Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard: Diablo III pasuje do konsol

114 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2012 o 20:03, TheAbsurd napisał:

Lalala, a w FPSy się lepiej gra na padzie. No co? Successful troll is successful. :)


Powiem ci jedno dla mnie sie lepiej gra teraz na padzie w FPSy Też kiedyś uważałem że granie fpsy na padzie to jest cos debilnego i niemożliwego,i tylko do fpsów Myszka+klawiatura. Ale gdy kupiłem PS3 nakupowałem sobie wiele fpsów i tak grałem grałem trenowałem. I teraz gdy już mam w prawe niewyobrazam sobie powrotu do grania fpsów na konfiguracji klawiatura+myszka. Po prostu kwestia przyzwyczajania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wiem Kadaj. Jak dla mnie d2, a zwłaszcza w3, to kultowe gry. Zesztą tak samo jak kotor 1, mafia i morrowind. Sa to gry, do których z przyjemnością można wracać latami. Przynajmniej w mojej ocenie.

20120326211609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 18:28, Malevyn napisał:

bo to rtsy, a gears of war 3 by spokojnie sie przyjal na pcty tak samo jak jedynka, wiec
dlaczego nie moge ???


Rts''y, bardzo dobrze, to już mam Supreme Commander, C&C, Halo Wars, więc zagrałbym sobie także w coś, co mi na komputer nie wejdzie. Zresztą, dla wszystkich będzie lepiej gdyby Blizz miał większy rynek zbytu, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 22:18, oxygar napisał:

Rts''y, bardzo dobrze, to już mam Supreme Commander,


Jedynka na konsolach to crap, dwójka została już uproszczona :)

Dnia 26.03.2012 o 22:18, oxygar napisał:

C&C


Słabo się sprzedało skoro czwórka już nie trafiła a i o Generals 2 nic się nie mówi w kontekście innym niż pecety

Dnia 26.03.2012 o 22:18, oxygar napisał:

Halo Wars


Uproszczone do tego stopnia, że już ledwo się łapie pod RTSa.

Dnia 26.03.2012 o 22:18, oxygar napisał:

więc zagrałbym sobie
także w coś, co mi na komputer nie wejdzie.


To nie zagrasz. Konsolowcy mieli swoją szansę w kwestii RTS''ów, nawet dwie: End War i RUSE. Oba eksperymenty nieudane. RTS i strategie ogólnie to domena pecetów tak jak bijatyki to domena konsol. Szans na zmianę tego zbytnio nie ma, chociaż już widziałem optymistów twierdzących, że kolejna generacja konsol przechwyci i strategie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 22:55, Bambusek napisał:

Szans na zmianę tego zbytnio nie ma, chociaż już widziałem
optymistów twierdzących, że kolejna generacja konsol przechwyci i strategie.

Wii U z dotykowym kontrolerem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie.Wiesz co wogle piszesz?Owszem, nie wsyzstkie Exy się dobrze sprzedają, ale akurat te od Blizzarda to sprzedają się jak świeże bułeczki, bijąc nawet te konsolowe Exy.A co do tego piracenia to ten stereotyp jest stary jak świat.Na konsolach wogle nie piracą.Może i na PS3 trudno jest coś spiracić przez zabezpieczenia, ale na xboxa owiele łatwiej.Np moi kumple na pc-ta kupowali oryginałki, ale na xboxa tylko pirackie wersje i tym o to sposobem dostali bana na zawsze od microsoftu.Jak chcą pograć online to muszą kupować nowego xboxa.Gdybyś nie zauważył to twórcy coraz częsciej interesują się pc-tem, więc te bajki o tak olbrzymim piraceniu można se wsadzic między buty.A co do Diabełka na konsole to ja powątpiewam o takową wersję na konsole.Już coś długo badają tą możliwość zrobienia D3 na konsole, a zanim oni zrobią samą grę to nowa generacja będzie na rynku już z kilka lat.Pamiętaj, ze to Blizzard, a oni nie robią swoich gier w rok czy mniej tak jak EA.

Vegost@ Może gry Blizzarda kosztują nie mało, ale jak to powiedział Tenebrael, wolę dołożyc te 50zł i mieć naprawdę świetną i na długo starczającą grę niż kolejny crap za 130 zł od EA czy innych producentów.

PS:Będzię jeszcze możliwość zamówienia EK Diabełka w waszym sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

Chłopie.Wiesz co wogle piszesz?Owszem, nie wsyzstkie Exy się dobrze sprzedają,

To oczywiste, ale wciąż jeden taki słabo sprzedający się eks ma szansę na podbicie statystyk konsoli, co leży w interesie firmy jej produkującej.
Ani MS, ani AMD, ani Intel, ani nVidia nie mają wielkiego itneresu w sprzedaży Pecetowych eksów, a tym bardziej tych od Blizzarda.

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

ale akurat te od Blizzarda to sprzedają się jak świeże bułeczki

Szczegółem jest, że te "Pctowe" eksy Blizzarda wychodzą także na Maci, więc de facto z eksami mają niewiele wspólnego.

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

bijąc nawet te konsolowe Exy.

I jednocześnie nie przynoszą wielkiego zysku producentom sprzętu innego niż peryferia, a o to głównie w konsolowych eksach chodzi.

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

A co do tego piracenia to ten stereotyp jest stary jak świat.Na konsolach wogle nie piracą.

Nikt nie napisał, że nie piracą. Ale skala piracenia jest zupełnie inna. Mam znowu zarzucić TorrentFreakiem?

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

Może i na PS3 trudno jest coś spiracić przez zabezpieczenia, ale na xboxa owiele łatwiej.

Wciąż jednak na Xboksie zabawa z piraceniem kończy się poważniej niż na PC (banem konsoli)

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

Gdybyś nie zauważył to twórcy coraz częsciej interesują się pc-tem,

Niby gdzie? Ostatnio twórcy bawią się w produkty mobilne a nie PCty. A jak już inwestują w PCty, to najczęściej MMO i społecznościówki. Dla reszty zostawiają konsole. Wybacz, ale taka jest prawda*

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

więc te bajki o tak olbrzymim piraceniu można se wsadzic między buty.

Te drobne 3,5 miliona spiraconych Codów to mało? BFów również? Crysisa 2?

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

A co do Diabełka na konsole to ja powątpiewam o takową wersję na konsole.Już coś długo badają tą
możliwość zrobienia
D3 na konsole, a zanim oni zrobią samą grę to nowa generacja będzie na rynku już z kilka
lat.Pamiętaj, ze to Blizzard, a oni nie robią swoich gier w rok czy mniej tak jak EA.

Zrobienie portu gry z raczej prosty silnikiem na konsolę to jest kwestia miesięcy (parę tygodni roboty i certyfikacja) a nie lat.

Dnia 26.03.2012 o 23:20, Kajmal napisał:

PS:Będzię jeszcze możliwość zamówienia EK Diabełka w waszym sklepie?

Nie ma na to większych szans. Jak zwykle w takich przypadkach trzeba poczekać na okres do dwóch tygodni po premierze, kiedy się okaże, że część zamówień została anulowana/nie odebrana.

*Pomijam gatunki czysto PCtowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 21:21, Valmar napisał:

Nie nie wiem Kadaj. Jak dla mnie d2, a zwłaszcza w3, to kultowe gry. Zesztą tak samo
jak kotor 1, mafia i morrowind. Sa to gry, do których z przyjemnością można wracać latami.
Przynajmniej w mojej ocenie.

Ja też bardzo cenie W3, a Arthas należy do moich ulubionych postaci z gier. Ale po prostu nie widzę sensu w przechodzeniu tego więcej niż raz - gra nie nagrodzi żadnym nowym powodującym opad szczęki filmikiem, wiem co się stanie i kiedy. Niby można wrócić za kilka-kilkanaście lat, ale to samo dotyczy wielu fajnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że coraz więcej gier wychodzi na pieca.A to Binary Domain, a to byc może Dark Souls, a to Inversion itd.Nie twierdzę, że to jakoś super dużo, ale trzeba chyba od czegoś zacząć;)
A co do D3 to Blizzard podkreślał, że jak bedą robić Diabełka na konsole to nie będą przenosic portu pc-towego do konsol tylko wersję konsolową będą robić od podstaw.Czyli znając Blizzarda "trochę" czasu to im może zająć!

PS:Wiesz dlaczego już nie można zamówić tego EK.Ledwie co ogłoszno date premiery, a EK już wszystkie zaklepane;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 00:00, Kajmal napisał:

Zauważ, że coraz więcej gier wychodzi na pieca.A to Binary Domain, a to byc może Dark
Souls, a to Inversion itd.Nie twierdzę, że to jakoś super dużo, ale trzeba chyba od czegoś
zacząć;)

Zacznijmy od tego, że ze wszystkich platform to właśnie na peceta wychodzi najwięcej gier (i to niezależnie czy rozpatrujemy wszystkie tytuły, licząc też popierdółki, czy tylko te duże).

Dnia 27.03.2012 o 00:00, Kajmal napisał:

A co do D3 to Blizzard podkreślał, że jak bedą robić Diabełka na konsole to nie będą
przenosic portu pc-towego do konsol tylko wersję konsolową będą robić od podstaw.Czyli
znając Blizzarda "trochę" czasu to im może zająć!

Blizzard miał w planach przeniesienie SC II na konsole (nawet pojawiały się ploty o kompletowaniu zespołu). Co z tego wyszło, chyba nie muszę przypominać. Przy Diablo III Blizz niby chętniej wypowiada się na temat ewentualnej konsolowej wersji. Jednak jak przypomnę sobie jak zaawansowany był Starcraft Ghost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciales powiedziec co raz wiecej gier pojawia sie na piecu pol miliona lat po premierze na konsoli ;) Piec zawsze mial tlustsza biblioteke gier, nihil novi. Szkoda tylko, ze nie dosc interesujaca dla mnie, co skonczylo sie kupnem peeski, ale to moj problem. Poza tym ja nie wierze juz w bajki o "specjalnie tworzonych wersjach na xxx", takie cos jak Diablo nie wymaga cholera wie jak dopasowanej wersji, w koncu to h&s a konsole lubia tego typu gry, wielkie zmiany nie sa pewnie potrzebne. Poza tym to bylby marketingowy fail, gdyby mieli sie z tym cackac latami- gdy zacznie sie biegunka na nowe konsole ludziom bedzie sie snila cyfra "4" (GOW4, Uncharted 4, KZ4 itd.) a nie jakis podstarzaly slasher, ktory ostatnio goscil na konsolach przed nadejsciem epoki lodowcowej i przestal byc juz dawno kojarzony z tymi zabawkami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 00:53, kodi24 napisał:

Poza
tym ja nie wierze juz w bajki o "specjalnie tworzonych wersjach na xxx", takie cos jak
Diablo nie wymaga cholera wie jak dopasowanej wersji, w koncu to h&s a konsole lubia
tego typu gry, wielkie zmiany nie sa pewnie potrzebne.


Lubią? Nie wydaje mi się. Sprzedaż Torchlighta to ułamek tego co zeszło na PC (do dzisiaj nie wiadomo czy dwójka wyjdzie na konsole, no ale przynajmniej jedynka na x-a zwróciła się, co się chwali). Dungeon Siege III sprzedał się słabo, a Sacred II na konsole to jedna z największych porażek wydawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem- tu nawet nie chodzi o sprzedaz, tylko o ten specyficzny rodzaj rozgrywki, ktory zadomowil sie na konsolach wieki temu i w ktory przyjemnie gra sie za pomoca pada (bez wielogodzinnych treningow przemieszanych z narozrzucanym miesem). A to, ze czesc tych tytulow sie nie przyjela to chyba rzecz normalna i nie wplywa na sens tego co napisalem (wszak stoi jak wol: konsole, nie ich uzytkownicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 01:22, kodi24 napisał:

Owszem- tu nawet nie chodzi o sprzedaz, tylko o ten specyficzny rodzaj rozgrywki, ktory
zadomowil sie na konsolach wieki temu

No widać nie bardzo, skoro tak mało h''n''s''ów jest na konsole a większość z nich słabo sobie radzi.

Dnia 27.03.2012 o 01:22, kodi24 napisał:

A to, ze czesc tych
tytulow sie nie przyjela to chyba rzecz normalna i nie wplywa na sens tego co napisalem
(wszak stoi jak wol: konsole, nie ich uzytkownicy ;)

No ale to chyba użytkownicy decydują o tym, jak i w co im się lepiej gra? Czy jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo? :D Prosze Cie... Odnosze wrazenie, ze probujesz mieszac nieco na sile, dlatego powiem jasniej: w gry typu h&s gra sie na konsolach bardzo przyjemnie, bo taka jest tych gier natura. Co innego rts-y czy nawet fps-y- to pierwsze to masochizm a to drugie ciezka przeprawa dla gracza bez doswiadczenia. Slashery sa zdecydowanie bardziej przystepne- to wszystko. I dlatego uwazam, ze cos co juz jest typowym h&s nie wymaga Bog wie jakiej konwersji (interfejs, sterowanie- standard);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 01:42, kodi24 napisał:

Malo? :D Prosze Cie... Odnosze wrazenie, ze probujesz mieszac nieco na sile

Ale w jaki sposób mieszać? A to h''n''s''ów na konsolach jest dużo? Proszę Cię...

Dnia 27.03.2012 o 01:42, kodi24 napisał:

dlatego
powiem jasniej: w gry typu h&s gra sie na konsolach bardzo przyjemnie, bo taka jest tych
gier natura. Co innego rts-y czy nawet fps-y- to pierwsze to masochizm a to drugie ciezka
przeprawa dla gracza bez doswiadczenia. Slashery sa zdecydowanie bardziej przystepne-
to wszystko. I dlatego uwazam, ze cos co juz jest typowym h&s nie wymaga Bog wie jakiej
konwersji (interfejs, sterowanie- standard);

No dobrze, tylko Ty cały czas zapominasz o mentalności i przyzwyczajeniach graczy poszczególnych platform. Co z tego, skoro na konsolach h''n''s''y nie sprzedają się? Stawiasz na równi pecetowców i konsolowców, a to jednak w większości gracze posiadający odmienne upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie sie nie sprzedaja, bez przesady ;) Duzo zalezy od posuniec wydawcy, terminow, marketingu itd., malo to razy naprawde dobra gra na konsole splynela do scieku z powodu kiepskiej koniunktury? To sie dzieje caly czas, wiec jesli DIII mialo by zaliczyc glebe na konsolowym gruncie to tym bardziej nie widze sensu robienia tej gry od podstaw na ten wlasnie sprzet, co tylko pieczetuje moj punkt widzenia, dziekuje bardzo :) W mentalnosc graczy nie wnikam, bo z doswiadczenia wiem, ze ewoluuje wraz z branza i jest mniej wiecej tak stabilna jak pijany strus- co ma do tego hardware? Raczej niewiele, ja tam kocham konsolowe slashery i ciesze sie, ze moge w nie grac (i wymiatac od samego poczatku gdyz- wiadomo co). Kto nie toleruje h&s na konsolach- jego strata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:55, vegost napisał:

> Większość ludzi kupuje klucz czyli to jakieś 170zł
>
> A co do dzeci we mgle... Ty tak na serio ? To czemu crapiszcze od EA się tak dobrze
sprzedają
> ? Bo dzieci we mgle jest od choinki pana i ciut ciut.

20 zł różnicy to nie jest duży wydatek a w zamian mamy pudełko i grę :) A to lepsze niż
ssanie GBajtów na dysk i tak z wolnych serwerów BN. Jest dużo ludzi, które jak dzieci
we mgle kupują wszystko jak leci od EA bo uważaj iż ich gry są epickie. A tylko dlatego,
że stoi za nimi murem taka firma jak BioWare. Gdyby zrezygnowali z takiej współpracy
sprzedaż gier od tej spółki była by o wiele mniejsza :) Z czego bym się cieszył. Chociaż
teraz i tak może do tego dojść po tym wybryku w ME3. Ale się zobaczy.



Luknij sobie na premierowe ceny gier blizzarda to zobaczysz że zawsze były o 50% droższe od gier innych producentów. To nie jest nowa polityka, to polityka stosowana przez tą firmę od lat. Przesadzasz. Jak cie nie stać to nie kupuj. Jak się tak napaliłeś że musisz mieć tą grę a przeszkadza ci cena to i tak kupisz. Te dodatkowe 80 zeta jest na wsparcie gry przez kolejne 8 - 12 lat. Pacz do D2 ostatni wyszedł jakieś pół roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że takie stwierdzenie Blizzarda to kuriozalny ukłon w stronę kasy. Wskrzesza się ostatnio pecetowe legendy, tylko po to jednak, by rozmienić je na drobne. Są jeszcze jakieś exclusive''y na pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować