Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Krwawe egzekucje w The Darkness II (18+)

33 postów w tym temacie

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą, obrzydliwością - takie są teraz gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i filmy i twoja fantazja jeśli podobne sceny są w książkach o_0 ... rly ... , a wykończeń w tej grze jest więcej - tylko pokazali 3 randomowe (więcej nawet w demie, można było zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?



to nazywasz brutalnością? narazie widać że tylko w jednym przypadku coś naprawdę się urywa i jest to głowa.. narazie poprostu widać dużo krwii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?


Wystawiasz ocenę na podstawie jednej. Brawo.
Hostel, Piła, Oszukać Przeznaczenie - takie są teraz filmy? Najbardziej efektowny sposób zabijania/śmierci? Epatowanie brutalną przemocą i obrzydliwością - takie są teraz filmy?
Oczywiście wiemy, że są takie filmy jak Sherlock Holmes, Australia czy nawet słynna Casablanca - ale lepiej zobaczyć coś brutalnego i wystawić ocenę całej rzeszy nie?
Więc nie - nie takie są teraz gry. To jedna kropla w morzu. Jest kilka innych brutalnych gier, ale stanowią one mniejszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?

Taki9e są teraz gry 18+
Gra jest adaptacją komiksu "brutalnego" komiksu co zobowiązuje. A w ogóle to nie takie rzeczy przychodzą na myśl gdy się wie co bohater przecierpiał.

Co do tematu:
2 na 3 widziałem w demie, żaden szał:najbardziej szkoda, że na wrogów nie działają tak szokująco jak na usera Paszczaczek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo, widziałem kilka egzekucji, są chore, sam przebieg fabuły i wydarzenia z nią związane są chore, i pogram na pewno, bo dawno nie grałem w coś co mnie jednocześnie szokowało i napędzało moją ciekawość co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko mnie miło zaskoczyło, może nawet kupię pełniaka jak stanieje, choć muszę powiedzieć, że takiego wrażenia jak rewelacyjna i niedoceniana jedynka już nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?


Z całym szacunkiem nikt nie zmusza Cię do gry prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?


Dokładnie mam takie same odczucia. Rozsądna dawka przemocy jest w porządku, po frustrującym dniu w pracy pozwala człowiekowi rozładować negatywne emocje. To co widzę jednak tutaj wywołuje u mnie reakcje wymiotne. Developerzy prześcigają się w aplikowaniu dawki przemocy w grach hołdując najniższym instynktom.
Nie rozumiem dlaczego nawet fragment nagiej kobiecej piersi generujący same pozytywne emocje jest napiętnowany z każdej strony, za to wyrządzanie bliźniemu krzywdy w jak najokrutniejszy sposób jest gloryfikowane. Gra dla fanów Hostela i sadystów uwielbiających za młodu wyrywanie muchom skrzydełek.

Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Z całym szacunkiem nikt nie zmusza Cię do gry prawda?


Właśnie, że jeśli chcę grać w cokolwiek po za grami wyścigowymi i simsami, jestem zmuszony grać w rzeźnika. Nawet Skyrim zdegustował mnie odcinaniem głów u co drugiego bandyty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 17:27, Vroo napisał:

Właśnie, że jeśli chcę grać w cokolwiek po za grami wyścigowymi i simsami, jestem zmuszony
grać w rzeźnika. Nawet Skyrim zdegustował mnie odcinaniem głów u co drugiego bandyty
:/


[Wł. Zakręt - M - H] no nie, Boże czy Ty to widzisz?!
Zawsze było i będzie masa filmów, gier, komiksów itd. gdzie "brutalność" jest na porządku dziennym tyle że efekty specjalne są coraz to doskonalsze... ale prosze Ciebie odcinanie głów w Skyrimie? trwa to zaledwie 3 sek. a i krwi jest tam tyle co kot napłakał. Czym dla Ciebie jest "rozsądna dawka przemocy"? uderzenie kogoś w brzuch?
To w takim razie FPSy są najgorsze, bo faszerujesz "bliźniego" ołowiem (często w głowe).
Nikt nikogo nie prześciga, adaptacja takiego komiksu zobowiązuje i kropka.
Poza tym są o wiele brutalniejsze gry pod tym względem... Naprzykład taki wiedźmin 2 w którym jest scena wyłupywania oczu lub odcinania jaj .. niby nie ma tego aż tak dosadnie pokazanego ale sama oprawa dźwiękowa i myśli o czymś takim wywołują emocje
Wspomne tylko że nie jestem zwolennikiem różnorakich scen mordu, nienawidze filmów typu piła, hostel.. bo tam ludzie cierpią przez długi okres czasu, a to jest najgorsze. Ale GRY? Niedość że są oznaczone od jakiego są wieku, to w porównaniu do wcześniej wspomnianych filmów, wypadają blado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

> Właśnie, że jeśli chcę grać w cokolwiek po za grami wyścigowymi i simsami, jestem
zmuszony
> grać w rzeźnika. Nawet Skyrim zdegustował mnie odcinaniem głów u co drugiego bandyty

> :/

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Zawsze było i będzie masa filmów, gier, komiksów itd. gdzie "brutalność" jest na porządku
dziennym tyle że efekty specjalne są coraz to doskonalsze... ale prosze Ciebie odcinanie
głów w Skyrimie? trwa to zaledwie 3 sek. a i krwi jest tam tyle co kot napłakał. Czym
dla Ciebie jest "rozsądna dawka przemocy"? uderzenie kogoś w brzuch?
To w takim razie FPSy są najgorsze, bo faszerujesz "bliźniego" ołowiem (często w głowe).
Nikt nikogo nie prześciga, adaptacja takiego komiksu zobowiązuje i kropka.
Poza tym są o wiele brutalniejsze gry pod tym względem... Naprzykład taki wiedźmin 2
w którym jest scena wyłupywania oczu lub odcinania jaj .. niby nie ma tego aż tak dosadnie
pokazanego ale sama oprawa dźwiękowa i myśli o czymś takim wywołują emocje
Wspomne tylko że nie jestem zwolennikiem różnorakich scen mordu, nienawidze filmów typu
piła, hostel.. bo tam ludzie cierpią przez długi okres czasu, a to jest najgorsze. Ale
GRY? Niedość że są oznaczone od jakiego są wieku, to w porównaniu do wcześniej wspomnianych
filmów, wypadają blado


TO jest brutalne: (filmik z gry "aliens vs predator" jak coś)
http://www.youtube.com/watch?v=GYKG6dyA110
od 0:30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 09:47, Paszczaczek napisał:

Jestem zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać. To, co widać na filmie
jest chore. Nie dajmy się zwariować - gdzie tu rozrywka?! Epatowanie brutalną przemocą,
obrzydliwością - takie są teraz gry?


Jakie "teraz", gdzieś Ty spędził ostatnie 20 lat? oO Jako dzieciak grałem w Mortal Kombat i tylko czekałem na "FINISH HIM!" żeby wyrwać głowę razem z kręgosłupem moim ulubionym wojownikiem. Radocha w cholerę (nawet dzisiaj). To dużo bardziej brutalne i obrzydliwe niż to, co zobaczyłem w The Darkness II (które zresztą powstało na podstawie komiksu, który wcale grzeczny nie był). Są osoby, które lubią takie widoki w grze - ciśnienie skacze, są emocje. Tobie się najwyraźniej takie coś nie podoba, więc po prostu w to nie graj, problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

no nie, Boże czy Ty to widzisz?!


Chciałem napisać coś o typowym polskim katoliku, ale ugryzę się w język

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Zawsze było i będzie masa filmów, gier, komiksów itd. gdzie "brutalność" jest na porządku
dziennym tyle że efekty specjalne są coraz to doskonalsze... ale prosze Ciebie odcinanie
głów w Skyrimie? trwa to zaledwie 3 sek. a i krwi jest tam tyle co kot napłakał. Czym
dla Ciebie jest "rozsądna dawka przemocy"? uderzenie kogoś w brzuch?


Może trwa i 3 sekundy, ale oglądając te scene 935235 razy mam jej powyżej uszu. Tyle krwi co kot napłakał?
LOL, jeśli dla kogoś odcięcie głowy w zwolnionym tempie z możliwością dokładnego obejrzenia tego co wystaje z szyji jest mało brutalne, to nie mam pytań. Pewnie ta scena nadaje się do teletubisiów. Rozsądna dawka przemocy to jest ta z Obliviona, urywanie kończyn z Fallout 3, przebijanie wroga na wylot i oglądanie wystającej kości z odciętej głowy w ilościach hurtowych jest już dla mnie niestrawne

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

To w takim razie FPSy są najgorsze, bo faszerujesz "bliźniego" ołowiem (często w głowe).


Akurat strzelanie to właśnie dla mnie "rozsądna dawka przemocy", wrogowie umierają szybko, a headshoty zwykle nie są przesadnie brutalne wizualnie, chyba, że w bullet cam.

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Nikt nikogo nie prześciga, adaptacja takiego komiksu zobowiązuje i kropka.


Wcale, a wcale, większość zapowiadanych gier promuje się poprzez wysoki stopień brutalności. Np. nowe Brothers in Arms, nawet w cukierkowym Kingdoms of Amalur głowy fruwają aż miło, gra w której pasuje to jak pięść do nosa. Luuuudzie, co za dużo to nie zdrowo...

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Poza tym są o wiele brutalniejsze gry pod tym względem... Naprzykład taki wiedźmin 2
w którym jest scena wyłupywania oczu lub odcinania jaj .. niby nie ma tego aż tak dosadnie
pokazanego ale sama oprawa dźwiękowa i myśli o czymś takim wywołują emocje


To, że istnieją gry brutalniejsze niż Darkness II to akurat argument na moją korzyść, z resztą nie powiedziałem, że nie ma brutalniejszych gier. Są, np. Postal. Po za tym opisana scena nawet w najbardziej dosadny sposób nigdy nie wywoła takich emocji jak chociażby jeden screen.

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Wspomne tylko że nie jestem zwolennikiem różnorakich scen mordu, nienawidze filmów typu
piła, hostel.. bo tam ludzie cierpią przez długi okres czasu, a to jest najgorsze.


ulżyło mi, czyli jest jednak w ludziach nuta empatii

Dnia 29.01.2012 o 18:20, Sebek20 napisał:

Ale GRY? Niedość że są oznaczone od jakiego są wieku, to w porównaniu do wcześniej wspomnianych
filmów, wypadają blado


Z tym, że wysoki stopień brutalności w filmach ogranicza się raczej tylko do horrorów/slasherów/gore/itp,
a w grach obejmuje większość gatunków i tytułów. Spójrz na listę zapowiedzi na 2012 rok. Bioshock, Aliens, Tomb Raider, BiA 4, Max Payne 3, Prototype 2 i większość pozostałych to bardzo brutalne gry.
A co zostaje? Wspominasz o oznaczeniach, no właśnie wszystko poniżej 18+ to ewentualnie "Bolek i Lolek uczą geografii", albo jakiś racer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować