Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 18:35, Jaki Ganh1 napisał:

Proszę, ulitujcie się i pomóżcie, bo na dzień dobry dostaliśmy z matematyki masę obliczeń
;/:

>Wiem, że raczej nikt nie zrobi tego w całości, ale proszę, róbcie chociaż pojedyncze zadania, bo ja kompletnie > (po dwóch innych, aczkolwiek podobnych zadaniach) się pogubiłem.
Takiego lenia to świat jeszcze nie wydał. Zamiast siedzieć przed kompem ruszyłbyś tyłek i zasiadł do lekcji. Myślisz ze to takie trudne? To jest proste, tylko że ty musisz siedzieć na tronie i najlepiej by ktoś to za ciebie zrobił bo bo tobie się nie chce. Sorry men ale co ty sobie myślisz? Że tu pomoc 24h/dobę dla takich banalnych rzeczy? No to przykro mi ale chyba nie trafiłeś. Na pewno trafi sie taki głupiec który to za ciebie zrobi ale prezentował on będzie tylko głupotę a nie inteligencje. Brawa, ja nie wiem po co ty poszedłeś do szkoły, najlepiej byś siedział w domu, wtedy nikt by ci tyle nie zadawał i byłaby laba.
Tak jak wspomniałem wcześniej: Rozumiem tu poprosić o coś. Ale niech do do jasnej ciasnej będzie coś co jest trudno w googlach znaleźć i cos co jest naprawde trudne. A nie coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne, a może pokazać Ci wcześniejsze dwa zadania? Może dla Ciebie to prościzna, ale my aktualnie mamy nowe książki, o wiele bardziej wymagające od poprzednich, i dlatego takie problemy. Poza tym, jak już mówiłem, po takich dwóch podobnych zadaniach wysiadam, a mam jeszcze te i jeszcze jedno. A chyba mógłby ktoś pomóc, i jak mówiłem, NIE ROBIĆ CAŁEGO, tylko chociaż jedno, zawsze jakaś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dokonałeś pokazowej nagany, a Jaki Gahn został kozłem ofiarnym, bo tu aż się roi od próśb o w de facto skopiowanie paru zdań z Wikipedii czy spędzenia minuty z Googlami...

->Jaki Gahn
To naprawdę są bardzo łatwe zadania. Po prostu rób to powoli, acz dokładnie a sam się zdziwisz, jak szybko to ukończysz.
Okej. Zrobiłeś dwa. Tutaj masz c):
-16 + 26 - 3 = ?
Właśnie w taki sposób sobie to rozpracowuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:44, DJ Szlafrok napisał:

-16 + 26 - 3 = ?
Właśnie w taki sposób sobie to rozpracowuj.


Eh, wiem że w taki sposób, tyle, że nikt nie potrafi zrozumieć, że po dwóch identycznych wręcz zadaniach mam mętlik w głowie, mylą mi się liczby, a to coś przeoczę, nie zauważę minusa, pomylę kolejność i wychodzi jeden, wielki... nieład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:43, Jaki Ganh1 napisał:

Tak, jasne, a może pokazać Ci wcześniejsze dwa zadania? Może dla Ciebie to prościzna,
ale my aktualnie mamy nowe książki, o wiele bardziej wymagające od poprzednich, i dlatego
takie problemy. Poza tym, jak już mówiłem, po takich dwóch podobnych zadaniach wysiadam,
a mam jeszcze te i jeszcze jedno. A chyba mógłby ktoś pomóc, i jak mówiłem, NIE ROBIĆ
CAŁEGO, tylko chociaż jedno, zawsze jakaś pomoc.

Proszę, tylko nie zganiaj na jakie to są trudne ksiażki, proszę. Bo prawda jest taka że jeżeli by usiąść i pomyśleć troche, przemysleć przykłady to coś takiego robi sie w chwile. A pozatym jeżeli ktoś za ciebie choc jeden by zrobił to było by tak ze jeden zrobił ten, drugi zrobił inny i nagle masz 1/2 pracy zrobioną ale nie przez ciebie. No i co? Chcesz sie tego nauczyć? Czy tyko zrobić by było? Bo jak to drugie to jakoś widzę kolejne twoje posty (a nuż awans z tego powodu) bo tego nie umiem, to jest trudne, tego nie wyjaśniła. Prawda jest jednak taka ze trochę myślenia i woli i człowiek sie nauczy. A kiedy chce by za niego robili no to się nie nauczy a potem daje posty bo musi to zrobić a nie umie.

@DJ Szlafrok
Jak trafiło tak trafiło. Im więcej postów typu "Bo google nie znalazło" "Bo Goole nic nie daje" "Wikipedia źle działa" tym więcej banalnych postów będziemy tu uświadczać. Bo sobie myślą "Dalem raz, dam kolejny" i to coraz prostsze bo zanika w nich umiejętność samoczynnego myślenia i nawet do takich prostych rzeczy jak google i wiki będą potrzebować drugiej osoby.

@DJ Szlafrok (2)
Wiem, dlatego o tym wspomnialem ;)

Też kończę bo i tak nikt tego nie zrozumie :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:52, wip_01 napisał:

@DJ Szlafrok
Jak trafiło tak trafiło. Im więcej postów typu "Bo google nie znalazło" "Bo Goole nic nie daje" "Wikipedia źle działa" tym więcej banalnych postów będziemy tu uświadczać. Bo sobie myślą "Dalem raz, dam kolejny" i to coraz proste bo zanika w nich umiejętność samoczynnego myślenia i nawet do takich prostych rzeczy jak google i wiki będą potrzebować drugiej osoby.


Ależ ja nie mówię, że zrobiłeś źle. ;- ) Po prostu Jaki Gahn nie jest jedynym przypadkiem.

->Jaki Gahn
Dlatego napisałem - spokojnie, acz dokładnie.

Kończę z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz sytuacji, to nie komentuj, bo jak widać, widzisz świat przez różowe okulary. Widać, że wg. Ciebie każdy człowiek się nie męczy z powodu ciągłego liczenia. Czyli koniec końców wychodzi, że temat można zamknąć, bo albo odsyłacie do Googli albo wrzeszczycie, więc jaki ten temat ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:56, Jaki Ganh1 napisał:

Czyli koniec końców wychodzi, że temat można zamknąć, bo albo odsyłacie do Googli albo wrzeszczycie, więc jaki ten temat ma sens?


Miałem się nie dopisywać, ale masz babo placek.
Małe porównanie - zaczniesz piepszyć na życzenie koledze o Kazimierzu Wielkim wiedząc, że ma wszystko w zeszycie leżącym tuż przy leniu, któremu nie chce się wysilić i skorzystać mózgu, podnosząc owy zeszyt? Nie, nie mam na myśli Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już byś te zadania zrobił, gdybyś się nimi zajął. Nie nauczysz się niczego jak będziesz innych prosił żeby zrobili za Ciebie. A jeżeli chcesz je mieć tylko zrobione, a nie uczyć się to wklej każdy przykład do google i wyskoczy Ci wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, została mi zadana najgorsza z możliwych ( przynajmniej dla mnie ) prac domowych - trzeba napisać wypracowanie.
Pisać jako tako umiem, ale w głowie kompletne pustki - zero pomysłów.
Chodzi o to, że trzeba wybrać dowolną myśl odnośnie mitu o Prometeuszu, a następnie ją rozwinąć ją w krótkim wypracowaniu ( 120 - 150 słów ), ukazując humanistyczny wymiar ww. mitu.
I właśnie - co to jest "humanistyczny wymiar mitu"
Jeśli ktoś mógłby mi w miarę zrozumiale wyjaśnić o co w tym chodzi, to byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli ktoś chciałby się pokusić o coś więcej ( nie chodzi mi o pisanie wypracowania, broń Boże, tylko o to, żeby na przykładzie jakiejś sentencji dogłębniej to przedstawić ), to podaję te zdanka :

" Prometeusz jawi się jako symbol buntu człowieka przeciw bogom."
" W postaci Prometeusza ogniskuje się wiara w ludzką godność człowieka u jego nieograniczoną moc poznawczą."
" Osoba Prometeusza wskazuje iż droga postępu ludzkości łączy się z cierpieniem i bólem."

Zaznaczam, że chodzi mi głównie o wyjaśnienie wyrażenia - " humanistyczny wymiar mitu".

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uważam ,że w kulturze polskiej wystepuje równowaga między rozwojem duchowym i materialnym.Możecie mi pomóc?Chodzi mi o wyjaśnienie bo nie za bardzo to łapię i może jakiś przykład.Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie, nad którym głowię się już jakiś czas:

Powierzchnia Andronii jest o 18% większa niż powierzchnia Baronii, ale w Baronii mieszka o 18% mniej osób. Który z krajów ma większą gęstość zaludnienia i o ile procent?

Wiem tylko, że wynik ma wyjść taki: większą gęstość zaludnienia ma Andronia , o 3,3%. Nie wiem jakie dać do tego obliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia Andronii: 118x
Powierzchnia Baronii: 100x
Ludnosc Andronii: 100y
Ludnosc Baronii: 82y

Gestosc zaludnienia Andronii: 100 : 118 ~0,847
Gestosc zaludnienia Baronii: 82 : 100 = 0,82

82 = 100%
84,7 = x%
x = (84,7 x 100) : 82 = 103,29% ~ 103,3
103,3% - 100% = 3,3%
Takie troche zamotane, ale powinno byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:35, kowboj3 napisał:

Wiem tylko, że wynik ma wyjść taki: większą gęstość zaludnienia ma Andronia , o 3,3%.
Nie wiem jakie dać do tego obliczenia.


Pa, Pb - powierzchnia
La, Lb - ilosc ludzi
Gza, Gzb - gestosc zaludnienia

Pa = 1,18*Pb => Pb=Pa/1,18
Lb = 0.82*La

Gza = La/Pa
Gzb = Lb/Pb

Gzb = Lb/Pb = 0,82*La/(Pa/1,18) = 0,82*1,18*La/Pa = 0,9676*Gza => Gza = Gzb/0,9676 ~ Gzb*1,033

Odp: Gestosc zaludnia Andronii jest o 3,3% wieksza niz Baronii.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? :]
Oblicz, ile gramów wody należy odparować z 300 g 20-procentowego roztworu chlorowodorowego, aby uzyskać stężenie 37%.
Z góry dzięki za pomoc ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ms - masa substancji (w tym przypadku chlorku wodoru)
mw - masa wody
mr - masa calego roztworu (woda + HCl)


ms = mr - mw
ms = 300g - (80% x 300g)
ms = 300 - 240g
ms = 60g

mw = 240g

60g - 37%
x g - 100%
x = (100 x 60) : 37 ~ 162g

240g - 162g = 78g

Odp: Nalezy odparowac 78g wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:39, milten6 napisał:

Pomoże ktoś? :]
Oblicz, ile gramów wody należy odparować z 300 g 20-procentowego roztworu chlorowodorowego,
aby uzyskać stężenie 37%.

Z góry dzięki za pomoc ^^.

Nie jestem pewien, czy to jest dobrze, więc nie przepisuj na pałę mojego rozwiązania, tylko postaraj się skonfrontować z Twoim :P

Cp ( stężenie roztworu )= ms ( masa substancji ) / mr ( masa roztworu= masa substancji + rozpuszczalnik ) * 100%
Cp= ms/mr
0,2= x/300
x= 300*0.2
x= 60g

Uzyskaliśmy masę substancji pierwszego roztworu o stężeniu 20 procent, masa wody wynosi (300-60) 240 gramów.

0,37= 60/x
x= 60/ 0,37
x= ~162 g

Masa drugiego roztworu wynosi w przybliżeniu 162 gramy. Od tego odejmujemy 60 gram substancji i wychodzi nam 102 gramy wody. 240 gramów - 102 gramy= 138 gramów i tak mi właśnie wychodzi, jeżeli będzie jakiś błąd, proszę mnie poprawić, sam z chemii jestem kiepski, a dodatkowa wiedzy przyda mi się w LO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:39, milten6 napisał:

Pomoże ktoś? :]
Oblicz, ile gramów wody należy odparować z 300 g 20-procentowego roztworu chlorowodorowego,
aby uzyskać stężenie 37%.

Z góry dzięki za pomoc ^^.

Roztwór 20-procentowy, więc w 300g roztworu jest 60g substancji i 240g wody.
60g substancji / x g roztworu = 0,37
x = ~162,16g
Czyli x to jest masa roztworu, a x minus masa substancji to będzie masa wody w nowym roztworze, czyli: 162,16g - 60g = 102,16g wody.

Od masy wody w roztworze początkowym odejmujesz masę wody w roztworze końcowym i voila:
240g - 102,16g = 137,84 g

EDIT: Budyn zrobił tak samo, tylko przyjął przybliżenie, to jest na 99,9% dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować