Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2009 o 20:37, KrzysztofMarek napisał:

To jest forum należące w 75% bodaj do Action S.A (jeśli nie, to proszę mnie skorygować)
i jeśli tak, to właśnie ta firma ma głos decydujący w tym co się na forum dzieje i będzie
działo.


Tyle że naszego Walgierza to już nie obchodzi, jest jedynie związany pewnie emocjonalnie z "czerwonymi". Po tylu latach moderowania nie da się ot tak tego zapomnieć i nie pozostać lojalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 07:39, Wojman napisał:

Na takie pytania na forum nie odpowiadamy o czym byla mowa bardzo wiele razy.

Dobrze, przepraszam teraz będe wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 07:48, Wojman napisał:

> Obecna sytuacja na forum to:
> Hulaj dusza , piekła nie ma.

A pozniej sie uzytkownicy denerwuja, ze przychodzi demoniczny Moderator i sie okazuje,
ze jednak to pieklo jest. :)


Dura lex, sed lex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 07:52, Wojman napisał:

> o wulgarnych nickach nie wspominają /.../

Jak wykryje, ze ktos sie posluguje takim nickiem to z miejsca dostaje bana, nieraz zanim
jeszcze zdazy jakis post napisac. Wulgarnych nickow nie bedziemy tolerowac. A jak ktos
sobie zalozy drugie takie konto dla zartow to niech sie liczy z konsekwencjami.


Wymieniony wyżej gramowicz "szalał" dość długo , przychylam się do opinii @Woko11
CYTUJĘ
"Marzy mi się dzień, w którym grupa uzbrojonych po zęby moderatorów wkroczy na to forum. I usunie z jego powierzchni dział "Rodzice i Dzieci", i wywali większość quizów i zabaw, i wysieka wszystkie trolle, i bany na lewo i prawo będą rozdawane. Aż zapanuje spokój i porządek. I nie będzie spamu, i nie będzie trolli, i nie będzie dyskusji o trawce z dziećmi, które ślepo wierzą, że to dobra rzecz i są ślepe na argumenty. Taaak, marzy mi się powrót do korzeni, kiedy moderatorzy byli surowi i chamscy."
KONIEC CYTATU.

Po drugie większa liczba moderatorów znacznie przetrzebiła by wyżej wymienione szeregi wrogów ludu gramowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 12:29, Woko11 napisał:

Marzy mi się dzień, w którym grupa uzbrojonych po zęby moderatorów wkroczy na to forum.

/.../

O tak w pełni popieram , kiedyś reakcje moderatorów były błyskawiczne a teraz... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 22:01, kerkas napisał:

O tak w pełni popieram , kiedyś reakcje moderatorów były błyskawiczne a teraz... .


Ciekaw jestem czy mielibyście takie samo zdanie gdyby to was dopadła moderatorska interwencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 22:50, Daimon_Frey napisał:

> O tak w pełni popieram , kiedyś reakcje moderatorów były błyskawiczne a teraz...
.

Ciekaw jestem czy mielibyście takie samo zdanie gdyby to was dopadła moderatorska interwencja...


Dopadła nieraz i żyję , z perspektywy czasu mogę ocenić iż to ja nie miałem racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 20:37, KrzysztofMarek napisał:

To jest forum należące w 75% bodaj do Action S.A (jeśli nie, to proszę mnie skorygować)
i jeśli tak, to właśnie ta firma ma głos decydujący w tym co się na forum dzieje i będzie
działo.


Powinieneś raczej napisać to jest forum należace do gram.pl sp. z o.o. które to w 75% należy do Action S.A. Czy większościowy właściciel decyduje o sposobie moderacji forum? Moim zdaniem nie. To zbyt mało istotny kawałek działalności gram.pl, by ktoś z Action zajmował swój czas nad tym jak ma wyglądać moderowanie na forum. Moderowanie wygląda jak wygląda bo widać osoba odpowiedzialna za forum uważa, że tak powinno wyglądać. I tu wchodzimy w kwestie subiektywnej oceny tego czy obraz moderacji jest "dobry" czy też "zły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 12:25, Rzezim napisał:

> /.../> Powinieneś raczej napisać to jest forum należace do gram.pl sp. z o.o. które to w 75%
należy do Action S.A. Czy większościowy właściciel decyduje o sposobie moderacji forum?
Moim zdaniem nie. To zbyt mało istotny kawałek działalności gram.pl, by ktoś z Action
zajmował swój czas nad tym jak ma wyglądać moderowanie na forum. Moderowanie wygląda
jak wygląda bo widać osoba odpowiedzialna za forum uważa, że tak powinno wyglądać. I
tu wchodzimy w kwestie subiektywnej oceny tego czy obraz moderacji jest "dobry" czy też
"zły".

Ktoś, kto ma 75% akcji, jest właścicielem większości akcji i to właśnie on ma głos decydujący. Ma głos decydujący we wszystkich sprawach. Ja sam korzystam z innych produktów Action S.A. i mam o tej firmie dobrą opinię. Ale to tak na marginesie. I, moim zdaniem, nie jest to "zbyt mało istotny" kawałek działalności gram.pl, bo, gdyby tak było, to Action S.A. nie kupowałoby 75% akcji gram.pl. No, chyba, ze Action S.A. ma tego samego właściciela co gram. pl i chodzi o rozliczenia przed Urzędem Skarbowym. Jeśli więc Action S.A. pozostawia moderowanie forum gram.pl w rękach dotychczasowych moderatorów, to widocznie ma w tym swój cel. Nie posądzam ani Action S.A., ani CDProjekt o jakąś naiwność biznesową więc musi to być korzystne dla wszystkich.
I zgadzam się z Tobą całkowicie, że moderowanie wygląda tak, jak osoba odpowiadająca za forum sądzi, że moderowanie na tym forum powinno wyglądać. Więcej, sądzę, i to już nie zgadza się z Twoją opinią, że taki sposób moderacji odpowiada głównemu właścicielowi forum, czyli Action S.A. Przecież, gdyby było inaczej, główny właściciel zmieniłby osobę odpowiadającą za moderowanie, albo dałby inne wytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakieś wymogi chyba musicie spełnić? Np spędzić 50 godzin na gramie w ciągu miesiąca. Wasze działania są obserwowane czy wam tak ufają że was nie kontrolują? Jak to jest z waszą pracą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 20:39, xD_ominik napisał:

Ale jakieś wymogi chyba musicie spełnić? Np spędzić 50 godzin na gramie w ciągu miesiąca.
Wasze działania są obserwowane czy wam tak ufają że was nie kontrolują? Jak to jest z
waszą pracą?

Nie dostaniesz wyczerpującej odpowiedzi na takie pytania. To już sprawa między właścicielem forum, a moderatorami. Tak samo nie dowiesz się, jakie narzedzia mają do dyspozycji. Możesz tylko obserwować skutki ich decyzji. Można powiedzieć, że jest to "tajemnica handlowa" (z braku lepszego określenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 20:39, xD_ominik napisał:

Ale jakieś wymogi chyba musicie spełnić? Np spędzić 50 godzin na gramie w ciągu miesiąca.
Wasze działania są obserwowane czy wam tak ufają że was nie kontrolują? Jak to jest z
waszą pracą?


Zacznijmy od tego, ze moderowanie forum nie jest nasza praca. Choc osobiscie nie mialbym nic przeciwko pobieraniu dobrej pensji i siedzeniu 8 godzin na forum przez 5 dni w tygodniu. :) Co sie tyczy nadzorowania to nigdy nie mielismy problemow z dogadaniem sie w takiej czy innej kwesti. My jestesmy dorosli, ekipa gram.pl jest dorosla wiec dogadujemy sie jak dorosli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 12:59, KrzysztofMarek napisał:

Ktoś, kto ma 75% akcji, jest właścicielem większości akcji i to właśnie on ma głos decydujący.
Ma głos decydujący we wszystkich sprawach.
I, moim zdaniem, nie jest to "zbyt mało istotny" kawałek działalności gram.pl, bo, gdyby tak było, to Action
S.A. nie kupowałoby 75% akcji gram.pl.


Myślisz, że Action S.A. kupił 75% akcji gram.pl z powodu forum? Nie wydaje mi się. Marka, witryna - główna, sklep, baza mailingowa, to raczej powody nabycia gramu. Forum jest odwiedzane przez tylko przez % i to dość mały osób odwiedzających strone główno. Oczywiście osobom odwiedzającym najpierw forum potem strone główno moze wydawać się, że jest inaczej. Weźmy pod uwagę chocby zjazdy na które jeździ <50 osób. Nie jest to jakaś powalająca liczba, a w pewien sposób oddaje ogólny zaryz ogólnego potencjału forum. Jeśli masz nadal wątpliwości to przeczytaj ten artykuł http://www.gram.pl/news_8gjhG,,6_ACTION_S_A_wlascicielem_wiekszosciowym_witryny_gram_pl.html nie widzie w tym artykule słowa forum.
"Wchodzimy w biznes sprzedaży internetowej, posiadając najlepsze rozwiązania logistyczne i bogate portfolio produktów. Dzięki wymienionym atutom będziemy mogli sprawnie i bez ponoszenia wysokich, zewnętrznych kosztów związanych z logistyką, obsługiwać klientów witryny gram.pl. – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

W 2008 roku gram.pl zrealizowało ponad 80 000 zamówień. Tylko w I kwartale 2009 zarejestrowano 19 415 080 odsłon stron serwisu i 2 105 517 niepowtarzalnych użytkowników. Gram.pl to również cenna baza mailingowa licząca 270 000 osób zainteresowanych tematem konsol i gier komputerowych."

Cóż chodzi tu po prostu o rząd dusz korzystających ze sklepu. O wiele łatwiej jest kupić e-sklep niż budować do od podstaw.

>Jeśli więc Action S.A. pozostawia moderowanie forum gram.pl w rękach dotychczasowych moderatorów, to >widocznie ma w tym swój cel.

A w jakich ma pozostawić. Chyba nie sądzisz, że po przejęciu mają w "teczkach" gotowych moderatorów mających wkroczyć do akcji. Zauważ, że od przejęcia udziałów przez Action nic na dobro sprawe się nie zmieniło (przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy). Po za zubożeniem oferty gramu poprzez odjęcie funkcji, które powędrowały na strone CDProjektu (a które były bardziej kosztogenne niż przychodogenne) , ale zwiększona została chyba (nie mam pewności) ilość produktów w sklepie w zakładce sprzętowej (trudno się temu dziwić w końcu Action zajmuje się sprzętem)

>Więcej, sądzę, i to już nie zgadza się z Twoją opinią, że taki sposób moderacji odpowiada głównemu >właścicielowi forum, czyli Action S.A. Przecież, gdyby było inaczej, główny właściciel zmieniłby osobę

Dnia 08.08.2009 o 12:59, KrzysztofMarek napisał:

odpowiadającą za moderowanie, albo dałby inne wytyczne.


Weź pod uwage, że forum i sprawy z nim związane to działalność, której nie można przypisać ze generują konkretny przychód, co więcej cięzko powiedzieć by generowały jakikolwiek przychód. No chyba, że liczyć za odsłony reklam na forum.Osoba odpowiedzialna za forum jest na stanowisku PR-owo-Marketingowym jak wszystko jest ok to jest ok, jak będą cięcia to jest jedno z pierwszych do odstrzału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 10:12, Rzezim napisał:

> /.../> Myślisz, że Action S.A. kupił 75% akcji gram.pl z powodu forum? Nie wydaje mi się. Marka,
witryna - główna, sklep, baza mailingowa, to raczej powody nabycia gramu. Forum jest
odwiedzane przez tylko przez % i to dość mały osób odwiedzających strone główno. Oczywiście
osobom odwiedzającym najpierw forum potem strone główno moze wydawać się, że jest inaczej.
Weźmy pod uwagę chocby zjazdy na które jeździ <50 osób. Nie jest to jakaś powalająca
liczba, a w pewien sposób oddaje ogólny zaryz ogólnego potencjału forum. Jeśli masz nadal
wątpliwości to przeczytaj ten artykuł http://www.gram.pl/news_8gjhG,,6_ACTION_S_A_wlascicielem_wiekszosciowym_witryny_gram_pl.html
nie widzie w tym artykule słowa forum.

Ten artykuł czytałem wcześniej, tylko wyciągam z niego nieco inne wnioski końcowe. Na pewno Action S.A. nie kupił 75% akcji gram.pl tylko z powodu forum, tylko z powodu całości działalności gram.pl z którym forum jest ściśle związane.

Dnia 09.08.2009 o 10:12, Rzezim napisał:

"Wchodzimy w biznes sprzedaży internetowej, posiadając najlepsze rozwiązania logistyczne
i bogate portfolio produktów. Dzięki wymienionym atutom będziemy mogli sprawnie i bez
ponoszenia wysokich, zewnętrznych kosztów związanych z logistyką, obsługiwać klientów
witryny gram.pl. – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

W 2008 roku gram.pl zrealizowało ponad 80 000 zamówień. Tylko w I kwartale 2009 zarejestrowano
19 415 080 odsłon stron serwisu i 2 105 517 niepowtarzalnych użytkowników. Gram.pl to
również cenna baza mailingowa licząca 270 000 osób zainteresowanych tematem konsol i
gier komputerowych."

270 tysięcy użytkowników z których na forum występuje tylko część. Ale jaka część? Bez wdawania się w wielkie dyskusje możesz przyjąć, że jest to najbardziej aktywna część użytkowników, która kupuje w sklepie gram.pl (obecnie Action S.A.). Ta aktywna społeczność na forum szuka pomocy i rozwiązań wiążących się z kupionym sprzętem i grami. Utrzymanie tej społeczności na forum procentuje późniejszymi zakupami i właśnie o to chodzi.
To Action S.A. jest zainteresowany sprzedażą - czyli utrzymaniem forum. A jakie to ma być forum, decyduje właśnie Action S.A. - takie, które skłoni użytkowników forum do pozostania i do dalszych zakupów. Wywalisz kogoś pochopnie z forum - znajdzie sobie innego dostawcę gier i sprzętu. To cała tajemnica forum i panujących na forum obyczajów.

Dnia 09.08.2009 o 10:12, Rzezim napisał:


Cóż chodzi tu po prostu o rząd dusz korzystających ze sklepu. O wiele łatwiej jest kupić
e-sklep niż budować do od podstaw.

No właśnie. Dotąd się zgadzamy.

Dnia 09.08.2009 o 10:12, Rzezim napisał:


>Jeśli więc Action S.A. pozostawia moderowanie forum gram.pl w rękach dotychczasowych
moderatorów, to >widocznie ma w tym swój cel.

A w jakich ma pozostawić. Chyba nie sądzisz, że po przejęciu mają w "teczkach" gotowych
moderatorów mających wkroczyć do akcji. Zauważ, że od przejęcia udziałów przez Action
nic na dobro sprawe się nie zmieniło (przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy).
Po za zubożeniem oferty gramu poprzez odjęcie funkcji, które powędrowały na strone CDProjektu
(a które były bardziej kosztogenne niż przychodogenne) , ale zwiększona została chyba
(nie mam pewności) ilość produktów w sklepie w zakładce sprzętowej (trudno się temu dziwić
w końcu Action zajmuje się sprzętem)

Z pewnością Action S.A. ma jakąś tam wizję działalności, w tym swoją wizję forum. Moderatorzy taką wizję realizują w praktyce.

Dnia 09.08.2009 o 10:12, Rzezim napisał:


>Więcej, sądzę, i to już nie zgadza się z Twoją opinią, że taki sposób moderacji
odpowiada głównemu >właścicielowi forum, czyli Action S.A. Przecież, gdyby było inaczej,
główny właściciel zmieniłby osobę
> odpowiadającą za moderowanie, albo dałby inne wytyczne.

Weź pod uwage, że forum i sprawy z nim związane to działalność, której nie można przypisać
ze generują konkretny przychód, co więcej cięzko powiedzieć by generowały jakikolwiek
przychód. No chyba, że liczyć za odsłony reklam na forum.Osoba odpowiedzialna za forum
jest na stanowisku PR-owo-Marketingowym jak wszystko jest ok to jest ok, jak będą cięcia
to jest jedno z pierwszych do odstrzału.

Ależ oczywiście! Ale nie sądzisz chyba, że w Action S.A. siedzą naiwniacy, którzy nie znają pojecia marketingu. Oni mają własną wizję forum i po prostu przedstawiają ją osobie koordynującej działania moderatorów, albo od razu moderatorom. Oczywiście, żaden moderator Ci tego nie potwierdzi (bo za ujawnianie polityki marketingowej szybciutko przestałby być moderatorem i, być może spotkałyby go inne sankcje). Dlatego podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. To włąśnie Action S.A. odpowiada za wytyczne dla moderatorów. A jeśli nie daje im konkretnych wytycznych, to znaczy, ze dotychczasowa działalność moderatorska im odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 11:07, KrzysztofMarek napisał:

Bez wdawania się w wielkie dyskusje możesz przyjąć, że jest to najbardziej aktywna część
użytkowników, która kupuje w sklepie gram.pl (obecnie Action S.A.).


Nie, nie mogę przyjąć bez wdawania się w dyskusje. Każdy mądrzejszy użytkownik kupuje gdzie indziej niż w sklepie gram.pl gdyż ceny te są konkurencyjne tylko dla kogoś z mniejszych miejscowości/wsi i okolic Warszawy. Kupowanie tego przez ludzi z dużych miast jest nieekonomiczne, nie licząc ofert premierowych. Cena gry w sklepie + wysyłka często równa się lub jest większa od ceny,którą znajdziemy w swoim mieście. Znam tu trochę ludzi i większość z nich otwarcie przyznaje,że w sklepie nie kupuje bo jest drogo. Taka prawda. Siedzą na forum bo jest jednym z największych w Polsce i pozwala to na wymianę poglądów w większym gronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze moderowanie forum nie jest nasza praca. Choc osobiscie nie mialbym

Dnia 09.08.2009 o 09:18, Wojman napisał:

nic przeciwko pobieraniu dobrej pensji i siedzeniu 8 godzin na forum przez 5 dni w tygodniu.
:) Co sie tyczy nadzorowania to nigdy nie mielismy problemow z dogadaniem sie w takiej
czy innej kwesti. My jestesmy dorosli, ekipa gram.pl jest dorosla wiec dogadujemy sie
jak dorosli.

Nie jest pracą? Tego to się nie spodziewałem. A czy macie zabronine branie udziału w różnych konkusrach forumowych i częstego wypowiadania się? Bo tak z tego co widzę to czasem tylko s1g się wypowie dodstkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się