Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 20:59, Jaki Ganh1 napisał:

Przepraszam za dubla, ale jeszcze jedno. "Rozumieć się bez słów". Jak to wyjaśnić? Niby
łatwe, ale nie potrafię znaleźć słów opisujących ten zwrot.



Wydaje mi się, że to oznacza, że ludzie znają się bardzo dobrze przez to nie muszą używać słów w porozumiewaniu się. Takie jest me zdanie i wydaje mi się słuszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 20:59, Jaki Ganh1 napisał:

Przepraszam za dubla, ale jeszcze jedno. "Rozumieć się bez słów". Jak to wyjaśnić? Niby
łatwe, ale nie potrafię znaleźć słów opisujących ten zwrot.


Rozumieć się bez najmniejszego problemu, znasz osobę tak dobrze, że czasem wydaje się, jakbyście myśleli identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie dla wymiataczy z geografii ( lub niekoniecznie :P )

Jak się liczyło wysokości górowania Słońca w dniach 21 III, 23 IX, 22 VI, 22 XII ?
Chodzi mi o konkretne wzory z uwzględnieniem tego, że np jakiś punkt znajduje się na półkuli południowej, a inny na północnej ( w takich wypadkach wzory były z deczka inne, jakoś tam się inaczej te minusy i plusy wstawiało ).
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wypisał i podzielił te wzory ze względy na daty.
Fajnie by było, gdyby dało się to zrobić bez błedu - jutro z tego kartkówkę mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 21:21, kindziukxxx napisał:

dobra mam dla was zadanie specjalne, od razu jakiś dobry z fizyki musi być, ale spoko
mam nadzieję że sobie poradzicie a więc wszystko jest na zdjęciach

Jeśli mam być szczery, to nie chce mi się tego robić. Ale ponieważ zło dobrem zwyciężaj, wysilę się.
Zadania po lewej stronie:
1. Stała temperatura zatem P1*V1/T= P2*V2/T. Po skróceniu przez T i podzieleniu przez V2 otrzymujemy P2 = P1*V1/V2 = 0,5/2,5= 0,2
2. Sprawność liczymy ze wzoru (Q1-Q2)/Q1 = (5-1)/5 = 4/5 = 80 %
b)Sprawność 25%, a w silniku idealnym, zwanym także silnikiem Carnota mamy wzór, że sprawność to (T1-T2)/T1 = 1/4. No i stąd wyznaczamy T1/T2, co już sobie podaruję.
3. Praca to pole pod wykresem P(V). Zatem tutaj praca to 3*300 - 3*100 = 600 J
3b. Jeśli mam być szczery, to nie mam żadnego ambitnego pomysłu
4a) Wiadomo, ciśnienie bez zmian, zatem skoro V rośnie to i T musi rosnąć, więc wykresik to nie problem
b) Skoro objętość się nie zmienia, zatem zmiana energii wewnętrznej zależy tylko od dostarczonego ciepła. A skoro temperatura rośnie, to należy dostarczyć ciepło, więc energia wewnętrzna także rośnie
5. Tak na moje wyczucie to energia kinetyczna zmaleje 16 razy, bo T = 2E/k, a skoro we wzorze na energię prędkość jest w kwadracie to 4^2 = 16

Sorry, ale drugiego zestawu naprawdę nie mam już weny robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Belegdil & DJ Szlafrok - wielkie dzięki ! Tyłek mi ratujecie. Ja nawet nie spodziewałem się, że na wiki może być. No nic, pozostaje mi podziękować jeszcze raz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten jeden zestawik w zupełności mi wystarcza, bo z tego będę poprawiał bo 3 z fizyki mi nie pasuje a an czwartek to mam więc luz, a dałem wszystkie zadania abym był bardziej pewien, nie mniej dzięki jeszcze raz , PS ile to robiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 22:04, kindziukxxx napisał:

ten jeden zestawik w zupełności mi wystarcza, bo z tego będę poprawiał bo 3 z fizyki
mi nie pasuje a an czwartek to mam więc luz, a dałem wszystkie zadania abym był bardziej
pewien, nie mniej dzięki jeszcze raz , PS ile to robiłeś :)

Robiłem to z 20 minut. Tym niemniej, jeśli masz możliwość, żeby ktoś to jeszcze sprawdził to niech to zrobi, bo głowy za te rozwiązania nie daję. Sam na klasówce pewnie napisałbym takie same odpowiedzi, ale to jeszcze nie znaczy, że są dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ym... ucze się na sprawdzian, a od początku roku byłem może (przez zawody) na 3-4 lekcjach z fizyki... Jaka jest jednostka pracy (W)??? dżul, kilogram????
I co oznacza delta t, a co delta T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 16:48, peryfraz napisał:

Ym... ucze się na sprawdzian, a od początku roku byłem może (przez zawody) na 3-4 lekcjach
z fizyki... Jaka jest jednostka pracy (W)??? dżul, kilogram????

Powodzenia na sprawdzianie. Jednostką pracy jest dżul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymyślić jedną scenę do "Zemsty", w której ujawni się komizm językowy. Mógłby mnie ktoś jakoś naprowadzić, o czym by tu napisać? Nie wiem jak zacząć, dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że po pierwszym szoku, że JAK TO, zaczęłam kombinować, ale przyszedł mi do głowy póki co tyko żel i w dodatku nie wiem czy dobrze. Aż poszperam w googlach.

Znalazłam plazmę.

http://www.fizyka.net.pl/index.html?menu_file=aktualnosci%2Fm_aktualnosci.html&former_url=http%3A%2F%2Fwww.fizyka.net.pl%2Faktualnosci%2Faktualnosci_no5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra można wyda wam się, że was wykorzystuje ale z chemii jestem słaby ;/

Przeprowadź jedno z doświadczeń (a,b lub c). Wpisz do odpowienich rubryk obserwacje itp. Odszukaj w dostępnej Ci literaturze, co było przyczyną zaobserwowanych przemian i zrób odpowiednią notatkę....


PS: Zadanie z fizyki - znalazłem w Google :D:D

Edit: TYHE- jestem w pierwszej gim i takie zadanie :D:D ale dla chętnych.... a ja nie mam dobrej sytuacji z ocenami więc zrobię i się może wyjaśni :D:D

20081202180648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 17:19, Zabuza95 napisał:

Fizyka....


http://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_skupienia#Obecnie_znane_stany_skupienia <- takie coś znalazłem, chociaż nie brałbym tego za 100% pewne źródło (wikipedia to wikipedia, błędy się zdarzają). Ale masz akurat 3, więc do treści polecenia pasuje. ;-)

Edit: za późno. :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Siedzę nad tym już godzinę! Nagle przypomniałem sobie że gramowa brać czuwa ^^

Suma kwadratów trzech kolejnych liczb całkowitych jest większa o 11 od potrojonego iloczynu dwóch liczb mniejszych. Co to za liczby?

Stawiam piwko jak ktoś mieszka w okolicach Wro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować