Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie nowy Baldur`s Gate?

196 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2012 o 23:43, Braveheart napisał:

BTW: Jak kiedyś by powstała 3 część to nie wiem czy jakikolwiek twórca czy twórcy
zdają sobie sprawę czy ewentualnie są świadomi z tego że ta przepowiednia się dopełniła.
=.=.
Ruszanie tej serii to byłaby czysta profanacja postaci mimo iż gra/seria nie umarła do
dziś ale zdobyła swój status i należy się jej raczej jakiś ''szacunek''


Przecież można stworzyć nową historię, nie trzeba ciągnąć tamtej. Takie były kiedyś plany. Tak samo jak w NWN nie grasz ciągle tą samą postacią tak i tutaj nie ma musu. Baldur''s Gate to nie POSTAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman-> deus ex3 nie jest w połowie tak dobry jak 1, chociaż jest grą dobrą, ale nie zapominajmy, że jedynka jest arcydziełem.

Tylko kto miałby zając się 3 częścią BG? O ile wiem prawa do D&D dalej są jakieś nierozstrzygnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 21:56, dark_master napisał:

bo 10 lat temu nie było tormenta,

Był ;)

Dnia 29.02.2012 o 21:56, dark_master napisał:

a poza tym, jak tak śledzę dyskusję, to problem polega na tym ze jedni mówią o BG1 a
drudzy o BG2, a te gry dzieliła przepaść

Tu się zgodzę - w jedynce zdarzały się dłużyzny, spore tereny na których niewiele się działo itp. Jednak, ogólnie mówiąc - uważam, że zarówno pierwszy, jak i drugi Baldur, podobnie jak Planescape: Torment, dawały graczom doświadczenie dużo bardziej zbliżone do czytania książek, niż robią to obecne gry. I w tym niektórzy widzą ich siłę, a inni słabość (niestety ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<!-- February 29, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<!-- Take heart fellow adventurers, for you have curried the favor of Boo, the only miniature giant space hamster in the Realm! -->

To jakiś ukryty blog jest w tym źródle :D

i na dole podpis
<!-- I can teach you how to use your wrath. -->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 18:11, Masquamacus napisał:

<!-- February 29, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<!-- Take heart fellow adventurers, for you have curried the favor of Boo, the only
miniature giant space hamster in the Realm! -->

To jakiś ukryty blog jest w tym źródle :D

i na dole podpis
<!-- I can teach you how to use your wrath. -->


Blogiem to ciężko nazwać - to są po prostu cytaty poszczególnych postaci z BG. Ten o Boo to oczywiście Minsc, wcześniej był też Irenicus,a reszty nie kojarzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną teorię, ciekawy jestem co o niej sądzicie.
Zawsze miałem słabość do zagadek matematyczno-logicznych i widzę je wszędzie :)

<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
dla mnie to zwyczajne równanie
(666-44)/2 = 311
nie mam dokładnej informacji kiedy ten ukryty tekst został zamieszczony w kodzie strony, ale zakładając że było to kilka dni temu, można przypuszczać, że coś się wydarzy za 311 dni, czyli ok. 1 stycznia przyszłego roku

Cytaty, które ukazywały się w ciągu 2-3 dni są zaczerpnięte od różnych postaci z obu części gry, co może sugerować ich udział w "projekcie"
Moim typem jest reedycja w HD, ale mająca na celu połączenie wszystkich części i dodatków w jedną spójną całość.

Do tego jako "duże być może" dorzuciłbym obsługę gry na urządzeniach z dotykowymi ekranami (to skojarzenie to akurat z okazji ukazania się wczoraj nowej bety 8okienek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 20:21, DemonCleaner napisał:

Mam pewną teorię, ciekawy jestem co o niej sądzicie.
Zawsze miałem słabość do zagadek matematyczno-logicznych i widzę je wszędzie :)

<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
dla mnie to zwyczajne równanie
(666-44)/2 = 311
nie mam dokładnej informacji kiedy ten ukryty tekst został zamieszczony w kodzie strony,
ale zakładając że było to kilka dni temu, można przypuszczać, że coś się wydarzy za 311
dni, czyli ok. 1 stycznia przyszłego roku


Mam wrażenie, że za bardzo komplikujesz sprawę ;) Jak dla mnie to wcale nie taka subtelna wiadomość o czymś związanym z Infinity Engine ("tajemnicza postać rzuca czar Zmartwychwstanie: Infinity Engine").
Mógłbyś się podzielić informacjami, dlaczego podstawiłeś akurat takie liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego stawiacie od razu, że im nie wyjdzie. Szansę można im dać. Jeśli BG 3 będzie przynajmniej w 80% tak dobry jego poprzedniczki, zaczołbym już oszczędzać.

Mam tylko nadzieję, że firma nie ma kłopotów finansowych i nie szuka czegoś, co by się sprzedało (nawet jakby 3 im nie wyszła, to na pewno ją sprawdzę), bo co jak co, ale marka jest już wyrobiona u wielu graczy.

Jeśli mają pomysł, odpowiednie środki i możliwości na stworzenie godnej kontynuacji serii Baldrus, to do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 01:33, Troposz napisał:

Niech cos tylko z serii baldura wypuszcza w 3d to spale wszystkie kopie takiego chlamu

Mocne stary słowa!!. Chyba założymy Podziemny Krąg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że jeśli będzie to nowa gra to będzie w 3D. Tak samo jak na 99,999999% nowy film będzie w kolorze. Takie czasy i technologia. Osobiście podobał mi się silnik ze Świątyni Pierwotnego Zła. Grafika była ładna , szczegółowa i przejrzysta. No i była w 3D. Mnie osobiście 3D nie przeszkadza, ale niech na bogów będzie możliwość ustawienie rzutu izometrycznego (np. Diablo 3).
Co do wersji w HD... Połączyć wszystkie części w jedną całość, dodać nowe questy i przedmioty. I czego więcej trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 13:23, Douger napisał:

Przecież wiadomo, że jeśli będzie to nowa gra to będzie w 3D. Tak samo jak na 99,999999%
nowy film będzie w kolorze. Takie czasy i technologia. Osobiście podobał mi się silnik
ze Świątyni Pierwotnego Zła. Grafika była ładna , szczegółowa i przejrzysta. No i była


Zgadzam się - engine Świątyni, mimo wieku - świetnie by się nadawał. Ale 3D było tam tylko w postaci modeli obiektów, tła były ręcznie rysowane o ile się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak: modele 3D ,a tła 2D. I wystarczy :D Przecież te wszystkie gry są o niebo ładniejsze niż dajmy na to Gothic czy NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 15:00, SerwusX napisał:

Nie lepiej zacząć jakąś nową serię? Bo jak się nie uda, to to będzie profanacja serii,
patrz Gothic 4.


Za bardzo sceptyczny jesteś. Ja nie wiem co mogłoby się nie udać w robieniu nowych tekstur i animacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować