Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Odbiegając od obecnie prowadzonej tu dyskusji, wpadłem na pewien pomysł, który rozwiąże sprawę cichych banów, niesłusznych w mniemaniu postronnych degradów lub banów i być może rozjaśni mroki forumowego świata ociemniałym, zwykły forumowiczom. Pomysł być może już kiedyś padł, ale go odświeżę (jakby nie padł, to przypisujcie go mnie:P).

Pręgierz. :D
Nie chodzi mi tu o słup, który postawimy na środku forum i do którego będziemy wiązać forumowych "przestępców" i chłostać ich po gołych zadach.
Nie, nic z tych rzeczy (przynajmniej nie dosłownie). Chodzi mi tu o rodzaj statystyki, w której będą przedstawiane degrady i bany. Taka rozszerzona wersja tego: http://gramstaty.rob006.net/promotions/negative/2014/2/ . Rozszerzona o rubryki, kto wymierzył sprawiedliwość, powód i być może krótki komentarz pana władzy. Przewinienie szło by do naszej kartoteki i jednocześnie na "tablicę zwyrodnialców". :P

Z drugiej strony, taka wiedza mogłaby jeszcze bardziej zaognić niektóre konflikty. :P

Pomysł głupi? Może. Dawniej idea zbudowania samolotu też była wyśmiewana, ale nie została porzucona. I dziś na niej korzystamy, czyż nie? ;)

P.S. To na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

Nie uważasz, że ta analogia jest trafniejsza?


Zdecydowanie NIE. Fresków nie można przenieść, teksty owszem. Już w tym momencie twoje porównanie mija się z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 18:11, rob006 napisał:

> Nie uważasz, że ta analogia jest trafniejsza?

Zdecydowanie NIE. Fresków nie można przenieść, teksty owszem. Już w tym momencie twoje
porównanie mija się z rzeczywistością.

Freski można przenieść. Jest to trudne, ale nie niemożliwe. I było, choć bardzo rzadko zrobione. Już w tym momencie Twój argument traci wartość.
Ale abstrahując od tego, to, co ktokolwiek opublikował w internecie, pozostaje jego własnością intelektualną, ale ktoś, kto tego chce może to skasować ze SWOJEJ strony. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 17:37, Kakarotto napisał:

/.../. Dawniej idea zbudowania samolotu też była wyśmiewana, ale nie została
porzucona. I dziś na niej korzystamy, czyż nie? ;)
/.../

Tak, z samolotów korzystamy. Głównie dzięki powszechnemu zignorowaniu patentu braci Wright. Opatentowali sposób zmiany kierunku i wysokości lotu za pomocą zmiany ruchomej części skrzydeł. Wiele czasu poświęcili procesom, ale nic, albo prawie nic, nie uzyskali.
Natomiast jeśli chodzi o sam pomysł - generalnie zgadzam się, chociaż, jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jesteś za. Są tu przecież osoby, którym wyjątkowo zależy, żeby ta dyskusja się skończyła bez żadnych rezultatów.

Ten fragment twojego posta skierowanego do Ostrowiaka mnie rozbawił niesamowicie:
Bo, według mnie, pozwalasz sobie zbytnio naciągać regulamin dla swoich potrzeb.

To takie pocieszne niezwykle XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byłoby żałosne rozwiązanie, bo nie chciałbym pisać czegoś tylko po to, żeby ktoś mi potem to wyrzucił, zabrał lub podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem i wykorzystał moją pracę jako swoją, bo "tak mu pozwala regulamin, na który się zgodziłem". Może przejaskrawiam, ale pewnie wiele wypaczeń by było i na takie coś zgodzić się nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 10:59, Revanchist napisał:

Oczywiście, że jesteś za. Są tu przecież osoby, którym wyjątkowo zależy, żeby ta dyskusja
się skończyła bez żadnych rezultatów.


Ale ta dyskusja się skończy bez żadnych rezultatów. Dobrowolnej rezygnacji raczej się nie ma co spodziewać, "zieloni" tu nie zaglądają (bo praktycznie w ogóle na forum ich się już nie widuje), więc możemy sobie co najwyżej pogadać, ponarzekać, a jak było, tak będzie. A kontynuowanie słownych utarczek z KrzysztofemMarkiem mija się kompletnie z celem. Co by się nie powiedziało, nie zasugerowało, i tak wyjdzie na to, że:
- winny jest sugerujący
- wprowadzanie zmian jest bez sensu, jest dobrze tak, jak jest, po prostu mamy postawę roszczeniową
- kiedyś było lepiej
- my się nie znamy, bo jesteśmy tu raptem kilka lat, a nie od czasów, gdy Chrystus był jeszcze kapralem (KM wie lepiej, bo pamięta czasy starych rang).

Być może gdyby ktoś "zielony" tu zajrzał, zobaczył, co się dzieje, dałoby to szanownej redakcji trochę do myślenia. Ale, biorąc pod uwagę, ile skarg już ludzie słali (i nic), podejrzewam, że nawet to by nic nie zmieniło. Czas pogodzić się ze smutną rzeczywistością - nikomu "na górze" tak naprawdę na tym forum nie zależy, wystarczy spojrzeć na to, kiedy Konsulat odwiedził któryś z konsulów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i żałosne ale za to powszechne w darmowych usługach, dlatego też wszystko co ma jakąkolwiek wartość trzymam na fizycznie moich nośnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:03, Revanchist napisał:

lub podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem i wykorzystał
moją pracę jako swoją, bo "tak mu pozwala regulamin, na który się zgodziłem". /.../

Tego akurat zrobić nie wolno. Ale... jak komuś odstąpisz prawa do wykorzystania swojej pracy, to tracisz do niej wszystkie prawa z jednym wyjątkiem: zawsze i wszędzie pozostaniesz autorem. I nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:17, Ring5 napisał:

Ale ta dyskusja się skończy bez żadnych rezultatów. Dobrowolnej rezygnacji raczej się
nie ma co spodziewać, "zieloni" tu nie zaglądają (bo praktycznie w ogóle na forum ich
się już nie widuje), więc możemy sobie co najwyżej pogadać, ponarzekać, a jak było, tak
będzie. A kontynuowanie słownych utarczek z KrzysztofemMarkiem mija się kompletnie z
celem. Co by się nie powiedziało, nie zasugerowało, i tak wyjdzie na to, że:
- winny jest sugerujący
- wprowadzanie zmian jest bez sensu, jest dobrze tak, jak jest, po prostu mamy postawę
roszczeniową
- kiedyś było lepiej
- my się nie znamy, bo jesteśmy tu raptem kilka lat, a nie od czasów, gdy Chrystus był
jeszcze kapralem (KM wie lepiej, bo pamięta czasy starych rang).


Heh, taka charakterystyka pasuje do kogoś kto jest na emeryturze/rencie. Żył w głębokiej komunie, nie ma nic innego do roboty, tylko siedzenie przed tv/radiem i narzekanie. Każdą zmianę poprzedza paniczny strach, coś jak kobietki w biurze kiedy zmienią offica i zmieni się układ menu, tzw. strach przed nowym.
Aaa no i mówienie, że nie możemy mieć racji, bo jesteśmy za młodzi.
Wątpię, że takie osoby pojawiają się na forum ;)

Temat zmian się wyczerpał, teraz czekamy do kolejnej afery i ponownego wybuchu spontanicznego narzekania na pracę moderatorów/administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy.
Potrzebujemy większej liczby moderow (nie mówię o wywalaniu).
Przydałoby się też żeby ktoś oceniał ich pracę, ale w zamian za to powinni mieć jakieś wynagrodzenie.
Forum i Gramsjat potrzebuja zmian. Aktualnie gram.pl to budynek ładny z zewnątrz a w środku jest ruina. Jeśli chcemy by gram.pl było liderem, to trzeba coś zmienić. Zwłaszcza w czasach Steama. Możemy dalej kłócić się o bany, moderow ale nie zmieni to faktu, że zmiany są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 12:43, qwerty5712 napisał:

Potrzebujemy większej liczby moderow (nie mówię o wywalaniu).


Owszem, trzeba, ale najpierw trzeba ukrócić władcze zapędy niektórych.

Dnia 16.03.2014 o 12:43, qwerty5712 napisał:

Przydałoby się też żeby ktoś oceniał ich pracę, ale w zamian za to powinni mieć jakieś
wynagrodzenie.


Była kiedyś taka opcja, ale dzisiaj już nie działa. Popsuła się, a Wojman nie jest na liście modów, hehe.

Dnia 16.03.2014 o 12:43, qwerty5712 napisał:

Forum i Gramsjat potrzebuja zmian. Aktualnie gram.pl to budynek ładny z zewnątrz a w
środku jest ruina. Jeśli chcemy by gram.pl było liderem, to trzeba coś zmienić. Zwłaszcza
w czasach Steama. Możemy dalej kłócić się o bany, moderow ale nie zmieni to faktu,
że zmiany są potrzebne.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=553

http://cdn.bulbagarden.net/upload/7/70/079Slowpoke.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 12:53, Revanchist napisał:

Na takim Gaminatorze w regulaminie był taki zapis, że opublikowane tam przez użytkowników
recenzje mogą używać w celach dowolnych.

Jeśli ktoś przeczytał regulamin i na to się godził - jego sprawa. Toż przecież i w normalnej pracy, pracownik pracuje za pieniądze, na firmowym sprzęcie, a patenty należą do przedsiębiorstwa w którym pracuje. Chociażby był głównym autorem projektu i sam wykonał wszystkie prace - umowy o pracę są tak skonstruowane (i zgodnie z prawem), ze rezultaty jego pracy należą do przedsiębiorstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:46, maniekk napisał:

> /.../. > Wątpię, że takie osoby pojawiają się na forum ;)
/.../

Możesz być pewien, że na tym forum są osoby, które wiekowo przekroczyły ustawowy wiek emerytalny. Tyle, że niekoniecznie muszą być aż tak zachowawcze, jak Ci się wydaje.
Druga sprawa, to taka, ze zmiany (wszelkie!) muszą być opłacalne dla właściciela forum. Bo jak nie są opłacalne, to trzeba wprowadzić opłaty za prawo zamieszczania wypowiedzi na forum. Bo dopiero wtedy będzie: "płacę i wymagam". Czy ktokolwiek chce tego naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro MartivaR zgodnie z tym co wiem nie chce zająć stanowiska opiekuna społeczności, a aktywność Lucasa pozostawia wiele do życzenia (co się w tym temacie na ostatnich stronach także przewijało), to może warto by powierzyć tę rolę komuś, kto będzie miał zapał do takiej pracy? Przyszedł mi do głowy w tej kwestii ww3pl, który się przecież z tej społeczności wprost wywodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, dobry pomysł. Wuwu wywodzi się z forum, ale nie wiem jednak, czy ogarnia gramsajty. Chociaż... czy mu to do czegoś potrzebne? Nauczy się chłopak. Jeśli przyjdą nowe gramsajty, to będzie mógł spokojnie się ich nauczyć na nowo i może nawet fajnie rozwinąć tę część gramu, tak jak kiedyś się rozwinęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej - po prostu potrzebny jest opiekun społeczności, który by był tylko opiekunem społeczności i nie robiłaby nic więcej niż była opiekunem społeczności. Bo połączenie tego z inną funkcją po prostu powodować, że najzwyczajniej w świecie któraś z ról cierpi. W tym przypadku społeczność, bo ważniejsze jest np. pisanie tekstów do serwisu i jest to priorytet, bo content musi być zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się