Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2009 o 15:26, Rick napisał:

EDIT: dawidos160- tak, sam byłem uczestnikiem(jednym z twórców) jednego z takich
buntów przeciwko "nadużywaniu władzy przez moderatorów". Wyszło jak wyszło, ale nie uważam,
że poniosłem wtedy klęskę. Nawet jeśli większość użytkowników myśli inaczej. Z tymże
dobry bunt musi mieć jakiekolwiek sensowne postawy.


Ostatni bunt ( nie mówię o swoim ) miał bardzo sensowne podstawy. Jakoś nie przeszedł dalej. Czemu ? Pozostawiam to w wiedzy tych,którzy w sprawie się orientują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak udowodnić że to ja na 100% zrobiłem. Wielu było i większość pewnie miała rację. A z tym samochodem to będzie inaczej, brat mieszka ze mną, kupił sobie samochód(inny model i rejestracja bo inaczej się nazywał i inny posiadacz), ale mieszka w tym samym domu, no i co? Serio to się nudne robi, ale nie pozwolę aby jakiś koleś za nic mi status obniżał(chociaż to raczej nic nie da).

Panie Rick jestem niepełnoletni więc odpowiedzialny nie jestem, raczej on(właściciel tego konta) powinien być odpowiedzialny za swoje posty. Fakt te spoilery są zbędne. Moderator sam wymyśla prawa, żeby poczuć się jak władza.

Ludzie nic do moda nie mają jak ich uczciwie zdegradował, nie mają też ci co byli zbanowani bo sami się prosili.

Idę sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 15:48, Langier napisał:

Panie Rick jestem niepełnoletni więc odpowiedzialny nie jestem

A to już niepełnoletność zwalnia z czegokolwiek? Twój problem, twoja sprawa, twoja odpowiedzialność. Ja niedawno skończyłem 18 lat, ale przez wszystkie lata na forum ponosiłem odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:56, Rick napisał:

Ja niedawno skończyłem 18 lat, ale przez wszystkie lata na forum ponosiłem odpowiedzialność
za swoje wypowiedzi.


A poniosłeś kiedyś za czyjeś wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

> Moderacja, to praca,
Jakoś nie otrzymują za nią zapłaty.

To, że jest bezpłatna niczego nie zmienia.Kwestia płatności podobno też była wyjaśniana, ale jakoś tak pokrętnie, że nie pamiętam jaka jest obowiązująca wersja (niech moderatorzy się wypowiedzą, czy dostają jakieś gry, czy inne drobiazgi, może jakiś bilet na impreze zamkniętą, czy coś - o ile chcą się wypowiadać).

Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

>której generalnie rzecz biorąc nie widać.
No właśnie, niczego nie widać. A to dlatego, że to dzięki nim to wszystko jeszcze stoi.

No stoi. Tylko statystyczny profil użytkownika się zmienił. Rażąco się zmienił.

Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

Nie zliczę już ilu użytkowników dostało zakaz wypowiadania się na forum. Gdyby nie to,
byłaby tutajk anarchia kompletna.

No tak, moderacja to bany i degrady oczywiście. Jednak cieszę się, że funikcjonuję w kilku innych miejscach Netu i mam porównanie, co jest dobrą moderacją, a co nie. I dlatego jestem szczerze zaciekawiony całą sytuacją, bo chciałbym zrozumieć decyzje gram.pl.

Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

>Akurat pech chce, że Wojman, zamiast moderować, woli machac moderatorską pałą i walić
a to z bana, a to z degrada.
A przepraszam, na czym według ciebie polega "praca" moderatora? Na pouczaniu? Na n-tym
przypominaniu regulaminu?


Wiesz, chciałbym, by PO RAZ PIERWSZY, ktoś mi wytłumaczył gdzie jest "spam", w postach, za które dostałem degrada. Ani na @, ani na forum nikt tego nie powiedział.

Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

I wszystko koniecznie tak, żeby wszyscy widzieli. A jak mu się zdarzy do kogoś napisać,
to też nas o tym poinformuje, by wszyscy widzieli jaki jest pracowity, a IMHO nadgorliwy.
> Jakby niektórzy mu nie kazali tego pisać, to by nie pisał.


Pomyłka. Wojman usiłuje być wiarygodny. Tylko, że się trochę spóźnił. Trochę bardzo.

Dnia 14.04.2009 o 14:58, Rick napisał:

> To dlaczego on tak lubi w taki sposób moderować mnie nie obchodzi. Mnie zastanawia
dlaczego
> się mu na taki styl moderacji pozwala.
To nie jest tak, że Wojman karze niewinnych. Jeśli ktoś naskrobał dostaje karę i juz.
To czy sprawiedliwą czy nie, to już inna kwestia. Ilu użytkowników, tyle wersji. Na
koniec dodam jeszcze: Ty nie widziałeś "złego" moderatora.


Karze. Mnie ukarał za to, że mu wytknąłem ignorancję, bezduszność i brak kultury w stosunku do zagłodzonych osób - powód oficjalny "spam". I muszę przyznać Ci rację, rzeczywiście Wojman jest najbardziej nieudolnym moderatorem, którego wyczyny widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:26, Rick napisał:

Tak samo jak praca polityka, praca strażaka, praca policjanta czy niemal kogokolwiek na świcie.


Generalizujesz, generalizujesz.
Tak czy inaczej, taka praca wymaga odpowiednich ludzi, którzy w sposób odpowiedni sprawują władzę. Konkluzję pozostawiam do sformułowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:48, Langier napisał:

jestem niepełnoletni więc odpowiedzialny nie jestem


LOL, rozbroiłeś mnie. Wyjdź na ulicę, zbij szybę w samochodzie, wyjmij z niego radio i poczekaj na policjantów. Z chęcią wytłumaczą Ci na czym polega odpowiedzialność nieletnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan rob006 dobrze mówi, może nie wiesz jak to jest, jak dostajesz degrada bo ktoś inny pisze głupoty na twoim kompie. Ja przez jeden dzień nie kumałem o co biega, bo mam degrad a za co? Tego nie wiedziałem. Teraz wiem i chcę coś z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:11, Langier napisał:

Pan rob006 dobrze mówi, może nie wiesz jak to jest, jak dostajesz degrada bo ktoś inny
pisze głupoty na twoim kompie. Ja przez jeden dzień nie kumałem o co biega, bo mam degrad
a za co? Tego nie wiedziałem. Teraz wiem i chcę coś z tym zrobić


xD_Anjinsan- ty pierwszy podałeś przykład, nie wiem po co bo ładu i składu nie ma, teraz też nie ma. Nie wiem co mi wytłumaczą, nie chcę wiedzieć. Może ty wiesz co ci by powiedzieli, ja nie wiem.

Sorry pomyłka z odpowiedzią zamiast edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:06, kotolew napisał:

>
No tak, moderacja to bany i degrady oczywiście. Jednak cieszę się, że funikcjonuję w
kilku innych miejscach Netu i mam porównanie, co jest dobrą moderacją, a co nie. I dlatego
jestem szczerze zaciekawiony całą sytuacją, bo chciałbym zrozumieć decyzje gram.pl.

Właściwie jedyną naprawdę poważną karą jest ban. Degrad? Przecież status się nie liczy. Wszyscy powtarzają to jak paciorek, a mimo to degrad wywołuje oburzenie.

Dnia 14.04.2009 o 16:06, kotolew napisał:

Wiesz, chciałbym, by PO RAZ PIERWSZY, ktoś mi wytłumaczył gdzie jest "spam",


Spam to nie tylko pisanie kilku postów pod rząd, ale także pisanie nie na temat.

Dnia 14.04.2009 o 16:06, kotolew napisał:

Karze. Mnie ukarał za to, że mu wytknąłem ignorancję, bezduszność i brak kultury w stosunku
do zagłodzonych osób - powód oficjalny "spam".

Coś nie chce mi się wierzyć w to "wytknąłem". jesteś pewien, że nie użyłeś bardziej dosłownego języka?

>I muszę przyznać Ci rację, rzeczywiście

Dnia 14.04.2009 o 16:06, kotolew napisał:

Wojman jest najbardziej nieudolnym moderatorem, którego wyczyny widziałem.

Tyle, że ja nic takiego nie powiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko (skoro jesteś nieletni to przysługuje nazywanie Cię tym określeniem), idź do mamy i powiedz, że Twój brat się w sieci zachował jak idiota i Ty poniosłeś tego konsekwencje. Niech przetłumaczy mu, że zasady obowiązują wszędzie, a Ty masz nauczkę na przyszłość, żeby pilnować tego co Twój brat robi na sieci jeśli macie wspólne IP.
Bulwers Ci tu nic nie da, nie masz możliwości udowodnić że to był Twój brat a nie Ty i tyle, przełknij tego degrada, zresztą już go odrabiasz i żyj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:13, Langier napisał:

xD_Anjinsan- ty pierwszy podałeś przykład, nie wiem po co bo ładu i składu nie ma, teraz
też nie ma. Nie wiem co mi wytłumaczą, nie chcę wiedzieć. Może ty wiesz co ci by powiedzieli,
ja nie wiem.


No cóż, wytłumaczą Ci, że bycie nieletnim nie oznacza automatycznego zwolnienia z odpowiedzialności za swoje czyny. Czy sądzisz, że w zakładach poprawczych przebywają wyłącznie pełnoletni? OK, może przykład był trochę ekstremalny, ale strach pomyśleć jak by to forum wyglądało, gdyby niepełnoletność powodowała na nim całkowitą bezkarność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, nic nikomu nie mówię ale tym nadrabianiem mogłem być brygadzistą. A jak ktoś spojrzy w statystyki to zobaczy że koleś pewnie jakiś niepoważny, bo tak go od początku musiał zaczynać. Lipa trochę bo robotnikiem już byłem, ale dobre i to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:17, Rick napisał:

Przecież status się nie liczy. Wszyscy powtarzają to jak paciorek, a mimo to degrad wywołuje oburzenie.

I to jest w tych idiotach najzabawniejsze.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 16:08, Merovingian napisał:

Generalizujesz, generalizujesz.

Ale mówię prawdę.

Dnia 14.04.2009 o 16:08, Merovingian napisał:

Tak czy inaczej, taka praca wymaga odpowiednich ludzi, którzy w sposób odpowiedni sprawują
władzę.

W każdej pracy potrzebni są odpowiedni ludzie. Odpowiedni sposób? Ilu ludzi, tyle opinii. Dla niektórych czasy PRL były o niebo lepsze niż teraz, a jaka jest prawda powinieneś wiedzieć. Rządzić w odpowiedni sposób to po prostu rządzić dobrze? Ja uważam, że jest dobrze, ty, jak sądzę, uważasz inaczej. Rozumiesz już słabośc swoich argumentów?

Langier

Dnia 14.04.2009 o 16:08, Merovingian napisał:

Pan rob006 dobrze mówi, może nie wiesz jak to jest, jak dostajesz degrada bo ktoś inny pisze głupoty na twoim kompie.

Ale zaraz powiesz to samo, "status się nie liczy". To o co tyle krzyku. Prawda jest taka, że nie udowodnisz tego, że to nie byleś Ty(szczególnie, że już było kilku takich delikwentów, którzy po założeniu drugiego konta myśleli, że wszystko im wolno). Statusu i tak Ci nie zwrócą więc domniemanej sprawiedliwości i tak nie zaznasz. Pilnuj brata następnym razem to nie będzie degrada. Proste.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:17, Rick napisał:

Właściwie jedyną naprawdę poważną karą jest ban. Degrad? Przecież status się nie liczy.
Wszyscy powtarzają to jak paciorek, a mimo to degrad wywołuje oburzenie.

Mi wydaje się, że przynajmniej w niektórych przypadkach, nie chodzi o niższy status, tylko o to, że użytkownicy uważają, że decyzja moderatora była niesłuszna.
I nie każd twierdzi też, że status nie ma znaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:25, Rick napisał:

Ale mówię prawdę.


Prawda prawdzie nierówna. Policjant, strażak i tym podobne wymagają decyzji zero-jedynkowych. Moderator ma czas i możliwości, aby sprawę przemyśleć i zareagować w sposób w miarę adekwatny do kary - i tak się w znakomitej większości wypadków dzieje.

Dnia 14.04.2009 o 16:25, Rick napisał:

W każdej pracy potrzebni są odpowiedni ludzie. Odpowiedni sposób? Ilu ludzi, tyle opinii. Dla niektórych czasy PRL były o niebo lepsze niż teraz, a jaka jest prawda powinieneś wiedzieć. Rządzić w odpowiedni sposób to po prostu rządzić dobrze? Ja uważam, że jest dobrze, ty, jak sądzę, uważasz inaczej. Rozumiesz już słabośc swoich argumentów?


Argumentów? To idzie również w drugą stronę, co zapewne wiesz. W taki sposób możemy szukać wiatru w polu, bo zaraz ktoś wyskoczy z podobnym tekstem i viola, tyle z dyskusji.
Gdyby nie było powodów, nie byłoby również zamieszania. Masz zamiar bronić decyzji kontrowersyjnych, które powtarzają się od x czasu? Nie wydaje Ci się to przynajmniej podejrzane? Wiem, że sprawiedliwość to pojęcie wybitnie względne, ale jeśli narzeka się regularnie i nie bez przyczyny, coś w tym musi siedzieć. I nie mam na myśli patowej sytuacji Langiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:17, Rick napisał:

> Karze. Mnie ukarał za to, że mu wytknąłem ignorancję, bezduszność i brak kultury
w stosunku
> do zagłodzonych osób - powód oficjalny "spam".
Coś nie chce mi się wierzyć w to "wytknąłem". jesteś pewien, że nie użyłeś bardziej dosłownego
języka?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=16906

(W sumie wyczyn Rzezima z degradowaniem mnie - w tym wątku - też był ciekawy)

A za bardziej bezpośrednie postawienie sprawy dostałem ban ze wskazaniem, że obrażam innych użytkowników, który to fakt w świetle regulaminu nie podlega tutaj dyskusji oczywiście.

Dnia 14.04.2009 o 16:17, Rick napisał:

>I muszę przyznać Ci rację, rzeczywiście
> Wojman jest najbardziej nieudolnym moderatorem, którego wyczyny widziałem.
Tyle, że ja nic takiego nie powiedziałem...


Mówiłeś, że są gorsi - tak Twoją wypowiedź zrozumiałem, a ja nikogo bardziej nieudolnego od Wojamana po prostu nie widziałem. Jak coś przeinaczyłem, przepraszam.

A co do "dosłownego języka", to rzeczywiście chętnie bym napisał coś vulgo, czyli "po prostu". Pech chce, że się nie da - np. ciągle nie wiem, co to jest "spam". A tak muszę, męczyć, wyciągać, nie dawać zapominać, z nadzieją, że łaskawy Wojman, choć nieudolny, to powie jednak, o co mu chodzi z tym "spamem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:33, Merovingian napisał:

Nie wydaje Ci się to przynajmniej podejrzane? Wiem, że sprawiedliwość to pojęcie wybitnie względne, ale jeśli narzeka się regularnie i nie bez przyczyny, coś w tym musi siedzieć. I nie mam na myśli patowej sytuacji Langiera.

Niby i regularnie, tyle że oni narzekają ciągle o tym samym. A czemu regularnie? Może mają problemy egzystencjalno moralne i próbują się dowartościować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 16:42, Stalker69 napisał:

Niby i regularnie, tyle że oni narzekają ciągle o tym samym. A czemu regularnie? Może
mają problemy egzystencjalno moralne i próbują się dowartościować ;]

To się nazywa syndrom "naprawiania świata" ;-DDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się