Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam mam napisać na tema "budowa i działanie mechanizmu różnicowego o zwiększonym tarciu wewnętrznym" jak szukam w google to mi znajduje zwykły mechanizm.

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosiłbym kogoś , kto jest na bierząco ( lub tez nie ) z Panem Tadeuszem , o podanie numerow ksiąg / wersow, w ktorych znajde informacje na temat soplicy i robaka..
niestety nie dam rady przeczytac calej ksiazki do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zaprojektuj układ kombinacyjny realizujący następującą funkcję: Y=|A-2B| gdzie A=<a2,a1> oraz B=<b2,b1> traktujemy jako zapisy binarne liczb dziesiętnych.

2. Zaprojektuj układ kombinacyjny realizujący następującą funkcję:
Y=mod3X(reszta z dzielenia liczby X przez 3)
gdzie X=<x2,x1,x0> traktujemy jako zapis binarny liczby dziesiętnej.

3. Zaprojektuj na bramkach NAND programowany moduł logiczny realizujący na wyjściu funkcję bulowską dwóch zmiennych (x1x2) w zależności od stanu wejść programujących (p1p2) według reguły:

nie (x1 razy x2) gdy p1p2 = 11
nie (x1 + x2) gdy p1p2 = 00
x1 modulo x2 gdy p1p2 = 10
nie x1 + x2 gdy p1p2 = 01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 12:41, TheKolumb napisał:

Czy ktoś mógłby napisać dla
mnie przykładowe opisy szkoły, (mojego czyt. Waszego) pokoju i miejsca zamieszkania ?


Zakładam że po polsku, tak?
Czy po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to tak trudno przekształcić streszczenie opisowe w punktowe ? Niektórzy nawet potrafią zrobić to na podstawie, o zgrozo , znajomości książki ! A więc weź długopis w rękę, otwórz to streszczenie i wysil resztki swoich szarych komórek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 12:51, HunterO7 napisał:

A to tak trudno przekształcić streszczenie opisowe w punktowe ? Niektórzy nawet potrafią
zrobić to na podstawie, o zgrozo , znajomości książki ! A więc weź długopis w rękę, otwórz
to streszczenie i wysil resztki swoich szarych komórek ;)


Jest różnica między ,,umieniem", a ,,chceniem" :-). Co do tego o znajomości książki, to też to robiłem, wyszło nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2010 o 13:02, tylor2 napisał:

Jest różnica między ,,umieniem", a ,,chceniem" :-). Co do tego o znajomości książki,
to też to robiłem, wyszło nieźle.

A jest różnica pomiędzy forum gram.pl a forum masochistów czekających tylko, aż ktoś poprosi ich o prostą acz męcząca pomoc. Chyba jesteś w stanie zrozumieć, że skoro tobie się nie chce to tym bardziej nie będzie się chciało obcym forumowiczom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A komuś będzie się chciało powiedzieć mi przynajmniej jak zacząć?
Zadanie: W balonie o objętości V=2,5dm^3 znajduje się gaz o t1=O*C, masa balonu z gazem m1=20g. Do balonu wpuszczano jeszcze tego samego gazu, zwiększając masę całkowitą do m2=201g. O ile zwiększy się ciśnienie w balonie jeżeli gaz ma gęstość d=1,2kg/m^3. Temperatura się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafiłby zrobić takie zadanie z fizyki :

Jeśli na ciało działają siły o jednakowym kierunku i zwrocie, to wypadkowa ma wartość równą sumie wartości tych sił i taki jak one kierunek oraz zwrot. Trzej siłacze ciągną ciężki pojazd, działając siłami o wartościach F1=1000N, F2=1400N i F3=1500N, o jednakowych kierunkach i zwrotach. Oblicz :

a) wartość siły wypadkowej, którą siłacze działają na wózek
b) wartość przyspieszenia wózka, jeśli jego masa wynosi 1300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam.

Dnia 23.05.2010 o 16:52, Hommicide napisał:

a) wartość siły wypadkowej, którą siłacze działają na wózek

Fw=F1+F2+F3=1000+1400+1500=3900N

Dnia 23.05.2010 o 16:52, Hommicide napisał:

b) wartość przyspieszenia wózka, jeśli jego masa wynosi 1300kg.

F=m*a
a=F/m
a=3900N/1300kg
a=3m/s^2

A ja mam za to inny problem, tradycyjnie z polskiego, bo z czegoby innego.
Mam napisać porównania Harpagona i Tartuffe''a, róznice i podobieństwa. Jakieś może wskazówki? Bo w ogóle nie pamętam, zebyśmy w szkole omawiali Świetoszka i ja taki mało zorientowany jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytnio czasu, więc tylko opis pokoju.

Mein Zimmer ist klein, aber gefällt mir gut. In meinem Zimmer habe ich einen PC, ein Fernsehgerat, ein Bett, einen Sessel, einen Schrank, einen Schreibtisch, einen Tisch, einen Teppich und ein Couch (rzeczy do wyboru, do koloru). Der PC und das Fernsehgerat ist neue. Das Bett ist bequem. Der Sessel ist praktisch und weiß. Der Schrank ist groß und schwarz. Der Teppich ist schön. Das Couch ist bequem. Mein Zimmer ist orange. Ich liebe mein Zimmer. In meinem Zimmer mache ich Hausaufgaben und surfe im Internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 17:10, Markush napisał:

O ile dobrze pamiętam.
> a) wartość siły wypadkowej, którą siłacze działają na wózek
Fw=F1+F2+F3=1000+1400+1500=3900N
> b) wartość przyspieszenia wózka, jeśli jego masa wynosi 1300kg.
F=m*a
a=F/m
a=3900N/1300kg
a=3m/s^2

A ja mam za to inny problem, tradycyjnie z polskiego, bo z czegoby innego.
Mam napisać porównania Harpagona i Tartuffe''a, róznice i podobieństwa. Jakieś może wskazówki?
Bo w ogóle nie pamętam, zebyśmy w szkole omawiali Świetoszka i ja taki mało zorientowany
jestem.


Sprawdziłem odpowiedzi na końcu książki i wygląda na to, że jest dobrze. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 16:12, Jave napisał:

Gęstość podana to stan przed dodaniem gazu, tak? Zaraz się policzy.

ym. możliwe.
Ogólnie to podobno można w tym zadaniu wstawić gdzieś wzór na masę molową.. ale chodzi o to, ze ja nie wiem nawet jak zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 18:17, Islanzi napisał:

ym. możliwe.
Ogólnie to podobno można w tym zadaniu wstawić gdzieś wzór na masę molową.. ale chodzi
o to, ze ja nie wiem nawet jak zacząć.

Równanie Clapeyrona. Piszesz dla dwóch stanów: przed dodaniem i po dodaniu. Liczba moli we wzorze oznaczana jest jako "n", które z kolei można zapisać jako m(c) (przyjmijmy, że nawias to indeks dolny) dzielone na m(mol) (masa molowa). Znaczy, dzielisz masę całkowitą gazu przez masę jednego mola. W zadaniu masz podane, że masa balonu + masa gazu = 20g. Przyjmując, że podana gęstość dotyczy stanu przed dodaniem gazu, możesz z tego policzyć masę balonu i gazu. (Proporcja: 1dm^3 - 1,2g więc ile gram to 2,5dm^3). Czyli masz, że pierwsza masa gazu przed dodaniem wywiera takie ciśnienie, a masa gazu po dodaniu (czyli masa pierwsza + masa druga) wywiera takie a takie ciśnienie.

Końcowy problem to "o ile". Znaczy to, o ile konkretnie, o ile procent czy też ma to zostać pozostawione jako zapis we wzorze?

edit. Tak sobie pomyślałem, że jeżeli chodzi o to, że to gęstość przed dodaniem, możesz policzyć masę molową. 1 mol - 22,4dm^3 - xg a wiesz, że 1dm^3 to 1,2g. Liczysz ciśnienia, potem odejmujesz. Nie zapomnij zamienić stopni C na Kelwiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować