Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2008 o 23:55, master matrox napisał:

> Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.

Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę bywa
rzadko ;-)


Rzadko? A ja czasem czytam recenzje gier na konsole to piszą, że się przycina lub tka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 18:12, MKRaven napisał:

Czyli w dalszym ciągu w żaden sposób nie udowodniłeś, że konsola nigdy nie stanie się
komputerem (chociaż w moim przekonaniu już nim jest). Co więcej potwierdziłeś tylko,
że do tego dojdzie.



Nie jest i nie będzie, to nie obraz 1:1.
Co ci mam napisać, można argumentować się do śmierci jednej ze stron.
Ze względu na to że rozpowszechniony pecet posiada takie a nie inne podzespoły a konsole dzisiaj bazują na podobnej architekturze, mówi się że są coraz bardziej zbliżone do komputerów.
Gdyby konsola była pierwsza, mówiło by się odwrotnie.
Różnic konsoli i komputera jest tak wiele że szkoda się rozpisywać.
Rzekłbym że to pecetowcy próbują upodobnić ten sprzęt do komputera na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba sobie niedługo PS3 sprawię. Chociaż wciąż się zastanawiam, bo w strategie tam nie pogram ;[ No ale po pierwsze wkurzające jest to w piecu, że non stop wychodzą nowe podzespoły i ciągle trzeba by kompa wymieniać. Sam kupiłem sobie dwa lata temu i fakt faktem ciągnie najnowsze tytuły, może nie na full detalach ale na niskich tak. Ale teraz myślę nad zakupem konsoli, bo więcej gier wychodzi i w dodatku w moim typie. No i o sprzęt nie trzeba się martwić tak często. A jeśli nie PS3 to chociaż PSP ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,to twoja sprawa co lubisz,jeśli lubisz prosta niezłożona rozgrywkę ,a nie lubisz czytania książek w których trzeba myśleć to kupouj konsolę.Polecałbym bym ci Xboxa 360 jest o wiele tańszy ,i także lepszy od PS3.Do tego więcej wychodzi na niego gier i praktycznie każda znich jest na pc.
Ja osobiście jedyne konsolę jakie w życiu kupiłem ,to PS1 i NES.A reszta to PC.A raczej mam Maca który jest niezastąpiony w pracy,a poczciwego PCta do rozrywki.
Zresztą dzisiejsze gry straciły duszę.Praktycznie każda gra która wychodzi służy do zbierania pieniędzy i do zwiększania
dochodów wielkich korporacji.Jeszcze są nieliczne firmy które naprawdę z srecem robia gry np.Valve ,Bioware,Obsidian(Black Isle) czy Blizzard.Reszta jak wyda coś na PCta to zazwyczaj jest to zabugowana z konwersja z konsoli.Nie oszukujmy się korporacje chcą zarabiać.I teraz dla nich nie ważne czy gra jest dobra jest czy zła ,czy dostaje małe oceny czy wysokie ważne żeby przynosiła wyjątki,oczywiście są wyjatki ale nieliczne.PC będzie zawsze czy za 120 czy 15 lat będzie istniał i będą ludzie którzy będa na nim grać.Dziwne jak pojhawiły się konsolę nowej generacji To wybuchła w scieci prawdziwa wżawa dyskusje i wyzwiska z jednej i drugiej strony.
A tak nawiasem zwracam się do graczy PCtowych ,nie bójcie bez komputerów nie było by gier i konsol.I dlatego komputery mają przed sobą świetlana przyszłość.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 22:43, Tyron napisał:

Witam,to twoja sprawa co lubisz,jeśli lubisz prosta niezłożona rozgrywkę ,a nie lubisz
czytania książek w których trzeba myśleć to kupouj konsolę.


Bez urazy, ale to trochę słabe porównanie.

Czemu uważasz, że to na konsolach są gry, które składają się z prostej i niezłożonej rozgrywki? Ja jednak sądzę, że jest zupełnie na odwrót. Takie tytuły jak Final Fantasy, Metal Gear Solid udowadniają moje zdanie. Na każdej platformie są gry mniej i bardziej złożone, ale określanie, ze na konsolach są tylko proste jest wręcz śmieszne i niestosowne.

Dnia 06.10.2008 o 22:43, Tyron napisał:

Polecałbym bym ci Xboxa 360
jest o wiele tańszy ,i także lepszy od PS3.Do tego więcej wychodzi na niego gier i praktycznie
każda znich jest na pc.


Określanie jednej konsoli jednej od drugiej też jest dziwne. Każda konsola oferuje coś wyjątkowego, każda z nich ma swoje wady, jak i zalety - wyłonienie "najlepszej" i w tym przypadku - lepszej od danej jest po prostu niemożliwe. Ja mimo że posiadam Playstation 3, to nie twierdzę że ta konsola jest najlepsza. Z chęcią również zaopatrzyłbym się w inne konsole obecnej generacji, ale zwyczajnie mnie na to nie stać, innych ludzi w Polsce raczej też nie. Na zachodzie standardem jest kilka konsol, a u nas jedna to szał, niestety. I ten argument "każda z nich jest na PC" też chyba jest jakiś taki nie poważny...

Dnia 06.10.2008 o 22:43, Tyron napisał:

Ja osobiście jedyne konsolę jakie w życiu kupiłem ,to PS1 i NES.A reszta to PC.A raczej
mam Maca który jest niezastąpiony w pracy,a poczciwego PCta do rozrywki.
Zresztą dzisiejsze gry straciły duszę.Praktycznie każda gra która wychodzi służy do zbierania
pieniędzy i do zwiększania
dochodów wielkich korporacji.Jeszcze są nieliczne firmy które naprawdę z srecem robia
gry np.Valve ,Bioware,Obsidian(Black Isle) czy Blizzard.


No niestety, kiedyś gry były znacznie bardziej grywalne. Ale cóż - wiedza graczy się rozszerzyła, więc tez zauważamy co raz więcej uchybień i gry traktujemy bardziej profesjonalnie, aniżeli kiedyś. Poza tym - jak sam wspomniałeś teraz co raz więcej producentów robi gry dla kasy i z tym muszę się zgodzić. Na szczęście takie wyjątki jak MGS4, czy GTA IV łamią to zasadę - są to naprawdę świetne produkcje i widać, że twórcy długo nad nimi pracowali, by dać graczom świetną rozrywkę na najwyższym poziomie.

Dnia 06.10.2008 o 22:43, Tyron napisał:

A tak nawiasem zwracam się do graczy PCtowych ,nie bójcie bez komputerów nie było by
gier i konsol.I dlatego komputery mają przed sobą świetlana przyszłość.


To już pozostawię bez komentarza, bo to dyskusja na dłuższy temat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 19:21, Adrios1 napisał:

Na temat pierwotny tego forum powiem tyle cena jakość wygrywa konsola,a jakość(grafiki)komputer.

No nie zawsze :) A co jak masz słabszego kompa i mało kasy? Kupisz super wypaśnego kompa, który wyświetla lepszą grafikę, za 3000zł>? Czy może konsolkę za 800zł i do tego kilka gier? :)

@Tyron
Kto ci powiedział, że na konsoli są gry proste i niezłożone? Powiedz - GoW, MGS, GTA IV czy chociażby skate, są takimi grami? A co do tego czy lepszy... To zależy... Pod względem "bebechów" PS3 bije wszystkie konsole...
I jeszcze twoje ostatnie zdania... Temat rzeka... Z jednej strony komputery mają lepsze możliwości upgrade''u itp. Ale z drugiej strony - co ty byś zrobił - zostawił byś konsole, które przynoszą ci ogromne zyski? Czy może komputery, na których gra mniejszość (jeżeli chodzi o inne kraje) ?

@Xlol1
A Tom clancy''s End War to niby co ? ;)

@Aragorn 122
Twoim zdaniem wygodniej jest grać siedząc na krześle mając obolałe plecy? Czy może wygodnie na kanapie/fotelu, w łóżku czy gdzie kolwiek indziej ? :)

To tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2008 o 22:43, Tyron napisał:

A tak nawiasem zwracam się do graczy PCtowych ,nie bójcie bez komputerów nie było by
gier i konsol.I dlatego komputery mają przed sobą świetlana przyszłość.



hehe, tylko te komputery używane w procesie tworzenia gier konsolowych to w połowie maszyny nie mające za wiele wspolnego z domowymi pc-inny soft, inny hardware, inne przeznaczenie.Tam używa się profesjonalnych karcioszek typu Nvidia Tesla albo Matroxów. Druga połowa to device kit-y, oparte (w przypadku ps3) na konsolowych procach i konsolowych pamięciach, opakowanych w pc-towe obudowy ( praktyczniejsze nieco).

A co do gier- dziwisz się? Tyle lat piractwa i wreszcie jakaś okazja do zarobienia realnych pieniędzy- co ty byś zrobił jako producent gier? druga sprawa dotyczy esencji samej rozrywki- gry konsolowe nie wymagaja myslenia. A gry pc (poza szachami i gierkami ekonomicznymi, w które pewnie nie grasz) to pewnie wymagają? :D Taki np. Crysis- wielbiony przez blachomaniaków tytuł i twardy argument w porównaniach między-sprzętowych to przecież nic innego jak kolejny głupawy twór dla mas, okraszony nieco atrakcyjniejszą grafą.Nie wspomnę o całej reszcie "intelektualnych" tytułów ,w które ciochracie.Weź pod uwagę,że nie jesteś jedynym graczem na świecie i jeśli obrzydza cię poziom współczesnych produkcji przesiądź się na chińczyka.I nie próbuj przy tym wciskać innym głodnych kawałków pod postacią "przez hype na konsole zapomniano o ambitnych tytułach na pc, zostały post-konsolowe ochłapy", bo to wielce krucha argumentacja, którą 8-letni konsolowiec przebije jednym pierdnięciem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście konsola. Może gry są droższe, ale na allegro można dosytćprawie nowe za pół ceny. Jest lepsza grafika niż w grach komputerowych, no i nie trzepa robić wymieniać podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 18:21, 332 napisał:

> > Ale PS3 ponoć jest zbyt PC, tj. niektóre gry się tną na nim.
>
> Bez urazy, ale na PC każda gra potrafi się przyciąć, a na konsolach to naprawdę
bywa
> rzadko ;-)

Rzadko? A ja czasem czytam recenzje gier na konsole to piszą, że się przycina lub tka
;P

Owszem, raz na jakiś czas. Nigdy cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Konsole nie potrzebuja wymiany podzespolow. Granie na konsoli, konkretnie np. na kanapie jest wygodniejsze od siedzenia przed kompem. Grafika na konsolach jest zdecydowanie lepsza niz na pc. Tyle :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:44, Spilimm napisał:

Dokladnie. Konsole nie potrzebuja wymiany podzespolow. Granie na konsoli, konkretnie
np. na kanapie jest wygodniejsze od siedzenia przed kompem. Grafika na konsolach jest
zdecydowanie lepsza niz na pc. Tyle :P.

Mimo iż jestem posiadaczem X360, nie mogę potwierdzić tego co mówisz... Grafika na konsolach nie jest lepsza... w większości wypadków pc ma większą rozdzielczość i poprawione tekstury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:47, W.S.A.D napisał:

> Dokladnie. Konsole nie potrzebuja wymiany podzespolow. Granie na konsoli, konkretnie

> np. na kanapie jest wygodniejsze od siedzenia przed kompem. Grafika na konsolach
jest
> zdecydowanie lepsza niz na pc. Tyle :P.
Mimo iż jestem posiadaczem X360, nie mogę potwierdzić tego co mówisz... Grafika na konsolach
nie jest lepsza... w większości wypadków pc ma większą rozdzielczość i poprawione tekstury...

Ale w wiekszości przypadków siedzenie na kanapie bierze górę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:51, kodi24 napisał:

Ale w wiekszości przypadków siedzenie na kanapie bierze górę ;D

Ja właśnie siedzę, a właściwie to jestem rozłożony na kanapie przed kompem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:51, kodi24 napisał:

Ale w wiekszości przypadków siedzenie na kanapie bierze górę ;D


Ale w większości przypadków ci, dla których ważne jest siedzenie na kanapie, sprawią sobie większy monitor, a może i akcesoria bezprzewodowe, jeśli kanapa stoi daleko :P

Ja osobiście wolę komputery, gdyż służą nie tylko do grania. Znaczy nie, żeby teraz na konsolach szło tylko i wyłącznie grać, ale komp oferuje znacznie większą gamę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:54, kordzio1 napisał:

> Ale w wiekszości przypadków siedzenie na kanapie bierze górę ;D
Ja właśnie siedzę, a właściwie to jestem rozłożony na kanapie przed kompem:)


gratuluję, jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, masz pewnie spory ekran :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem ze komputer to dobra rzecz jeśli chodzi o rozrywkę. Ale ''''stacjonarny'''' stoi i nigdzie ze mną nie pójdzie a PSP wręcz przeciwnie dlatego wolę konsole ;] a właściwie to tylko PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 21:57, driv4r napisał:

Ja kiedyś myślałem ze komputer to dobra rzecz jeśli chodzi o rozrywkę. Ale ''''stacjonarny''''
stoi i nigdzie ze mną nie pójdzie a PSP wręcz przeciwnie dlatego wolę konsole ;] a właściwie
to tylko PSP.

Racja- mój koleżka naparza 300 km na swoja uczelnię w Poznaniu, mówi że bez PSP chyba zrezygnowałby z budy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 22:02, kodi24 napisał:

Racja- mój koleżka naparza 300 km na swoja uczelnię w Poznaniu, mówi że bez PSP chyba
zrezygnowałby z budy ;D


PSP to taki przenośny komputer (jeśli używa się go dla rozrywki)

Co do kolegi ''''naparza'''' z buta? UUUUUUU bez PSP na takim dystansie tez myślał bym o rezygnacji ze szkoły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 22:09, driv4r napisał:

> Racja- mój koleżka naparza 300 km na swoja uczelnię w Poznaniu, mówi że bez PSP
chyba
> zrezygnowałby z budy ;D

PSP to taki przenośny komputer (jeśli używa się go dla rozrywki)

Co do kolegi ''''naparza'''' z buta? UUUUUUU bez PSP na takim dystansie tez myślał bym
o rezygnacji ze szkoły ;]

Jakby naparzał z buta, to na skutek wymiany trampek nie byłoby go nawet stać na PSP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować