Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2010 o 19:25, Erton napisał:

Drugie równanie tak samo, a wyliczać równania z dwiema niewiadomymi już chyba umiesz?


Tak,tak... Dzięki.Wreszcie skapowałem,bo moja nauczycielka miała dziwny system,robiła za pomocą liczb,a Ja kompletnie nic nie kapowałem u niej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z (lub x jak wolisz - symbol nie ma znaczenia) to zegar
k (lub y - patrz tam ^) to kukułka

wiemy, że kukułka jest 5 kg lżejsza od zegara, czyli zegar minus 5 kg to waga kukułki -> z - 5 = k
wiemy też, że zegar razem z kukułką ważą 5,5 kg -> z + k = 5,5

i mamy układ równań zapisywany w "klamerce"

{
z - 5 = k
z + k = 5,5

skoro z pierwszego wyrazu wiemy że k to to samo co z - 5 to postawiamy to do drugiego wyrazu zamiast k żeby zostawić sobie tylko jedną zmienną

{
z - 5 = k
z + (z - 5) = 5,5

{
z - 5 = k
2*z - 5 =5,5

"przerzucamy" -5 na drugą stronę

{
z - 5 = k
2*z = 5,5 +5

{
z - 5 = k
2*z =10,5 / :2

{
z - 5 = k
z = 5,25

skoro znamy wartość ''z'' to podstawiamy ją do pierwszego równania

{
5,25 - 5 = k
z = 5,25

{
k = 0,25
z = 5,25

Odpowiedź: Kukułka (k) waży 0,25 kg, a zegar (z) 5,25 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
Od czego pochodza nazwy:
Szklarska Poreba (miasto):

Bledne Skaly (formy skalne): Nazwa pochodzi od czasownika bladzic, bez przewodnika mozna sie zgubic podczas podziwiania skal (nie wiem czy dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 W XIV w. na teren miejscowości wkroczyli hutnicy i drwale, którzy zapoczątkowali produkcję szkła. W tym okresie nastąpił też intensywny wyręb lasów, i tak powstał Choca... Szklarska Poręba.

Ad. 2 Dobrze. Błędne Skały w Górach Stołowych tworzą dość labiryntopodobne formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Mam jeszcze dwa pytania:
1.
Przeanalizuj przebieg trasy (Zakopane, Nowy Targ, Szczawnica, Krynica, Gorlice, Jaslo, Rzeszow) i polozenie miast, korzystajac z mapy hipsometrycznej. Sformuluj na jej podstawie wniosek dotyczacy przebiegu drog komunikacyjnych i lokalizacji osadnictwa w gorach.

2.
Odwiedzjac Jaslo stwierdzasz, ze miasto polozene jest na Wisloka, do ktorego wplywa rzeka o dziwnej nazwie. Wpisz nazwe tej rzeki na mape. Wyjasnij, skad wziela sie nazwa rzeki i dlaczego z jej nazwa zwiazane jest nazwisko Ignacego Lukasiewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholerne zadanie z matmy...

Udowodnij, że funkcja jest okresowa, jeśli:
f(x+2) = f(x-1) * f(x+5) i f: R -> R - {0}

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 20:12, Gumisiek2 napisał:

Kto i dlaczego nazywał średniowiecze epoką barbarzyńską?

Google i podręcznik nie pomagają.

Może dlatego, że w średniowieczu cały czas wywoływano wojny, brak rozwoju wielu dziedzin (edukacja [dopiero w późnym średniowieczu zaczęto o to dbać, min. dzięki jezuitom i innym zakonom], medycyna, itd.), głównie dzięki teocentryzmowi, choróbska, większość ludzi w tamtych czasach było, hm, wsiórami nie potrafiącymi pisać i czytać? :P Nie wiem czy to pomoże, ale może na coś wpadniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w średniowieczu powstało bardzo dużo uniwersytetów, a ludzie byli wbrew pozorom bardzo czyści, a z choróbsk to chyba tylko dżuma.
Epoka barbarzyńska wywodzi się zapewne z tego, że Kościół prowadził bezzasadne wyprawy krzyżowe ( Słowianie Połabscy, Arabowie ) mordując pogan i innowierców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostu z mostu. 4 Pytania, brak jednego = BANIA. Więc pomocy ;))
1.Historia rozwoju urządzeń audio i video :
-ilustracje (Powiedzcie dla przykłądu to sobie znajde)
-rysunki (Powiedzcie dla przykłądu to sobie znajde)
-zdjęcia (Powiedzcie dla przykłądu to sobie znajde)
-krótkie opisy budowy i zasady działania

2.Klasyfikacja współczesnych urzadzeń audio i wideo (po2000r)
-charakterystyka poszczególnych grup
-opisy urzadzeń wybranych z kazdej grupy

3.Zasada działania urządzeń audio i wideo
-rys.+opis
(magnetofon,telewizor ,zestaw DVD)

4.Jaka jest róznica w konstrukcji między wybranymi dwoma urządzeniami
-jedno sprzed 2000r
-drugie po 2000r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc szukać jakiejś prostej konstrukcji (preferowałbym dach lub most) ramowej lub kratownicowej (tak żeby było widać na zdjęciu jak to jest połączone z każdej strony). Muszę zrobić makietę na budownictwo, ale do tej pory znalazłem tylko trudne do samodzielnego wykonania konstrukcje (najlepiej jak zrobię to z drewna, ale propozycje innych materiałów też chętnie rozpatrzę, np. pręty). Mam na wykonanie makiety jeszcze 3 tygodnie, ale samo jej zrobienie (mając już gotowy "projekt" i materiały) zajmie mi pewnie ponad tydzień xD
Będę wdzięczny jeśli komuś chciałoby się poszukać, gdyż sam na prawdę nie potrafię nic znaleźć :( Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie z chemii i nie wiem jak je rozwiąząć.Oto treść :

Naturalny potas jest mieszaniną 2 izotopów z których jeden zawera 20 neutronów w jądzrze atomowym
i stanowi 94,84% mieszaniny.Oblicz liczby masowe obu izotopów jeśli masa atomowa potasu wynosi 31,9 u a liczba atomowa wynosi 19.

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy dałby ktoś radę pomóc mi w algorytmie w programie ELI 2.0. Oto treść ;p

Zaprojektuj algorytm wypełniający taśmę kolejnymi liczbami parzystymi.
Dane: liczba końcowa na jakiej ma skończyć wpisywanie
Wynik: kolejne liczby parzyste do liczby końcowej

Dziękuję za każdą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 20:51, Sparco_64 napisał:

Dziękuję za każdą pomoc


Mogę podać Ci algorytm:

1. START
2. wprowadź liczbę końcową ''n''
3. wprowadź zmienną ''i'' równą 1
4. sprawdź czy reszta z dzielenia ''i'' przez 2 jest równa 0; jeżeli TAK idź do punktu 5; jeżeli NIE idź do punktu 6
5. wypisz ''i'' na ekran jako kolejną liczbę parzystą
6. dodaj 1 do ''i''
7. sprawdź czy ''i'' jest mniejsze od ''n''; jeżeli TAK idź do punktu 4; jeżeli NIE idź do punktu 8
8. STOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 22:19, o_Orange napisał:

Ależ nie ma za co. Mógłbyś mi jeszcze tylko napisać co to jest to ELI 2.0?


Elbox Labolatorium Informatyki, program w którym algorytmy układa się za pomocą takich "klocków". Jest to wygodne jak się umie tego używać, a mi za bardzo to jeszcze nie idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozpisane coś podobnego co mi zaproponowałeś, ale za nic nie mogę tego ułożyć w tym programie, dlatego spytałem się tutaj bo może ktoś umie obsługiwać ten program lepiej ode mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie polecenie. "Zacytuj fragment mówiący o postawie Juranda ze Spychowa wobec Zygfryda de Love." Chodzi o to że nie wiem gdzie ten fragment jest. Książkę przeczytałem więc wystarczy że powiecie mi w jakim momencie (ale nie rozdziale bo te w zależności od wydania książki mogą się chyba różnić) się takowy fragment znajduje. Nie jestem pewien czy nie chodzi o to, jak Jurand darował życie Zygfrydowi gdy ten został przyprowadzony przed jego oblicze...ale proszę was o pomoc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować