Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED krytycznie o blokadzie używanych gier na kolejnym Xboksie

27 postów w tym temacie

A mi się marzy jeszcze by wprowadzili ilość odpaleń jednej gry np. tak do 10 albo ograniczenie czasu gry do np. 25 godź. Przy 11 odpaleniu lub 26 godzinie wyświetlał by się radosny komunikat o konieczności zakupu nowej kopii.
Wiem, że to śmiała wizja ale przyszłość wygląda różowo ;PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Opinia Adama Badowskiego na temat kontrowersyjnej technologii, która ma znaleźć się w następnej konsoli Microsoftu" Czy mnie coś ominęło czy ten system został został już ogłoszony jako pewnik. Ba, czy sama konsola została ogłoszona. Bo z tego co mi się zdaje to na razie tylko plotki i domysły.
No ale Pepsi standardowo już wszystko wziął za pewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 10:37, Phobos_s napisał:

No ale Pepsi standardowo już wszystko wziął za pewnik.

Welcome to Onet... ops Gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, a to nie ci sami, co rozsyłali pisma do ludzi podejrzewanych (czy losowo wybranych..) o ściąganie Wiedzmina? Teraz to relacje z graczami, a wczesniej bezprawnie za ryj..
Wiecie, jak sie nazywa takich ludzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 10:37, Phobos_s napisał:

"Opinia Adama Badowskiego na temat kontrowersyjnej technologii, która ma znaleźć się
w następnej konsoli Microsoftu"
Czy mnie coś ominęło czy ten system został został
już ogłoszony jako pewnik. Ba, czy sama konsola została ogłoszona. Bo z tego co mi się
zdaje to na razie tylko plotki i domysły.
No ale Pepsi standardowo już wszystko wziął za pewnik.


W lidzie użyłem takiego pięknego słowa jak "rzekomy". To raz. A dwa - nie wiem co masz na myśli pisząc "standardowo", bo ZAWSZE podkreślam, że jakieś informacje są nieoficjalne, jeśli takowe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hipokryci.

Fakt faktem - pierw idą na walkę z wiatrakami rzekomo pod płaszczykiem zwalczania piractwa, potem odkręcają kota ogonem bo jednak okazało się, że ludzie mieli racje i jedyne co zdziałało CDP to uwalenie swojego już i tak mocno obszarpanego wizerunku [jaja z premierą, drm zabijający wydajność, patch na patchu patcha poganiający, żeby wieśka w ogóle dało się jakoś ograć] a teraz się struga wielkich obrońców graczy xD ?

Szkoda słów, chyba liczą, że naiwni przymkną oko na taką dwulicowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 10:55, Pietro87 napisał:

Hipokryci.

Fakt faktem - pierw idą na walkę z wiatrakami rzekomo pod płaszczykiem zwalczania piractwa,
potem odkręcają kota ogonem bo jednak okazało się, że ludzie mieli racje i jedyne co
zdziałało CDP to uwalenie swojego już i tak mocno obszarpanego wizerunku [jaja z premierą,
drm zabijający wydajność, patch na patchu patcha poganiający, żeby wieśka w ogóle dało
się jakoś ograć] a teraz się struga wielkich obrońców graczy xD ?

Szkoda słów, chyba liczą, że naiwni przymkną oko na taką dwulicowość.


A jakby przestali istnieć zamiast wydawać W2 w stanie w jakim wydali? Byłbyś usatysfakcjonowany?

Poza tym firma to coś jest nastawione na zarabianie pieniędzy. I jako firma CDP będzie mówił to co jest dla firmy najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 10:54, pepsi napisał:

W lidzie użyłem takiego pięknego słowa jak "rzekomy". To raz.


So? W głównej treści artykułu, czyli tym co jest najważniejsze, już tego nie zrobiłeś i napisałeś o "technologii, która ma znaleźć się nowej konsoli MS".
1) nic nie wiadomo kiedy ta konsola w ogóle będzie
2) nie wiadomo, czy taka technologia w ogóle istnieje

Dnia 08.02.2012 o 10:54, pepsi napisał:

A dwa - nie wiem co masz
na myśli pisząc "standardowo", bo ZAWSZE podkreślam, że jakieś informacje są nieoficjalne,
jeśli takowe są.


Zawsze, oprócz tego artykułu. I mam na myśli to, że ostatnimi czasy coraz częściej Twoje newsy pod względem merytorycznym leżą. Czytelnicy wytykali Ci błędy i braki nie raz i nie dwa.
A wszystkim nam (i Tobie też powinno) zależy na tym, aby poziom merytoryczny newsów na gram.pl był raczej na topie a nie jechał po dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja nie widzę problemu. Zupełnie. W końcu mamy konkurencję na rynku. XBOX wprowadzi jakieś głupie zabezpieczenia. Nintendo albo Sony tego nie zrobią i ludzie z natury wybiorą nowe Wii albo Playstation. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:11, Phobos_s napisał:

So? W głównej treści artykułu, czyli tym co jest najważniejsze, już tego nie zrobiłeś
i napisałeś o "technologii, która ma znaleźć się nowej konsoli MS".


Może ja się nie znam aż tak dobrze na j. polskim, ale to wcale nie jest zdanie równoznaczne z: "technologii, która znajdzie się w nowej konsoli MS". Poza nagłówkiem można jeszcze wyczytać z komentarza pepsiego, że ta technologia nie została jeszcze potwierdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"CDP to uwalenie swojego już i tak mocno obszarpanego wizerunku [jaja z premierą, drm zabijający wydajność, patch na patchu patcha poganiający, żeby wieśka w ogóle dało się jakoś ograć"

Ja przeszedłem grę bez żadnych patchy, a to pech:( Nie wydaje mi się żeby ich wizerunek jakoś specjalnie był nadszarpnięty. Uważam, że są wydawcy, którzy mają o wiele gorszy PR. :P A czepianie się, że gra była dostępna parę godzin później niż zakładał to twórca jest moim zdaniem żałosne i tyle. Najwyraźniej nie przewidzieli zainteresowania (dopiero się uczą, jak każdy popełniają błędy). Z pewnością wynieśli z tego trochę i będzie lepiej w przyszłości (oby).

A co do Xbox''a. Nie sadzę by MS to zrobił, chyba, że Sony i reszta "wielkich" planuje zrobić to samo. Zgadzam się z @dariuszemp. Ludzie po prostu zmienią konsole i tyle. Zamiast ograniczać tych, którzy kupili legalną grę, powinno zachęcać się nowych klientów czymś fajnym, no ale przecież tak trudno... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu, w którym to się stanie, zaprzestaję gry na next-genach i zaczynam przechodzić olbrzymią bibliotekę hitów po tej i poprzednich generacjach sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:15, dariuszp napisał:

Kiedy ja nie widzę problemu. Zupełnie. W końcu mamy konkurencję na rynku. XBOX wprowadzi
jakieś głupie zabezpieczenia. Nintendo albo Sony tego nie zrobią i ludzie z natury wybiorą
nowe Wii albo Playstation. Tyle.


A jeżeli Sony i Nintendo czyli właściwie cała branża zrobi to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:22, HiddenNick napisał:

Może ja się nie znam aż tak dobrze na j. polskim, ale to wcale nie jest zdanie równoznaczne
z: "technologii, która znajdzie się w nowej konsoli MS". Poza nagłówkiem można jeszcze
wyczytać z komentarza pepsiego, że ta technologia nie została jeszcze potwierdzona.


Jeśli coś ma się znaleźć, to znaczy, że zostało potwierdzone. Co innego gdyby było napisane, że może się znaleźć :)
Ale koniec tego offtopu. Nie piszemy tutaj o języku polskim.

Co do CDP. Mam wrażenie, że ostatnimi czasy, zrobili się bardzo głośni, i co bardziej kontrowersyjna informacja, to zaraz któryś z pracowników zabiera głos na łamach zachodnich portali.
Czy to znak, że CDP jest rozpoznawane jako dobry developer czy po prostu są strasznie pewni siebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2012 o 11:40, Phobos_s napisał:

Czy to znak, że CDP jest rozpoznawane jako dobry developer czy po prostu są strasznie
pewni siebie? :)

raczej po prostu chcą zabierać głos, by o nich się mówiło. Taka PRowa zagrywka, bo potem też będą mówili "wiecie, chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze", bo już widzę jak mówią że czegoś na xboxie nie wydadzą, bo nie podoba im się polityka DRM producenta.. dość wspomnieć rozdźwięk między zapowiedziami a stanem faktycznym edycji PC drugiego Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:52, dark_master napisał:

raczej po prostu chcą zabierać głos, by o nich się mówiło. Taka PRowa zagrywka, bo potem
też będą mówili "wiecie, chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze", bo już widzę jak mówią
że czegoś na xboxie nie wydadzą, bo nie podoba im się polityka DRM producenta.. dość
wspomnieć rozdźwięk między zapowiedziami a stanem faktycznym edycji PC drugiego Wiedźmina.


True that :)

PR i marketing. Dwie największe plagi dzisiejszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedługo powinni wprowadzić przypinanie kajdankami do lady zaraz po zakupie gry, żebym przypadkiem gdzieś z nią nie polazł - jednak próba ochrony praw autorskich to kretyński pomysł i po prostu powinien być uznany jako ryzykowny sposób zarabiania, a nie tak jak tego sobie koncerny rzyczą: PEWNY I najlepiej 100% sposób który działajanie powoli przypomina sekte (jak w nią wdepniesz, to z niej nie wyjdziesz).

Nie widzę możliwości żeby utrzymać pod kątrolą czyjś wytwór wyobraźni nie ograniczając tym wolności człowieka.

jedynym sensownym sposobem to dodanie do internetu podatku od ściągania i naruszania praw autorskich (który trafiałby... cholera wie gdzie...
- wtedy wszyscy (bo każdy posiadacz internetu jest na to narażony bo nie wie czy to co ściąga jest napewno NIELEGALNE) będzie tak samo traktowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to że CDPR zabrał głos w tej sprawie, to znaczy że mu zależy na graczach.
Wiadomo też że jeśli nowy Xbox nie pozwalał by na uruchomienie używanych gier to po prostu by się nie sprzedał, albo został by przerobiony po pierwszej godzinie jego pojawienia się w sklepach, albo jeszcze przed pojawieniem się na półkach sklepowych :P.
Jedyny sposób na to żeby wprowadzić taką blokadę i sprzedawać Xboxa to obniżenie cen gier na konsole, ale to BARDZO MOCNE obniżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować