Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 10:15, Erton napisał:

> ile to będzie pierwiastek z dwóch do potęgi 4?
Jak dla mnie to 4

Tak też myślałem a takie coś:
Udowodnij równość:
1/pierwiastek z 6 - pierwiastek z 5 =3/pierwiastek z 5 - pierwiastek z 2 + 4/pierwiastek z 6 + pierwiastek z 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 10:30, Prateorian napisał:

1/pierwiastek z 6 - pierwiastek z 5 =3/pierwiastek z 5 - pierwiastek z 2 + 4/pierwiastek
z 6 + pierwiastek z 2

No to jeśli z każdego pierwiastka usuniesz niewymierność, czyli pierwszy ułamek pomnożysz przez (pierwiastek z 6 + pierwiastek z 5), drugi ułamek pomnożysz przeż (pierwiastek z 5 + pierwiastek z 2), a trzeci przez (pierwiastek z 6 - pierwiastek z 2), to ułamki się poskracają i dalej będzie już prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie moge znalezc
zad dot, książki mag johna folwersa
jakie wrażenie wywarło na przybyszu z angli grecka przyroda i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczy mi ktoś te dwa zdania na j.niemiecki?

Czy pograsz ze mną w piłkę we wtorek?
Czy napijesz się soku pomarańczowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:11, lol94 napisał:

Przetłumaczy mi ktoś te dwa zdania na j.niemiecki?

Czy pograsz ze mną w piłkę we wtorek?
Czy napijesz się soku pomarańczowego?


1. Hast Du Lust mit mich FuBball am Dienstag zu spielen ?.

2. Darf ich Orangensaft anbitten ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie z chemii i nie dam redy go zrobić:
Do swojego roztworu dosyp tyle cukru alb jego stężenie wzrosło do 10%

A oto 1 część zadania:
Dane:
mr=3g+3,5g=6,5g
ms=180g
ms+mr=180g + 6,5g

Cp=(w ułamku: 6,5g przez 180g) razy 100%
Cp=(w ułamku: 650% przez 186,5)
Cp(w przybliżeniu 3,5% cukru)

I teraz należy obliczyć żeby wzrosło do 10% cukru. Ile trzeba dosypać cukru? :/
Nie wiem jak to obliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Właśnie dowiedziałem się, że mam przygotować na jutro referat na temat: "Ewolucja a obraz świata w Biblii". Szukałem w google ale nie znalazłem niczego ciekawego, jeśli ktoś miałby jakieś informacje na ten temat będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuję danych statystycznych odnośnie patologii społecznych w Polsce od 1989r(transformacji ustrojowej). Znajduje tylko "z danych statystycznych nt. patologii społecznej wynika...", ale samych tych danych znaleźć mi się nie udaje. xD
Dzisiaj tylko ważne, ale jak nie dostanę, to trudno. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mamy sprawdzian z fizyki, zadania przygotowawcze są takie:

1. Samochód o masie 700 kg porusza się z prędkością V = 36 km/h. W pewnym momencie przyśpiesza on wskutek działania siły o wartości F = 1400 N (w kierunku ruchu samochodu). Po jakim czasie prędkość samochodu wzrośnie 3–krotnie?

2. Podczas zabawy mały kotek o masie m = 1kg wskoczył z prędkością V =4m/s na wiszący spokojnie żyrandol o masie m = 3 kg . Oblicz, jaką prędkość uzyskał żyrandol wraz z kotkiem.

3. Czy gepard biegnący z prędkością 108 km /h dopędzi na odcinku 700 metrów zebrę uciekającą z prędkością 25 m/s? Jaki dystans powinien dzielić te zwierzęta, by gepard nie dogonił zebry po 2 minutach pościgu?

4. Marek wychodzi z domu o godzinie 7.00 . Idzie do szkoły z prędkością 4 km/h i dochodzi do niej o 7.50. Zaznacz na wykresie drogę Marka z domu do szkoły, jeśli wiadomo, że od godziny 7.25 do godziny 7.35 oczekiwał na kolegę (koło jego domu). Oblicz drogę Marka z domu do szkoły (wynik wyraź w metrach i kilometrach).

5.Długość równika Ziemi wynosi 40 076,59 km . Z jaką prędkością porusza się człowiek stojący na równiku podczas obrotu Ziemi wokół własnej osi?

6.Księżyc obiega Ziemię w przybliżeniu w ciągu 28 dni. Oblicz średnią prędkość liniową Księżyca na orbicie Ziemi, jeśli średnia odległość Ziemi od Księżyca wynosi 385000 km.


Mógłby ktoś zrobić chociaż jedno z nich, bo gościu nic a nic nas o tym nie uczył. Żaden uczeń z klas trzecich nie potrafi tego rozwiązać (a są ze średnią ponad 5.0). Mówiliśmy gościowi, że tego nie było, ale on najwyraźniej ma to gdzieś. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w niemieckim. Mam wypisać wyrazy jakby... kojarzące się z komputerem... Wiecie: myszka, klawiatura, itp. Mam nadzieje że znajdzie się jakiś "miłosierny samarytanin" ^^

Gumiś2
Ja Ci niestety nie pomogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś pomóc w napisaniu streszczenia ballady "Świteź" A. Mickiewicza? jakieś sugestie, wskazówki jak to napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

Jutro mamy sprawdzian z fizyki, zadania przygotowawcze są takie:

1. Samochód o masie 700 kg porusza się z prędkością V = 36 km/h. W pewnym momencie przyśpiesza
on wskutek działania siły o wartości F = 1400 N (w kierunku ruchu samochodu). Po jakim
czasie prędkość samochodu wzrośnie 3–krotnie?

Cóż, skoro zadziała siłą 1400 N, to ze wzoru F= ma, otrzymujemy, że przyśpieszenie będzie równe 2m/s^2. A żeby prędkość wzrosła trzykrotnie, czyli do 108 km/h, to musi się zwiększyć o 72 km/h. A ze wzoru V = at po podzieleniu przez a otrzymujemy że t = V/a = 36 s

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

2. Podczas zabawy mały kotek o masie m = 1kg wskoczył z prędkością V =4m/s na wiszący
spokojnie żyrandol o masie m = 3 kg . Oblicz, jaką prędkość uzyskał żyrandol wraz z kotkiem.

Wykorzystujemy tutaj zasadę zachowania pędu
m1*v1 = (m1 +m2)* V2. A że szukamy V2, to dzielimy stronami przez m1+m2. i mamy m1*v1/(m1+m2), czyli = 4/4 = 1m/s

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

3. Czy gepard biegnący z prędkością 108 km /h dopędzi na odcinku 700 metrów zebrę uciekającą
z prędkością 25 m/s? Jaki dystans powinien dzielić te zwierzęta, by gepard nie dogonił
zebry po 2 minutach pościgu?

Brakuje mi tu ich początkowej odległości między sobą.

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

4. Marek wychodzi z domu o godzinie 7.00 . Idzie do szkoły z prędkością 4 km/h i dochodzi
do niej o 7.50. Zaznacz na wykresie drogę Marka z domu do szkoły, jeśli wiadomo, że od
godziny 7.25 do godziny 7.35 oczekiwał na kolegę (koło jego domu). Oblicz drogę Marka
z domu do szkoły (wynik wyraź w metrach i kilometrach).

No wykresu zależności drogi od czasu to ja tu malował nie będę :) W każdym razie droga to jest pole pod wykresem, bo s = v*t

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

5.Długość równika Ziemi wynosi 40 076,59 km . Z jaką prędkością porusza się człowiek
stojący na równiku podczas obrotu Ziemi wokół własnej osi?

v= s/t = 2pi*r/ 24h = 251677000/86400=2910 m/s. Oczywiście w przybliżeniu

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

6.Księżyc obiega Ziemię w przybliżeniu w ciągu 28 dni. Oblicz średnią prędkość liniową
Księżyca na orbicie Ziemi, jeśli średnia odległość Ziemi od Księżyca wynosi 385000 km.

Skoro odległość ziemi od Księżyca jest równa 385000km, to promień zakreślany przez Księżyc jest równy 385000 + 40000 km = 425000 km = 425000000m. V= s/t = 2pi*425000000/2419200=1103 m/s. Oczywiście w przybliżeniu

Dnia 03.11.2008 o 16:24, Gumiś2 napisał:

Mógłby ktoś zrobić chociaż jedno z nich, bo gościu nic a nic nas o tym nie uczył. Żaden
uczeń z klas trzecich nie potrafi tego rozwiązać (a są ze średnią ponad 5.0). Mówiliśmy
gościowi, że tego nie było, ale on najwyraźniej ma to gdzieś. Z góry dziękuję.

Sprawdź jednostki w dwóch ostatnich zadaniach, bo trochę to dziwnie wyszło. Aha i z tym gepardem to napisz jaką miał stratę to zebry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, postawiłbym Ci ze 100 piw, ale to nie na tym forum. A co do tego zadania z gepardem i zebrą, to nie pisze. Całą treść zapisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 18:05, Gumiś2 napisał:

Wielkie dzięki, postawiłbym Ci ze 100 piw, ale to nie na tym forum. A co do tego zadania
z gepardem i zebrą, to nie pisze. Całą treść zapisałem.

No to nie wiem. Przez 2 minuty, czyli przez 120 sekund, gepard nadrobi 600 metrów (bo skoro 108 km/h = 30 m/s to róznica prędkości jest 5m/s. Zatem s = v* t = 120 * 5= 600). Zatem jeśli gepard miałby nie dogonić zebry przez 2 minuty, to musiałby być dalej niż w odległości 600 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie mam zadanie z religii :/ "O co prosimy, za co się modlimy w modlitwie Ojcze Nasz?"

I mam modlitwę podzieloną na części i musze wyjaśnić o co prosimy w danym fragmencie. Niby proste ale ni hu hu nie wiem jak się za to wziąć.
a) Ojcze nasz, któryś jest w niebie
b)święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje;
c)bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
d)chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
e)i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
f)i nie wódź nas na pokuszenie;
g)ale nas zbaw ode Złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 17:32, dominikańczyk napisał:

Proszę o pomoc w niemieckim. Mam wypisać wyrazy jakby... kojarzące się z komputerem...
Wiecie: myszka, klawiatura, itp. Mam nadzieje że znajdzie się jakiś "miłosierny samarytanin"
^^


Die Diskette

Der Monitor

Das CD-ROM-Laufwerk

Das Kabel

Der Scanner

Der Drucker - drukaraka

Die Maus - mysz

Das Diskettenlaufwerk - stacja dyskietek

Die Taste - klawisz

Die Tastatur - klawiatura

Die CD-ROM

wystarczy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:32, dominikańczyk napisał:

Mam pytanie co do religii: powie mi ktoś co to jest "świętych obcowanie"?


Z katechizmu do bierzmowania:

Świętych obcowanie - to duchowa łączność między wiernymi na ziemi (Kościół pielgrzymujący), duszami w czyściu (Kościół cierpiący) i świętymi w niebie (Kościół tryumfujący) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, znowu mam problem. Mam z polskiego wypisać cytaty z Romea i Julki. Mają to być cytaty Romea o miłości kiedy kochał tą Razolinę (czy jak jej tam było) i kiedy kochał Julkę(to taka tabelka ma być). Znalazłem coś w internecie: o Tu: http://coolio-misiek.w.interia.pl/milosc/txt01.htm ale oczywiście nie jest napisane z jakiej sceny i z jakiego aktu, a szukać po książce po prostu nie umiem, przeczytałem wszystkie teksty Romea i placek, znalazłem dwa cytaty... Miło by było jakby ktoś napisał (albo z tamtej strony co podałem napisał które do którego słupka by były) tak z 5 do każdego. Byłbym naprawdę bardzo bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować