Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 14:35, Sob-styl napisał:

Kojarzy ktoś, który z filozofów, bądź z nurtów głosił, że śmierci nie wolno się bać,
gdyż po niej nic nie ma?


Nietzsche, schopenhauer, Bergson ? generalnie każdy, który nie uznawał życia pozagrobowego. Polecam googla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Zadali nam z fizyki 25 zadan na weekend i zostalo mi juz jedno, ktorego nie potrafie rozwiazac. Moze ktos mi pomoc? Tresc zadania: Dalekowidz czyta w okularach ze szklami +2,5 D z odleglosci dobrego widzenia, tzn. 0,25 m. W jakiej odleglosci od oczu musialby trzymac ksiazke, czytajac bez okularow? Prosze jak ktos potrafi to rozwiazac to niech rozwiaze. Siedzialem nad tym pol godziny i za nic nie wychodzi mi prawidlowy wynik(0,96 m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę opisać obrazek na niemiecki, ale nie znam żadnych odpowiednich zwrotów:P* W książce, z której się uczę nie ma żadnych pomocniczych słówek, przykładu itp.
Pomoże ktoś?

*Na pierwszym planie...
Ma na sobie...
W tle...
Trzyma napój w prawej ręce... itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 11:17, Forgotten napisał:

Muszę opisać obrazek na niemiecki, ale nie znam żadnych odpowiednich zwrotów:P*
W książce, z której się uczę nie ma żadnych pomocniczych słówek, przykładu itp.
Pomoże ktoś?

*Na pierwszym planie...

Im Vordergrund

Dnia 18.05.2008 o 11:17, Forgotten napisał:

Ma na sobie...

Er/Sie hat .... an.

Dnia 18.05.2008 o 11:17, Forgotten napisał:

W tle...

Im Hintergrund

Dnia 18.05.2008 o 11:17, Forgotten napisał:

Trzyma napój w prawej ręce... itd

Er/Sie hält ein Getränk in der rechten Hand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przydały się:)
Mógłby mi ktoś jeszcze przetłumaczyć te dwa zdanka?
1) Ponieważ ona je śmieciowe jedzenie.
2) Wydaje się zamyślona jakby zastanawiała się czy na pewno to zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 09:33, wybrany4567 napisał:

...


1/f0 + Z = 1/a + 1/x0 - rownanie dla czytania w okularach

gdzie f0 - ogniskowa oka bez okularow, Z - zdolnosc skupiajaca okularow, a - dlugosc oka (odleglosc obrazu od soczewki), x0 odleglosc przedmiotu od oka czyli 0,25m

1/f0 = 1/a + 1/x2 - rownanie dla czytania bez okularow

gdzie x2 - szukana odleglosc

podstawiasz jedno do drugiego i wychodzi:

Z = 1/x0 - 1/x2 -> x2 = x0/(1-Z*x0) = 2/3 czyli tez za cholere nie 0,96 m ale tak powinno sie to zadanie rozwiazywac, wiec zastanowilbym sie nad bledem w odpowiedziach, chyba ze cos poprzekracalem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik z Excelem 2003.
Otóż jest kwasdrat z liczb, a ja mam obliczyć te, kóre są na bokach. Ciężko to opisać, ale nie wiem jak dać screena. Mam to obliczyć jesdną formułą (oczywiście nie dodając wszystkiego pojedynczo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 18:31, edsonpele napisał:

Mam problemik z Excelem 2003.
Otóż jest kwasdrat z liczb, a ja mam obliczyć te, kóre są na bokach. Ciężko to opisać,
ale nie wiem jak dać screena. Mam to obliczyć jesdną formułą (oczywiście nie dodając
wszystkiego pojedynczo)

Zrób screena przyciskiem PrintScreenSysRq, potem otwórz paint wklej zapisz jako JPG i daj na forum, bo tak to nie wiadomo zbytnio o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z zadaniem? Temat to "Obrazy figur w symetrii środkowej", zaś zadanie jest następujące:

1. Przyprostokątne trójkąta PIM mają 5 cm i 6 cm długości. Jakie jest pole obrazu trójkąta PIM w symetrii względem punktu M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was taką prośbę. Otóż miałem wypisać organizmy symbiotyczne wśród zwierząt. Zapisałem więc : ukwiał, rak pustelnik, słoń, termit, bąkojad, amfiprion okoniowy. Czy to jest dobrze ? Jeżeli tak, to czy potrafilibyście coś "dorzucić" od siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 17:16, Noirr napisał:

> ...

1/f0 + Z = 1/a + 1/x0 - rownanie dla czytania w okularach

gdzie f0 - ogniskowa oka bez okularow, Z - zdolnosc skupiajaca okularow, a - dlugosc
oka (odleglosc obrazu od soczewki), x0 odleglosc przedmiotu od oka czyli 0,25m

1/f0 = 1/a + 1/x2 - rownanie dla czytania bez okularow

gdzie x2 - szukana odleglosc

podstawiasz jedno do drugiego i wychodzi:

Z = 1/x0 - 1/x2 -> x2 = x0/(1-Z*x0) = 2/3 czyli tez za cholere nie 0,96 m ale tak
powinno sie to zadanie rozwiazywac, wiec zastanowilbym sie nad bledem w odpowiedziach,
chyba ze cos poprzekracalem:D


dzieki. Jestes super. Byla mala pomylka bo zle napisalem odpowiedz(nie do tego zadania) powinno wyjsc 0,67 m i tyle wyszlo. Jestem Ci bardzo wdzieczny. dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kochanych forumowiczow :*:*
Kto chce być fajny ?;)
I mi napisze wypracowanie, jestem po przeczytaniu Sywyfowych prac,
błąd - powinienem być po przeczytaniu :(.
Roznie w zyciu bywa akurat nie przeczytałm , kto bedzie tak dobry i mnie helpnie?
Trzy tematy do wyboru:
1.Co przezywa i jak się wewnętrznie zmienia dorastający człowiek na przykładzie bohaterów
Syzyfowych prac .
2.Marcin i Andrzej Radek jako przedstawiciele pokolenia polaków urodzonych po Powstaniu
Styczniowym. - niestety nie wiem o co chodziło mojej swietnej polonistce w tym temacie O_o
3.Napisz list do dyrektora gim Klerykowskiego w którym zaprotestujesz przeciwko rusyfkiacji młodzierzy.

Podobno nie ma tego nigdzie w necie ( zawsze przeglada pol google zanim cos nam zada ) ;/
Prace musze miec na jutro więc rano bym chciał to przepisac , ewentualnie jakos w szkole to zrobie . :)
Licze na pomoc.:))
Jestem w 2 gim.
Pozdrawiam i z gory dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz szczerość, ale ty chyba na łeb upadłeś... Piszesz to o 22.30 i myślisz, że ktoś ci to będzie pisał w nocy, abyś miał na rano? Ludzie stają się coraz bardziej bezczelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 00:16, Flesh00er napisał:

Wybacz szczerość, ale ty chyba na łeb upadłeś... Piszesz to o 22.30 i myślisz, że ktoś
ci to będzie pisał w nocy, abyś miał na rano? Ludzie stają się coraz bardziej bezczelni...

Przeczytaj mojego posta , czy ja jestem beszczelny, nie chce Ci sie to nie pisz :)
Przeciez ja mam móxg i wiem ze prawdopodbieństwo tego że ktoś to napisze jest małe :)
Looozik stary nie musisz sie tak napinac .!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać mi recenzję Hobbita?
Nie za bardzo wiem jak pisze się recenzje książki....
Bo nigdy nie pisałam, a pani nam nie powiedziała jak to ma wyglądać....
Będę ogromnie wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś jakie są oznaki angielskości w Polsce. Będę bardzo wdzięczny. Termin składania pomysłów do 1 czerwca bo wtedy muszę siąść i zrobić prezentację. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pomorze mi ktoś zrobić te dwa zadania z angielskiego będę bardzo wdzięczny .
Complete the sentences with the correct form of the verbs in brackets: Present Perfect or Past Simple.
0 Where have you been (you/be)?
1 What kind of husband is he? He _______________ (not/help) her with the housework in his life.
2 _______________ (you/send) her the text message yet?
3 When _______________ (he/get) the piercing?
4 After the wedding they ________________ (live) in Paris for 8 months.
5 How long ____________________ (your sister/know) him?
6 You’re not going to believe this! Dan ________________ (take) his girlfriend to that expensive restaurant in the city centre yesterday. Do you think it means something?
7 What? Our daughter wants to live with him? But she __________________ (not/finish) her college yet.


0 Where have you been (you/be)?
1 How long ___has _he known_________ (he/know) his girlfriend?
2 She’s very depressed because she thinks her boyfriend _____forgot____________ (forget) about her birthday.
3 When _________________ (you/hear) that?
4 Well, _________________ (he/ask) her to marry him? No? What is he waiting for?
5 You _________________ (tell) the joke two times, don’t you remember?
6 After ten years they _________________ (move) away from here to start a new life in another country.
7 It’s strange but he _________________ (not/see) his children for 5 years.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorem książki pod tytułem „Hobbit” jest John Ronald Reuel Tolkien, angielski pisarz i filolog. Napisał on również zapewne znaną wszystkim trylogię „Władca Pierścieni”, której akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia. Tolkien jest jednym z tych nielicznych artystów, o których można powiedzieć, że stworzył własny gatunek literacki. Warto wspomnieć o tym, iż autor ten znał ponad 30 języków głównie wymarłych. Na język polski książkę przetłumaczyła Maria Skibniecka.
„Hobbit” jest książką przygodową. Główny wątek to podróż, w jaką wyruszyły różne postacie. Między innymi: hobbit, krasnoludy, mag. Właściwie obejmuje ona większość powieści, która przepełniona jest różnymi wartymi opisania cechami. Pierwszą z nich jest ciekawe przedstawienie świata. Wędrówka w trudnych warunkach, życie Bilba przed, podczas oraz po wyprawie. Na początku książki autor pisze jak hobbit żyje. Dowiadujemy się, iż Baggins jest leniwym i ceniącym spokój stworzeniem. Wszystko ulega zmianie, gdy hobbit otrzymuje propozycję wyruszenia w podróż. Musi porzucić wszelkie wygody i przede wszystkim swoją norę by spełnić powierzone mu zadanie. Właśnie od tego momentu tak na dobrą sprawę zaczyna się cała przygoda z książką. Wtedy to zdajemy sobie sprawę, że narażenie się na niebezpieczeństwo bez konkretnego powodu jest wyczynem godnym szacunku. Bo mało, kto podjąłby się takiej przygody, która nie musiała się przecież skończyć szczęśliwie. Oczywiście w trakcie powieści atmosfera uległa zmianie. Początek rozpoczął się spokojnie, z czasem jednak czuć było podczas lektury, iż rosną emocje, z każdą następnie przeczytaną stroną. Pod koniec opowieści zdałam sobie sprawę, że Bilbo nie dość, że zmienił się na lepsze to wzbudził dodatkowo moją sympatię jeszcze bardziej niż na początku. Stał się wzorem do naśladowania. Dzięki czemu chętniej czytało mi się ową książkę. Inne postacie po za Bilbem Bagginsem nie wzbudziły u mnie zbytniego zainteresowania, no może z wyjątkiem Gandalfa, który był mądry i zawsze ratował drużynę, gdy znajdowała się w tarapatach. Jednak zaletą książki nie są tylko bohaterowie oraz przedstawienie świata. Do książki zachęca również ciekawy styl napisania „Hobbita”. To znaczy autor zwraca się czasem do czytelnika. Przykładowo: „Matką naszego hobbita… ale co to jest hobbit? Zdaje się, że wymaga to wyjaśnienia.”. Dzięki czemu chętniej czyta się ową lekturę. Można by tak jeszcze długo opowiadać jak to zaciekawił mnie „Hobbit”, ale nic nie jest idealne, nawet ta powieść. Dlatego jedną rażącą w oczy wadą jest podobieństwo niektórych akcji do innych książek tzn. mamy wrażenie, że gdzieś już tak było. Na przykład: Smok, skarb, wyprawa, odnalezienie swojej ówczesnej własności. Nie jest to jednak cecha, która przeszkadza w czytaniu. Mimo to „Hobbita” czytałam z zainteresowaniem i ciekawością, co się stanie dalej. Książka skłoniła mnie do refleksji. Między innymi pokazała na przykładzie Bilba, że każdy z nas ma jakieś zalety, które musi sam odkryć i o nie dbać.
Na końcu chciałabym tylko powiedzieć, że „Hobbita” czyta się przyjemnie. Jest to powieść pouczająca dla dzieci jak i dla młodzieży. Zachęcam do przeczytania, naprawdę warto.

Ludzie może być taka recka ksąiżki? Proszę pomóżcie!! Jak coś jest nie tak to powiedzcie co albo jeśli macie pomysł by coś dopisać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować