Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy oficjalne polskie ceny edycji zwykłej i kolekcjonerskiej Diablo III, pełna lokalizacja potwierdzona

208 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2012 o 19:53, Wolf_Simon napisał:

Dlaczego nie ma wyboru między wersjami do zakupu skoro cena polskiej jest nawet wyższa
niż angielskiej? Bez sensu... PL ver, thanks, but no thanks...


Eee... ale o co kaman? Rejestrujesz klucz na battle.net, wybierasz angielską wersję gry i właśnie ją instalujesz. Proste i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2012 o 19:37, Isildur napisał:

Tak, będziesz mógł grać w wersję anglojęzyczną ;)


Bezpośrednio instalując wersję gry bezpośrednio z płyty?
Czy też będę musiał pobrać oddzielny plik z serwerów Blizzarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 19:52, Braveheart napisał:

I co hejty ? :D Krew wam się gotuje ?.


Możesz mi wytłumaczyć jedną rzecz? Jak to jest, że osoba, która narzeka na grę (a konkretniej - na cenę i na politykę wydawcy) jest, jak to określasz, "hejtem", ale Ty sam, jeżdżący po takich ludziach, obrażający ich za to, że nie padają na kolana na sam dźwięk słowa "Blizzard", nie jesteś fanbojem? Moim zdaniem akurat jest odwrotnie: takie wypowiedzi, nawet pisane w sposób żartobliwy, świadczą o fanbojostwie, natomiast narzekanie na cenę wcale nie musi oznaczać hejtowania. Ot, np. ja na ową cenę narzekam, bo jest dla mnie trochę wysoka, ale nie zmienia to faktu, że grę kupię (tyle, że w formie tańszej, czyli elektronicznego klucza). Czy w takiej sytuacji jestem hejtem? Bo nie wiem, w którym momencie owo "hejtowanie" się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EK zamówiona,ale niech was piekło pochłonie jeśli mi znowu anulujecie kolekcjonerkę.
I kiedy do cholery naprawicie stronę,nawet komentarzy wysłać nie można jak należy o innych problemach nie wspomnę.Już co najmniej od miesiąca strona się sypie a wy nic :-((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:06, Mohair napisał:

Bezpośrednio instalując wersję gry bezpośrednio z płyty?
Czy też będę musiał pobrać oddzielny plik z serwerów Blizzarda?


Nie wiem, możliwe, że blizzard zrobi opcje przy instalacji z płyty z wyborem języka, a jak nie to będziesz musiał pobierać klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 19:52, Braveheart napisał:

Odłożyć swego czasu na ten tytuł szmal i zapomnieć
o nim ani go nie ruszać nawet jak się ma pustkę w kieszeni XD. Ja tak zrobiłem jakieś
2 lata temu. 250 w kopertę, zakleiłem & podpis: Otworzyć w dniu zakupu Diablo III i teraz
z miłą chęcią wydam te 200 bo nawet nie odczuję tego w portfelu.


Też tak zrobiłeś ? :) Ja miałem lepszy pomysł. Oddałem swoje 200 zł, które chciałem przeznaczyć na D3 mamie. Powiedziałem, nie ważne co będę chciał kupić i nie ważne jak będę marudził to tej kasy mi nie dawaj. I proszę :) Teraz nie martwię się o cenę gry. Wiedziałem bardzo dobrze, że nie ważne jaki wydawca to i tak gry od Blizza będą po 199zł. Czy to LEM czy CD-Projekt jak widać to bez różnicy. Dla mnie będzie się liczyć fakt, że dostanę grę dzień wcześniej (oby) i będę happy. I do tego w pełnej polskiej wersji językowej. No kurde, czego chcieć więcej ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz na 12 lat wydać 350zł to nie jest dużo. 2 dni temu zakupiłem Diablo 2 z dodatkiem - cena 49zł. Pokażcie mi drugi taki tytuł, który po 12 latach tyle kosztuje. Skyrim cena - ok 650zł, Steel Battalion: Heavy Armor - 420$.
Sam żałuję, że w EK nie ma np. figurki tylko jakaś czaszka z pendrivem, którego chyba nie sformatujemy bo zawiera grę (nie wiem czy będzie ją można zgrać na dysk), ale sam gruby artbook, 2 płyty blu ray z making of czy też soundtrack to coś dla czego warto tyle wydać. Jedynie te pierdoły z DLC do niczego nie będą przydatne. Obstawiam, że o ile wyjdzie to Diablo IV ujrzymy za kolejne 10 lat także nie ma się co zastanawiać. Na Diablo nie jeden zjadł zęby, do dziś Battlenet jest pełen graczy, a Bliz ciągle o nich dba wypuszczając poprawki (12 lat!!).
Kto nie chce niech nie kupuje, ale nie obrażajcie tych, którzy się na EK decydują. Dla mnie cena EK jest w sam raz (do zawartości), natomiast cena podstawowej wersji to jednak przegięcie - max 150zł - to cena przystępna i wielu graczy było by w stanie tyle zapłacić. Niestety patrząc na Starcrafta II - cena Diabła spadnie dopiero po około roku.
Doczepić się mogę do wymogu internetu dla ludzi, którzy kupują to do samotnego grania w zaciszu domowym oraz do braku LAN - który dał tak dużą popularność serii gdy internet nie był tak popularny jak dziś. Ponadto jak dla mnie to system rozwoju jest zbyt ograniczony. Mimo wszystko z szacunku dla serii kupię, gdyż nawet jeżeli Bliz leci na kasę, to jednak trzeba im przyznać, że jak mało kto dopieszczają gry i testują do upadłego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cena to jest fail i tyle. O ile przy SC2 w którym multi wciąż jest popularne i na prawdę jest z kim grac, ciągle coś się dzieje i tak dalej było to do przyjęcia to Diablo III przejdzie się najwyżej trzy razy i zapomni. Więc cena powinna być normalna i tyle.
Nie żebym wyceniał czas gry, tego nie robię. Po prostu normalna gra-normalna cena. SC2 to gra na multi inwestycja na długie wieczory o ile lubi się takie klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:26, SarenkaB napisał:

Dla mnie ta cena to jest fail i tyle. O ile przy SC2 w którym multi wciąż jest popularne
i na prawdę jest z kim grac, ciągle coś się dzieje i tak dalej było to do przyjęcia to
Diablo III przejdzie się najwyżej trzy razy i zapomni. Więc cena powinna być normalna
i tyle.
Nie żebym wyceniał czas gry, tego nie robię. Po prostu normalna gra-normalna cena. SC2
to gra na multi inwestycja na długie wieczory o ile lubi się takie klimaty.

Co ty mówisz? Byłeś chociaż raz na battlenet Diablo 2? Widziałeś jakie tłumy tam grają od 12 lat? Diablo ma bardzo popularny tryb multi i w 3 będzie on jeszcze bardziej rozbudowany. Owszem SC to już sport narodowy w niektórych krajach, nie mniej Diablo również jest pod tym względem bardzo popularne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym jednym przypadku popieram zakup wersji cyfrowej, choć jestem orędownikiem tradycyjnych, fizycznych wydań. Klucz jest tańszy, a zwykłe wydanie w żaden sposób nie usprawiedliwia ceny 200 zł, choć naturalnie 170 zł za sam klucz to też sporo, a na dodatek trzeba ściągać dodatkowo grę. Kolekcjonerka jest droga, ale to jedyny rozsądny zakup, jeśli chodzi o fizyczne wydania. Swoją polityką Blizzard zaczął mnie ostatnio wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:27, Avenger86 napisał:

Co ty mówisz? Byłeś chociaż raz na battlenet Diablo 2? Widziałeś jakie tłumy tam grają
od 12 lat? Diablo ma bardzo popularny tryb multi i w 3 będzie on jeszcze bardziej rozbudowany.
Owszem SC to już sport narodowy w niektórych krajach, nie mniej Diablo również jest pod
tym względem bardzo popularne :)

Byłem. Oczywiście że byłem. Jednak nie zmienia to faktu że Diablo to z założenia gra na parę razy, kończysz kampanie i zostaje właściwie tylko bicie potworków. Może Blizzard próbuje zrobić z tego miniaturowe mmo, ale nie dajmy się ponieść. Diablo III to będzie zwykła gra, może i z zrzesza fanów gotowych wydać na nie każde pieniądze, ale wciąż zwykła gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:21, Avenger86 napisał:

Pokażcie mi drugi taki tytuł, który po 12 latach tyle kosztuje


Ale to argument świadczący jedynie o tym, że Blizzardowi się troszkę w główce poprzewracało.

Dnia 15.03.2012 o 20:21, Avenger86 napisał:

Skyrim cena ok 650zł, Steel Battalion: Heavy Armor - 420$.


No i? Mogę odpowiedzieć podobnymi argumentami - za kolekcjonerki STALKER SoC i CS dałem po około 200 złotych (czyli tyle, ile tu kosztuje wersja podstawowa). Obie biły D3 na głowę, jeśli idzie o zawartość. Nie pamiętam, ile dałem za kolekcjonerkę BioShock z figurką Big Daddy''ego, ale też chyba około dwóch stówek.

Tymczasem tu za 350 złotych dostajem AŻ czterogigowy pendrive (co w dzisiejszych czasach jest trochę śmieszne, bo dwa razy tyle pamięci to ja mam w telefonie), książeczkę z rysunkami i parę dodatków do WoWa i SC2 - na pewno bardzo przydatnych osobom, które w te gry nie grają.

Dnia 15.03.2012 o 20:21, Avenger86 napisał:

nie obrażajcie tych, którzy się na EK decydują.


I vice versa - bardzo prosimy o powstrzymanie się od negatywnych komentarzy pod adresem osób, które zdzierstwo ze strony Blizzarda nazywają po imieniu.

A na koniec przypomnę jeszcze, że za te 200/350 złotych dostajemy niekompletny produkt, bo Blizzard, mając raptem 12 lat na wypuszczenie gry, nie wyrobił się z trybem PvP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:14, vegost napisał:

Też tak zrobiłeś ? :) Ja miałem lepszy pomysł. Oddałem swoje 200 zł, które chciałem przeznaczyć
na D3 mamie. Powiedziałem, nie ważne co będę chciał kupić i nie ważne jak będę marudził
to tej kasy mi nie dawaj. I proszę :) Teraz nie martwię się o cenę gry. Wiedziałem bardzo
dobrze, że nie ważne jaki wydawca to i tak gry od Blizza będą po 199zł. Czy to LEM czy
CD-Projekt jak widać to bez różnicy. Dla mnie będzie się liczyć fakt, że dostanę grę
dzień wcześniej (oby) i będę happy. I do tego w pełnej polskiej wersji językowej. No
kurde, czego chcieć więcej ? :)

O cóż za miana nastawienia... Chyba się nawróciłeś XD.... swego czasu właśnie Ty pisałeś, ze masz D3 głęboko w .... żopie i zlewasz na ten tytuł bo masz już dość czekania, że cierpliwość się kiedyś kończy i to ,że Ci się skończyła...
Pamiętam też że obstawiałeś zdecydowanie większą cenę podstawki XD bo chyba obstawiałeś przez pryzmat SC2
, Że to będzie śmiech na sali bla bla bla... ogólnie rzecz biorąc lubiłeś sobie czasem pozrzędzić na przyszłe dziecko "Zamieci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2012 o 20:11, Isildur napisał:

Nie wiem, możliwe, że blizzard zrobi opcje przy instalacji z płyty z wyborem języka,
a jak nie to będziesz musiał pobierać klienta.


Ok, poczekam, może bliżej premiery takie informacje wypłyną :) Dzięki wielkie za pomoc.


Tak swoją drogą, zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie osób, które narzekaja na cenę. Otóż to, że DIII będzie kosztował ~200 PLN było do przewidzenia praktycznie od początku. Wszyscy, którzy liczyli na cenę w okolicach stu złotych, najwyraźniej cierpią na bezmózgowie.

Ja przygotowałem się na to już dawno i patrząc na fakt, że na gry pieniądze wydaję raz na parę lat (ostatnio było to chyba Machinarium, nie licząc jakichś gier na iOS), to wydaje mi się, że jakoś tą cenę zniosę.

Remedium jest bowiem proste - ograniczyć bieżące wydatki i najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić te pieniądze. Podobnie robiłem za każdym razem, kiedy do sprzedaży wchodził jakiś tytuł w postaci albumu muzycznego/filmu/książki, który chciałem mieć i nigdy mnie ten system nie zawiódł, ba - działa bardzo dobrze.
Należy się bowiem przyzwyczaić, że wszystko, co jest dobre, kosztuje - prawda bolesna, ale jakże życiowa.

Inna sprawa jest taka, kiedy zwyczajnie oszczędzanie nie wystarcza, w końcu 200 złotych na ulicy nie leży. Ale wtedy też jest rozwiązanie: w końcu dzisiaj jest sporo prac dorywczych, które można robić w weekendy i jakoś zdobyć wymagane fundusze. Uczeń liceum/student może np. robić za opiekuna do dziecka, dawać korepetycji (w końcu za chwilę matura, popyt rośnie) młodszym , cokolwiek. Wystarczy trochę zaangażowania.
No, ale w końcu prościej jest siedzieć sobie na czterech literach przed monitorem i narzekać, że wszystko jest drogie, czyz nie? :)
Ach, i jeśli ktoś mi napisze, że nie ma czasu pracować, bo ma inne obowiązki, to będę miał do niego pytanie: Skoro przez najbliższe dwa miesiące nie znajdziesz chwili na dorywcze prace, to jak zamierzasz znaleźć czas przez najbliższe parę lat (albo chociaż rok czy kilka miesięcy), żeby regularnie korzystać z tej gry?
Jeśli nie znajdziesz, bo grafik masz aż tak przepełniony, to po co w takim razie w ogóle ją kupować?

Poza tym, przy kupnie warto też się zastanowić, czy serio chcemy mieć ten tytuł, tutaj Diablo 3. Jeśli tak, to powinniśmy być w stanie wytrzymać takie koszta. Jeśli nie, to cóż... Chyba odpowiedź jest prosta?
W końcu ta gra to nie jest coś, co musimy mieć, aby normalnie funkcjonować, jak np. produkty spożywcze czy ogrzewanie w domu.
To luksus, a luksus z definicji jest dodatkiem do naszego majątku, nie jego podstawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 2 stówy za podstawkę? To było do przewidzenia -skoro 12 lat temu premierówka D2 kosztowała 159 ...to cena DIII zakrawa na jakąś obniżkę;]
Inna sprawa to to, że świat jednak poszedł do przodu: a przez to rozumiem, że ceny gier dostosowały się do naszego rynku.
No i jeszcze stosunek ceny do jakości: D2 w chwili premiery zwyczajnie nie był wart swojej ceny, 12 lat temu był ostatni raz gdy dałem się Blizzardowi naciągnąć na Pre-Order. Przetrzymałem Starcrafta 2 i nie dam się Diablo III -nie po Diablo 2 i nie w tej cenie. Zwłaszcza w tej cenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować