Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Czy zna ktoś duże bitwy pancerne II wojny światowej poza El - Alamein, Kurskiem i Falaise ? No nie wiem....Tobruk ? Pomożecie ? :)

P.S.
Witam na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musze zrobić kartki świąteczne... Ale nie mam weny nic a nic... Prośba o podanie 2-3 szablonów kartek świątecznych prostych do wykonania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że to zadanie nie jest strasznie trudne, ale moje procesy myślowe w ciągu weekendu uległy niesamowitemu spowolnieniu -,-

Z punktu P leżącego wewnątrz trójkąta równobocznego poprowadzono odcinki prostopadłe do boków trójkąta. Wykaż, że suma długości tych odcinków jest równa długości wysokości tego trójkąta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z fizyki:
Do cylindrycznego naczynia nalano jednakowe masy wody i rtęci. Całkowita wysokość słupa cieczy w naczyniu wynosiła h=146 cm.Wyznacz ciśnienie cieczy na dno naczynia.Gęstość rtęci 13600 kg/m3 a wody 1000 kg/m3.
Jakby mógł pomoc mi rozwiazac to zadanie bede wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:35, razormw napisał:

Zdaje sobie sprawę, że to zadanie nie jest strasznie trudne, ale moje procesy myślowe
w ciągu weekendu uległy niesamowitemu spowolnieniu -,-

Z punktu P leżącego wewnątrz trójkąta równobocznego poprowadzono odcinki prostopadłe
do boków trójkąta. Wykaż, że suma długości tych odcinków jest równa długości wysokości
tego trójkąta.

Moje procesy myślowe też są niezbyt dobre i nie wiem czy jest dobrze. Trójkąt równoboczny czyli wszystkie boki jednakowej długości. Jeżeli na środku narysujesz punkt x to odcinków prostopadłych do boków będzie 3. Wysokość czyli H. Przyjmijmy wysokość H 6cm, w połowie (3cm) jest punkt x. Rysujemy 3 prostopadłe odcinki i sumujemy.
Nie wiem czy dobrze myślę -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zadanie z biloi :/// nie lubię :///

Podaj przykłady organizmów o różnej tolerancji na czynniki fizyko chemiczne (3 różne czynniki, i po 2 przykłady do każdego czynnika- jeden to organizm dobrze przystosowany, a drugi- słabo przystosowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 14:53, dominikańczyk napisał:

Mam pytanie z angielskiego. Kiedy się wstawia w Present Simple końcówki s, es i ies?
Proszę o pomoc.


W zdaniach twierdząych, w 3 osobie liczby pojedyńczej :) (he, she, it)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:20, peryfraz napisał:

Ja musze zrobić kartki świąteczne... Ale nie mam weny nic a nic... Prośba o podanie 2-3
szablonów kartek świątecznych prostych do wykonania...


1.Choinka.
2.Bałwan.
3.Św. Mikołaj.
Każdym zajmiesz całą pierwszą stronę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 16:52, Heralf napisał:

> Ja musze zrobić kartki świąteczne... Ale nie mam weny nic a nic... Prośba o podanie
2-3
> szablonów kartek świątecznych prostych do wykonania...

1.Choinka.
2.Bałwan.
3.Św. Mikołaj.
Każdym zajmiesz całą pierwszą stronę ...

Pomysł dobry szkoda że potrzebny był na poniedziałek :)... Jakoś wybrnołem i dostałem dwie 5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio brałem udział w szkolnym konkursie (dla klas I,II,III,IV technikum, liceum) z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Udało mi się przejść pierwszą turę (nie chwalę się, ale III miejsce w szkole biorąc pod uwagę, że uczę się w II kl. i jestem najmłodszym laureatem to jest jakiś wyczyn ;PP). Nie spodziewałem się jednak, że uda mi się przejść do etapu powiatowego i nie uczyłem się niczego o krajach anglojęzycznych (na pierwszym etapie były proste pytania typu "jak się nazywała ostatnia wojna Anglii z Norwegami?" czy "jak się nazywa flaga USA?", więc jakoś sobie poradziłem). Muszę trochę o tych krajach poczytać, więc przydałyby mi się jakieś dobre strony na ten temat. Najbardziej potrzebowałbym spisu krajów anglojęzycznych i główne atrakcje, ciekawostki o tych krajach, tj. siedziba królowej Anglii (pałac Buckingham), największa giełda na świecie znajduje się na Wall Street czy choćby coś w stylu Gdzie jest Victoria i Albert museum (Londyn).
Jakby ktoś znał jakieś strony o w/w tematyce to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadane na technikę napisać z rodzaju tworzyw sztucznych opisac galait i lanital z modyfikacji białka może mi ktoś opisać galait i lanital jego zastosowanie bo w necie szukałem i nie znalazłem ani w encyklopedii, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 17:41, albert.jarema napisał:

> Zdaje sobie sprawę, że to zadanie nie jest strasznie trudne, ale moje procesy myślowe

> w ciągu weekendu uległy niesamowitemu spowolnieniu -,-
>
> Z punktu P leżącego wewnątrz trójkąta równobocznego poprowadzono odcinki prostopadłe

> do boków trójkąta. Wykaż, że suma długości tych odcinków jest równa długości wysokości

> tego trójkąta.
>
Moje procesy myślowe też są niezbyt dobre i nie wiem czy jest dobrze. Trójkąt równoboczny
czyli wszystkie boki jednakowej długości. Jeżeli na środku narysujesz punkt x to odcinków
prostopadłych do boków będzie 3. Wysokość czyli H. Przyjmijmy wysokość H 6cm, w połowie
(3cm) jest punkt x. Rysujemy 3 prostopadłe odcinki i sumujemy.
Nie wiem czy dobrze myślę -.-


Chodzi o wykazanie zależnosci w trójkącie 90-60-30 nazywasz bok przez a i te odcinki odpowiednio masz asqrt(3) albo 2a i na koncu po przekształceniach i sprowadzeniu do wspolnego mianownika powinno wyjsc asqrt(3)/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać przykłady zaimków: osobowego, zwrotnego,wskazującego, dzierżawczego, pytajnego. względnego, nieokreślonego? Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować