Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Jedno zadanie z matematyki:
Oblicz pole powierzchni graniastoslupa prostego, ktorego krawedz boczna ma 20 cm, a podstawa jest:
a) trojkatem rownoramiennym o bokach 5 cm, 5 cm, 6 cm
b) trapezem rownoramiennym o bokach 10 cm, 6 cm, 4 cm, 4 cm
c) rombem o przekatnych 12 cm i 16 cm
d) trapezem rownoramiennym o podstawach 3 cm i 9 cm oraz wysokosci 4 cm
Obliczylem, ale mi wyszly troche inne wyniki niz w odpowiedziach.
Drugie zadanie z niemieckiego:
Mam napisac na dodatkowa ocene wypracowanie na jeden z tematow:
-jak ubiera sie mlodziez w Polsce, jak ja sie ubieram itd.
-co je mlodziez w Polsce, co ja jem itd.
-jakie sporty uprawia mlodziez w Polsce, jakie ja uprawiam itd.
I teraz tak, czy moglby mi ktos podsunac pomysl o czym napisac i zadeklarowac sie, ze jak juz napisze to mi to sprawdzi i poprawi ewentualne bledy?
Prosze o szybka pomoc. :) Z gory dzieki.
Pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z tym zadaniem ?
Oblicz drogę hamowania sanek na poziomym podłożu o współczynniku tarcia f=0,1, jeżeli nadano im prędkość 5m/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 18:23, Zauri napisał:

/.../


Na pewno dobrze napisałeś wzór ?
Bo według mnie to powinno lecieć tak:

Fe2O3 + 6HCl -> 2FeCl3 + 3H20

Tak by było wszystko dobrze :) Nie wiem, może miałeś zupełne luki do uzupełnienia, ale mogłeś je przynajmniej zaznaczyć. Widzę, że żadnych cyfr, które mogłyby pomóc nie miałeś napisanych.
Orłem z chemii nie jestem, ale taki wzór bym jeszcze napisał :P Może to jakaś chemia na wyższym poziomie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 18:23, Zauri napisał:

jak uzupelnic strony w takim rownianu ?

FeO + HCl -> FeCl+ h2o

Masz chyba błąd w równaniu. Skoro Fe jest dwuwartościowe to wzór wygląda tak: FeCl2, a nie FeCl.

I później tak: 2 FeO + 4 HCl -> 2 FeCl2 + 2 H2O

EDIT: albo tak jak zrobił colin_mcrae, orłem też nie jestem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z niemca napisane:
Jugendliche essen nicht gesund in Polen. Sie konsumieren viel Fast-food. Sie lieben nicht gesund Gericht. Sie lieben McDonald gehen, weil da billig und schmackhaft Frass ist. Sie essen Hamburger, Hotdog, Pommes frites und andere Essen aus McDonald. Sie trinken nicht Saft und Milch, Cola und Fanta sind besser Getra:nk fu:r ihnen (?). Sie liebe Zusatz fu:r Essen zum Beispiel Ketchup und Senf. Das ist nicht gesund.
Ich verlorengehe (?) nicht fu:r Fast-food, weil das fu:r mir (?) stinken (?) und das ist nicht schmackhaft. Ich esse meistens zu Hause, ich esse mainchmal in (?) Restaurant. Ich trinke einzig und allein Ice Tee.
Tam gdzie sa zapytajniki improwizowalem. ^^ Moglby to ktos sprawdzic, poprawic wszelkie bledy (pisalem ze slownikiem, wiec moglem uzyc wyrazy, ktore nie pasuja do kontekstu) i ewentualnie cos dopisac, zeby bylo troche dluzsze (tresc nie jest w sumie wazna, mozna improwizowac).
Z gory dzieki.
Pozdrawiam Ksar.
P.S. To na dodatkowa ocene na niemca, wiec postarajcie sie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie krawędzie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego mają jednakową długość. Pole powierzchni bocznej tego ostrosłupa wynosi 36pierwiastek3. Oblicz wysokość tego ostrosłupa.


;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakąś stronke gdzie można by było sobie coś z anglika powtórzyć bo jutro mam ustna więc by się przydało coś powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 13:04, dulak napisał:

Wszystkie krawędzie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego mają jednakową długość. Pole
powierzchni bocznej tego ostrosłupa wynosi 36pierwiastek3. Oblicz wysokość tego ostrosłupa.

http://www.matma.net/cgi-bin/index.cgi?a=teoria&b=geometria&c=ostroslupy

Rozwiązanie na obrazku

20090517140205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zły wynik bo w odpowiedziach na końcu książki podają ze prawidłowy jest 3pierwiastek 2
Ale i tak dziękuje Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Mam z histy pytanie: Wypisz elementy charakterystyczne dwóch częsci Ameryki, Północy i Południa. Chodzi oczywiście o wojne secesyjną.
Mam już do Północy że mieli nowoczesny przemsył i rolnictwi a do Południa że mieli wielkie plantacje, rolnictwo. Co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, policzyłem nie tą wysokość. Po prostu zadania nie dokończyłem. Wstyd :P

edit:
@ Filip 1010 - chociażby stosunek do niewolnictwa

20090517141355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś z wymyśleniem pomysłów na jedno z tych tematów z polaka? ( mam napisać rozprawkę )
1. Jakie przesłanie do młodych ludzi zawierają "Oda do Młodości" Adama Mickiewicza i "Do młodych" Adama Asnyka? Jak obaj poeci postrzegają cele, zadania i rolę młodości?
2.Romantyk i pozytywista ( Juliusz Słowacki i Bolesław Prus ) w kontekście ideałów swojej epoki oceniają cywilizacje zachodnioeuropejską. Porównaj obraz zachodu zawarty w poniższym fragmencie Lalki z tym, który znasz z Kordiana. Zwróć uwagę na znaczenie podróży po Europie w życiu bohaterów.

Temat 2 można znaleźć pod tym linkiem: http://www.cke.edu.pl/images/stories/Matura_probna_06/app_pol.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę na jutro na WF napisać, czemu nie można po biegach położyć się. Mógłby ktoś pomóc? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka - nie chodzi o zrobienie zadań, tylko o sprawdzenie, czy dobrze zrobiłem.

ZAD1.
Transformacja Galileusza jest słuszna, gdy układ S'' porusza się względem układu inercjalnego S z prędkością:
a) dowolną
b) v>c
c) v<<c
d) v=c
Dałem odpowiedź C.

Co w odniesieniu do powyższego można powiedzieć o transformacji Lorentza?
Ja napisałem, że transformacji Lorentza używa się kiedy V jest zbliżone do C

ZAD.2.
Samochód jedzie z V=100 km/h i dogania pociąg o długości 300 m jadącego z v= 40km/h. Oblicz ile trwa wyprzedzanie pociągu.
Mi wyszło 18 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać referat z hemii na temat uzależnień mi przypadły kawa i herbata ma ktoś jakiś pomysł ? Muszę powołać się na jakąś literature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 15:49, plada napisał:

/.../


Coś mi się widzi, że nie powinno po bieganiu kłaść się na ziemie, a zamiast tego rozciągnąć mięśnie, co z kolei przyspieszy regenerację i ułatwi przepływ krwi przez naczynia krwionośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 16:24, nightfaler napisał:

Muszę napisać referat z hemii na temat uzależnień mi przypadły kawa i herbata ma ktoś
jakiś pomysł ? Muszę powołać się na jakąś literature.



Znalazłem :
http://www.narkotyki.pl/nietypowe-uzaleznienia/kawa-i-herbata---czy-calkiem-n/
http://www.sciaga.pl/tekst/13154-14-lekomania

Ta lekomania to tak dodatkowo :P Ale teraz potrzebuje sprytnego biologa/hemika który skrócił by to na stronę A4 (czcionka Times new roman 12) i Podał przykłady literatury ( tu trochę zmyślone cięzko wymagać żeby szukać po ksiązkach takich rzeczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zadan z matematyki i nie wiem jak za 5 z nich sie zabrac:
1. Podstawa graniastoslupa jest tom. Flugosc przekatnych podstawy i wysokosc graniastoslupa maaja sie do siebie jak 1:2:4. Objetosc graniastoslupa wynosi 32 cm kwadratowe. Oblicz dlugosc krawedzi podstawy tego graniastoslupa.
2.Wielokat foremny o n bokach podzielono na trojkaty z przekatnymi wychodzacymi z jednego wierzcholka.
a) Ile jest tych trojkatow? (n-2 tak?)
b)Ile wynosi suma miar wszystkich katow wystepujacych w tych trojkatach? Porownaj te sume z suma miar wszystkich katow wewnetrznych wielokata.
3.W okrag o promieniu 100 wpisano kwadrat. W kwadrat ten wpisano okrag, w ktory z kolei wpisano kwadrat itd. Jakie dlugosci maja promienie kolejnych pieciu okregow?
4.Punkty A,B,C,D sa kolejnymi wierzcholkami wielokata foremnego, ktorego kat wewnetrzny ma miare a. Jaka miare ma kat ostry miedzy przekatnymi AC i BD?
5.Z punktu lezacego na zewnatrz okregu poprowadzono dwie styczne do okregu. Punkty stycznosci podzielily okrag na dwa luki w stosunku 1:8. Oblicz miare kata ostrego utworzonego przez te styczne.
Bylbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc, mam jeszcze duzo roboty tez z matemtyki (jeszcze 21 zadan (nie liczac tych)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie:
Jak połączyć 3 jednakowe rezystory o rezystancji 3 Ohma,aby opór zastępczy wyniósł 2 Ohma? Jeżeli można, proszę też o rysunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować