Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2010 o 18:47, noobie napisał:

Ma ktoś z was może dzieje miłości Winicjusza i Ligii (Quo Vadis) w formie planu?


Człowieku, w Googlach tyle tego masz że głowa mała. A jeśli już nie ma tego w formie planu, to właśnie plan można z tysiąca i jednego wypracowania łatwo stworzyć.
Pierwszy z brzegu link. http://zadane.pl/zadanie/99956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 18:55, Shlafrok napisał:

> Ma ktoś z was może dzieje miłości Winicjusza i Ligii (Quo Vadis) w formie planu?


Człowieku, w Googlach tyle tego masz że głowa mała. A jeśli już nie ma tego w formie
planu, to właśnie plan można z tysiąca i jednego wypracowania łatwo stworzyć.
Pierwszy z brzegu link. http://zadane.pl/zadanie/99956

Sory, że nie szukałem. Ale mam tyle prac domowych na jutro i kartkówek, że już po prostu nie daje rady sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 19:00, noobie napisał:

Sory, że nie szukałem. Ale mam tyle prac domowych na jutro i kartkówek, że już po prostu
nie daje rady sam :P

Ale żeby napisać post, aby ktoś zrobił za Ciebie to jakoś ogarnąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 19:36, Bjutiii napisał:

> Sory, że nie szukałem. Ale mam tyle prac domowych na jutro i kartkówek, że już po
prostu
> nie daje rady sam :P
Ale żeby napisać post, aby ktoś zrobił za Ciebie to jakoś ogarnąłeś.

no własnie sam się dziwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 18:20, Elminster napisał:

> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a901617ed6a951b8.html
Jeżeli się nie mylę, to fosforan (V) wapnia to Ca3(PO4)2. Natomiast w załączonym przez
Ciebie rysunku jest 5 pierwiastków wapnia i nie ma wcale tlenu. ;)


Jak może być 3 atomy wapnia skoro wapń jest 2 wartościowy, a fosforan jak sam powiedziałeś 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 20:15, Buhahahahaha napisał:

Jak może być 3 atomy wapnia skoro wapń jest 2 wartościowy, a fosforan jak sam powiedziałeś
5?

H3PO4 - kwas fosforwy(V). -PO4 jest resztą tego kwasu, więc jest PO4 jest 3 wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 20:31, HunterO7 napisał:

> Jak może być 3 atomy wapnia skoro wapń jest 2 wartościowy, a fosforan jak sam powiedziałeś

> 5?
H3PO4 - kwas fosforwy(V). -PO4 jest resztą tego kwasu, więc jest PO4 jest 3 wartościowe.


Dziwne, mnie uczono (chyba XD), że ten główny pierwiastek jest tylo wartościowy ile mówią w nazwie...\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę rozprawkę na polski i potrzebuje aby ktoś mi przytoczył jakiś przykład.
Potrzebuje przykładu kogoś kto miał jakąś podróż/wyprawę ale nie zmieniła ona tak naprawdę nic - ani nie jest bogatszy ani nie zmienił się jego charakter. Ale ktoś kto by był ogólnie znany. Przychodzi coś komuś na myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 21:07, bardek napisał:

Piszę rozprawkę na polski i potrzebuje aby ktoś mi przytoczył jakiś przykład.
Potrzebuje przykładu kogoś kto miał jakąś podróż/wyprawę ale nie zmieniła ona tak naprawdę
nic - ani nie jest bogatszy ani nie zmienił się jego charakter. Ale ktoś kto by był ogólnie
znany. Przychodzi coś komuś na myśl?

Oj ciężko będzie ciężko... Np taki Romantyzm to jedna wielka podróż i walka w obronie ojczyzny, płacz, poświęcanie szczęścia itp. Po podróży bohater zawsze się zmieniał...
Jedyne co przychodzi mi na myśl to wiesz o tych dwóch dziadkach szukających Boga ale nie pamiętam tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca w pascalu
poziom: gimnazjum...


Program 1
Napisać program obliczający długość obwodu tójkąta, jeśli jego boki wynoszą a=5, b=7, c=4. Zmienną jest obwód. Dla obliczonego wyniku przyjąć format o polu 6-znakowym.

Program 2
Napisać program obliczający x z równania:
a*x+b=c

Wartość a,b,c,x należą do zbioru liczb rzeczywistych.
Format x:6:2.

Program 3
Napisać program obliczający pole koła. Średnica koła ma być wprowadzona do programu z zewnątrz. Zmienną jest Pole.

Program 4
Napisać program obliczający obwód koła o średnicy równej 5 cm. Zmienną jest Obwód.
Program ma wyświetlić odpowiedź.


Proszę o pomoc... Nie jestem w stanie napisać o_O Mógłby ktoś to maznąć na szybkiego w pascalu i dać treść/screeny? :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2010 o 20:43, Buhahahahaha napisał:

Dziwne, mnie uczono (chyba XD), że ten główny pierwiastek jest tylo wartościowy ile mówią
w nazwie...\

Jest. Fosfor jest 5 wartościowy, ale reszta kwasowa PO4 jest 3 wartościowa. Wynika to z budowy, spójrz jak jest to połączone.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_fosforowy
tylko jeden tlen jest połączony wiązaniem podwójnym z fosforem, pozostałe 3 mają jednio wiązanie wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 22:42, Akoss-94 napisał:

Praca w pascalu
poziom: gimnazjum...


Program 1
Napisać program obliczający długość obwodu tójkąta, jeśli jego boki wynoszą a=5, b=7,
c=4. Zmienną jest obwód. Dla obliczonego wyniku przyjąć format o polu 6-znakowym.



Choć pierwszy program.. Pomocy... Jak zmienną może być obwód skoro mam podane boki które są stałe?
a+b+c? czy jak?... I nie ogarniam tego:
Program obwod
const a=5;
b=7;
c= 4;
var: a+b+c;
begin
writeln (''obwod trojkata o bokach: a= '',a,'' b= '',b,'' c='' ,c,'' wynosi:'',a+b+c,);
readln;
End.

Jakieś sugestie co poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zadanko :p jeśli ktoś znajdzie chwilkę

Energia elektronu w atomie wodoru na pierwszej orbicie ma wart. -13 eV. Oblicz energię jaką pochłania elektron przy przejściu z orbity trzeciej na piątą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 19:11, noobie napisał:

Jakie nastawienie miał Petroniusz do Chrześcijan?

"Petroniusz a Chrześcijanie" in Google. Może czas wreszcie ruszyć 4 litery i wziąć się do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleść w internecie..
Odrabiam pracę domową z chemii i muszę napisać wzór sumaryczny związku chemicznego cynku z ołowiem...
Zawsze myślałem że metale z metalami nie tworzą związków chemicznych....
Więc jaki będzie tego wzór ZnPb czy PbZn.
Jaka jest na to reguła (czyli na pisanie wzorów chemicznych metalów z metalami, który pisze się pierwszy, a który drugi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować