, damlon napisał:

A jak teraz wygląda zbieranie kluczy od Kluczników? Wciąż jednego mi brakuje, a dotychczas
potrzebny był najwyższy poziom męstwa nefelemów. Jak to jest teraz, kiedy męstwo zostało
usunięte z gry?


Masz tam ileś procent, że Tobie wydropi, zaraz poszukam o tym informacji.

"1) Klucze wypadają tylko i wyłącznie na poziomach trudności Udręka (od I do VI)
2) Wystarczy znaleźć klucznika i go zabić ponieważ Męstwo nefalemów zostało usunięte z gry
3) Szansa na wypadnięcie klucza na poszczególnych poziomach trudności jest następująca:

Udręka I: 25%
Udręka II: 28%
Udręka III: 33%
Udręka IV: 38%
Udręka V: 43%
Udręka VI: 50%

Podane powyżej wartości mają zastosowanie także w przypadku organów wypadających z bossów.

Źródło: Battle.net"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 17:31, Kirabaxior napisał:

Ale na jakim poziomie grasz? Na normalnym tak nie dropią, więc Ci którzy zaczynają grę
nie korzystają z dobrodziejstw tego systemu tak samo, którzy Ci co grają już xx czasu.
Ja grając na Mistrzu i na Udręka I nie wyobrażam sobie, by nie leciał mi co chwilę dobry
drop, po to w końcu spędziłem przy grze tyle czasu :)


Zaczynałem od harda, bo grałem nową postacią. Teraz biegam na master, bo troche sie jeszcze boję tormentu z racji tego że gram HC self found :) Zobaczymy co będzie z czasem...

Takie małe pytanko jeszcze przy okazji. Dopiero na torment leci sprzęt, który nie ma szans wypaść na niższym poziomie trudności, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "własny" gear to jest to na co czekam. Mój barb to 100% sprzętu z AH, na który jednak sporo golda poszło. Ale pewnie poleci, mimo sentymentu do niego. Oby ten crusader dobry był, bo drugi raz barbem, choć pewnie funowo, to jednak nieco może nudnawo być. Może ros barbka nieco zrevampuje, więc w razie czego będzie zawsze w pogotowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się