Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2008 o 18:43, Chaotizz napisał:

Potrzebuję wyjaśnienie frazeologizmu: Sprzedać pierworództwo za miskę soczewicy


Oddać coś wartościowego w zamian za coś o niewielkiej wartości. (Jakub i Ezaw)

Dnia 30.10.2008 o 18:43, Chaotizz napisał:

Z jakim wydarzeniem Biblijnym powiązany jest frazeologizm: "Lata chude, lata tłuste"?


Są to interpretacje snów faraona dokonane przez Józefa (siedem krów tłustych, siedem chudych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 18:15, BOLQ napisał:

mam problem z zadaniem z fizyki
Autobus ruszył z miejsca i ruchem jednostajnie przyspieszonym przebył drogę s=40m, osiągając
prędkość końcową o wartości 10m/s. Oblicz wartość przyspieszenia tego autobusu oraz czas
w ktorym przyspieszał.

s = 1/2 * a * t^2
a = v/t
s = 1/2 * v/t * t^2 = 1/2 * v * t
t = 2 * s / v

Podstaw dane i masz zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 20:17, CoD1234 napisał:

Odkryj zaszyfrowane cyfry w podanym działaniu wiedząc, że te same litery oznaczają te
same cyfry, a rożnym cyfrom odpowiadają różne litery:
KOT + KOT = TOK

Huh...google zawsze mnie kochało. http://infobot.pl/r/Rfs jeżeli tu nie znajdziesz rozwiązania to mozesz robic za krewetkę :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 20:29, wip_01 napisał:

> Odkryj zaszyfrowane cyfry w podanym działaniu wiedząc, że te same litery oznaczają
te
> same cyfry, a rożnym cyfrom odpowiadają różne litery:
> KOT + KOT = TOK
Huh...google zawsze mnie kochało. http://infobot.pl/r/Rfs jeżeli tu nie znajdziesz rozwiązania
to mozesz robic za krewetkę :F

Wszystko ładnie, pięknie, tyle, że w tabeli jest KTO+KOT=TOK i to właśnie jest tłumaczone. Ale podejrzewam, ze to w treści jest błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 20:24, CoD1234 napisał:

Nie. Jest tam KOT + KOT = TOK
PS
Trudne.

Na mój rozum to KOT + KOT = TOK nie ma rozwiązania (jak nie wierzysz to sprawdź wszystkie możliwości :P). Możliwe jest tylko zrobienie ww KOT + KTO = TOK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ja muszę napisać list z WOSu do rady miasta na temat lokalizacji w mojej okolicy bazy wojskowej...

Nie chę, by ktoś mi pisał cały list, tylko pomógł znaleźć argumenty dla podanych poniżej kwestii (po 2 dla każdego, ale możecie więcej :P):
- ekonomiczne
- społeczne
- ekologiczne

2. Referat z historii na temat faszyzmu w Hiszpanii. Im bardziej się zagłębiam w temat, tym bardziej się gubię. Wychodzi ponoć, że to nie faszyzm, bunty i to wszystko - nie ogarniam. Może więc ktoś mi z tym pomoże?

Z góry dzięki za wszystko =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 10:33, Goyaka napisał:

1. Ja muszę napisać list z WOSu do rady miasta na temat lokalizacji w mojej okolicy
bazy wojskowej...

Nie chę, by ktoś mi pisał cały list, tylko pomógł znaleźć argumenty dla podanych poniżej
kwestii (po 2 dla każdego, ale możecie więcej :P):
- ekonomiczne
- społeczne
- ekologiczne

2. Referat z historii na temat faszyzmu w Hiszpanii. Im bardziej się zagłębiam
w temat, tym bardziej się gubię. Wychodzi ponoć, że to nie faszyzm, bunty i to wszystko
- nie ogarniam. Może więc ktoś mi z tym pomoże?

Z góry dzięki za wszystko =)


PROŚBA DO WSZYSTKICH Mam prośbę piszcie na przyszłość na kiedy jest to wam potrzebne z góry dziękuję

1. List ma być za lokalizacją czy przeciw?.

2. Mało konkretnie cały okres Faszyzmu we Włoszech aż do powstania osi Tokio - Berlin - Rzym ? , tylko wojna domowa w Hiszpanii?, Geneza i rozwój ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE

Faszyzm ew Włoszech , ruch społeczno - polityczny o skrajnie antydemokratycznym, antyliberalnym, nacjonalistycznym i totalitarnym charakterze. Początek f. we W. dały założone w 1919 w Mediolanie przez Mussoliniego Włoskie Związki Bojowe (Fasci Italiani di Combattimento - stąd nazwa "faszyzm"); od 1922 także nazwa włoskiego reżimu państwowego.
Ruch faszystowski we Włoszech skupiał dawnych zwolenników udziału Włoch w I wojnie światowej, kombatantów wojennych, byłych socjalistów, anarchosyndykalistów. Uzyskawszy poparcie części przemysłowców, wielkich właścicieli ziemskich i prawicowych polityków skupionych wokół dworu królewskiego, ruch faszystowski stał się poważną siłą polityczną.
W 1921 Włoskie Związki Bojowe zostały przekształcone w Narodową Partię Faszystowską (NPF), na której czele stanął Mussolini jako wódz. W celu sterroryzowania przeciwników politycznych Mussolini utworzył paramilitarne bojówki faszystowskie, zwane czarnymi koszulami (od umundurowania). W pażdzierniku 1922 poprowadził "marsz na Rzym" i dokonał zamachu stanu. Król wiktor Emanuel III polecił Mussoliniemu utworzenie nowego rządu; NPF przejęła władzę w państwie włoskim. W 1922-24 trwała rozprawa faszystów z opozycją. W 1925 Mussolini wprowadził dyktaturę partii faszystowskiej; w 1926 zostały rozwiązane wszystkie partie polityczne i związki zawodowe.
Doktryna faszystowska była w 1925-43 oficjalną ideologią państwa włoskiego. Zgodnie z ta doktryną organizacja państwa opierała się na systemie monopartyjnej dyktatury. Cały aparat władzy państwowej został zbudowany na zasadzie skrajnego centralizmu; zarówno władza wykonawcza, jak i ustawodawcza była skoncentrowana w rękach Mussoliniego i Wielkiej Rady Faszystowskiej. Wprowadzono zasadę ustalonej ściśle hierarchii i podporządkowania ogniw władzy; wszystkie stanowiska kierownicze obsadzono faszystami, a wszelkie organa władzy państwowej podporządkowano odpowiednim ogniwom aparatu partyjnego i poddawano jego kontroli. Nad całokształtem życia publicznego i prywatnego panowała tajna policja polityczna, której zadaniem było wyeliminowanie faktycznych i potencjalnych przeciwników reżimu. Ograniczono elementarne prawa człowieka, eliminując demokratyczne instytucje przedstawicielskie, samorządy itp. Obowiązywała zasada bezwzględnego posłuszeństwa partii i jej wodzowi.
Zwalczając komunizm i krytykując kapitalizm, faszyści włoscy propagowali korporacjonizm, głosząc że podstawą państwa winny być korporacje (zrzeszenia) obejmujące zarówno pracodawców, jak i pracobiorców. Podkreślali, że praca jest żródłem potęgi narodu, a kapitał środkiem do rozwoju gospodarki, którą poddano kontroli państwowej. Pozyskaniu społeczeństwa służyły też wielkie roboty publiczne oraz hasła imperialne. Faszyści włoscy dążyli do ustanowienia dominacji Włoch w basenie Morza Środżiemnego; ich polityka zagraniczna była agresywna i zaborcza, od połowy lat trzydziestych coraz bardziej zbliżona do polityki Niemiec. W 1935-36 Włochy podbiły Etiopię, w 1937 przystąpiły do paktu antykominterenowskiego, tworząc wraz z Niemcami hitlerowskimi i Japonią oś Berlin-Rzym-Tokio. W 1936-39 interweniowały w wojnie domowej w Hiszpanii po stronie generała F.Franco; w 1939 zaanektowały Albanię; w 1940 wypowiedziały wojnę Francji; w 1941 razem z Niemcami wystąpił przeciw Jugosławii i Grecji, a następnie przeciw Związkowi Radzieckiemu. Udział w II wojnie światowej doprowadził w lipcu 1943 reżim faszystowski we Włoszech do upadku.

Bibliografia: J.W.BOREJSZA Rzym a wspólnota faszystowska, Warszawa 1991
Faszyzmy europejskie (1922-1945) w oczach współczesnych i historyków. Warszawa 1979.
Cz.MADAJCZYK Faszyzm i okupacje 1938-1945. Wykonywanie okupacji przez państwa Osi w Europie, t.1-2, Poznań 1983-84.

Mały oxfordzki słownik historii świata w XX wieku

"Historia 1871-1945" Anna Radziwiłł,Wojciech Roszkowski Warszawa 1993.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale chodziło mi o Hiszpanię, a nie Włochy... Chyba chodzi o streszczenie wojny (jak doszedł Franco do władzy) i opis tego, jak tą władzę później sprawował. Dlaczego ludzie mówią, że to faszyzm, skoro nie był typowym faszyzmem, ale raczej nazwałbtm to frankizmem...

A co do listu... Ja bym wolał argumenty przeciw, ale mogą być także za budową.

_________________________________________________________________________ _________________

Aha. Przydałoby się to dość szybko, na poniedziałek muszę napisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mój błąd

Pytanie nr 1.

Argumenty za:

- skoro powstanie baza to pewnie i poligon a taki poligon dałoby się od wojska wynająć na różne imprezy masowe ,

Koncerty , festyny itp. , w pobliżu jednostki zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa lepsza droga więcej ludzi będzie jeżdzić , zwiększenie przepływu pieniądza przez teren miejscowości.

- zwiększenie bezpieczeństwa publicznego

- lepsza droga , mniejsze zużycie paliwa , mniej zanieczyszczone środowisko.

przeciw:

- koszt dostarczenia prądu i ogólnego uzbrojenia terenu , marnowanie powierzchni np. rolniczej

- rozłam w lokalnej społeczności

- zanieczyszczenie i degradacja środowiska w miejscu utworzenia bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE

Hiszpania

Dziedziczna monarchia parlamentarna; głową państwa jest król; władza ustawodawcza należy do Koretzów (składających się z Kongresu Deputowanych oraz pochodzącego częściowo z nominacji Senatu), wykonawcza zaś - do rządu z premierem na czele. Państwo to, ogniś największe mocarstwo kolonialne, wkroczyło w wiek XX w stanie politycznej anarchii i upadku gospodarczego. Potęgujące się nastroje niezadowolenia wykorzystał Miguel PRIMO DE RIVERA, zaprowadzając w 1923 rządy dyktatorskie. Jego ustąpienie w siedem lat póżniej doprowadziło do odnowienia się kryzysu politycznego. Po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych bloku republikańsko-lewicowego król Alfons XIII opuścił kraj, nie abdykując jednak, co ułatwiło w przyszłości restytucję monarchii. W latach następnych doszło do zażartej rywalizacji między centrolewicą a prawicą, czemu towarzyszyły poważne zaburzenia wewnętrzne (krwawo stłumiony strajk górników Asturii w 1933). Ostatecznie, w 1936 do władzy doszedł FRONT LUDOWY. Wyłonił on rząd FRANCISCO LARGO CABALLERO, co sprowokowało wojskowy zamach stanu (HISZPAŃSKA WOJNA DOMOWA). Zwycięski generał FRANCO wprowadził system autorytarny i, w pierwszej fazie swych rządów, zastosował ostre represje wobec republikanów. W czasie II wojny światowej, dzięki zręcznej polityce, udało mu się zachować neutralność, a po jej zakończeniu, przełamać międzynarodową izolację kraju. Stabilizacja wewnętrzna sprzyjała szybkiemu rozwojowi gospodarczemu. U schyłku życia Franco dokonał znacznej liberalizacji systemu, nakłaniając zarazem do powrotu do kraju następcę tronu, młodego księcia z dynastii Burbonów, który, już po jego śmierci, koronował się jako JUAN CARLOS I (1975). Łagodne przejście Hiszpanii do demokracji jest w znacznej mierze zasługą monarchy i Felipe GONZALESA, premiera od 1982.

Bibliografia: Mały oxfordzki słownik historii świata w XX wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOICH POPRZEDNICH POSTÓW DO CIEBIE

1923 - 13 września - Zamach stanu w Hiszpanii i wprowadzenie dyktatury generała Primo de Rivera.

1930 - 28 stycznia - Obalenie dyktatury Prima de Rivera w Hiszpanii.

1931 - 14 kwietnia - Obalenie Monarchii w Hiszpanii.

1936 - 16 luty - Zwycięstwo frontu ludowego w wyborach parlamentarnych w Hiszpanii.

1936 - 18 lipca - Początek rebelii gen. Franco przeciw lewicowemu rządowi w Hiszpanii.

1936 - 1939 - Wojna domowa w Hiszpanii. Rząd republikański uzyskuje pomoc ze strony ZSRR i brygad międzynarodowych. Generał Franco wspierany przez Niemcy i Włochy, po długich i krwawych walkach zwyciężył ostatecznie (marzec 1939) i ustanowił dyktaturę. Działalność partii politycznych, oprócz faszystowskiej Falangi została zakazana. Przejawy opozycji oraz krytyka rządu były bezwzględnie tępione.
- 6 sierpnia - Rząd polski zadeklarował neutralność i nieinterwencję w hiszpańskiej wojnie domowej.
- 26-30 sierpnia - Pierwsze grupy Polaków przybyły do Hiszpanii, by wziąć udział w obronie republiki.
- 26 pażdziernika - W Hiszpanii sformowano polski ochotniczy batalion im. Jarosława Dąbrowskiego.

1939 - 27 lutego - Uznanie rządu generała Franco przez W.Brytanię i Francję.
28 marca - Koniec wojny domowej w Hiszpanii. Ustanowienie dyktatury faszystowskiej generała Franco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 10:11, Prateorian napisał:

ile to będzie pierwiastek z dwóch do potęgi 4?

2x2x2x2 daje 16. Wyciagając pierwiastek z 16 wyjdzie Ci 4, oh stary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować