Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2006 o 22:43, ArekB napisał:

na głównej stronie gram.pl kliknij zakładkę "wkrótce premiera" isprawdż date od kiedy gothic
3 bedzie w sprzedaży
ps.sorki że przeszedłem na ty ale jestem zdenerwowany kolejną odłożoną premierą (pamiętam noc
kruka)

tutaj na forum kazdy jest na ty :) bez wyjatkow.. :)
ale to ze troche pozniej bedzie premiera nie jest tak zle w sumie to ebdziesz czekal dluzesz 13 a jezeli zamowisz na gram.pl to 11dni dluzej 26
premiera 26 pazdziernika :) jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 22:49, vip konius napisał:

> na głównej stronie gram.pl kliknij zakładkę "wkrótce premiera" isprawdż date od kiedy
gothic
> 3 bedzie w sprzedaży
> ps.sorki że przeszedłem na ty ale jestem zdenerwowany kolejną odłożoną premierą (pamiętam
noc
> kruka)
tutaj na forum kazdy jest na ty :) bez wyjatkow.. :)
ale to ze troche pozniej bedzie premiera nie jest tak zle w sumie to ebdziesz czekal dluzesz
13 a jezeli zamowisz na gram.pl to 11dni dluzej 26
premiera 26 pazdziernika :) jest dobrze :)


niby 13 dni to nic w stosunku do 3 lat ale jezeli CDP zobaczy, ze moze nas (graczy) troche przetrzymac to zawsze bedziemy w plecy z premierami.
proponuje zeby jaknajwiecejosob kupilo wersje w obcym jezyku. moze to da im do myslenia, ze to wlasciwie my in placimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 22:54, ArekB napisał:

niby 13 dni to nic w stosunku do 3 lat ale jezeli CDP zobaczy, ze moze nas (graczy) troche
przetrzymac to zawsze bedziemy w plecy z premierami.
proponuje zeby jaknajwiecejosob kupilo wersje w obcym jezyku. moze to da im do myslenia, ze
to wlasciwie my in placimy

wez zastanow sie co piszesz... ja napewno nie kupie gtohic w obcym jezyku... bo premiera sie sponi 11 dni...
wole sobie pograc w polska wersje i uslyszec stary dobry glos bezia :)
a wogule pb musi pierw wklejic/zamontowac dubing tego nie robi dystrybutor... a nie wiesz o tym ze polska to gorszy kraj i tu zawsze wszystko bedzie pozniej... dobra lece sapc cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 22:59, vip konius napisał:

> niby 13 dni to nic w stosunku do 3 lat ale jezeli CDP zobaczy, ze moze nas (graczy) troche

> przetrzymac to zawsze bedziemy w plecy z premierami.
> proponuje zeby jaknajwiecejosob kupilo wersje w obcym jezyku. moze to da im do myslenia,
ze
> to wlasciwie my in placimy
wez zastanow sie co piszesz... ja napewno nie kupie gtohic w obcym jezyku... bo premiera sie
sponi 11 dni...
wole sobie pograc w polska wersje i uslyszec stary dobry glos bezia :)
a wogule pb musi pierw wklejic/zamontowac dubing tego nie robi dystrybutor... a nie wiesz o
tym ze polska to gorszy kraj i tu zawsze wszystko bedzie pozniej... dobra lece sapc cu


wiem kto podklada tlumaczenie i mysle, ze gdyby cdp wyrobilo sie z tlumaczeniem to opoznienia by nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale już nie mogę... Chcesz mi powiedzieć, że robisz wielkie "halo" tylko dlatego, iż poczekasz 2 tyg. dłużej? Przepraszam Cię bardzo, lecz co Ty wiesz o pracy tłumacza i programisty? Pracujesz chociaż w podobnej firmie, czy też nawet nie zaczołeś jeszcze pracować (bo wypowiedź jest no sorry ale poniżej poziomu rozpieszczonego bachora...) ? Wracając do tłumaczenia... niektóre książki tłumaczy się miesiącami i to też dopiero, gdy zostaną wydane za granicą. I tak, np. na książkę, która wyszła w angli 30 października, fani w Polsce poczekają sobie pół roku jakieś bo tyle zajmuje (mniej więcej) tłumaczenie. Do tego dochodzi drukarnia i rozsyłaka do sklepów, aby premiera odbyła się równocześnie. Co to się ma do tłumaczenia gry ? Ano to , iż zazwyczaj przy grach tłumaczenie jest już gotowe (czyli twórcy wysyłają materiały do wydawcy, tak aby gra wyszła równo albo jak najwcześniej po premierze zagranicznej). Nawet jeżeli gra ma gotowe "tłumaczenie" to trzeba to jeszcze do niej "włożyć" a bez odpowiednich narzędzi (tak zakładam), które twórcy muszą wysłać się tego nie zrobi. Poza tym zostaje także sprawdzenie przetłumaczonej wersji, a potem tłoczenie. Dlatego wg. mnie 26 X (2 tyg. po premierze zagranicznej) to bardzo uzasadniona data. Tak, więc i tak mamy szczęście, iż gra wyjdzie te 2 tyg. później niż jakby miała wyjść, np. pół roku później...

P.S Jakbym gdzieś się mylił to sorka, ale takie jest moje wyobrażenie o całym procesie :P . Acha i ponoć Noc Kruka była mocno zbugowana... ale co tam... tak samo jak nasz polski Chrome został wypuszony wcześniej a z bugami i było narzekanie... Nie rozumiem niektórych fanów. Oczywiście można się niecierpliwić, ale żeby się wypowidać w stylu "gdybym ja się tak obijał w pracy" no sorry... Przepraszam za to porównanie do bachora, ale naprawdę jak nie masz pojęcia o pracy w takim studiu to się nie odzywaj, a jak masz to nie ograniczaj się tylko do "2 słów" na krzyż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:02, ArekB napisał:

> > niby 13 dni to nic w stosunku do 3 lat ale jezeli CDP zobaczy, ze moze nas (graczy)
troche
>
> > przetrzymac to zawsze bedziemy w plecy z premierami.
> > proponuje zeby jaknajwiecejosob kupilo wersje w obcym jezyku. moze to da im do myslenia,

> ze
> > to wlasciwie my in placimy
> wez zastanow sie co piszesz... ja napewno nie kupie gtohic w obcym jezyku... bo premiera
sie
> sponi 11 dni...
> wole sobie pograc w polska wersje i uslyszec stary dobry glos bezia :)
> a wogule pb musi pierw wklejic/zamontowac dubing tego nie robi dystrybutor... a nie wiesz
o
> tym ze polska to gorszy kraj i tu zawsze wszystko bedzie pozniej... dobra lece sapc cu


wiem kto podklada tlumaczenie i mysle, ze gdyby cdp wyrobilo sie z tlumaczeniem to opoznienia
by nie bylo


i polska nie jest gorszym krajem z takim podejsciem kazdy bedzie mogl sobie po nas jechac a na to nie mozna pozwolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:03, -=Sir=-Yarpen napisał:

Sorry za OT, ale już nie mogę... Chcesz mi powiedzieć, że robisz wielkie "halo" tylko dlatego,
iż poczekasz 2 tyg. dłużej? Przepraszam Cię bardzo, lecz co Ty wiesz o pracy tłumacza i programisty?
Pracujesz chociaż w podobnej firmie, czy też nawet nie zaczołeś jeszcze pracować (bo wypowiedź
jest no sorry ale poniżej poziomu rozpieszczonego bachora...) ? Wracając do tłumaczenia...
niektóre książki tłumaczy się miesiącami i to też dopiero, gdy zostaną wydane za granicą. I
tak, np. na książkę, która wyszła w angli 30 października, fani w Polsce poczekają sobie pół
roku jakieś bo tyle zajmuje (mniej więcej) tłumaczenie. Do tego dochodzi drukarnia i rozsyłaka
do sklepów, aby premiera odbyła się równocześnie. Co to się ma do tłumaczenia gry ? Ano to
, iż zazwyczaj przy grach tłumaczenie jest już gotowe (czyli twórcy wysyłają materiały do wydawcy,
tak aby gra wyszła równo albo jak najwcześniej po premierze zagranicznej). Nawet jeżeli gra
ma gotowe "tłumaczenie" to trzeba to jeszcze do niej "włożyć" a bez odpowiednich narzędzi (tak
zakładam), które twórcy muszą wysłać się tego nie zrobi. Poza tym zostaje także sprawdzenie
przetłumaczonej wersji, a potem tłoczenie. Dlatego wg. mnie 26 X (2 tyg. po premierze zagranicznej)
to bardzo uzasadniona data. Tak, więc i tak mamy szczęście, iż gra wyjdzie te 2 tyg. później
niż jakby miała wyjść, np. pół roku później...

P.S Jakbym gdzieś się mylił to sorka, ale takie jest moje wyobrażenie o całym procesie :P .
Acha i ponoć Noc Kruka była mocno zbugowana... ale co tam... tak samo jak nasz polski Chrome
został wypuszony wcześniej a z bugami i było narzekanie... Nie rozumiem niektórych fanów. Oczywiście
można się niecierpliwić, ale żeby się wypowidać w stylu "gdybym ja się tak obijał w pracy"
no sorry... Przepraszam za to porównanie do bachora, ale naprawdę jak nie masz pojęcia o pracy
w takim studiu to się nie odzywaj, a jak masz to nie ograniczaj się tylko do "2 słów" na krzyż
;)


pracuje od roku w powaznej firmie elektronicznej i gwarantuje ci ze u mnie za podobne przesuniecie wdrozenia nowego produktu polecial kierownik dzialu badawczo rozwojowego, wiec wiem co pisze o obijaniu sie w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale praca w firmie, która wydaje gry(gdzie potrzebni są tłumacze, współpracujący ze sobą) to co innego niż praca w firmie elektronicznej. I to(że cię zwolnią) też zależy od "powagi" firmy. Ja tam zawsze lubiłem CDP za podchodzenie takie dość luźne do wszystkiego, ale także na poważnie(wiem, iż ostanio tego nie widać, ale to też zależy od tytułów jakie kupujemy :P). Mimo wszytko taka firma musi prowadzić negocjacje z twóracami itp. Nie wiem w sumie na czym polega praca w firmie elektronicznej, ale zdaje mi się, iż są to dwie różne bajki. No ale ale 2 tygodnie to według mnie naprawdę nie dużo, a w szkole dziwnie szybko mija czas ;) ( co nie znaczy, że są luzy). Dobra koniec OT zresztą idę spać bo nie obudzę się jutro :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:10, ArekB napisał:

> /.../> pracuje od roku w powaznej firmie elektronicznej i /.../

Ośmielam się wątpić. Bo wiedziałbyś, jak ciąć posty, a jak przypadkiem wiesz i tego nie robisz, to jeszcze gorzej. To znaczy, że się obijasz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:19, -=Sir=-Yarpen napisał:

No dobra, ale praca w firmie, która wydaje gry(gdzie potrzebni są tłumacze, współpracujący
ze sobą) to co innego niż praca w firmie elektronicznej. I to(że cię zwolnią) też zależy od
"powagi" firmy. Ja tam zawsze lubiłem CDP za podchodzenie takie dość luźne do wszystkiego,
ale także na poważnie(wiem, iż ostanio tego nie widać, ale to też zależy od tytułów jakie kupujemy
:P). Mimo wszytko taka firma musi prowadzić negocjacje z twóracami itp. Nie wiem w sumie na
czym polega praca w firmie elektronicznej, ale zdaje mi się, iż są to dwie różne bajki. No
ale ale 2 tygodnie to według mnie naprawdę nie dużo, a w szkole dziwnie szybko mija czas ;)
( co nie znaczy, że są luzy). Dobra koniec OT zresztą idę spać bo nie obudzę się jutro :) Dobranoc

te dziedziny nie az tak bardzo sie roznia, poniewaz kazdy produkt jest produkowany w wielu opcjach jezykowych tak by byl dostepny rownoczesnie na calym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak dwa tygodnie nie są przepaścia między premierami, a różnicami. Wole poczekac niż dostać zbugowana gre kolejna, a nie wiadomo czy Pirnha poprawila wszystko czy odwalila na szybko ile sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie pewien ze odwalili na szybko ile sie dalo a reszte poprawia przez patche i kolejne wersje (kolekcjonerska itp.) tak sie zawsze robi zeby tylko w miare mozliwosci dotrzymac terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem widzisz, ja nie widze sensu wydania gry która nie bedzie dzialac. Sppellforce 2 to byl prawdziwy odlot, co z tego ze dostalem z preorderu tydzien wczesniej skoro i tak dopiero po 2 tygodniach PB i JW wydali patcha zwiekszajacego wydajnosc gry. CDP dobrze robi bo przetestuje na kilku konfiguracjach i jak cos bedzie nie tak przyszpili panów twórców, żeby nie wydac nam od razu na rynek szajsu ktory trzeba latac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:46, Mistic napisał:

Zatem widzisz, ja nie widze sensu wydania gry która nie bedzie dzialac. Sppellforce 2 to byl
prawdziwy odlot, co z tego ze dostalem z preorderu tydzien wczesniej skoro i tak dopiero po
2 tygodniach PB i JW wydali patcha zwiekszajacego wydajnosc gry. CDP dobrze robi bo przetestuje
na kilku konfiguracjach i jak cos bedzie nie tak przyszpili panów twórców, żeby nie wydac nam
od razu na rynek szajsu ktory trzeba latac.


Dwie sprawy: po pierwsze to CDP wydał patcha do Spellforce, bo tylko w polskiej wersji gry były problemy z wydajnością. Po drugie PB nie ma nic wspólnego z serią Spellforce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 2 tygodnie to za mało żeby poprawić błędy. Na to potrzeba miesięcy a nie tygodni (dlatego juz wsponieli o dodatku).
Poprostu dostaniemy to samo co reszta tylko 2 tygodnie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 23:51, ArekB napisał:

Problem w tym, że 2 tygodnie to za mało żeby poprawić błędy. Na to potrzeba miesięcy a nie
tygodni (dlatego juz wsponieli o dodatku).
Poprostu dostaniemy to samo co reszta tylko 2 tygodnie później.


Człowieku, jeszcze nawet nie grałeś w wersje PL, a już narzekasz że będzie zabugowana i 2 tygodnie później bo my jesteśmy "gorsi". A może jednak dostaniemy lepszą, nieco odbugowaną wersję niż reszta świata? Skomentujesz to gdy porównasz 2 wersje, teraz nie widze sensu komentowania... Poza tym powinieneś się cieszyć że CDP pośpieszyło się i dostaniemy tą grę tylko 2 tygodnie później niż niemcy... Ameryka dostanie tą grę później od nas (z przyczyn zmian w grze na prostszą ale co tam :P) Wierze, że skoro CDP mówi, że dostajemy grę szybciej niż wiele innych państw świata to ma racje... Skomentujesz to "opóźnienie" po premierze, dobra? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, odkrylem cos bardzo nieprzyjemnego...

W tym watku:

http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=136835

gosc powoluje sie na pana z worldofgothic.de, testujacego nowego "golda", by stwierdzic ze... w grze nie ma juz mozliwosci wspinaczki! Mozna skakac, ale nie mozna podciagnac sie np. na polke skalna!

Jesli wszyscy juz o tym wiedza, to przepraszam, temat jest dlugi...

Ale jakos mi sie to nie podoba. Eksploracja terenu (czy to gorskiego, czy to miejskiego) z pomoca podciagania sie byla bardzo ciekawa... az trudno mi w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować