Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2014 o 19:09, Zajanski napisał:

W normalnych miejscach, w których obowiązują zasady elementarnej sprawiedliwości gdy
raz już się za coś wlepi karę, to sprawę uważa się za zamkniętą, a nie wyciąga w sytuacji
kiedy to jest "władzom" wygodne.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33281&pid=2730

...hihihi.

Taka tradycja tutaj jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 18:55, Muradin_07 napisał:

/.../ W normalnej sytuacji, tym bardziej ze teraz każdy taki post
nagradzany jest z automatu banem, byłby to ban. Był degrad i było to "dziecinne" i niesprawiedliwe.

A niby dlaczego dziecinne i niesprawiewdliwe?
Lubię operować na konkretach. Konkretem jest wyjście, w tym roku Wiedźmina 3. BEZ ZABEZPIECZEŃ. No i co, że bez zabezpieczeń? Ja już zamówiłem kupno Wiedźmina 3, nie patrząc ani na cenę, ani nawet wiedąc o tym, że gra nie będzie miała żadnych zabezpieczeń przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Zrobiłem tak dlatego, że szanuję pracę autorów gry i jeszcze bardziej szanuję ich podejście do graczy. Odnoszę soę do P.T. Autorów dokładnie tak, jak Oni do mnie.Widzę, że oni mnie, jako gracza, szanują. Byłbym ostatniś świnią (przepraszam wszystkie świnie, są bydlęta od nich gorsze) gdybym za ich pracę nie chciał zapłacić.
Ale to zupełnie nna marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze trochę stron w tym temacie się naprodukowało podczas mojej nieobecności. Z racji tego, ze dyskusja dotyczyła mojej osoby czuję się zobligowany wrzucić dwa grosze. Mianowicie sprawę jak widać, obgadaliśmy poza forum, dochodząc do wspólnych racjonalnych wniosków.
Przyznaję też bez bicia, że ta przepychanka w jaką niejako trochę wciągnąłem Wojmana była zbędna, bo można było wszystko od początku załatwić na zimno poza forum, bez zbędnych złośliwych docinek.

Aczkolwiek z dyskusji widzę wynikła jedna pozytywna sprawa - wrócił temat poprawy regulaminu pod obecne czasy i nazwijmy to standardy.

Bo chociażby ściąganie filmów/muzyki/obrazów - kiedyś było nielegalne, nieformalnie bo prawo źle to regulowało, ale nielegalne. A dziś np nielegalne jest jedynie w świetle prawa tylko rozpowszechnianie i pobieranie ale treści przedpremierowych. Wiec niejako np pobranie filmu który miał już u nas premierę jest zgodne z prawem w myśl ustawy o prawie autorskim i podpunktu o użytku własnym. Fajnie by było, gdyby ta dyskusja, konstruktywnie powróciła i poczynione by zostały jakieś zdrowe i rozsądne zmiany [oczywiście z udziałem redakcji i moderatorów, za aprobatą np Krzyska Ogrodnika który mógł by tu wpaść i zredagować sobie np proponowane zmiany, po czym odnieść się od strony serwisu do ich ewentualnej treści]

Tak wiec reasumując chętnie bym ze strony kilku osób [Thanadira chociażby, który ogółem przywrócił tor tej rozmowy] zobaczył propozycje poprawy naszego regulaminu, bo może z tego wyniknie coś pożytecznego. Zwłaszcza, ze gramsajty 2.0 mogą być tez zapowiedzią niejako forum 2.0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie że rozwiązań co do spamerów nie trzeba dawać koniecznie na forum, można się z modkami przecież skontaktować za pomocą maila czy formularza.

Nikt wtedy nie będzie groził banem z powodu reklamy danego serwisu.
Innymi słowy nie dziwię się że Wojman chwilowo stracił cierpliwość. Widzę jednak że BAN jest cofniętny, więc nie ma o czym gadać.

Może poza tym skurczybykiem który znowu zamieszcza kolejne posty. Jeżeli ignorowanie go i kasacja postów to póki co jedyne rozwiązanie, to zaczynam się nieco niepokoić, bo już trochę czasu minęło, a on na zniechęconego nie wygląda.
A admini to na serio nie widzą problemy i nie obchodzi ich że ktoś robi śmietnik ? Na serio tylko Wojman i Karahot się tym zajmują, mimo że nikt im za to nie płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 20:51, Darkstar181 napisał:

Ja tylko dodam od siebie że rozwiązań co do spamerów nie trzeba dawać koniecznie na forum,
można się z modkami przecież skontaktować za pomocą maila czy formularza.


To też zostało uzgodnione, wszelkie mniej oczywiste pomysły czy jakieś nietypowe rozwiązania w przyszłości zamierzam pierw rzucić na skrzynkę kontaktową [jeśli będę miał np pomysł na rozwiązanie danego problemu, ale mniej lub bardziej nieortodoksyjny :)]

Dnia 16.01.2014 o 20:51, Darkstar181 napisał:

Może poza tym skurczybykiem który znowu zamieszcza kolejne posty./ciach/


Koleś używa dobrego proxy, bardzo trudnego do wyśledzenia. Sam ma zmienne ip a forum jest stare i nie pozwala szaleć z zaawansowanymi skryptami z tego co nam wiadome. Sami moderatorzy tez nie mają możliwości ingerencji w strukturę forum, poza swoim panelem i narzędziami do edycji i moderacji postów/tematów/względnie gramsajtów.
Pytanie co z administracją/redakcją - to dosyć zasadne pytanie, bo zieloni milczą i jeśli pracują po cichu, to tym milczeniem nie robią sobie dobrego pru, przydał by się nawet prozaiczny wrzut typu "spokojnie, działamy, wiemy co się wyprawia ze spamem", wtedy by człowiek widział, ze coś się w temacie rusza.
Bo na razie zostają tylko obecni moderatorzy [a na dziś dzień aktywnych jest ich chyba 3-4, tu też pojawia się pytanie czy gram nie powinien np ogłosić rekrutacji i wybrać kilku dodatkowych moderatorów]
Aktywności 24/7 tez ciężko wymagać. Jeszcze dochodzi problem techniczny, komentarze ze strony głównej nie są spięte z forum, wiec kasując post pod newsem na forum nie znika on ze strony głównej [czasem nie znika wcale a czasem znika dopiero po czasie].
W taki sposób z pozoru drobny problem staje się poważnym utrapieniem.

Zwłaszcza, ze gość to robi masowo, co więcej prawdopodobnie manualnie [masochista], co za tym idzie nie jest jak typowy bot któremu zablokujesz kilka słów kluczowych i jego wrzut robi się bezużyteczny, bo gość siedząc za klawiaturą i wciskając spam własnoręcznie może go w locie modyfikować. doda gdzieś kropkę, użyje skrótu do linka i już omija filtr.

Trzeba przyznać, ze jest to osobnik niezwykle zawzięty. Jestem pewien, ze ma jakieś wymierne korzyści z rozpowszechniania tego spamu [albo jakiś uraz mózgu, bo robić tyle syfy, marnować na to tyle czasu i energii za psi gwizdek to zakrawa na chorobę psychiczną :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem na nogach od około 17 godzin i powoli zaczynam widzieć podwójnie (a pół butelki wina, którą "wmusiła" we mnie małżonka, również nie pomaga), w chwili obecnej odpowiadać nie będę, natomiast zaryzykuję offtop i powiem tylko, że cieszę się, że ban został zdjęty i zostajesz na forum. Bez Ciebie to nie byłoby to samo miejsce.

A teraz życzę wszystkim przyjemnego wieczoru, owocnej dyskusji i do przeczytania jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 20:51, Darkstar181 napisał:

A admini to na serio nie widzą problemy i nie obchodzi ich że ktoś robi śmietnik ? Na
serio tylko Wojman i Karahot się tym zajmują, mimo że nikt im za to nie płaci ?


Ano chyba nie. Pamiętasz jak padły statystyki, to ludzie pytali się kiedy wrócą, odpowiedź była mniej więcej taka: "nie ma kto się tym zająć, bardzo trudne itp."
A potem okazało się, że wystarczył jeden człowiek z wolnym czasem i zrobił działający substytut.

@ Pietro87

Witam z powrotem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może rozwiązanie, które zastosowała konkurencja? Mianowicie osoby bez okreslonej ilości już napisanych postów/dni obecności na forum/stopnia nie moga wklejać linków (sa z automatu zmieniane na okreslony tekst). U konkurencji sprawdza się to chyba całkiem nieźle...

ot - ciesze się, że sprawa Pietro miała happy end :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 23:26, aope napisał:

Panowie, a może rozwiązanie, które zastosowała konkurencja? Mianowicie osoby bez okreslonej
ilości już napisanych postów/dni obecności na forum/stopnia nie moga wklejać linków (sa
z automatu zmieniane na okreslony tekst). U konkurencji sprawdza się to chyba całkiem
nieźle...


Wbrew pozorom nie jest to głupi pomysł, warto go przedstawić górze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 23:26, aope napisał:

Panowie, a może rozwiązanie, które zastosowała konkurencja? Mianowicie osoby bez okreslonej
ilości już napisanych postów/dni obecności na forum/stopnia nie moga wklejać linków (sa
z automatu zmieniane na okreslony tekst).

To wtedy będą podawać linki z powstawianymi spacjami :/ Chociaż jest to pewien sposób. Nie każdemu, kto normalnie kliknąłby w link, będzie się chciało poprawiać adres lub przepisywać, aby móc sprawdzić stronę, zmniejsza się więc sensowność takiego spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z gramsajtem zbanowanego? On jest całkowicie usuwany, czy tylko blokowany? Pytam, bo zgodnie z moją wiedzą ban Ostrowiaka miał się skończyć około 26 lutego, a na jego gs nadal nie można wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 02:14, ManweKallahan napisał:

Jak to jest z gramsajtem zbanowanego? On jest całkowicie usuwany, czy tylko blokowany?
Pytam, bo zgodnie z moją wiedzą ban Ostrowiaka miał się skończyć około 26 lutego, a na
jego gs nadal nie można wejść.


Jest zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie wiem czy jest tam nawet co do zobaczenia. Ostatnim razem jak byłem na tym GSie to chyba wszystko było ukryte w geście strajku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 19:22, ManweKallahan napisał:

Nawet po zakończeniu okresu bana?


Jeśli ban ostanie zdjęty to gramsajt automatycznie staje się odblokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2014 o 19:31, Isildur napisał:

Jeśli ban ostanie zdjęty to gramsajt automatycznie staje się odblokowany.

26 listopada dostałem od moderatorów informację, że Ostrowiak dostał bana na 3 miesiące. Ten okres minął około 26 lutego, a jego gramsajt jest nadal niedostępny. Więc coś tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo Ostrowiak chciał tylko odzyskać teksty i sobie stąd iść. Termin bana minął, więc co jest nie tak? Nie da się go odbanować ręcznie? I czy koniecznie musi to być moderator, który dał bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się